Mafia 2

Podyskutuj na temat najnowszych gier, poradź się innych w temacie zakupu nowego komputera czy poproś o pomoc, jeśli masz jakiś problem z nim związany.
ODPOWIEDZ
Kubba

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 lipca 2006
Posty: 1576
Rejestracja: 27 lipca 2006

Nieprzeczytany post 25 października 2010, 14:36

A dla mnie ta gra jest bardzo słaba. Grałem w nią łącznie z 60min i od razu odinstalowałem. "Jedynce" do pięt nie dorasta. Zawiodłem się okrutnie.


mp1897

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 września 2006
Posty: 231
Rejestracja: 27 września 2006

Nieprzeczytany post 12 grudnia 2010, 10:22

Siema. Potrzebuje phoenixa do zainstalowania mafii. Wie ktoś skąd można ściągnąć ten program za darmo?


!!! Juventus Per Sempre !!!
Simi

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2006
Posty: 1275
Rejestracja: 07 maja 2006

Nieprzeczytany post 22 stycznia 2011, 00:46

Ogólnie gra fajna, da się wczuć. Nie potrafię ocenić która część lepsza, ponieważ Mafie I przeszedłem dosłownie z 3 miesiące temu pierwszy raz. Tak więc, Mafia II to dobry tytuł ale mogło być lepiej. W moim mniemaniu 4+/6.


LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 23 stycznia 2011, 15:15

Simi pisze:Ogólnie gra fajna, da się wczuć. Nie potrafię ocenić która część lepsza, ponieważ Mafie I przeszedłem dosłownie z 3 miesiące temu pierwszy raz. Tak więc, Mafia II to dobry tytuł ale mogło być lepiej. W moim mniemaniu 4+/6.
Mafia w 2002 roku była jak GTA IV w 2009, Mafia 2 wydaje się, co najwyżej, być grą na poziomie GTA III...jeśli wiecie co mam na myśli.


dawid1897

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 lutego 2008
Posty: 1487
Rejestracja: 22 lutego 2008

Nieprzeczytany post 23 stycznia 2011, 16:14

LordJuve pisze:
Simi pisze:Ogólnie gra fajna, da się wczuć. Nie potrafię ocenić która część lepsza, ponieważ Mafie I przeszedłem dosłownie z 3 miesiące temu pierwszy raz. Tak więc, Mafia II to dobry tytuł ale mogło być lepiej. W moim mniemaniu 4+/6.
Mafia w 2002 roku była jak GTA IV w 2009, Mafia 2 wydaje się, co najwyżej, być grą na poziomie GTA III...jeśli wiecie co mam na myśli.
Akurat GTA III zrobiło na mnie większe wrażenie niż GTA IV. A Mafia I po prostu jest jedną z najlepszych gier w jakie grałem o ile nie najlepszą, bardzo mi się podoba, nawet dzisiaj.
Mafia II jest słabsza od jedynki ale to nie znaczy że nie jest bardzo dobrą grą, jest za krótka ale to chyba jedyny taki istotny jej minus.
Trochę faktycznie w jedynce była taka poważniejsza fabuła, bardziej pasująca do Mafii, a w II główny bohater jest takim że tak powiem "małolatem" jego otoczenie też już nie jest takie jak w jedynce, ale lata jednak trochę późniejsze.


FORZA JUVE!!!
LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 23 stycznia 2011, 16:25

dawid91 pisze: Akurat GTA III zrobiło na mnie większe wrażenie niż GTA IV. A Mafia I po prostu jest jedną z najlepszych gier w jakie grałem o ile nie najlepszą, bardzo mi się podoba, nawet dzisiaj.
Mafia II jest słabsza od jedynki ale to nie znaczy że nie jest bardzo dobrą grą, jest za krótka ale to chyba jedyny taki istotny jej minus.
Trochę faktycznie w jedynce była taka poważniejsza fabuła, bardziej pasująca do Mafii, a w II główny bohater jest takim że tak powiem "małolatem" jego otoczenie też już nie jest takie jak w jedynce, ale lata jednak trochę późniejsze.
Być może i zrobiło, bo było przełomowe, ale w którym to roku było? Ta gra, niestety, cofnęła się w rozwoju. Boleję tym bardziej, że to jedna z moich ulubionych gier. Klimat w jedynce wciskał w fotel, otoczenie wydawało się świetne (chociaż zdecydowanie mniej otwarte niż w GTA), jazda wozem była frajdą (mimo tego, że czasem pod górkę nie szło wyjechać :!: ), nawet AI policji i przeciwników, moim zdaniem, w Mafii lepiej działało niż w dwójce.

Moim zdaniem Mafia 2 powinna wyjść albo rok wcześniej, albo zdecydowanie bardziej dopracowana. W końcu minęło 8 lat od premiery pierwszej części, co oni w ten czas robili? Jak często wychodzą kolejne części GTA? Czy jest jakiś progres między nimi? Na pewno, mały czy duży - inna sprawa, ale jest, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę częstotliwość produkcji gier z tej serii. Nie jestem wielkim fanem serii GTA i zawsze wyżej ceniłem Mafię, ale druga część, to pod pewnymi względami, porażka.

Co do powagi sytuacji...lata się zmieniły to i powaga też. W latach 50/60 Mafia nie była już tą samą organizacją co wcześniej, pewne normy postępowania się zmieniły a i sposób prowadzenia się także (poszli zgodnie z trendami społecznymi).


DiaVolO

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lutego 2010
Posty: 487
Rejestracja: 09 lutego 2010

Nieprzeczytany post 23 stycznia 2011, 17:41

LordJuve pisze:Klimat w jedynce wciskał w fotel
Dokładnie !
Grając w The City Of Lost Heaven przez cały czas byłem skupiony wyłącznie na tym co tam się wydarzy/co może się wydarzyć,po prostu jarałem się tą grą. W 2-ce tylko na początku (ciekawość) a wraz z kolejnymi misjami oczy same mi się zamykały a dalsze granie nie sprawiało mi takiej radości jakiej oczekiwałem,mocno zawiodłem się na nowej odsłonie Mafii bo miało wyjść coś dobrego a jak dla mnie wyszło nic !
GTA 4 >>>>>> Mafia 2


me7a7ron

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 października 2008
Posty: 219
Rejestracja: 27 października 2008

Nieprzeczytany post 23 stycznia 2011, 19:36

Jeszcze nie grałem ale po sesji mam w planach zobaczyć .Dla mnie GTA 4 było gniotem także widząc wasze opinię to boję się o mafię :( . Dla mnie genialne było SA gdzie było cholernie dużo zróżnicowanych misji(szkółki latania, jazdy, boksu, sklepy, dostarczanie samochodów itp.) których mi w 4 bardzo zabrakło i dla mnie jedyną widoczną różnicą na plus była grafika reszta to znaczący regres w stosunku do poprzednika. A co do mafii to chciałbym się zapytać czy są jakieś inne misje od typowego zabij, ukradnij itp. w mafii 1 był wyścig. I czy ogólnie fabuła , przerywniki ,epilog jest ciekawy?


Simi

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2006
Posty: 1275
Rejestracja: 07 maja 2006

Nieprzeczytany post 23 stycznia 2011, 20:39

me7a7ron pisze:I czy ogólnie fabuła , przerywniki ,epilog jest ciekawy?
Fabuła jest w miarę, ale na 100% gorsza od Mafii 1. Przerywniki jak na drugą część są świetne, no ale co z tego skoro sama gra jest za krótka, i nie da się tak wczuć jak w poprzednią wersję. Jak to powiedział ostatnio mój przyjaciel, gdyby zrobili Mafie 1, ale w grafice Mafii 2, to niejednokrotnie by chciał ją przejść ponownie.


FalsoVero

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2008
Posty: 1230
Rejestracja: 17 maja 2008

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2011, 15:49

Przepraszam tą grę. Kupiłem zagrałem fakt, że zajęło mi to niecałe 11 godzin ale fabuła mnie bardzo wciągnęła. Bardzo mocne zakończenie. Teraz tylko muszę zakupić DLC ponieważ gra ma swój klimat.

Najciekawsze była misja z Angelo ;)


"A ten muchy łapał ten Badstuber hehehe"-Jacek Gmoch 28.06.2012
dawid1897

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 lutego 2008
Posty: 1487
Rejestracja: 22 lutego 2008

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2011, 17:18

FalsoVero pisze:Przepraszam tą grę. Kupiłem zagrałem fakt, że zajęło mi to niecałe 11 godzin ale fabuła mnie bardzo wciągnęła. Bardzo mocne zakończenie. Teraz tylko muszę zakupić DLC ponieważ gra ma swój klimat.

Najciekawsze była misja z Angelo ;)
A DLC ponoć słabe...


FORZA JUVE!!!
widzewiak59

Juventino
Juventino
Rejestracja: 21 lutego 2010
Posty: 2
Rejestracja: 21 lutego 2010

Nieprzeczytany post 25 stycznia 2011, 21:42

Witam,
sprzedam Mafie2 na PC. Stan bdb. Cena do uzgodnienia, ale nie chcę za nią dużo ;). Oferty jak i pytania na gg 8602918 (często jestem na niewidocznym) Pozdrowienia.


Na zawsze Tylko Widzew i Juve!
Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 20 października 2011, 13:43

Pozwolę sobie odkurzyć ten temat, ponieważ w końcu miałem okazję zagrać w Mafię II i muszę wtrącić swoje trzy grosze :wink:. Nie jestem zapalonym graczem. W zasadzie gram bardzo rzadko, ale są dwa tytuły, które w przeszłości zrobiły na mnie ogromne wrażenie, dlatego chętnie sięgam po sequele. Mowa o Max'ie Payne i Mafii. A teraz do rzeczy. Satysfakcja z gry w Mafię I ma się tak do satysfakcji z gry w Mafię II jak wygranie Ligi Mistrzów do udziału w finale :?. A oto moja lista rozczarowań:
  • :ball: znacznie słabsza fabuła i klimat niż w pierwszej części,
    :ball: brak zróżnicowania misji jak w części pierwszej,
    :ball: zmiana modelu zachowania policji na mniej restrykcyjny, np. brak pościgu po przejechaniu na czerwonym świetle,
    :ball: brak konieczności posiadania odpowiedniego stroju do noszenia długiej broni w miejscu publicznym,
    :ball: po pewnym czasie dojazdy samochodem na kolejne misje stają się nudne.
Grałem również w dodatki. Joe's Adventures jeszcze daje radę, ale Betrayal of Jimmy i Jimmy's Vendetta są słabe. W dodatku ten ostatni dodatek strasznie mnie wkurzył przez irytujący błąd, na który jak się okazało nie tylko ja miałem "przyjemność" natrafić. Chodzi o zapadanie się pod powierzchnię miasta. Inni mogli sobie z tym poradzić poprzez powrót do ostatniego save'a. Niestety nie mogłem skorzystać z tego rozwiązania, ponieważ u mnie ten błąd wystąpił podczas robienia save'a :prochno:. Teraz Jimmy stoi pod ulicą i każdy ruch powoduje lot w dół. Reasumując, trochę się zawiodłem na Mafii II. Oczekiwałem czegoś naprawdę znacznie lepszego.


Obrazek
ODPOWIEDZ