The Elder Scrolls V: Skyrim

Podyskutuj na temat najnowszych gier, poradź się innych w temacie zakupu nowego komputera czy poproś o pomoc, jeśli masz jakiś problem z nim związany.
ODPOWIEDZ
Marat87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2011
Posty: 2470
Rejestracja: 17 maja 2011

Nieprzeczytany post 03 listopada 2011, 22:47

Znajdą się tu jacyś fani tej serii? Na dniach premiera, czekam z niecierpliwością, choć nie jestem przekonany czy kupie od razu. Oblivion był jednak lekkim zawodem, dosyć monotonny. Oby w nowej części nie poszli tylko w grafike, jak to ostatnio jest modne w różnych seriach.

Trailer:


FalsoVero

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2008
Posty: 1230
Rejestracja: 17 maja 2008

Nieprzeczytany post 05 listopada 2011, 10:08

Jeżeli chodzi o grafike to wygląda przepięknie. Fakt Oblivion nie był jakoś wybitny jeżeli chodzi o fabułę a latanie i zamykanie bram to była katorga. Na całe szczęście wszystko ratowały zadania poboczne.

Z tego co widziałem nie będzie takie problemu ze sprzętem jakie były przy okazji premiery wyżej wspomnianego Obliviona. Na rekomendowanych poleci lekko


Minimalne wymagania sprzętowe:

* System operacyjny: Win XP/7/Vista (32 lub 64 bit)
* Procesor: dowolny dwurdzeniowy pracujący z częstotliwością minimum 2 GHz
* Pamięć operacyjna: 2GB RAM
* Karta graficzna: kompatybilna z DirectX9c i wyposażona w minimum 512MB pamięci VRAM

Rekomendowane wymagania sprzętowe:

* System operacyjny: Win XP/7
* Procesor: dowolny Intel Quad lub AMD X4
* Pamięć operacyjna: 4GB RAM
* Dysk twardy: 6GB wolnej powierzchni dyskowej
* Karta dźwiękowa: kompatybilna z DirectX
* Karta graficzna: obsługująca minimum DirectX 9 oraz wyposażona przynajmniej w 1GB pamięci VRAM. Na przykład: NVIDIA GeForce GTX 260 lub AMD Radeon 4890 bądź lepsza.


"A ten muchy łapał ten Badstuber hehehe"-Jacek Gmoch 28.06.2012
Wiking

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2008
Posty: 955
Rejestracja: 22 grudnia 2008

Nieprzeczytany post 05 listopada 2011, 10:29

Marat87 pisze:Znajdą się tu jacyś fani tej serii? Na dniach premiera, czekam z niecierpliwością, choć nie jestem przekonany czy kupie od razu. Oblivion był jednak lekkim zawodem, dosyć monotonny. Oby w nowej części nie poszli tylko w grafike, jak to ostatnio jest modne w różnych seriach.

Trailer:
Dla mnie Obliviona nie ratowały nawet zadania poboczne. A fakt, że grając skyrimskim czołgiem rozwalałem wszystkie zadania dla Gildii Magów i Złodzieji jak i zabójców, było tylko sztucznym wydłużeniem czasu rozgrywki. Podobnie konieczność każdorazowego przechodzenia lochów...

Mam nadzieję, że pod tym względem Skyrim będzie bliższe Morrowindowi.


Del

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 marca 2003
Posty: 572
Rejestracja: 13 marca 2003

Nieprzeczytany post 05 listopada 2011, 11:54

Chłopaki... w Baldursa grać!


Wiking

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2008
Posty: 955
Rejestracja: 22 grudnia 2008

Nieprzeczytany post 05 listopada 2011, 11:58

W Baldursa tyle razy grałem, z modami, bez, połączone oba BG, został mi chyba tylko Icewind Gate do zrobienia... Idzie się znudzić.


Del

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 marca 2003
Posty: 572
Rejestracja: 13 marca 2003

Nieprzeczytany post 05 listopada 2011, 12:11

Icewind Dale jest super. Więcej walki niż w BG, ale historia jest opowiedziana równie świetnie ;)


Wiking

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2008
Posty: 955
Rejestracja: 22 grudnia 2008

Nieprzeczytany post 05 listopada 2011, 12:52

IWD mnie nie porywał, pisałem o Icewind Gate, czyli przeniesieniu BG2 na silnik IWD2 bodajże, czyli nieco inną edycję AD&D...


FalsoVero

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2008
Posty: 1230
Rejestracja: 17 maja 2008

Nieprzeczytany post 05 listopada 2011, 13:16

BG niczym mnie nie zauroczył tak samo jak "diabolo". Morrowind to była gra, z resztą czasem od czasu do czasu gram w ten tytuł ;). Od Skyrima oczekuje tego co było w Morrowindzie na lepszym silniku.


"A ten muchy łapał ten Badstuber hehehe"-Jacek Gmoch 28.06.2012
Wiking

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2008
Posty: 955
Rejestracja: 22 grudnia 2008

Nieprzeczytany post 05 listopada 2011, 14:40

FalsoVero pisze:BG niczym mnie nie zauroczył tak samo jak "diabolo".
Nie przyrównujmy BG do Diablo bo to zupełnie inna bajka.

FalsoVero pisze: Morrowind to była gra, z resztą czasem od czasu do czasu gram w ten tytuł ;). Od Skyrima oczekuje tego co było w Morrowindzie na lepszym silniku.
:ok:
W morku wkurzało mnie tylko to, iż został u nas wydany w "twardej wersji polskiej", która dodatkowo była często niekompatybilna z angielskimi modami. Natomiast sama rozgrywka, świat, różnorodność szeroko pojętych gildii zwalały (i chyba nadal zwalają) z nóg.

Masz jakieś mody do Morrowinda warte polecenia?


FalsoVero

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2008
Posty: 1230
Rejestracja: 17 maja 2008

Nieprzeczytany post 06 listopada 2011, 20:28

Wiking pisze:
Nie przyrównujmy BG do Diablo bo to zupełnie inna bajka.
Nie przyrównuję wrzucam tylko do koszyka gier które urzekły wielu graczy na całym świecie, a mnie niestety tak samo jak Mass Effect.

Co do modów, to co miałem poszło <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> wraz z twardym dyskiem


"A ten muchy łapał ten Badstuber hehehe"-Jacek Gmoch 28.06.2012
Wiking

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2008
Posty: 955
Rejestracja: 22 grudnia 2008

Nieprzeczytany post 06 listopada 2011, 20:54

FalsoVero pisze:
Wiking pisze:
Nie przyrównujmy BG do Diablo bo to zupełnie inna bajka.
Nie przyrównuję wrzucam tylko do koszyka gier które urzekły wielu graczy na całym świecie, a mnie niestety tak samo jak Mass Effect.
Ok, odwołuję zarzut. Sam nie rozumiem zachwytu nad Diablo...

Co do Skyrim - trochę obawiam się, że Bethesda pójdzie na łatwiznę, i zrobi Obliviona w zimowej scenerii. Trailer wskazuje, iż mogą pójść tą drogą, tzn. nie wysilą wyobraźni podczas kreowania świata, tylko zaserwują nam klasyczny do bólu świat fantasy podobny do Obkowego, tylko z większą ilością śniegu :? Brakuje tylko księżniczki w najwyższej wieży (kto wie, może taka też się pojawi?).

Edit:
Pewnie mam jakieś skrzywienie, ale jak patrzę na:

to widoki kojarzą mi się tak jakoś nieodparcie z Gondorem i Osgiliathem...

Edit2:
Żeby nie było, że tylko narzekam: muzyka w powyższym linku mnie urzekła :ok:


FalsoVero

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2008
Posty: 1230
Rejestracja: 17 maja 2008

Nieprzeczytany post 07 listopada 2011, 10:37

Wiking pisze: Edit:
Pewnie mam jakieś skrzywienie, ale jak patrzę na:

to widoki kojarzą mi się tak jakoś nieodparcie z Gondorem i Osgiliathem...

Edit2:
Żeby nie było, że tylko narzekam: muzyka w powyższym linku mnie urzekła :ok:
Sceneria mi nie przeszkadza, zimny, okrutny świat. Jak najbardziej! Co do muzyki początek na filmiku który wrzuciłeś jest znany każdemu fanowi uniwersum TES ;)


"A ten muchy łapał ten Badstuber hehehe"-Jacek Gmoch 28.06.2012
Myzarel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 maja 2006
Posty: 893
Rejestracja: 25 maja 2006

Nieprzeczytany post 07 listopada 2011, 10:56

Moim ostatnim spotkaniem z serią The Elder Scrolls był Morrowind. Początkowo odbiłem się od tej gry i zniechęciłem ale po czasie spróbowałem jeszcze raz i absolutnie mnie porwała :)
Oblivion mnie dziwnym trafem ominął - warto poświęcić mu trochę czasu? Widzę że mówicie o sporych uproszczeniach względem Morrowinda...
Po obejrzeniu paru gameplay'ów Skyrima wiem że tego odpuścić nie mogę :-D

Co do dyskusji o Diablo - mnie również niczym nie urzekło, Mass Effect mnie dość szybko znudził (nie moje klimaty) a do BG wracam bardzo często (Edwin rulez :prochno: )


Juve to wiara, którą noszę w sobie. Współczuję tym, którzy kibicują innym barwom, ponieważ wybrali cierpienie. - Giampiero Boniperti
Wiking

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2008
Posty: 955
Rejestracja: 22 grudnia 2008

Nieprzeczytany post 07 listopada 2011, 13:33

FalsoVero pisze:
Sceneria mi nie przeszkadza, zimny, okrutny świat. Jak najbardziej! Co do muzyki początek na filmiku który wrzuciłeś jest znany każdemu fanowi uniwersum TES ;)
Bardziej piłem do tego co słychać podczas walki. A na ile świat będzie zimny i okrutny, to się dopiero okaże...


@Myzarel

Pooglądaj gameplay'e, jak nie odrzuci Cię cukierkowatość, to może warto spróbować. Zdania są chyba dość podzielone w tej kwestii.


Gotti

Juventino
Juventino
Rejestracja: 06 marca 2005
Posty: 1529
Rejestracja: 06 marca 2005

Nieprzeczytany post 12 listopada 2011, 22:05

Ja się zawsze zastanawiałem co ludzie widzieli w Morrowindzie. Mam oryginał tej gry od premiery tak samo jak Obliviona i w Morka pograłem dość długo, ale to chyba z przymusu, że wydało się 100 zł to wypadało by grę przejść, ale nigdy nie dałem rady, bo ta gra jest hmmm szara i taka mdła. Pusty, martwy świat, nic się nie dzieje, monotonia.
Oblivion za to był dla mnie zdecydowanie lepszą produkcją, a byłby genialną grą gdyby fabuła nie była tak denna i głupia.


ODPOWIEDZ