Nowy laptop

Podyskutuj na temat najnowszych gier, poradź się innych w temacie zakupu nowego komputera czy poproś o pomoc, jeśli masz jakiś problem z nim związany.
ODPOWIEDZ
charles

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 lutego 2005
Posty: 1087
Rejestracja: 06 lutego 2005

Nieprzeczytany post 11 stycznia 2012, 18:27

Wiking pisze: Edit: Masz stacjonarkę? Czemu chcesz się przerzucić na laptopa?
po prostu potrzebuje jeszcze jeden komp do domu

dzięki za porady i pomoc!! chyba faktycznie zrezygnuje z Ramu czy pojemności dysku na rzecz procesora i kart graficznej lub wybiorę coś tańszego! jeśli 4GBRamu (6) w zupełności wystarcza to więcej nie biorę i kupie może Asus rzuconego przez Jvri który wygląda oki( ale nie ma systemu).

Podbijam z dwoma kolejnymi: już z lepszym prockiem i karta graficzną (chyba)
http://allegro.pl/rf711-wyprzedaz-lodz- ... 50974.html

http://allegro.pl/lenovo-g770-17-i5-4gb ... 61461.html

jak te dwa wyżej mają się do mojego pierwszego wyboru:

http://www.x-kom.pl/p/73127-notebook-la ... 7hp64.html

dzięki za opinie :wink: :ok:


DRUGHI ULTRA' CURVA SUD
Bartek88

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 grudnia 2009
Posty: 1289
Rejestracja: 09 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 11 stycznia 2012, 20:02

Ja bym wolal dolozyc 200 zl wiecej i wziac to: http://allegro.pl/dell-vostro-3550-i5-2 ... 08177.html ale to jest 15...
Ale zapytam tak, na jaki okres czasu ten laptop ma ci starczyc?
W ogole co sadzicie o lapkach MSI? Kiedys ta firma byla kompromisem po miedzy jakoscia a ceną w czesciach PC, mial ktos dluzszy kontakt z laptopaami tej firmy?





KLIK ==>www
Wiking

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2008
Posty: 955
Rejestracja: 22 grudnia 2008

Nieprzeczytany post 11 stycznia 2012, 20:39

charles pisze: Podbijam z dwoma kolejnymi: już z lepszym prockiem i karta graficzną (chyba)
http://allegro.pl/rf711-wyprzedaz-lodz- ... 50974.html

http://allegro.pl/lenovo-g770-17-i5-4gb ... 61461.html

dzięki za opinie :wink: :ok:
Pierwszego omijałbym z bardzo daleka... To z ekspozycji.
Druga propozycja wygląda bardzo interesująco jeżeli chodzi o parametry. Nie wiem jak z jakością firmy Lenovo, ale pozatym to wygląda naprawdę ok.


charles

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 lutego 2005
Posty: 1087
Rejestracja: 06 lutego 2005

Nieprzeczytany post 11 stycznia 2012, 22:47

Bartek88 pisze: Ale zapytam tak, na jaki okres czasu ten laptop ma ci starczyć?
raczej na dłużej na pewno za 2lata nie kupie nic nowego po prostu nie będę już np. grał i komputer stanie się "domowy".
Wiking pisze: Pierwszego omijałbym z bardzo daleka... To z ekspozycji.
no tak nie doczytałem


DRUGHI ULTRA' CURVA SUD
Bartek88

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 grudnia 2009
Posty: 1289
Rejestracja: 09 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 11 stycznia 2012, 23:10

Z laptopami, tymi zwlaszcza dla graczy, ktore kusza dobrymi parametrami i niska cena jest taki szkopol, ze lubia sie psuc po ok 2-3 latach. Tu sie karta graficzna spali,ktore nie mozna wymienic bo wyjdzie drozej niz nowy komp, tutaj dysk poszedl itd. Jest dosc niska zywotnosc tego sprzetu. Ale sa tez ludzie, ktorym takie lapki dzialaja dluuugo, zalezy na co trafisz.
Ja bym osobiscie kupil cos z wersji biznesowych o dosc przystepnych cenach: Hp probook (tylko), Dellow XPS albo VOSTRO. Dlaczego biznesowych? Zwykle sa trwalsze, wykonane z lepszych czesci i wygladaja ladniej.
Co do Lenovo to nie wiem, ludzie chwala sobie thinkpady, lecz sa opinie, ze to juz nie jest ten stary dobry IBM i porównuja do Acerow. I nie kupuj ideapadow. Zwykle połkowe scierwa.
Samsungow tez bym sie wystrzegal, ze wzgledu na to, ze prawd. pakują tam swoje dyski, a oni w tej dziedzinie od poczatku nie byli dobrzy, ich dyski sie psuly, robily badsectory od niepamietnych czasow az po dzis. Ale za to bedziesz mial matryce pierwszej klasy (ale nie wiem po co ci ona jak ci dane wszystkie szlag trafi :P )
Jak kupowalem miesiac temu laptka zastanawialem sie wlasnie nad Asusami, ale troszke niemilych opini sie o nich dowiedzialem. Sprzet PC robi pierwszej klasy,ale laptopy to juz nie to samo. Nawet nie wiesz z jakich czesci w srodku sie sklada, czy produkowanych na Tajlandi, czy chinskie badziewia. Czyli jak kupujesz laptopa to tak jak bys bral "omarkowanego" kota w worku.

Odpowiedz sobie jeszcze na pytanie czy aby na pewno potrzebujesz laptopa? Bo za cene sredniego lapka kupisz spokojnie porzadnej jakosci komputer stacjonarny, ktory pociagnie dobrych kilka lat. I ma to do siebie,ze poszczegolne elementy mozna wymienic na lepsze, w laptopie nie zawsze.
Druga sprawa jesli faktycznie studiujesz to lepiej nie brac windowsa tylko sobie legalnie sciagnac jak masz taka mozliwosc, wtedy 100-200zl mozna kupic taniej bez windofsa.





KLIK ==>www
Azazel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 lipca 2010
Posty: 880
Rejestracja: 03 lipca 2010

Nieprzeczytany post 11 stycznia 2012, 23:18

Na komputerach się nie znam, zarówno na stacjonarnych i laptopach. Ale oczy mam, co do Lenovo - nie korzystam na co dzień, ale mój brat który mam tej marki sprzed od blisko roku, bardzo sobie chwali. Wydaje się zrobiony porządnie i nie sprawia wrażenia łatwo się psującego (jak coś to mówię o innym modelu, tego nie znam). I co jest dużym plusem - podejrzewam że będzie również w tym - posiada niezwykle wygodną klawiaturę, choć teraz korzystając w Vaio nie narzekam (jest nawet numeryczna, co wiadomo standardem nie jest).


charles

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 lutego 2005
Posty: 1087
Rejestracja: 06 lutego 2005

Nieprzeczytany post 11 stycznia 2012, 23:35

Bartek88 dzięki za opinie! zawsze miałem stacjonarny komp bo tak jak wspomniałeś są lepsze w tej samej cenie ale na tą chwile potrzebuje lapka i kupie go na firmę dlatego chce mieć oryginalnego windowsa.
jeszcze trochę poszperam i na coś się zdecyduje ale raczej tak jak sugerowaliście wezmę z procesorem i5 a z mniejszym ramem i dyskiem.
dodam jeszcze że nie szukam lapka dla graczy bo jak zainstaluje tam "kilka" gier to będzie dobrze, chce po prostu pograć w nowa fife czy Battlefielda. wiec kupująca lapka za 2.6 koła mam nadzieje nadrobić zaległości z niektórymi grami.
PS. już nie student! tylko Absolwent :wink:


DRUGHI ULTRA' CURVA SUD
Wiking

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2008
Posty: 955
Rejestracja: 22 grudnia 2008

Nieprzeczytany post 11 stycznia 2012, 23:48

charles pisze: na tą chwile potrzebuje lapka i kupie go na firmę dlatego chce mieć oryginalnego windowsa.
To interesuj się również kwestią gwarancji, bo o ile dobrze kojarze to zdaża się tak, iż dla osób fizycznych gwarancja jest np. 2 lata, a dla firm już tylko rok.

Przykład:
http://www.x-kom.pl/p/72517-notebook-la ... ieski.html


FalsoVero

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2008
Posty: 1230
Rejestracja: 17 maja 2008

Nieprzeczytany post 21 stycznia 2012, 11:18

Na Sony Vaio np jest roczna gwarancja ale można wykupić sobie na okres 2 lata za bagatela 200zł.

charles pisze:
dodam jeszcze że nie szukam lapka dla graczy bo jak zainstaluje tam "kilka" gier to będzie dobrze, chce po prostu pograć w nowa fife czy Battlefielda. wiec kupująca lapka za 2.6 koła mam nadzieje nadrobić zaległości z niektórymi grami.
PS. już nie student! tylko Absolwent :wink:
Rozumiem, że z tym BF'em żartowałeś ;>


"A ten muchy łapał ten Badstuber hehehe"-Jacek Gmoch 28.06.2012
Jvri

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 lipca 2004
Posty: 192
Rejestracja: 07 lipca 2004

Nieprzeczytany post 23 stycznia 2012, 10:52

Bartek88 pisze:Z laptopami, tymi zwlaszcza dla graczy, ktore kusza dobrymi parametrami i niska cena jest taki szkopol, ze lubia sie psuc po ok 2-3 latach. Tu sie karta graficzna spali,ktore nie mozna wymienic bo wyjdzie drozej niz nowy komp, tutaj dysk poszedl itd. Jest dosc niska zywotnosc tego sprzetu. Ale sa tez ludzie, ktorym takie lapki dzialaja dluuugo, zalezy na co trafisz.
Ile ludziów tyle będzie opinii. Jednemu będzie przeszkadzało to innemu tamto, jeden będzie miał pecha i będzie się bujał po serwisach zaraz po zakupie sprzętu, inny przetrwa z nim przez lata. Powiem tak, wszystko zależy od tego na jaki wypust się trafi i nie ma tu znaczenie jaka to będzie firma. Wystarczy porozmawiać z kimś zaufanym ze sklepu komputerowego jakie firmy do nich najczęściej wracają. Reguły nie ma żadnej, czy to będzie laps za 1,4k czy za 3,4k, czy też acer bądź dell.
Uważam, iż w dobie masowej produkcji oraz szukania oszczędności na różne sposoby żadna firma, ale to podkreślam - ŻADNA firma w obecnych czasach nie jest gwarantem jakości i żywotności swojego produktu, więc tutaj nie rozwodziłbym się dłużej nad firmą, sam jestem posiadaczem Acera o którym można przeczytać to i owo, a jednak minął mi 3 rok jego użytkowania a czasami wręcz katowania (sporo grałem na początku a grzał się przez to niemiłosiernie) i nie był ni razu (odpukać) w serwisie - brat z kolei ma już 5 rok acera tyle że biznesowego i też działa, więc ile ludzików tyle historii - nie będziesz miał pecha, nie będziesz miał problemów.
Swoją drogą identyczna sytuacja jest z telefonami, z którymi mam do czynienia na co dzień - kompletnie nie ma znaczenia jaka firma, wracają do mnie telefony zarówno Nokii, Samsunga, SE jak i HTC i to czasami już w 2 tygodnie po kupnie (przypadek nie taniej nokii n8).
Co do bf3 to nie wiem czemu miały żartować - na 6650M bez problemu na medium leci, na wyższych nie próbowałem bo nie kręcą już mnie takie gry ;)
Co do gwarancji to potwierdzam - na firmę jest tylko rok!


Negri

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 sierpnia 2005
Posty: 1162
Rejestracja: 23 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 15 lutego 2012, 15:57

Myślę, że pytanie odpowiednie do tematu:

Witam, jestem posiadaczem laptopa o konfiguracji:

Klik!

Niestety, ostatnio zaobserwowałem problem z przegrzewaniem się proca. Grywam trochę, w GTA 4 procesor osiąga temperaturę ponad 80 stopni. To chyba zły objaw.

I teraz pytanie - w jaki sposób mogę temu zapobiec? Lapek ma rok z hakiem, nie był jeszcze czyszczony. Jakaś instrukcja, jak to zrobić?


FalsoVero

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2008
Posty: 1230
Rejestracja: 17 maja 2008

Nieprzeczytany post 15 lutego 2012, 17:15

Odkręcić śrubki od spodu? Jeżeli się na tym nie znasz i boisz się, że coś pójdzie nie tak idź do serwisu. Mój Asus też się grzeje one tak mają po przeczyszczeniu problem znika na jakiś czas.


"A ten muchy łapał ten Badstuber hehehe"-Jacek Gmoch 28.06.2012
Radek_88

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 stycznia 2005
Posty: 2351
Rejestracja: 22 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 15 lutego 2012, 17:33

Inna opcja to zakup podkladki chlodzacej. Tylko nie jakiejs za 10-20zl, bo to nie ma najmniejszego sensu, o czym sam sie kiedys przekonalem. Polecam firme Zalman, troche podkladka kosztuje, ale problem znika calkowicie.


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 15 lutego 2012, 18:49

Najpierw walisz gta 4 (pomijam już sens grania w takie kombajny nawet na dobrej konfiguracji), nie czyscisz lapka, a potem się dziwisz ze się poci.

Rozkrec obudowę przy radiatorku, kup sprężone powietrze za 15 pln i przepchaj te koty z laptopa.


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 15 lutego 2012, 19:43

pan Zambrotta pisze:Najpierw walisz gta 4 (pomijam już sens grania w takie kombajny nawet na dobrej konfiguracji), nie czyscisz lapka, a potem się dziwisz ze się poci.

Rozkrec obudowę przy radiatorku, kup sprężone powietrze za 15 pln i przepchaj te koty z laptopa.
Po co tracić kasę na powietrze? Jak masz dostęp do starego odkurzacza to po prostu włóż rurę w dziurę wylotową...efekt nieziemski (sprawdzane wielokrotnie podczas "wykurzania" tak PCta jak i lapka)... :prochno:

PS.
Dlaczego, Twoim zdaniem, nie ma sensu grać w takie "kombajny", co ciekawe, nawet na dobrej konfiguracji?
Bartek88 pisze:Sprzet PC robi pierwszej klasy,ale laptopy to juz nie to samo. Nawet nie wiesz z jakich czesci w srodku sie sklada, czy produkowanych na Tajlandi, czy chinskie badziewia. Czyli jak kupujesz laptopa to tak jak bys bral "omarkowanego" kota w worku.
Phi, tak jakby inni producenci nie składali sprzętu z tajwańskich czy chińskich podzespołów (pokaż mi podzespół, który nie jest tam produkowany?). Argument całkowicie nietrafiony. BTW, kto mi powie, czym różni się elektronika Made in Taiwan od tej Made in PRC?


ODPOWIEDZ