Xbox 360 czy PS3??

Podyskutuj na temat najnowszych gier, poradź się innych w temacie zakupu nowego komputera czy poproś o pomoc, jeśli masz jakiś problem z nim związany.
ODPOWIEDZ
szaman00

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 czerwca 2007
Posty: 167
Rejestracja: 23 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 02 marca 2009, 19:07

Nie wiem czy w dobrym miejscu założyłem temat, jeśli nie to przepraszam bardzo modków ;p

Mam dylemat, zastanawiam się nad zakupem konsoli xbox 360 lub PS3!
Na dzień dzisiejszy, na 80% kupuje Xboxa, ale wole się jednak jeszcze raz upewnić, jeśli ktoś się tym interesuje i jest dobrze obeznany w tych tematach to prosze o rade.
Osoby, które chcą napisac że np: Ps3 jest lepsze, bo tak... to niech sobie darują... czekam na opinie

pzdr szaman00


drozdi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 marca 2007
Posty: 1412
Rejestracja: 06 marca 2007

Nieprzeczytany post 02 marca 2009, 20:31

Jestem SZCZĘŚLIWYM posiadaczem X360 także mogę Ci ta konsolę bardzo gorąco polecić. Tytuły takie jak Halo (cała trylogia + nowe halo wars), GTA IV, Forza motorsport + wiele innych sprawiają że można nie odrywać się od konsoli całymi dniami (np mój brat wstał dzisiaj o 4 żeby se pograć :angry: ). Zakup abonamentu na Xbox Live Gold (około 100zł na 13 miesięcy- wystarczy zdrapka ogólnie dostępna allegro) pozwala na nie ograniczony czas rozrywki w internecie. Jeśli uwielbiasz gry to nie ma nic piękniejszego niż 42 calowy TV, Xbox 360, ulubiona gra i piwo ;) . Jednakże nie zawsze jest tak pięknie jakby się chciało... Jeśli nie lubisz polskich wulgaryzmów nie polecam gry przez neta choć od tego jest coś gorszego... piskliwe krzyki angielskich bachorów i ich gadanie do samych siebie (oczywiście idzie włączyć "mute" do poszczególnych przeciwników) Jeśli masz jakieś pytania/wątpliwości to służę radą ;)


Obrazek
ahojekk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 lipca 2003
Posty: 935
Rejestracja: 17 lipca 2003

Nieprzeczytany post 02 marca 2009, 21:16

Wybór pomiędzy tymi dwoma konsolami powinien ograniczyć się do odpowiedzenia sobie na jedno pytanie "Na jakich grach mi zależy", większość tytułów wyjdzie na obydwie konsole i nie będzie to miało większego znaczenia. Poszukaj tytułów rarytasów takie jak Gran Turismo na Playstation, czy Halo na Xboxa - i to takie tytuły powinny Ci odpowiedzieć co wybrać i na czym Ci bardziej zależy. Osobiście wybrałbym PS3 ze względu na Gran Turismo bo to jest moja ulubiona seria gier, ale to jest sprawa indywidualna dla każdego. Powodzenia w wyborze.


kornknot

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 stycznia 2003
Posty: 929
Rejestracja: 12 stycznia 2003

Nieprzeczytany post 02 marca 2009, 21:36

Dokładnie mogę powiedzieć to samo co Virus[Mauro], przy wyborze konsoli patrz na ekskluzywne gry na danej platformy, na nic innego nie ma co patrzeć. Jeśli chodzi o Xboxa to niestety niezbyt się w tym oriętuje, bo jestem szcześliwym posiadaczem PS3 ale jestem w stanie wymienić: Gears of war, Fable 2, Halo, Mass efect, Ninja Gaiden 2. Natomiast na Playstation są to: Metal Gear Solid 4, seria Resistance, Uncharted Drakes Fortune, seria Motorstorm, Heavently Sword, Gran Turismo 5, Killzone, Valkyria Chronicles i dalej mi się nie chce myśleć. W najbliższej przyszłości będą to: Heavy Rain, Uncharted 2, God of war 3, FFXIII versus (zwykłą wersje też będzie Xbox miał), miejmy nadzieje, że Demon Souls, White king story i Yakuza 3 jeśli wyjdą poza japonię.
Jeśli interesuje Cie piracenie gier to Xbox daje tylko tą możliwość, minusem PS3 jest większa cena za usługi internetowe Xoxa jednak trzeb płacić a na Playstation masz je za darmo.
Co do samego sprzętu to wg mnie PS3 jest lepiej wykonany, cichszy i ma mniejszą awaryjność, jest też lepszy technicznie ale się dużo trudniej na niego programuje gry. Aczkolwiek nie sugerował bym się tym zbytnio przy zakupie konsoli, bo w codziennej ekspolatacji to nie przeszkadza.

Od siebie mogę dodać, że z czystym sumieniem polecam Ci kupno PS3, nie ma z nią żadnych problemów i aktualne exclusivy które wychodzą na tą konsole są grami wspaniałymi, wystarczy spojrzeć na recenzje.
Aczkolwiek uważam, że Xbox też jest bardzo dobrą maszyną i będziesz z niej zadowolony.

Reasumując, patrz na gry ekskluzywne i tyle.
Gier multiplatformowych jest w cholerę, więc co byś nie wybrał to będziesz miał mase dobrych gier do pobawienia się.

Mam nadzieje, że pomogłem trochę.
Pozdrawiam

Edit: pełna lista ekskluzywów dla danej platformy:
http://www.ps3team.pl/?p=2213


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 03 marca 2009, 17:49

Zgodzę się z przedmówcą, że najważniejszą rolę przy wyborze platformy odgrywa liczba i przede wszystkim jakość tytułów, które pojawiają się wyłącznie na daną konsolę. Osobiście posiadam PS3 i muszę przyznać, że jej zakup był strzałem w "dychę". Nie mogłem wybrać lepiej. Mam porównanie - mój kuzyn ma Xboxa 360 i szczerze powiem, że nie robi on na mnie większego wrażenia. Sama konsola lubi się przegrzać, jej praca jest wyjątkowo głośna, a tytuły do mnie nie przemawiają. Oczywiście wszystko jest kwestią gustu - mnie np. "wielkie" Halo nie rajcuje. Na pewno ważnym aspektem jest cena, która niejednokrotnie decyduje o wyborze. W tym przypadku górą jest maszynka Microsoftu, która już w chwili obecnej jest o wiele tańsza w porównaniu do produktu Sony. Osobiście jednak polecam PS3 - nie pożałowałbyś kasy, którą byś na nią wydał. :snooty:


szaman00

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 czerwca 2007
Posty: 167
Rejestracja: 23 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 04 marca 2009, 00:36

Co do argumentu o przegrzewaniu, faktycznie pierwsza wersia Xboxa mogła mieć taką wade, ale w kolejnych wersjach, ten mankament został rozwiązany, więc napewno już nie występuje!

Na obie konsole interesują mnie głownie bijatyki :)

a jak panowie gra wam się na padach do PS3? nie są troche za małe?
Bo widziałem takie porównanie, w którym pewna osoba narzekała strasznie na jego budowe...


FalsoVero

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2008
Posty: 1230
Rejestracja: 17 maja 2008

Nieprzeczytany post 04 marca 2009, 09:32

X0 lepszy wybór uwierz na słowo miałem obie konsole i dziecko microsoftu jest lepsze.


"A ten muchy łapał ten Badstuber hehehe"-Jacek Gmoch 28.06.2012
kornknot

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 stycznia 2003
Posty: 929
Rejestracja: 12 stycznia 2003

Nieprzeczytany post 04 marca 2009, 14:29

FalsoVero pisze:X0 lepszy wybór uwierz na słowo miałem obie konsole i dziecko microsoftu jest lepsze.
Nie ma to jak wyczerpująca argumentacja.

Co do padów to nie są w ogóle za małe, mam duże ręce i mi nie przeszkadzają. Zresztą Dualshock to klasyka przecież, tylko kosmetyczne zmiany były od pada do PSX. Polecam ten link na potwierdzenie moich słów:
http://polygamia.pl/Polygamia/1,95339,6 ... udze_.html


Filippo911

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 marca 2008
Posty: 531
Rejestracja: 04 marca 2008

Nieprzeczytany post 04 marca 2009, 15:42

szaman00 pisze:a jak panowie gra wam się na padach do PS3? nie są troche za małe?...
pad do PS3 za mały nie jest za mały , jak już napisał kornknot , dualshock'a mam w rękach od 13 lat i na pewno nie powiem teraz ze jest zbyt mały (a dłoni nie mam małych:P)
tak jak już wspomniano , exclusiv'y są najważniejsze , aświadomość że w dany tytul zagrasz tylko na danym sprzęcie robi różnicę .
co do wyboru polecam PS'a - Gran Turismo - i wszystko jasne :dance:
F.


goly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 kwietnia 2007
Posty: 513
Rejestracja: 28 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 07 marca 2009, 13:51

Osobiście jestem posiadaczem konsoli xbox360 i jestem dumny z tej maszyny. Takie gry jak: Fable 2(zamówiłem jescze przed premierą, bo nie mogłem wytrzymać), Gears of War, czy Halo 3 zapewnią ci ogromną satysfakcję. Ja się na tytułach nie przejechałem. Do tego możliwość gry przez internet...mmm..poezja!
Oto moje argumenty za kupnem xboxa360 :
Tańszy - za xbox360, wersja Elite zapłacisz 1000 zł. Ma ona dysk o pojemności 120 GB i lepszy procesor niż konsole w wersji 60 czy też 20 GB. Zaś za konsolę PS3 80GB musisz zapłacić co najmniej 1300zł.
Grafika- to zależy od telewizora ale podobno minimalnie lepszą generuje właśnie xbox360.
Gry - na platformie xbox360 jest ich więcej. Czy lepsze? To kwestia upodobania. Tak czy owak na konsolę microsoftu znajdziesz co najmniej o 60 więcej tytułów gier niż na PS3.

Minusy(a w zasadzie jeden):
Blu-Ray- Jeżeli zależy ci na tym picu, to niestety na konsoli xbox360 się tego nie doszukasz. Ja osobiście nawet tego nie rozpatrywałem przy zakupie konsoli bo i tak by mi się to nie przydało.

Ja ze swojej strony polecam xbox360. Nie zawiedziesz się, daje słowo :)


drozdi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 marca 2007
Posty: 1412
Rejestracja: 06 marca 2007

Nieprzeczytany post 31 sierpnia 2009, 21:57

Sorki, że odświeżam temat ale muszę sobie reklamę zrobić :whistle: konsola Xbox 360 GTA IV! gdyby ktoś był zainteresowany to pisać ;)


Obrazek
madoxi

Juventino
Juventino
Rejestracja: 12 lutego 2010
Posty: 1
Rejestracja: 12 lutego 2010

Nieprzeczytany post 12 lutego 2010, 14:44

a ja slyszalem ze udalo sie jakso tanio i w miare bezbolesnie przerobic ps3? czy moze ktos potwierdzic ta informacje? bo kupoiwanie gier oryginalnych na ps 3 jest strasznie drogie a xbox live zdrapki do najtanszych tez nie naleza;/


JuveFilip_8_

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 marca 2005
Posty: 531
Rejestracja: 01 marca 2005

Nieprzeczytany post 12 lutego 2010, 18:57

madoxi pisze:a ja slyszalem ze udalo sie jakso tanio i w miare bezbolesnie przerobic ps3? czy moze ktos potwierdzic ta informacje? bo kupoiwanie gier oryginalnych na ps 3 jest strasznie drogie a xbox live zdrapki do najtanszych tez nie naleza;/
PS3 złamane, ale nie do odtwarzania gier.
Piracenie na PS3 najprawdopodobniej nigdy nie bedzie mialo miejsca, chyba ze ktos zacznie sprzedawac plytki blue ray za 5zł.


Obrazek
FalsoVero

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2008
Posty: 1230
Rejestracja: 17 maja 2008

Nieprzeczytany post 18 lutego 2010, 10:41

madoxi pisze:a ja slyszalem ze udalo sie jakso tanio i w miare bezbolesnie przerobic ps3? czy moze ktos potwierdzic ta informacje? bo kupoiwanie gier oryginalnych na ps 3 jest strasznie drogie a xbox live zdrapki do najtanszych tez nie naleza;/
Przez takich którzy chcą przerabiać konsole nigdy się nei doczekamy XLive w Polsce :P. Nie wiem czemu piszesz, że zdrapki są drogie abonament roczny kosztuje od 100 do 130 zł na allegro. Gry możesz kupować z drugiej ręki kto karze iść do np MediaMarkt i wydawać 200zł na grę którą na allegro można mieć za 100zł. Są także starsze tytuły które kosztują grosze a są naprawdę ciekawe. Tyczy się to obu konsol


"A ten muchy łapał ten Badstuber hehehe"-Jacek Gmoch 28.06.2012
Krasnolud

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 marca 2010
Posty: 9
Rejestracja: 05 marca 2010

Nieprzeczytany post 05 marca 2010, 23:54

ja osobiście wybrałem XBOX 360, na początku ciężko było mi się przyzwyczaić do pada, bo wcześniej grałem długie lata na PS i PS2. Ale jestem zadowolony ze swojego wyboru i nie chodzi tu wcale o to, że gram w pirackie gry. Ogólnie jest więcej gier, sama konsola była tańsza, przynajmniej dwa lata temu, ale chyba nadal jest. Polecam. :wink:


ODPOWIEDZ