Tablety / Czytniki e-booków etc.

Podyskutuj na temat najnowszych gier, poradź się innych w temacie zakupu nowego komputera czy poproś o pomoc, jeśli masz jakiś problem z nim związany.
ODPOWIEDZ
pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 08 grudnia 2011, 09:42

Pozwolę sobie założyć nowy temat, bo ani to laptopy, ani telefony komórkowe.

Czy ktoś używa? Jaki tablet ktoś może zarekomendować? Osobiście przymierzam się do kupna tabletu, ale nie wiem jaki wybrać. Celuję w najlepszy stosunek jakość/cena. Tablet ma mi służyć do czytania ebooków/gazet pdf, poczty, facebooka/twittera, przeglądania www, względnie do puszczania filmów w HD w podróży.
Chcę tablet 10-calowy.
Odpada iPad - wydam kafla więcej za logo z jabłuszkiem.
Wybieram między Asusem EEE Transformers 16 GB a Galaxy Tab'em. Ale jeśli ktoś zna inny dobry tablet zbliżonej klasy, chętnie wysłucham.
Galaxy przemawia do mnie sprawdzoną marką, mam komórkę Galaxy Ace i nie narzekam. Z kolei EEE jest tańszy, a dodatkowym plusem jest lepsza stacja dokująca z klawą, wydłużającą czas baterii.

Dodatkowe pytania mam - ktoś posiada tablet z wejściem 3g i go używał jako telefon? jakie wrażenia?
Znacie jakieś godne polecenia aplikacje na tabletowego androdida, czyt. HoneyComb 3.0/3.1 ?
Ostatnio zmieniony 13 czerwca 2012, 11:21 przez pan Zambrotta, łącznie zmieniany 1 raz.


Juras_Senat

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 marca 2010
Posty: 1076
Rejestracja: 21 marca 2010

Nieprzeczytany post 08 grudnia 2011, 16:29

Jak planujesz rozwiązać problem z dostarczaniem neta do tabletu?
Zaopatrzysz się w internet mobilny, czy może zdajesz się na WiFi?
Ja już dłuższy czas zastanawiam się nad skorzystaniem z oferty T-Mobile i wzięciem internetu wraz z tabletem. [CYK!]
Tylko ja się zastanawiam, czy IPad 2 16 czy 64GB. :prochno:


Obrazek
pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 08 grudnia 2011, 16:35

@Juras_Senat - bez urazy, ale co Cię pcha do internetu mobilnego? ja nie potrafię sobie wyobrazić sytuacji, w której miałbym z tego skorzystać. Z neta korzystam głównie w domu, więc WiFi mi starcza. Gdy jestem zmuszony coś sprawdzić poza domem, mam galaxy Ace'a i tam mam wszystko, czego potrzebuję.
Z resztą Ty masz iPada z tego co kojarzę, więc jesteś w analogicznej sytuacji co ja. Co zatem skłania Cię do pchania się w 3G jeszcze do tabletu?

Tak więc dla mnie wystarczy WiFi. Znasz coś godnego polecenia?


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
Juras_Senat

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 marca 2010
Posty: 1076
Rejestracja: 21 marca 2010

Nieprzeczytany post 08 grudnia 2011, 17:07

Jedyna zaletą takiego rozwiązania byłaby cena urządzenia w dniu zakupu. Jednak, jak to trafnie wykoncypowałeś, minusów jest więcej. Gdziekolwiek jestem radzę sobie świetnie z iPhonem, ba, nawet w domu służy mi ostatnio jako modem WiFi. :D Dzięki za głos rozsądku. ;) Niemniej dalej będę chorował na iPada. :prochno:

Asus EEE Transformers nie pojawi się przypadkiem na rynku dopiero na początku przyszłego roku? Skąd masz informacje o cenie? :think:


Obrazek
Skibil

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 czerwca 2007
Posty: 1820
Rejestracja: 27 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 08 grudnia 2011, 17:38

Juras_Senat pisze: Asus EEE Transformers nie pojawi się przypadkiem na rynku dopiero na początku przyszłego roku? Skąd masz informacje o cenie? :think:
Transformer Prime ma być dostępny od przyszłego roku, nie zwykły... Tablet od Asusa to fajna zabawka, świetny ekran, stacja dokująca to niewątpliwy plus i gdybym miał wybierać miedzy tabletem a netbookiem, urządzonko Asusa świetnie wypełnia tą lukę. Mimo wszystko mam wrażenie, że ekran 4:3 jest lepszy do "ręcznego" przeglądania internetu, niż 16:9(16:10). Jeśli jednak urządzenie od Apple Cię odrzuca to EEE Pad jest chyba najlepszym wyborem dziś, choć nie wiem czy nie lepiej poczekać właśnie na Prime'a z dwóch powodów:

1. Nowsze bebechy, być może jakieś poprawione szczególiki (ponoć "klawiatura" czasem nie łapała ekranu - ja nie zauważyłem czegoś takiego)
2. Cena starego Transformera może jeszcze spaść, choć moim zdaniem i tak jest już bardzo niska w porównaniu do tego, co oferuje.


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 08 grudnia 2011, 18:05

Juras_Senat pisze: Dzięki za głos rozsądku. ;)
spoko Juras, jakieś zaoszczędzone 10% z tego możesz mi przelać na konto :prochno:

Chodziło mi o starszego eee pad transformersa.


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
Juras_Senat

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 marca 2010
Posty: 1076
Rejestracja: 21 marca 2010

Nieprzeczytany post 08 grudnia 2011, 18:34

pan Zambrotta pisze:
Juras_Senat pisze: Dzięki za głos rozsądku. ;)
spoko Juras, jakieś zaoszczędzone 10% z tego możesz mi przelać na konto :prochno:
Aż tak Ci wdzięczny nie jestem. :prochno:
pan Zambrotta pisze:Chodziło mi o starszego eee pad transformersa.
Ano, już mi to Skibil uświadomił. ;)
Jakioś zawsze transformersa z Prime'em kojarzyłem. Może przez Optimusa. :smile: Co do samej idei doczepianej klawiatury, to nigdy to do mnie nie trafiało. Fakt, fajnie że wydłuża czas pracy baterii, ale jak dla mnie to zbędne rozwiazanie. Sam Eee Pad mi się nawet podoba i mam o nim lepsze zdanie niż np. o Galaxy Tabie. Skoro na pewno nie chcesz iPada (ten tysiąc więcej jest za jakość, nie jabłuszko :wink:), to chyba to będzie najlepszy wybór. Ale bez stacji. :P


Obrazek
LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 09 grudnia 2011, 14:28

Juras_Senat pisze:Skoro na pewno nie chcesz iPada (ten tysiąc więcej jest za jakość, nie jabłuszko :wink:), to chyba to będzie najlepszy wybór. Ale bez stacji. :P
Jakość czego? Ostatnio bawiłem się iPadem 2, EEE Pad Transformerem, Acerem Iconia Tab oraz Lenovo K1 i z tych wszystkich najgorzej wypadł ostatni (ugina się plastikowa obudowa z tyłu). Pierwsze trzy NIE OBIEGAJĄ jakością wykonania.

Zgodzę się, że jakość oprogramowania może być na pały plus dla Apple, ale za to dostajesz hermetyczny system - co do mnie nigdy nie przemawiało.

Samsung Galaxy Tab odpada w przedbiegach. Teraz liczy się tylko Transformer, ewentualnie Acer Iconia Tab (ma trochę gorszy ekran, ale za to PEŁNY port USB!).

Jednak suma sumarum, uważam, że wydanie 1 500 PLN za netbooka BEZ klawiatury to luksus. Sam mam tablet (specyfikacja podobno do tych topowych, też na układzie Tegra 2 z tym, że mam 512 MB ramu, gorszy ekran i pamięć tylko na karcie pamięci), który kosztował mnie...600 zł. Robi WSZYSTKO to, czego od tabletu oczekuje Pan Zambrotta a przy tym kosztował mnie tyle ile powinny kosztować wszystkie te produkty z napisem Made in China (tak, tak, z produktami Apple na czele).


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 09 grudnia 2011, 14:34

LordJuve pisze:Jednak suma sumarum, uważam, że wydanie 1 500 PLN za netbooka BEZ klawiatury to luksus. Sam mam tablet (specyfikacja podobno do tych topowych, też na układzie Tegra 2 z tym, że mam 512 MB ramu, gorszy ekran i pamięć tylko na karcie pamięci), który kosztował mnie...600 zł. Robi WSZYSTKO to, czego od tabletu oczekuje Pan Zambrotta a przy tym kosztował mnie tyle ile powinny kosztować wszystkie te produkty z napisem Made in China (tak, tak, z produktami Apple na czele).
no to trzy krótkie pytania:
- nazwa tabletu
- jaki Android
- ile go już masz, że wiesz już że cie nie zawiedzie


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 09 grudnia 2011, 14:45

pan Zambrotta pisze:
LordJuve pisze:Jednak suma sumarum, uważam, że wydanie 1 500 PLN za netbooka BEZ klawiatury to luksus. Sam mam tablet (specyfikacja podobno do tych topowych, też na układzie Tegra 2 z tym, że mam 512 MB ramu, gorszy ekran i pamięć tylko na karcie pamięci), który kosztował mnie...600 zł. Robi WSZYSTKO to, czego od tabletu oczekuje Pan Zambrotta a przy tym kosztował mnie tyle ile powinny kosztować wszystkie te produkty z napisem Made in China (tak, tak, z produktami Apple na czele).
no to trzy krótkie pytania:
- nazwa tabletu
- jaki Android
- ile go już masz, że wiesz już że cie nie zawiedzie
POV Mobii 10, HoneyComb 3.2, mam go miesiąc (i serwis, niestety, w Holandii, szczęście, że nie w Chinach albo na Tajwanie :P).

Oczywiście, domyślnie producent wcisnął Androida 2.2, ale potęgą systemu Android jest community. Dzięki temu, oraz faktowi, że mój tablet ma identyczną konfigurację jak parę innych, popularnych na Zachodzi tabletów (m.in. Advent Vega czy ViewPad 10), być może niedługo będę cieszył się stabilnym custom romem z Androidem ICS 4.0 (ludzie już nad tym pracują).

Sam chciałem kupić Transformera, Iconie Tab lub ewentualnie Motorolę Xoom (jedyne, liczące się dla mnie tablety, niestety ten pierwszy nie ma w ogóle portu USB - tylko ze stacją dokującą), ale stwierdziłem, że kupię coś za 60% tej ceny i spokojnie spełni to moje oczekiwania (po zakupie Nokii N900 powiedziałem sobie: nigdy więcej dla drogich i średnio potrzebnych gadżetów).


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 09 grudnia 2011, 15:00

LordJuve pisze: mam go miesiąc
:stop:
pogadamy za pół roku.
Plus konieczna zmiana Andka na HoneyComba (co jest chyba równoważna z utratą gwarancji?) i brak serwisu w Polsce przekreślają takie rozwiązanie.


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 09 grudnia 2011, 15:08

pan Zambrotta pisze:
LordJuve pisze: mam go miesiąc
:stop:
pogadamy za pół roku.
Plus konieczna zmiana Andka na HoneyComba (co jest chyba równoważna z utratą gwarancji?) i brak serwisu w Polsce przekreślają takie rozwiązanie.
Proszę Cię, nie zdziwiłbym się gdyby pisał do mnie jakiś gadżeciarz, ale facet po informatyce?
Andka sam będziesz musiał zmienić (jak topowe talbety dostaną aktualizację pół roku po reszcie :prochno:). Ja zmieniłem i WCALE gwarancji nie straciłem, chyba wiesz jak to się robi? (po prostu w wypadku konieczności przesłania sprzętu do serwisu wgrywa się oryginalny ROM, który jest dostępny na stronie producenta).
Co do serwisu: dla mnie to szczegół, nie zakładam z góry, że sprzęt będzie musiał tam wylądować a jeżeli nawet to czy warto dopłacić parę stów za POTENCJALNĄ wadę?

Zdaję sobie sprawę, że nie każdy jest zdolny do takiego rozwiązania, ja podjąłem decyzję świadomie i jestem zadowolony, mam jakieś 500 - 600 zł kieszeni: coś za coś, prawda? :wink:


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 09 grudnia 2011, 15:18

LordJuve pisze: Proszę Cię, nie zdziwiłbym się gdyby pisał do mnie jakiś gadżeciarz, ale facet po informatyce?
Andka sam będziesz musiał zmienić (jak topowe talbety dostaną aktualizację pół roku po reszcie :prochno:). Ja zmieniłem i WCALE gwarancji nie straciłem, chyba wiesz jak to się robi? (po prostu w wypadku konieczności przesłania sprzętu do serwisu wgrywa się oryginalny ROM, który jest dostępny na stronie producenta).
Nie chodzi mi o to jak zmienić andka, ale o sam fakt. Grzebanie w ROMie w chińskich no-name'ach średnio mi się uśmiecha.
LordJuve pisze:Zdaję sobie sprawę, że nie każdy jest zdolny do takiego rozwiązania, ja podjąłem decyzję świadomie i jestem zadowolony, mam jakieś 500 - 600 zł kieszeni: coś za coś, prawda? :wink:
tak jak pisałem - masz go miesiąc, to bardzo krótko by cokolwiek osądzać. Chińskie szajse potrafią po 3-4 miesiącach w ogóle już się nie uruchomić. A ja szukam urządzenia na ok. 2 lata


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 13 czerwca 2012, 11:23

pan Zambrotta pisze:
LordJuve pisze:Zdaję sobie sprawę, że nie każdy jest zdolny do takiego rozwiązania, ja podjąłem decyzję świadomie i jestem zadowolony, mam jakieś 500 - 600 zł kieszeni: coś za coś, prawda? :wink:
tak jak pisałem - masz go miesiąc, to bardzo krótko by cokolwiek osądzać. Chińskie szajse potrafią po 3-4 miesiącach w ogóle już się nie uruchomić. A ja szukam urządzenia na ok. 2 lata
i jak tam sprawa z tabletem? działa tak samo? Jakiego masz androida? próbowałeś ICS ?


Szukam tabletu wysokiej klasy 10 cali z gps-em i 3g. Czy jest coś tańszego, porównywalnego do Galaxy tab 10.1 ?

Druga sprawa to czytniki ebooków. Posiada to ktoś? Ja mam kindle 4 wifi i jestem nim oczarowany.


LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 13 czerwca 2012, 13:41

pan Zambrotta pisze:
pan Zambrotta pisze:
LordJuve pisze:Zdaję sobie sprawę, że nie każdy jest zdolny do takiego rozwiązania, ja podjąłem decyzję świadomie i jestem zadowolony, mam jakieś 500 - 600 zł kieszeni: coś za coś, prawda? :wink:
tak jak pisałem - masz go miesiąc, to bardzo krótko by cokolwiek osądzać. Chińskie szajse potrafią po 3-4 miesiącach w ogóle już się nie uruchomić. A ja szukam urządzenia na ok. 2 lata
i jak tam sprawa z tabletem? działa tak samo? Jakiego masz androida? próbowałeś ICS ?


Szukam tabletu wysokiej klasy 10 cali z gps-em i 3g. Czy jest coś tańszego, porównywalnego do Galaxy tab 10.1 ?

Druga sprawa to czytniki ebooków. Posiada to ktoś? Ja mam kindle 4 wifi i jestem nim oczarowany.
Mam. Co prawda mialem juz okazje przetestowac jakosc serwisu, ale mam. Moj egzemplarz mial wade ekranu, ale po wyslaniu na gwarancje wymienili mi na nowy. Troche to trwalo (serwis w Holandii + okres swiateczny), ale sie dobrze skonczylo. Co do utraty gwarancji...jaj cos jest nie tak to wgrywasz oryginalny rom i nie musisz sie juz o gwarancje martwic.

Sam tablet jest ok. Kupilem sprzet za 700 zl na 2 rdzeniowym SoC nVidia Tegra 2...dzis wiejszosc tabletow w cenie okolo 1000 zl to wciaz jednordzeniowki.

Sam sprzet nie ma z niczym problemow bo jest po prostu wydajny. Problem to jedynie zabawa z Androidem, oficjalnie moj tablet ma starego Andka 2.1...bawie sie w custom romy, mialem kilka wersji HoneyComba, teraz mam ICS. Praktycznie wszystko dziala, ale...

...jezeli ktos nie ma ochoty na zabawy z softem to nie polecam. Lepiej doplacic, albo kupic cos gorszego sprzetowo, ale z najnowszym Androidem.

Suma sumarum kupilem ostatnio GALAXY Note i tablet lezy nieuzywany...xD


ODPOWIEDZ