Jaki linux na słaby komputer?

Podyskutuj na temat najnowszych gier, poradź się innych w temacie zakupu nowego komputera czy poproś o pomoc, jeśli masz jakiś problem z nim związany.
ODPOWIEDZ
gruzin_juve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 grudnia 2007
Posty: 457
Rejestracja: 28 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 24 czerwca 2011, 19:23

Sprawa jest prosta: potrzebna pomoc w wyborze linuxa na laptop Acer Aspire 3692WLMi 1,6ghz, 512MB RAM, 100GB dysk.


Poszperałem troche na forach i wszyscy polecali ubuntu. Ściągnąłem jednak chyba zbyt nową wersję (ubuntu niebiańska nimfa 11.04) jak na mój sprzęt i komp chodzi wolniej niż na xp zaraz po formacie:/

Ogólnie tego kompa używam do oglądania filmów, słuchania muzyki, netu itp.

Szukam systemu prostego w użyciu dla laika, gotowego do pracy zaraz po instalacji i przede wszystkim Szybkiego.

Będę wdzięczny za pomoc


Antichrist

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2010
Posty: 2146
Rejestracja: 19 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 26 czerwca 2011, 05:34

Ubuntu lub Mandrive. Na stronach tych projektów masz większość wersji, które wypuścili w postaci plików *.torrent.


The time has come, it's quite clear, our Antichrist is almost here.
gruzin_juve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 grudnia 2007
Posty: 457
Rejestracja: 28 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 26 czerwca 2011, 12:12

Mam dzisiaj sporo czasu więc zassysam już mandrive. W sumie test na tej stronce: http://jakilinux.org/jaki-linux/quiz/ też wskazał mi na mandrive, więc może faktycznie :think:


LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 26 czerwca 2011, 17:08

KAŻDY Linux będzie dobry, pod warunkiem, że zrezygnujesz ze środowiska graficznego, które powoduje problemy z wydajnością systemu. Ogólnie rzecz biorąc: czym uboższe środowisko graficzne, tym wyższa wydajność. Warto pobawić się ustawieniami ww., to może dać dobre efekty.


gruzin_juve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 grudnia 2007
Posty: 457
Rejestracja: 28 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 27 czerwca 2011, 08:34

Wczoraj zainstalowałem Linux Mint 10 Julia, system oczarował mnie od samego początku. Spokojnie mogę go polecić każdemu kto szuka alternatywy dla windowsa. Wszystkie akcesoria działają bez problemu (bluetooth, wifi) bez instalowania sterowników.


ODPOWIEDZ