Nowy komputer

Podyskutuj na temat najnowszych gier, poradź się innych w temacie zakupu nowego komputera czy poproś o pomoc, jeśli masz jakiś problem z nim związany.
ODPOWIEDZ
pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 02 września 2015, 13:50

Obudowa... kurna.. obudowa.. :shifty: A kij tam z obudową, włożę wszystko w jakieś tekturowe pudełko i będzie.

...


Obudowę mam na stanie, ale jeszcze nie wiem czy jej użyję, czy kupie sobie nową w sklepie stacjonarnym ;)


Obrazek
del_aleksander

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2006
Posty: 163
Rejestracja: 28 czerwca 2006

Nieprzeczytany post 03 września 2015, 08:31

To teraz ja jeśli można :P

5 letni sprzęt, który chce troszkę poprawić, bez wydawania większej kasy.

Procesor: Intel Core 2 Quad Q8200, 2,33Ghz
Grafika: Nvidia GeForce 9800GT 1GB
Ram: 4GB (2x2); Good Ram, DDR2 PC2-6400 DIMM
System: Win 7 64bit
Płyta: Gigabyte GA-EP43-S3L

Chciałbym teraz ten zestaw rozbudować, pieniędzy jednak teraz starczy mi raczej tylko na dokupienie karty graficznej i pamięci ram. W przyszłości chciałbym też wymienić procesor.
Płyty głównej i reszty nie chciałbym ruszać.

Celem jest płynne granie w Wiedźmina 2 i możliwe zbliżenie się do spełnienia wymogów Wiedźmina 3.

Znajde coś z serii Dobre i tanie? :D


Mate.G

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 września 2011
Posty: 1252
Rejestracja: 10 września 2011

Nieprzeczytany post 03 września 2015, 10:25

del_aleksander pisze: Znajde coś z serii Dobre i tanie? :D
To jest trochę bez sensu dokładać do tego sprzętu.
Nie zmienisz grafiki bo CPU ograniczone i na odwrót.
A żeby zmienić CPU I GPU to razem z tym pójdzie płyta główna, zasilacz, ram. Ewentualnie może zostać dysk i zasilacz ale nie podałeś jaki masz.

Znacząco wydajności nie poprawisz, a Wiedźmin 2 po podkręceniu powinienem chodzić...
Ja grałem na średnich na amd245 i 4850 ( podobny sprzęt) na średnich tyle, że w niskiej rozdzielczości.

Ale niech się wypowiedzą inni. Ja bym nic nie modernizował tylko zbierał na coś nowego ;)


Wojtek1610

Juventino
Juventino
Rejestracja: 25 maja 2011
Posty: 38
Rejestracja: 25 maja 2011

Nieprzeczytany post 07 września 2015, 23:31

Od 4 lat mam tego laptopa: http://www.x-kom.pl/p/64811-notebook-la ... 7hp64.html.
Możecie polecić jakieś modele do 3000 zł? Zależy mi na:
-wytrzymałej baterii,
-dysku ssd,
Na ten moment chciałbym 15.6", ale biorę też pod uwagę trochę mniejsze
Potrzebuje go na uczelnie, do oglądania filmów i seriali, przeglądania internetów, sporadycznej gry w FMa, jeśli dałoby radę do gry w Fifę 15.
Ponadto kompletnie nie wiem co zrobić z systemem. Obecnie używam 7 i jest w porządku. 8.1 zupełnie nie przypadł mi do gustu, a o 10 jeszcze niewiele wiem.
Z góry dziękuję za jakąś pomoc :)


Mati1990

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 grudnia 2004
Posty: 1765
Rejestracja: 17 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 09 września 2015, 12:30

Witam panowie, jako że jestem laikiem w tej kwestii, to chciałbym się poradzić was odnośnie systemu operacyjnego.
Mam zamiar sprawić sobie oryginalną wersję systemu windows 8.1, lecz teraz zgłupiałem, otóż są wersję OEM i BOX Podejrzewam, że korzystniejsza będzie BOX, bo można instalować w razie czego na innym komputerze? Ale już mniejsza oto, chodzi mi bardziej jak to jest, jeśli kupię 8.1, to jest tam opcja do zainstalowania dodatku w wersji pro lub enterprise Czy to ogólnie już zupełnie inne systemy i osobno jedynie można kupić? ( łudzę się że można przy instalacji wybrać opcję pro lub enterprise :prochno: )

A jeśli się nie da, to czy ta sucha wersja windows 8.1 jest funkcjonalna? Jak się sprawy mają z grami, da się grać czy problemy są? Głównie chodzi o gry typu Fifa bądź Football Manager...

Z góry dzięki za odpowiedzi.


bendzamin

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2009
Posty: 4225
Rejestracja: 18 kwietnia 2009

Nieprzeczytany post 12 września 2015, 16:52

Wojtek1610 pisze:Od 4 lat mam tego laptopa: http://www.x-kom.pl/p/64811-notebook-la ... 7hp64.html.
Możecie polecić jakieś modele do 3000 zł? Zależy mi na:
-wytrzymałej baterii,
-dysku ssd,
Na ten moment chciałbym 15.6", ale biorę też pod uwagę trochę mniejsze
Potrzebuje go na uczelnie, do oglądania filmów i seriali, przeglądania internetów, sporadycznej gry w FMa, jeśli dałoby radę do gry w Fifę 15.
Ponadto kompletnie nie wiem co zrobić z systemem. Obecnie używam 7 i jest w porządku. 8.1 zupełnie nie przypadł mi do gustu, a o 10 jeszcze niewiele wiem.
Z góry dziękuję za jakąś pomoc :)
Mam obecnie lapka o praktycznie identycznej specyfikacji technicznej (proc, grafika, ram), przy czym od MSI, i też rozglądam się za czymś nowym. Ciężko mi doradzić konkretny model, bo sam rozważam różne opcje, ale mogę Ci napisać, że:
- jeśli chodzi o SSD, to najlepiej dokonać wymiany (lub dołożenia, zależy od tego na co pozwoli Ci wybrany lapek) dysku już po zakupie - SSD montowane dziś w tańszych laptopach to często modyfikacje robione przez same sklepy, które ładują tam to, co im zalega na magazynach
- ja sam nie zamierzam kupować Lenovo (nie licząc serii Thinkpad), na które rzuca się teraz sporo osób - są kiepsko wykonane, a serwisuje je w Niemczech firma Medion :facepalm: W czasach, w których na niektóre lapki masz gwarancję NBD - zgłaszasz awarię i następnego dnia roboczego masz w mieszkaniu serwisanta. Z własnego doświadczenia mogę Ci też odradzić MSI - kiepska jakość, pierwszy zawias poszedł u mnie po paru miesiącach, a części zamiennych mogę sobie na dziś szukać w USA

Musisz podjąć decyzję czy chcesz laptopa z dedykowaną grafiką czy ze zintegrowaną. Z tą drugą w FMa pograsz spokojnie, z Fifą może być już średnio, co pokazuje [urlhttp://www.notebookcheck.pl/Testy-FIFA-15.128401.0.html]to zestawienie[/url]. Ja raczej pójdę w grafikę zintegrowaną, biorąc w zamian jakość wykonania, lepsze materiały, baterię itd. Polecam Ci popatrzeć na Asusy z serii Pro, Lenovo Thinkpady czy HP Probooki/Elitebooki (te drugie to raczej używane, na allegro jest tego sporo, gwarancja na podstawie numeru seryjnego, nie potrzebujesz żadnych dowodów zakupu).


AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3951
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 15 października 2015, 20:49

Możecie mi polecić jakiś dobry zasilacz, cóż mój stary już powoli wysiada i trzeba go wymienić, ma ktoś jakieś propozycje? Kompa mocnego nie mam grafika gt 640, inter core i3


joy

Katalończyk
Katalończyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2012
Posty: 771
Rejestracja: 18 kwietnia 2012

Nieprzeczytany post 03 lutego 2016, 23:13

Pozwólcie, że odświeżę nieco temat. Generalnie nie jestem na bieżąco w z nowinkami dot. sprzętu komputerowego i szczerze mówiąc nie znam się z bardzo, wiadomo że wiedza poszerza się w momencie zakupu i rozpatrywaniu różnych opcji.

Potrzebuję komputera z myślą o gamingu (Wiedźmin 3 - coż za sakocznie). Technika komputerowa mocno poszła do przodu i teraz mając nawet 1k na kartę graficzną można czuć niedosyt. Poskładałem trochę podzespołów i wyszło mi coś w linku poniżej. Moje priorytety to: preferuję intela ale jeśli faktycznie byłoby amd godne swojego rywala to jestem to w stanie rozważyć. Grafika to raczej gtx960 niżej chyba w tym momencie nie warto schodzić, SSD to dla kogoś kto chociaż raz pracował z tą technologią to w zasadzie obowiązek. No i przynajmniej jedno USB 3.0 na frontowym panelu.
Komputera też chciałbym użyć czasami do obliczeń numerycznych, ale nie jest to priorytet, zresztą na i7 i tak mnie nie stać.

http://www.morele.net/inventory/info/WJdAXn/

Co sądzicie o tym doborze? Da się na czymś zaoszczędzić (być może obduwa za duża bo nie planuję dodatkowego chłodzenia)? I ostatnie pytanie. Grafika gtx960 jest w wersji 2 i 4 GB ale cena bardzo zbliżona, z czego to wynika i czy jednak 4GB będzie bardziej efektywne. Będę wdzięczny za każdą opinię. Warto by też było aby była jakaś perspektywa rozwoju tego w przyszłości. Oczywiście najważniejsze to żeby wszystkie komponent ze sobą współgrały.

Nie planuję OC!


Vanquish

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2008
Posty: 1984
Rejestracja: 05 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 07 maja 2016, 19:18

Czy ktoś może coś doradzić w zakupie monitora?

21:9 34" czy 21:9 29" zakrzywiony
Z tego co wyczytałem monitory zakrzywione nie nadają się do oglądania filmów w więcej niż jedną osobę. Z drugiej jednak strony lepiej jest na nich widoczny obraz gdy ktoś ogląda w pojedynkę, chociażby w grach.


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 07 maja 2016, 19:33

Miałem okazję korzystać z monitora zakrzywionego chyba właśnie 29-calowego i powiem szczerze, że bardziej mi ta krzywizna przeszkadzała niż służyła, a ceny tego typu sprzętów są sporo wyższe od klasycznych monitorów. Ja bym się nie skusił na taki zakup, ale co kto lubi.


Obrazek
Skibil

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 czerwca 2007
Posty: 1820
Rejestracja: 27 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 08 maja 2016, 18:06

Z mojego doświadczenia zakrzywienie ekranu to kwestia przyzwyczajenia i oglądanie filmu w dwie czy tam kilka osób z większej odległości nie robi wielkiej różnicy jeśli monitor ma matrycę IPS. Niektóre ultrawide'y mają problemy w równomiernym podświetleniem, ale to nie przeszkadza tak bardzo w codziennym korzystaniu z komputera. Natomiast w takim przedziale cenowym szukałbym monitora 16:9 ale z 1440p - te pokazane przez Ciebie mają stosunkowo mała rozdzielczość w porównaniu do fizycznych wymiarów ekranu. Przerabiałem takie 34" i "ultrawide full hd" - nie byłem zadowolony.


Obrazek
Vanquish

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2008
Posty: 1984
Rejestracja: 05 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 08 maja 2016, 18:22

Skibil pisze:Natomiast w takim przedziale cenowym szukałbym monitora 16:9 ale z 1440p
Hmmm dziwne, ale ja nie mogę znaleźć monitora 1440p w takim przedziale cenowym, który miałby ponad 30 cali.


wagner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2010
Posty: 2786
Rejestracja: 20 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 30 października 2016, 23:27

Mam zagwozdkę (zakładanie osobnego tematu wydaje mi się zbędne). Jakiś czas temu chciałem zakupić grę na platformie steam. Po wpisaniu wszystkich danych karty bankomatowej wyskakuje mi komunikat poniższy:

Transakcja nie została zakończona. Informacje o twojej karcie kredytowej zostały odrzucone przez firmę kart kredytowych.

Wydaje mi się, że raczej nie ma problemu ze złymi danymi które należy uzupełnić. Nadmieniam, że jestem posiadaczem karty Visa. Ktoś już napotkał się na podobny problem?

Edit:
@panlider: poprawione, dzięki ;) only kredytowa :facepalm2:
@Kicek7: dzięki za radę
Ostatnio zmieniony 31 października 2016, 13:07 przez wagner, łącznie zmieniany 1 raz.


Kicek7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 sierpnia 2006
Posty: 357
Rejestracja: 09 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 31 października 2016, 01:32

Jeżeli nie masz możliwości użycia innej karty to spróbuj podpiąć tę kartę pod PayPal i jako formę płatności na Steamie wybierz PayPal.


panlider

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1627
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 31 października 2016, 13:04

wagner pisze:Mam zagwostkę (zakładanie osobnego tematu wydaje mi się zbędne). Jakiś czas temu chciałem zakupić grę na platformie steam. Po wpisaniu wszystkich danych karty bankomatowej wyskakuje mi komunikat poniższy:

Transakcja nie została zakończona. Informacje o twojej karcie kredytowej zostały odrzucone przez firmę kart kredytowych.

Wydaje mi się, że raczej nie ma problemu ze złymi danymi które należy uzupełnić. Nadmieniam, że jestem posiadaczem karty Visa. Ktoś już napotkał się na podobny problem?
Próbowałeś zapłacić kartą bankomatową? :D płatności online można dokonać wyłącznie kartą kredytową, a nie zwyczajną kartą do bankomatu :P
Poza tym "zagwozdka", a nie "zagwostka".


"Vincere Non È Importante È L'Unica Cosa che Conta"
rammstein pisze:dobrze, że nikt nie zakładał tematu "Polskie kluby w rozgrywkach europejskich 2017/2018" :D
ODPOWIEDZ