Tablety / Czytniki e-booków etc.

Podyskutuj na temat najnowszych gier, poradź się innych w temacie zakupu nowego komputera czy poproś o pomoc, jeśli masz jakiś problem z nim związany.
ODPOWIEDZ
Skibil

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 czerwca 2007
Posty: 1820
Rejestracja: 27 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 30 grudnia 2013, 15:13

pan Zambrotta pisze:wow, wow, holla, apple boy. Nie wszyscy muszą popierać sekciarskie technologie.
Nie trafiłeś misiu. Zamiast pajacować, lepiej pokaż mi lepszy tablet od iPada.


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 31 grudnia 2013, 08:48

Nie zamierzam bawić się w kolejną internetową wojnę pt. Android vs Apple. Doceniam wady i zalety jednej i drugiej strony na tyle, żeby nie pisać farmazonów pod tytułem "jedyny słuszny wybór to apple", albo "jedyną zaletą androida to...". Tych wad i zalet jest jednak troszeczkę więcej i mimo wszystko wydaje mi się, że sam zdajesz sobie z tego sprawę.


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
Skibil

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 czerwca 2007
Posty: 1820
Rejestracja: 27 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 31 grudnia 2013, 10:48

Oczywiście, że zdaję sobie z tego sprawę - niemniej jednak wady iPada są sprytnie ukrywane. Osobiście uważam, że tablet jest używany do "konsumpcji" treści i do tego sprzęt od Apple nadaje się lepiej, niż każdy inny sprzęt, niezależnie od tego czy jest z Androidem czy Windowsem 8/RT. Tak jak telefonu od firmy z jabłkiem w logo bym nie wziął, tak co do tabletu nie mam wątpliwości i zwyczajnie nie widzę sensownej alternatywy. Nie ma sprzętu idealnego, ale w tym segmencie rynku konkurencja musi się jeszcze wiele poprawić. iPady nie wprowadzają już nic "emejzingowego" ale ich sprzęt jest... nie wiem jak to określić - najrówniejszy? W codziennym używaniu iPad jest mniej irytujący niż reszta ;)


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 31 grudnia 2013, 11:24

miałem iPada mini z retiną dwa dni. Oddałem. Nieporęczny (aluminiowe pudło), za duży kwadratowy ekran, grzejący się strasznie, stosunek jakości do ceny zbyt wysoki. Pomijam sekciarską politykę posiadania iWszystkiego, żeby w pełni korzystać z dobrodziejstw tego urządzenia. Za dwa razy mniej (!) kupiłem Nexusa 7, mam go już rok i jestem strasznie zadowolony. nie widzę powodów by napisać że iPad jest jedynym słusznym wyborem.


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
del_aleksander

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2006
Posty: 163
Rejestracja: 28 czerwca 2006

Nieprzeczytany post 31 grudnia 2013, 12:23

Jak już się tak przepychacie co naj, to może doradzicie wybór tableta do 400zł?
Nie miałem nigdy, więc nie wiem czy mi w ogóle taki sprzęt przypadnie do gustu, dlatego nie chcę na dzień dobry wydawać dużo kasy, szczególnie, że nie będę go wszędzie ze sobą woził, a do tego mam na oku inny wydatek (o czym TUTAJ - zapraszam :D ). Jak się okaże, że mi pasuje to za rok czy dwa skusiłbym się dopiero na coś konkretnego jak na przykład Nexus o którym wyżej mowa.

Zastosowanie głównie w domu i na uczelni do czytania (pdfy) i przeglądania neta. Czasami pewnie też się skuszę na jakiś piracki film :P Nie kręcą mnie gadżety ani wygląd, ma działać - jestem fanem noki 3010 :D


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 02 stycznia 2014, 11:43

wolałbym dorzucić stówę i brać Lenovo IdeaPad. Nie jest to potwór wydajności, drużo ludzi narzeka na ekran, ale do wymienionych potrzeb nadaje się. No i ogromny plus takiego rozwiązania - wsadzasz Aero2 i śmigasz z darmowym internetem z sieci 3g do końca 2015 roku. Powtarzam - tablet ma swoje minusy, ale w tym przedziale cenowym każdy to półśrodek.


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
Gigi86

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 lipca 2009
Posty: 6
Rejestracja: 08 lipca 2009

Nieprzeczytany post 08 stycznia 2014, 23:23

Widzę, że na JP również moda na tablety to i ja się dołączę :D

Dwa miechy temu przy okazji drobnego wypadku samochodowego nie przetrzymał mój Nexus, szkoda mi go bardzo, już nawet nie z powodu $, po prostu super się sprawował - mogę śmiało polecić. No ale nic, trzeba szukać czegoś nowego.

Tablet to jest dla mnie taki mobilny lapek. W domu często korzystałem równocześnie z pc i tableta, podłączałem klawiaturę i odpalałem na nim komunikatory, neta, filmy - a przede wszystkim mecze, gdy nie mogę ich akurat odpalić na pc. Kwota do wydania to około 1000zl.

Poza domem dodatkowo używałem na nim Aero (ale Wi-fi też się przydaje) i jako GPS (nawet 10'' by mi nie przeszkadzał, często nawet zwykłego gpsa nie montowałem na szybie :P).
Nie wiem czy w takim pułapie cenowym da radę wyrwać sprzęt z hdmi?

I w zasadzie nie miałbym nic przeciwko kupnie drugiego Nexusa, ale myśle o większym ekranie. I tutaj pytanie, moglibyście coś polecić z 9''-10'', tak żeby wydać około 1000zł razem z klawiaturą?

z góry wielkie dzięki :)


Pan Mietek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 sierpnia 2009
Posty: 3897
Rejestracja: 29 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 16 lutego 2014, 11:04

Mam prośbę o jakąś radę odnośnie Kindle:

Miałem Kindle 5 ale zepsuł mi się ekran (gwarancja niestety skończyła się). Mam wobec tego dylemat - Amazon zaoferował mi na dosyć korzystnych warunkach nowego Kindle'a albo nowszy model i zastanawiam się który wybrać. Czy ktoś miał do czynienia z Kindle Paperwhite?

Zasadniczo, używam mojego czytnika tylko do czytania książek/czasopism więc najbardziej zależy mi na tym, żeby ekran nie męczył oczu. Zastanawia mnie też jak na tych nowszych Kindle'ach się czyta pliki w pdf. bo na tym moim było to strasznie uciążliwe.

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

P.S. Mam jeszcze pytanie takie ogólne o przesyłki z Amazona - ma ktoś w tym doświadczenie? Jak się dokonuje płatoności (kartą płatniczą) i jak oceniacie zamawianie coś z tego sklepu do Polszy?
Ostatnio zmieniony 16 lutego 2014, 11:37 przez Pan Mietek, łącznie zmieniany 1 raz.


joy

Katalończyk
Katalończyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2012
Posty: 771
Rejestracja: 18 kwietnia 2012

Nieprzeczytany post 16 lutego 2014, 11:14

Gigi86 pisze:I w zasadzie nie miałbym nic przeciwko kupnie drugiego Nexusa, ale myśle o większym ekranie. I tutaj pytanie, moglibyście coś polecić z 9''-10'', tak żeby wydać około 1000zł razem z klawiaturą?

z góry wielkie dzięki :)
I jak kupiłeś coś? Jestem w posiadaniu Nexusa 7 II i tablet jest rewelacyjny a jego jedynym minusem jest brak slotu karty pamięci, chociaż już teraz wiem, że kolejny tablet będzie większy (nie mniej niż 8,9"). Dlatego chciałem spytać czy jest coś sensownego na rynku w dobrej cenie?


preclix

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 grudnia 2004
Posty: 756
Rejestracja: 14 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 16 lutego 2014, 21:49

Pan Mietek pisze:Mam prośbę o jakąś radę odnośnie Kindle:

Miałem Kindle 5 ale zepsuł mi się ekran (gwarancja niestety skończyła się). Mam wobec tego dylemat - Amazon zaoferował mi na dosyć korzystnych warunkach nowego Kindle'a albo nowszy model i zastanawiam się który wybrać. Czy ktoś miał do czynienia z Kindle Paperwhite?

Zasadniczo, używam mojego czytnika tylko do czytania książek/czasopism więc najbardziej zależy mi na tym, żeby ekran nie męczył oczu. Zastanawia mnie też jak na tych nowszych Kindle'ach się czyta pliki w pdf. bo na tym moim było to strasznie uciążliwe.

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

P.S. Mam jeszcze pytanie takie ogólne o przesyłki z Amazona - ma ktoś w tym doświadczenie? Jak się dokonuje płatoności (kartą płatniczą) i jak oceniacie zamawianie coś z tego sklepu do Polszy?
Do mnie dotarł w tym tygodniu Paperwhite II.
W kwestii użytkowania się nie wypowiem, bo jeszcze go nie wypróbowałem.

Co do zakupu bezpośrednio w Amazonie, przesyłka przyszła bezproblemowo w ciągu kilku dni. Podczas procedury zamawiania wpisujesz dane swojej karty, tj. numer, nazwisko właściciela i datę ważności. Całość procesu masz opisaną na stronie "świat czytników" - polecam to miejsce, wyczerpuje temat czytników z każdej strony.

Co najważniejsze, podobno tylko bezpośredni zakup w Amazonie daje 12 miesięczną gwarancję na czytnik.


Pan Mietek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 sierpnia 2009
Posty: 3897
Rejestracja: 29 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 16 lutego 2014, 21:52

preclix pisze:Co najważniejsze, podobno tylko bezpośredni zakup w Amazonie daje 12 miesięczną gwarancję na czytnik.
To prawda, niedawno miałem okazję się o tym przekonać :/

A powiedz, ile kosztowała sama przesyłka?


preclix

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 grudnia 2004
Posty: 756
Rejestracja: 14 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 17 lutego 2014, 14:30

Pan Mietek pisze:
preclix pisze:Co najważniejsze, podobno tylko bezpośredni zakup w Amazonie daje 12 miesięczną gwarancję na czytnik.
To prawda, niedawno miałem okazję się o tym przekonać :/

A powiedz, ile kosztowała sama przesyłka?
Koszt całej operacji, łącznie z przesyłką wynosi 650 złotych bez groszy.

Nie pamiętam ile dokładnie kosztowała sama wysyłka, bo zamawiałem w $. Wybierając w Amazonie płatność złotówkami, zapłacisz więcej, gdyż stosują niekorzystny przelicznik.

Możesz sobie spokojnie przejść cały proces zamawiania, łącznie ze sprawdzeniem kosztów bez żadnych konsekwencji, ponieważ na samym końcu i tak musisz potwierdzić zakup.

E: Sprawdziłem koszty wysyłki - wyniosły niespełna 21$. Stwierdziłem też pierwsze niedogodności w użytkowaniu PDF - ciężko zaznaczyć fragment i dodać go do notatek. Ale konwersja pliku to minuta roboty odpowiednim programem.


ODPOWIEDZ