problem z netem - pomocy!

Podyskutuj na temat najnowszych gier, poradź się innych w temacie zakupu nowego komputera czy poproś o pomoc, jeśli masz jakiś problem z nim związany.
ODPOWIEDZ
CzarnyZkultury

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 sierpnia 2006
Posty: 1011
Rejestracja: 28 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 06 maja 2009, 19:17

mam dziwny problem z polaczeniem internetowym. posiadam tele2 1.5mb rozdzielona routerem D-Link ADSL Wireless Router. na moim komputerze stacjonarnym (mimo ze komp jest podpiety kablem do routera) nie moge uzyskac polaczenia. wyskakuje komunikat "ograniczenie badz brak polaczenia". zas na laptopie ktory jest podlacony drugim kablem internet smiga az milo. probowalem podpiac kabel z lapka do stacjonarnego ale problem sie powtarza. nie wyswietla mi maski, bramy domyslnej i serwera DNS.. moze ktos pomoze w tym temacie bo juz nie to denerwuje ;/ :angry:


szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6203
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 06 maja 2009, 20:07

Jaki dokładnie model tego D-Linka? Karta sieciowa?

Ja mam router TP-LINK-a i też miałem problemy z konfiguracją (zwłaszcza jeśli chodzi o komputer stacjonarny)


Railis

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2006
Posty: 1489
Rejestracja: 01 lutego 2006

Nieprzeczytany post 07 maja 2009, 00:13

Sprawdź czy w twoim routerze nie jest ustawiony filtr na MACa twojej karty sieciowej. Sprawdź też, czy w ustawieniach połączenia masz włączone, żeby łączyło się przez DHCP.


kornknot

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 stycznia 2003
Posty: 929
Rejestracja: 12 stycznia 2003

Nieprzeczytany post 07 maja 2009, 16:05

Ja jeszcze bym polecił jedna rzecz: wyłącz router na 15 sekund i zobacz czy wtedy się nie połączy z kompem.


ODPOWIEDZ