eRepublik - wirtualny świat

Podyskutuj na temat najnowszych gier, poradź się innych w temacie zakupu nowego komputera czy poproś o pomoc, jeśli masz jakiś problem z nim związany.
ODPOWIEDZ
Szwarou

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 kwietnia 2005
Posty: 212
Rejestracja: 12 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 19 września 2008, 22:18

Erepublik
Erepublik jest grą niezwykle rozbudowaną, umożliwiającą zrobienie kariery w polityce, biznesie i w wojsku. Jest to wirtualne odwzorowanie (na ile pozwala inwencja, możliwości, i wersja beta która zaraz przechodzi w V1.) prawdziwego świata. Polem gry jest realna mapa świata, jest ona podzielona na realne regiony, które należą do epaństw - odpowiedników realnych państw. Jest 40 państw, w tym eSzwecja, ePakistan, ePolska została podbita przez eNiemcy (moduł militarny, o tym powiem później), eNiemcy zostały podbite przez eSzwecję , eFrancja, eUSA itp itd.

Nasze możliwości działań w grze dotyczą trzech aspektów:

Biznes:

-Możemy zostać pracownikiem, zarabiać pieniądze za codzienną prace, i wydawać to na jedzenie, broń, dom, odkładać.

-Założenie własnej firmy. Jeśli nazbieramy 40 uncji złota (to dużo, więc często są spotykane spółki), to możemy stworzyć firmę. Jest sześć branż: food, gifts, housing, hospital, weapons, ticket. Food - produkujemy jedzenie, bez którego spada nam żywotność, gifty - to prezenty które możemy komuś podarować zwiększając jego żywotność, housing- produkujemy domy, które dają właścicielom żywotność. Weapon - produkujemy broń która daje właścicielom większą siłę ataku podczas walki. Hospital - produkcja szpitali, niezwykle czasochłonna i kosztowna, szpitale sprzedajemy danym regionom. Ostatnie tickets - wytwarzamy bilety umożliwiające podróż do innego państwa.

-Można również założyć biznes wymieniając waluty. W Erepublik jest niezwykle rozbudowany system inflacji, oraz wartości danej waluty w stosunku do złota. Można zarobić grubą kasę kupując taniej i sprzedając drożej. ( Każde państwo ma własną walutę, oprócz tego występuje złoto przeliczane na każdą walutę osobno zależnie od ilości waluty na rynku.)

Polityka (To bardzo ciekawy aspekt gry):

-Zostajemy członkiem partii, promujemy ją wspieramy, gdy partia zdobywa miejsca w sejmie możemy usiąść na stołku senatora. Głosujemy na ustawy, kształtujemy podatki, wsparcie dla nowych obywateli.

- Zakładamy partie. Układamy dobry plan, werbujemy członków, zdobywamy wyborców. W czasie wyborów zdobywamy głosy i miejsca w parlamencie.

- Zostajemy prezydentem. Jako szef partii występujemy w comiesięcznych wyborach na prezydenta. Prezydent ma moc proponowania ustaw, tworzenia paktów militarnych wszczynania wojen.

Wojsko:

- Ćwiczymy naszą siłe, co zwiększa ilość naszych obrażeń, kupujemy broń. Istnieje swoista kasta najemników, jeżdżących z wojny na wojnę i walczących za pieniądze.



To takie pobieżne przedstawienie tego czego możemy się po grze spodziewać. A przypominam to dopiero Beta. Za parę tygodni jest przewidywana V1, z wieloma dodatkami, i nowymi funkcjami. M.in. giełdą, będziemy kupować akcje danych przedsiębiorstw i zarabiać na dywidendach, i wzroście wartości akcji.


A teraz nieco o sytuacji w Erepublik. Wersja beta nie umożliwia powstań podbitych krajów, więc teraz nie możemy nic w sprawie zniewolonej ePolski zrobić. Czekamy na V1 gdzie ma pojawić się moduł wojen powstańczych. To jak odzyskamy niepodległość jest jeszcze w fazie planów. eSzwedzi proponowali układ tworzący z nas lenno eSzwecji za oddanie bez walki naszych terenów (eSzwedów jest ok 3 - 4 razy więcej niż ePolaków), ale dają nam spore ograniczenia w związku z nim. Teraz Polacy siedzą w eCzechach, i na polskich regionach eSzwecji. Ciułamy złoto na odbudowę naszego kraju.


Serdecznie zapraszam do gry. Niestety by się tam dostać, trzeba otrzymać zaproszenie od aktywnego gracza. Więc jeśli jesteś zainteresowany, wejdź na forum:

http://forum.erepublik.pq.pl

I zapytaj o zaproszenie w dziale/ zaproszenia. Na pewno ktoś je szybko wyśle.
Jest też tam małe FAQ dla nowych.

Rejestrujcie się w Szwecji, na polskich terytoriach. Little Poland, Grate Poland, Pomerania, Silesia.


Miłej gry.
Ostatnio zmieniony 20 września 2008, 20:05 przez Szwarou, łącznie zmieniany 2 razy.


Obrazek
Karowiew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2008
Posty: 1242
Rejestracja: 26 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 20 września 2008, 18:55

"Grate Poland" no to moglibyście być w następnych nazwach bardziej konsekwentni: "Lil' Poland", itp. :wink: A tak na marginesie najbardziej poprawna jest forma Greater Poland, która odpowiada łacińskiemu "maioris Polonia".

Co do samej gry jestem ciekawy i obejrzę ową stronkę


"(…) mówmy o przykrych rzeczach, ale… eee… musi… przejście na emeryturę musi być na tyle późne, że oczekiwany przeciętny oczywiście, oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa" - Jacek Rostowski
OskarG

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 2190
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 20 września 2008, 19:50

zobaczymy co to:)

link przydatny
http://forum.erepublik.pq.pl


jak ktoś chce grać niech poda maila zaproszę :)
Ostatnio zmieniony 20 września 2008, 20:28 przez OskarG, łącznie zmieniany 1 raz.


Szwarou

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 kwietnia 2005
Posty: 212
Rejestracja: 12 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 20 września 2008, 20:08

Karowiew pisze:"Grate Poland" no to moglibyście być w następnych nazwach bardziej konsekwentni: "Lil' Poland", itp. :wink: A tak na marginesie najbardziej poprawna jest forma Greater Poland, która odpowiada łacińskiemu "maioris Polonia".

Co do samej gry jestem ciekawy i obejrzę ową stronkę
O ile sie orientuje to admini gry stworzyli takie regiony i niestety nic nie zrobie z ta nazwa :)
Oskar8 pisze:link przydatny
http://forum.erepublik.pq.pl
Lol zapomnialem o adresie ;) juz poprawione


Podkreslam ze glownym smaczkiem jest strona spoleczna gry. Na poczatku przyszlego miesiaca ma zostac wprowadzona nowa wersja V1 (w tej chwili jest to beta)


Obrazek
Mati

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 kwietnia 2004
Posty: 1427
Rejestracja: 15 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 20 września 2008, 21:15

mati1990@onet.eu - Oskar, mam nadzieję, że znajdziesz chwilę o zaprosisz. Od razu mówię, że nie mam zupełnie pojęcia o co tam chodzi ;).

/wyslalem
ja też nie wiem :P (jeszcze)
oskar8


Dziękuję Oskar :)

Co do naszego kraju, to wyczytałem, że ePolska istniała, ale jak to w życiu - mielismy za sąsiadów Niemców i już nas nie ma. Teraz kolonie Polaków powstają w Szwecji.
Ostatnio zmieniony 21 września 2008, 17:24 przez Mati, łącznie zmieniany 1 raz.


Moonk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 listopada 2005
Posty: 861
Rejestracja: 01 listopada 2005

Nieprzeczytany post 21 września 2008, 15:18

Też gram w ta gierkę ...narazie mało wymagająca, no ale to pewnie dlatego, że dopiero gram od wczoraj no i jest to wersje Beta...gdzie Polacy nie mają jeszcze państwa...
Szwarou pisze:Moonk - nie maja juz a nie jeszcze (niestety)
no ta moje niedopatrzenie...
Ostatnio zmieniony 23 września 2008, 14:08 przez Moonk, łącznie zmieniany 2 razy.


Szwarou

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 kwietnia 2005
Posty: 212
Rejestracja: 12 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 23 września 2008, 00:17

Moonk - nie maja juz a nie jeszcze (niestety)
ale wraz z nadejsciem v1 (czyli max za 21dni) ePolska wroci na mape swiata


Obrazek
Szwarou

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 kwietnia 2005
Posty: 212
Rejestracja: 12 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 14 października 2008, 17:46

Dzis weszlo w zycie V1... na razie nie jest lekko :D


Obrazek
pawel_s1

Juventino
Juventino
Rejestracja: 14 października 2008
Posty: 1
Rejestracja: 14 października 2008

Nieprzeczytany post 14 października 2008, 21:18

Zapraszam graczy do pracy w wydobyciu - nie da się ukryć, że admini zrąbali całkiem sprawę i załamali ekonomię (w moich dwóch fabrykach mam ponad 100 osób, a surowce skończyły się już pierwszego dnia - jest to nieprawdopodobna krzywda). Aby zapobiec negatywnym tego efektom musimy produkować jak najwięcej surowców, dlatego proszę o zatrudnianie się kopalni żelaza Zlomeks Branice. Zatrudnić można się z tego linka: http://www.erepublik.com/en/company-emp ... e-178547/1

Płaca minimalna to póki co 5 koron i tyle też płacimy - to ogromne pieniądze jak na brak kwalifikacji.


Mati

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 kwietnia 2004
Posty: 1427
Rejestracja: 15 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 13 marca 2009, 23:27

Chciałbym powrócić do tematu ponieważ sporo sie pozmieniało.
Polacy od dłuższego już czasu mają swoje państwo, jesteśmy członkiem silnego sojuszu państw zwanego Atlantis.

Muszę przyznać, że gra jest niezwykle wciągająca i nie wymaga wiele czasu. Obecnie trwają walki w Rumunii, u naszego sojusznika, i Polacy jak i inne państwa Atlantis wysyłały swoich żołnierzy. Na początku gra jest nudna, jednak wraz z rozwojem postaci mamy dostęp do wspaniałych możliwości i ciekawego świata polityki.

Polska potrzebuje nowych graczy, kto ma czas, niech spróbuje, naprawdę warto. Polskie centrum eRepublik : www.erepublik.com.pl

Zarejestrować się do gry można na dwa sposoby. Pierwszy to poprzez zaproszenie wysłane na maila. No i tu pojawia się moja prośba, jeżeli chcecie się zarejestrować a przy okazji wspomóc moją osobę samemu nic nie tracąc napiszcie mi na PW swojego maila, a ja wyślę wam zaproszenie i w przyszłości zdobędę dzięki temu 5 gold, czyli sporo pieniążków.

Jeśli jednak nie chcecie mnie wesprzeć, i wolicie by pieniądze te przepadły, możecie zalogować się bezpośrednio na stronie:
www.erepublik.com

W razie jakichkolwiek pytań zapraszam na PW, chętnie odpowiem i Szwarou również bo to aktywny gracz :P.

Ps. Oskar, grasz jeszcze :) ?


Motor

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 marca 2008
Posty: 452
Rejestracja: 27 marca 2008

Nieprzeczytany post 14 marca 2009, 23:17

Właśnie założyłem konto nazywam się - Joe Derty i jestem mieszkańcem ostatniego nie zajętego miejsca przez rumunów na Ukrainie. Jakieś rady, na początek??


Mati

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 kwietnia 2004
Posty: 1427
Rejestracja: 15 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 15 marca 2009, 18:36

A dlaczego nie w Polsce :) ?

Przede wszystkim znajdź pracę (zakładka Human Resources), istotne jest, by miała dokładnie jedną gwiazdkę. Poza tym pamiętaj by pracować codziennie i dbać o swój wellnes poprzez kupno jedzenia (w zakładce Market Place)


OskarG

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 2190
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 15 marca 2009, 21:22

nie po tych ich zmianach ktore nie działały zrezygnowałem ;P


Motor

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 marca 2008
Posty: 452
Rejestracja: 27 marca 2008

Nieprzeczytany post 16 marca 2009, 13:55

A dlaczego nie w Polsce Smile ?

Mam korzenie Ukraińskie, do których się przywiązałem.

A co do gry, pracuje i mam sporo jedzenia. W przedstawiniu gry jest mowa o możliwości inwestowania. W jaki sposób bo musze przyznać że orłem angielskiego nie jestem :D .


Mati

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 kwietnia 2004
Posty: 1427
Rejestracja: 15 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 16 marca 2009, 17:02

To co przychodzi mi do głowy w pierwszej chwili to oczywiście założenie firmy, ale do tego potrzeba dużego kapitału.

Jest możliwość wymiany walut po korzystnych kursach aby wyjść na plus, ale tu również zysk rośnie wraz ze wzrostem kapitału, sam sie w to nigdy nie bawiłem.

To chyba najlepsze rodzaje inwestycji, kiedyś w ePolsce było coś takiego jak spółka akcyjna która miała kilka firm, zarobioną kasę dzieliło się między akcjonariuszy, ale w chwili obecnej inicjatywa chyli się ku upadkowi.

Ostatnią sprawą o której wiem i którą można by w pewien sposób uznać za inwestycję jest trening siły, ale tutaj nowi mają już małe szanse. Najlepsi bowiem wojownicy na świecie są wypożyczani do walki za duże sumy.

Generalnie samemu trzeba osiągnąć jakąś tam pozycję i dopiero wtedy warto myśleć o poważnym inwestowaniu, czyli głównie założeniu firmy.


ODPOWIEDZ