Nowy laptop

Podyskutuj na temat najnowszych gier, poradź się innych w temacie zakupu nowego komputera czy poproś o pomoc, jeśli masz jakiś problem z nim związany.
ODPOWIEDZ
Negri

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 sierpnia 2005
Posty: 1162
Rejestracja: 23 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 15 lutego 2012, 22:59

FalsoVero pisze:Mój Asus też się grzeje one tak mają po przeczyszczeniu problem znika na jakiś czas.
No nie wiem, temperatura na moim procku wynosi aktualnie 50-52 stopnie (przeglądanie stron), przy spinie będzie pewnie koło 80.
Radek_88 pisze:Inna opcja to zakup podkladki chlodzacej.
Mój lapek ma odprowadzanie ciepłego powietrza na boki, ma to jakieś znaczenie przy ewentualnym doborze podkładki?
pan Zambrotta pisze:Najpierw walisz gta 4 (pomijam już sens grania w takie kombajny nawet na dobrej konfiguracji)
Nie bardzo rozumiem? Zwłaszcza część zdania w nawiasie...


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 16 lutego 2012, 10:14

Mając laptopa i stacjonarkę o podobnej konfiguracji, na takiej gierce jak gta4 laptop się zdecydowanie szybciej zagrzewa i muli. true story. Osobiście granie w gry (Tomb Raidderr!) na lapie jest czymś niezrozumiałym. No chyba, że są to jakieś szachy czy inne gry mało zżerające zasoby.


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 16 lutego 2012, 11:39

pan Zambrotta pisze:Mając laptopa i stacjonarkę o podobnej konfiguracji, na takiej gierce jak gta4 laptop się zdecydowanie szybciej zagrzewa i muli. true story. Osobiście granie w gry (Tomb Raidderr!) na lapie jest czymś niezrozumiałym. No chyba, że są to jakieś szachy czy inne gry mało zżerające zasoby.
Sorry kolego, ale widze, ze chcesz zawrocic Wisle patykiem powyzsza wypowiedzia. Dziwie sie, ze takie dyrdymaly ktos z twoim wyksztalceniem pisze.
Przede wszystkim twoj tok rozumowania jest absurdalny.
Uprzedzony jestes albo chciales jakos wybrnac z glupiej wypowiedzi.
Zareczam Ci, ze wiele dzisiejszych laptopow swietnie radzi sobie z grami ( a to jest efektem, przede wszystkim, zacofania technicznego konsol 2. generacji) o czym sam moge zareczyc gdyz mam lapa z 2009, ktory odpala mi kazda gre conajmniej w natywnej rozdzielczosci.
Poza tym, teza o przegrzewaniu lapka i muleniu: kolego, dobrze wiemy, ze taki a nie inny rozmiar i ksztalt laptopow wymusza stosowanie znanych nam systemow chlodzenia. Nie znaczy to jednak, ze gra prowadzi do przegrzania i mulenia. Jesli ktos jest lama i nie wie, ze mu sprzet pozera kurz (bez wzgledu czy ciupie w sapera czy gta4) to juz jego problem a nie gry.
Zasoby w lapku? Taa proponuje Ci Windowsa 3.11, bedziesz mial mase wolnych zasobow...


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 16 lutego 2012, 11:56

Grafa w laptopie to podstawa, 80% laptopów pada przez wykorkowanie grafy i lutów od niej na płycie głównej. Czy komuś padł stacjonarny komp po 3-4 latach intensywnego grania? niezbyt często sie to zdarza. a laptopy? no właśnie.
Poza tym dyskusja na temat gier na laptopie była wałkowana na forum już tysiąc razy i szczerze mówiąc nie chce mi się do tego wracać.

Ja osobiście przesiadłem się na netbooka 13.3'' x370 MSI. Dosyć dobre odczucia, bateria trzyma 9 godzin pracy bez wifi, 7,5 z wifi. Ktoś się kiedyś bawił podobnym sprzętem?


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
francois

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2010
Posty: 2652
Rejestracja: 28 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 14 maja 2012, 20:33

Przymierzam się do zakupu nowego laptopa, ale obiło mi się o uszy, że na początku jesieni ma wyjść nowy typ procesorów (czy coś takiego) i ceny laptopów powinny iść w dół.

Czy ktoś, kto siedzi w temacie, mógłby zweryfikować tą wiedzę :pray:


„To jest miejsce wyjątkowe,
tu się mogą ziścić sny,
za te barwy, herb, tradycję,
zostaw serce, pot i łzy”
Castiel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 maja 2010
Posty: 3182
Rejestracja: 24 maja 2010

Nieprzeczytany post 15 maja 2012, 01:05

Potrzebuje opinii osób obeznanych w temacie laptopów. Już niedługo czas na zmianę sprzętu...czy ktoś mógłby podsumować ten sprzęt --> http://allegro.pl/3d-sony-f21-i7-2630qm ... 24452.html
:?: :?: :?:


Wiking

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2008
Posty: 955
Rejestracja: 22 grudnia 2008

Nieprzeczytany post 15 maja 2012, 07:43



francois

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2010
Posty: 2652
Rejestracja: 28 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 06 czerwca 2012, 14:02

Mam pytanie - czy któryś z Was korzysta na co dzień z ultrabooka? Jaka jest Wasza opinia na tego typu sprzęt :?:


„To jest miejsce wyjątkowe,
tu się mogą ziścić sny,
za te barwy, herb, tradycję,
zostaw serce, pot i łzy”
Giovani

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 grudnia 2009
Posty: 715
Rejestracja: 04 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 13 sierpnia 2012, 15:35

Potrzebuję Waszych rad, drodzy koledzy. Chcę kupić laptop, będzie mi on potrzebny tylko do pracy/serfowania po Internecie. Zastanawiam się nad trzema firmami : Dell, Asus i Lenovo. Chcę, żeby wyszło najbardziej ekonomicznie. Osobiście skłaniam się do zakupu tego Della. Co myślicie i czy moglibyście mniej więcej opisać parametry laptopa, którego w najbliższej przyszłości kupić muszę ? Procesor 2,3 GHz wystarczy ? Jakiej firmy ma to być procesor ? Jaka karta graficzna ? Myślę, że 2 GB wystarczy, nie ? Mniej więcej takiego typu informacji od Was oczekuję. Z góry dzięki.


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 13 sierpnia 2012, 15:40

podaj przedział cenowy. jaki rodzaj pracy?

Ja polecam msi x 370. zakupiony pół roku temu, najlepszy laptop 13'' cali na jakim pracowałem. bateria trzyma 8 godzin, lekki, mozna zabrac wszedzie.


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
Giovani

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 grudnia 2009
Posty: 715
Rejestracja: 04 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 13 sierpnia 2012, 15:48

pan Zambrotta pisze:podaj przedział cenowy. jaki rodzaj pracy?

Ja polecam msi x 370. zakupiony pół roku temu, najlepszy laptop 13'' cali na jakim pracowałem. bateria trzyma 8 godzin, lekki, mozna zabrac wszedzie.
Do szkoły, a jeśli chodzi o cenę, to do 2,5 tysiąca, no może być trochę droższy.

E : Szczerze mówiąc, to wolałbym 15 calowy.

Skoro się na tym znasz, panie Z, to procesor jak sądzę dwurdzeniowy wystarczy, ale jeżeli tak to ile powinien mieć GHz ? Bo teraz to wiesz, mieszają z tymi 4, 2 - rdzeniowymi :wink:


Wiking

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2008
Posty: 955
Rejestracja: 22 grudnia 2008

Nieprzeczytany post 13 sierpnia 2012, 17:00

2.5k zł z systemem czy bez?

W tej cenie brałbym coś z procesorem intela i5 (dwa rdzenie, ale za to cztery wątki). Do Dell'a jestem uprzedzony, chyba że kupujesz laptop biznesowy za 5k zł z gwarancją NBD, w przeciwnym razie, odnoszę wrażenie że ceny mają niewspółmierne do jakości.

Lenovo tak naprawdę też chyba się zaczyna od wyższych półek.

Asus natomiast wydaje mi się solidnym średniakiem.
http://www.x-kom.pl/p/81259-notebook-la ... vd-rw.html
Wydaje się dobrym wyborem, jeżeli nie zamierzasz grać.

Ew. jeżeli ma być z systemem to zastanowiłbym się nad:
http://www.x-kom.pl/p/80134-notebook-la ... 7hp64.html


Obecnie Ghz'ami nie można się do końca sugerować, zwłaszcza jeżeli zaczniemy porównywać intela z amd...


Giovani

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 grudnia 2009
Posty: 715
Rejestracja: 04 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 13 sierpnia 2012, 18:03

Wiking pisze:2.5k zł z systemem czy bez?

W tej cenie brałbym coś z procesorem intela i5 (dwa rdzenie, ale za to cztery wątki). Do Dell'a jestem uprzedzony, chyba że kupujesz laptop biznesowy za 5k zł z gwarancją NBD, w przeciwnym razie, odnoszę wrażenie że ceny mają niewspółmierne do jakości.

Lenovo tak naprawdę też chyba się zaczyna od wyższych półek.

Asus natomiast wydaje mi się solidnym średniakiem.
http://www.x-kom.pl/p/81259-notebook-la ... vd-rw.html
Wydaje się dobrym wyborem, jeżeli nie zamierzasz grać.

Ew. jeżeli ma być z systemem to zastanowiłbym się nad:
http://www.x-kom.pl/p/80134-notebook-la ... 7hp64.html


Obecnie Ghz'ami nie można się do końca sugerować, zwłaszcza jeżeli zaczniemy porównywać intela z amd...
Ok, dzięki, być może skorzystam z tego co napisaliście, jutro jeszcze dokładniej dowiem się co i jak. Gdyby ktoś jeszcze miał jakieś propozycje, to piszcie, ale prawdopodobnie zdecyduje się na Asusa.


francois

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2010
Posty: 2652
Rejestracja: 28 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 14 sierpnia 2012, 20:10

Osobiście w zeszłym tygodniu kupiłem Asusa K55 i jestem bardzo zadowolony. Cena 2800, więc trochę więcej niż planujesz, ale gdybyś wziął np. 4 GB RAMu zamiast 8 to już będzie taniej.


„To jest miejsce wyjątkowe,
tu się mogą ziścić sny,
za te barwy, herb, tradycję,
zostaw serce, pot i łzy”
yanquez

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 grudnia 2004
Posty: 2130
Rejestracja: 09 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 15 sierpnia 2012, 00:00

Chciałem polecić MSI.
Kupiłem lapka za 2500 w zeszłym roku (marzec) i do teraz śmigają mi niemal wszystkie gierce.
i5 drugiej generacji
Dwie grafy - GT540M i zintegrowana (teraz spokojnie 560 wyhaczysz)
8GB ramu
szybkość dysku 7200 (może już staniały SSD?)

Najlepsza rada jaką możesz dostać:
Napisz posta na notebookcheck.pl - tam się goście znają i z pewnością Ci doradzą.

Edyta:
Aha - nie chcesz gierek :oops: - możesz olać szybki dysk, no i lepszą grafę
[/u]


ODPOWIEDZ