Skaner

Podyskutuj na temat najnowszych gier, poradź się innych w temacie zakupu nowego komputera czy poproś o pomoc, jeśli masz jakiś problem z nim związany.
ODPOWIEDZ
MarcinB

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 marca 2005
Posty: 555
Rejestracja: 20 marca 2005

Nieprzeczytany post 26 stycznia 2009, 14:47

Ciao
mam pytanie dotyczące skanera. Chciałbym przenieść tekst zapisany na papierze do komputera i móc wprowadzić na nim korekty. Czy jest to możliwe :?: Jeśli tak to co potrzebuje do wykonania takiej czynności :-D


gawron

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 marca 2008
Posty: 748
Rejestracja: 01 marca 2008

Nieprzeczytany post 26 stycznia 2009, 15:04

Jeśli masz skaner - domyślam się po tytule tematu, że tak jest - to skanujesz dany dokument, a potem możesz uzupełnić dane edytując go w jakimkolwiek programie (nawet w Paincie, czy Wordzie) lub możesz wydrukować zeskanowany obraz i wypełnić go ręcznie. To chyba nie jest skomplikowane. :D


MarcinB

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 marca 2005
Posty: 555
Rejestracja: 20 marca 2005

Nieprzeczytany post 26 stycznia 2009, 15:14

Własnie nie chce ręcznie tylko na kompie go edytować. A zadałem to pytanie bo jak skanuje coś to ma rozszerzenie BMP, a przy takim rozszerzeniu to tylko w paincie moge cos dorysowac,a mi nie chodzi o edycje w paincie tylko np. w Wordzie. W takim razie potrzebuje jakiegoś konwertera czy cuś :?:


szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6201
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 26 stycznia 2009, 15:25

To zależy jaki posiadasz skaner. Ja ostatnio pracowałem z HP C3180, ale w najbliższym czasie planuje kupić coś zdecydowanie lepszego ;]. I tutaj przy instalacji sterowników było "Centrum obsługi HP", gdzie można było zeskanować dokument tak, aby od razu rozpoznał go i stworzył albo jako plik tekstowy w notatniku albo bezpośrednio jako plik Worda. Oczywiście jakieś tam błędy się zdarzają (np. W zesnauje od czasu do czasu jako Vv ;]), bo to jednak tylko skaner, ale chyba o to Ci w gruncie rzeczy chodzi.

Jeśli chodzi natomiast o jakieś wyciąganie tekstu z plików w formacie jpg czy bmp to w google wystarczy poszukać, gdzieś się coś ciekawego znajdzie napewno, np. http://www2.chip.pl/arts/archiwum/n/pri ... 39543.html
Ostatnio zmieniony 26 stycznia 2009, 15:30 przez szczypek, łącznie zmieniany 1 raz.


cysiekchmiel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 września 2005
Posty: 87
Rejestracja: 17 września 2005

Nieprzeczytany post 26 stycznia 2009, 15:30

MarcinB pisze:Własnie nie chce ręcznie tylko na kompie go edytować. A zadałem to pytanie bo jak skanuje coś to ma rozszerzenie BMP, a przy takim rozszerzeniu to tylko w paincie moge cos dorysowac,a mi nie chodzi o edycje w paincie tylko np. w Wordzie. W takim razie potrzebuje jakiegoś konwertera czy cuś :?:
jeżeli masz skaner HP to na pewno przed zeskanowaniem możesz zmienić format pliku jaki chcesz uzyskać :ok:


Chi non salta e neroazzurro
Chi non salta e rossonero ^^
gawron

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 marca 2008
Posty: 748
Rejestracja: 01 marca 2008

Nieprzeczytany post 26 stycznia 2009, 15:35

Hmm.. Przy skanowaniu możesz sobie wybrać, jaki rodzaj pliku (rozszerzenie) chcesz mieć. Jeżeli ustawisz skanowanie obrazka, to spokojnie znajdziesz tam rozszerzenie JPG. Ale wydaje mi się, że BMP też możesz wkleić do Worda..
1. Otwierasz sobie tego Word'a.
(2. Ustawiasz stronę pionowo lub poziomo - zależy jaki tam masz obrazek/dokument do wypisania) (Plik -> Ustawienia strony)
3. Przeciągasz dany plik z obrazkiem/dokumentem do Word'a, którego masz na pasku zadań.
4. Robisz formatowanie obrazka "Za tekstem". i potem wpisujesz..

Mam nadzieję, że pomogłem.
Powodzenia.


gregor_g4

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 października 2003
Posty: 1356
Rejestracja: 14 października 2003

Nieprzeczytany post 26 stycznia 2009, 16:00

skorzystaj z programu abyy fine reader, jak znajde link z ktorego go pobrac to Ci podesle.
ma fajna opcje bo konwertuje zeskanowany plik, lub tez zdjecie do worda, a pozniej mozliwosci edycji sa ogromne.
nieoceniona pomoc przy pisaniu prac licencjackich badz magisterskich :D


Czachor

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 stycznia 2005
Posty: 240
Rejestracja: 17 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 26 stycznia 2009, 16:32

Poczytaj o OCR


FelekJUVE

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 lutego 2007
Posty: 1000
Rejestracja: 03 lutego 2007

Nieprzeczytany post 26 stycznia 2009, 16:50

Ściągnij sobie ABBY Fine Readera


MarcinB

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 marca 2005
Posty: 555
Rejestracja: 20 marca 2005

Nieprzeczytany post 18 lutego 2009, 11:34

Patrzyłem w Centrum obsługi HP ale tam da się zeskanować jedynie w formacie obraz typu: bmp, jpg itp. Próbowałem również z tym wordem ale nie mogę zrobić 4 kroku formatowania za tekstem ;/ A co do tego OCR to chyba chodzi Ci o to że trzeba mieć specjalny typ skanera;> Zaznaczam że mam urządzenie wielofunkcyjne HP Deskjet F2290,także pomoże mi coś ten program :?:


ODPOWIEDZ