Nowy komputer

Podyskutuj na temat najnowszych gier, poradź się innych w temacie zakupu nowego komputera czy poproś o pomoc, jeśli masz jakiś problem z nim związany.
ODPOWIEDZ
mrowka423

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 marca 2006
Posty: 203
Rejestracja: 12 marca 2006

Nieprzeczytany post 16 sierpnia 2009, 23:17

leniupie drogi jeżeli twoje pytanie jest nadal aktualne to polecam to cuś:
http://www.pcwelt.de/start/mobility_han ... ndex2.html

Procek wporządku, ramy i dysk również git, a karta graficzna wyjątkowo dobra jak na laptopa. Mam, korzystam, jestem bardzo, ale to bardzo zadowolony. Narazie nie miałem do czynienia z żadną usterką.

P.S. Nowy pes śmiga elegancko. :wink:


LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 16 sierpnia 2009, 23:40

Siewier pisze:
Motor pisze:Witam, mam pytanie czy bardziej się opłaca składać czy kupować gotowy komputer stacjonarny. Mogę wyłożyć do ok. 3000 zł., a sam komputer będzie przeznaczony do grania w gry komputerowe i odwiedzania internetu.
Oczywiście, że składać - nie oszczędzaj pieniędzy przede wszystkim na płytę główną, taki zabieg się zwraca w perspektywie czasu - reszta jest mało ważna :wink:
No brawo za wspaniałą radę.

Idź najlepiej do pierwszego lepszego sklepu komputerowego, powiedź im, że mają ci dać najlepszą, najbardziej wypaśną mobo a co do całej reszty to stwierdź, że jest mało ważna - gwarantuje ci, że dostaniesz reszty z magazynów albo zakurzone pudła. :|

Skoro już wiesz, że lepiej składać to teraz sobie odpowiedz na pytanie: ile masz kasy i do czego to ma być sprzęt.


Siewier

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2003
Posty: 9962
Rejestracja: 25 kwietnia 2003

Nieprzeczytany post 17 sierpnia 2009, 00:18

LordJuve pisze:No brawo za wspaniałą radę.

Idź najlepiej do pierwszego lepszego sklepu komputerowego, powiedź im, że mają ci dać najlepszą, najbardziej wypaśną mobo a co do całej reszty to stwierdź, że jest mało ważna - gwarantuje ci, że dostaniesz reszty z magazynów albo zakurzone pudła. :|
Cofnij się chłopcze gdzie trzeba i naucz co znaczy owe " :wink: " + "taki zabieg się zwraca w perspektywie czasu".


LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 17 sierpnia 2009, 00:26

Siewier pisze:
LordJuve pisze:No brawo za wspaniałą radę.

Idź najlepiej do pierwszego lepszego sklepu komputerowego, powiedź im, że mają ci dać najlepszą, najbardziej wypaśną mobo a co do całej reszty to stwierdź, że jest mało ważna - gwarantuje ci, że dostaniesz reszty z magazynów albo zakurzone pudła. :|
Cofnij się chłopcze gdzie trzeba i naucz co znaczy owe " :wink: " + "taki zabieg się zwraca w perspektywie czasu".
Cholera...wiedziałem, że się o to czepisz, a miałem dodać, że: nawet ta mocno sygnalizująca emotka może kolegę wprowadzić w błąd, szczególnie, że zadaje mocno truistyczne pytanie: co lepiej zrobić, brać zestaw czy składać?

+ to, że taki zabieg owszem, zwraca się w perspektywie czasu, ale jemu chyba zależy nie tylko na mocnej płycie, ale dobrym, czyli wydajnym, sprzęcie, a na samej płycie to mu wszystko nie pociągnie.

Dobra, nie ma co ciągnąć wątku bo oboje wiemy o co chodzi. ":wink:"


Siewier

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2003
Posty: 9962
Rejestracja: 25 kwietnia 2003

Nieprzeczytany post 17 sierpnia 2009, 07:48

LordJuve pisze:Cholera...wiedziałem, że się o to czepisz
Ta, ja się czepiam :whistle:
LordJuve pisze:+ to, że taki zabieg owszem, zwraca się w perspektywie czasu, ale jemu chyba zależy nie tylko na mocnej płycie, ale dobrym, czyli wydajnym, sprzęcie, a na samej płycie to mu wszystko nie pociągnie.
Jeżeli kolega nie jest kimś kto kupuje zegarki na rękę za 7,5k, to podejdzie z głową do wydania tych 3000pln na sprzęt. Nie pójdzie do pierwszego lepszego sklepu, a do takiego z wyrobioną renomą, a tam nikt mu nie sprzeda do super ekstra płyty sdramu. Weźmie ze sobą pewnie jakiegoś kolegę, który zna się i jest na bieżąco z hardwarem, aby nie być zdanym tylko i wyłącznie na sprzedawcę, który mimo, że fachowiec (w tych dobrych firmach), to jednak zawsze sprzedawca. Wcześniej kolega rozejrzy się po necie, zaciągnie opinii wielu różnych ludzi i przed pójściem do sklepu skompletuje mniej więcej swój wymarzony sprzęt tak, aby wiedzieć już czego chce udając się do sklepu/sklepów. Tak więc nie martw się, przez te moje :wink: raczej na pewno kolega nie kupi bubla.


stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 22 września 2009, 09:36

Studia i takie tam duperele nadchodzą. W nowym mieszkaniu nie mam Internetu. Co najlepiej wybrać? W domu mam łącze osiedlowe, ale tutaj odpada. Dodam, że będę korzystać z laptopa, ale narazie (do listopada) będzie to zwykły komputer. Żeby było smieszniej to w pokoju nie mam gniazdka telefonicznego ;) Co proponujecie? :D
Generalnie nie znam sie na tym, ale widzę 2 alternatywy.

1. przekuć z sąsiedniego pokoju kabel telefoniczny i zrobić jakąś neostradę.

2. widziałem reklamę "takiego czegoś" co wysyła sygnał rdiowy po całym mieszkaniu. Jak to się zwie (żeby wpisać w google trzeba znać nazwę :evil: ) i jakie sa tego plusy i minusy?

:prochno:


Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 22 września 2009, 10:21

stahoo pisze: 2. widziałem reklamę "takiego czegoś" co wysyła sygnał rdiowy po całym mieszkaniu. Jak to się zwie (żeby wpisać w google trzeba znać nazwę :evil: ) i jakie sa tego plusy i minusy?
Router?


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 22 września 2009, 10:56

Chyba tak. :lol:


Buzol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 listopada 2003
Posty: 313
Rejestracja: 03 listopada 2003

Nieprzeczytany post 22 września 2009, 11:45

Tak Router... Ja sam używam i minusów nie widzę, chyba, że wierzysz w zabójcze fale radiowe które mogą usmażyć Ci mózg :lol: Cena D-Linka to miedzy 110-140zł zależy od sklepu. Oczywiście pytaj o Router Wi-Fi bo są też takie co przesyłają sygnał tylko po kablach.


paku

Juventino
Juventino
Rejestracja: 11 czerwca 2003
Posty: 1183
Rejestracja: 11 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 24 października 2009, 10:36

Ktoś kumaty dałby propozycje złożenia pieca do 2,5 tysia? Głównie do gier :P


białas

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 września 2004
Posty: 2025
Rejestracja: 29 września 2004

Nieprzeczytany post 24 października 2009, 19:52

paku pisze:Ktoś kumaty dałby propozycje złożenia pieca do 2,5 tysia? Głównie do gier :P
http://www.forumpc.pl/index.php?showfor ... 74643d6012

w tym pokoju ludzie pytają o zestawy do podanych kwot, natomiast drugi temat od góry to polecane zestawy do różnych kwot wraz z najlepszymi podzespołami.


Motor

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 marca 2008
Posty: 452
Rejestracja: 27 marca 2008

Nieprzeczytany post 09 listopada 2009, 23:01

Motor pisze:Witam, mam pytanie czy bardziej się opłaca składać czy kupować gotowy komputer stacjonarny. Mogę wyłożyć do ok. 3000 zł., a sam komputer będzie przeznaczony do grania w gry komputerowe i odwiedzania internetu.
Od piątku cudo o które pytałem stoi w pokoju, za złożenie i wszystkie rzeczy ułatwiające obsługę komputera (klawiatura, myszka, modem...) zapłaciłem 2200 + 150 za złożenie i wszystkim duperele z tym związanymi. Na komputerze mam Windowsa 7 i jest to moje pierwsze w życiu legalne oprogramowanie :whistle: ... Ten że Windows przeszedł najśmielsze moje oczekiwania i spowodował że posiadam pulpit z opcjami niczym z appla. Pod "maską" komputera kryje się 1 GB RAM-u, jest to nie wiele, więc 4 kolejne są w drodze, o reszcie nie warto wspominać ponieważ mój kolega informatyk powiedział: "Jest to zaje***** że aż strach patrzeć", a słyszeć i czytać... To cho cho...


Za wszelki nie ład w moich wypowiedziach odpowiedzialni są kosmici.

27 marca 2010 - 2 lata na Forum JuvePoland
FalsoVero

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2008
Posty: 1230
Rejestracja: 17 maja 2008

Nieprzeczytany post 09 listopada 2009, 23:29

Szkoda Motor, że nie podałeś specyfikacji ponieważ chętnie bym porównał z moim ;) Jeżeli możesz to popatrz na pudełka i napisz co tam masz "pod maską"

@stahoo odradzam Ci wszystkie D-linki ;]

Proponuję abyś zainwestował w coś co nie przerywa i jest naprawdę dobre.

W domu mam http://www.linksysbycisco.com/PL/pl/products/WRT54G2. Do router mam przypięty na kabel tylko komputer stacjonarny, 2 laptopy łączą się bezprzewodowo a są w odległości około 15 metrów, do tego jeszcze łącze xboxa360. Ani razu nie miałem problemu z połączeniem. D-Linka mam w pracy i jest beznadziejny a kosztował 129zł , łączom się z nim dwa laptopy i co chwile jest problem. Internet zamula ( w domu mam taki sam pakiet internetu jak w pracy). Ten model który Ci podałem kosztuje np na allegro (nowy) 180zł więc cena nie jest jakaś odstraszająca. Wielu moich znajomych pozmieniało własnie D-Linki na ten model Linksys.


"A ten muchy łapał ten Badstuber hehehe"-Jacek Gmoch 28.06.2012
JuveR

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 grudnia 2005
Posty: 662
Rejestracja: 17 grudnia 2005

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2011, 18:02

Pardon że odświeżam temat sprzed 2 lat, ale bez sensu żebym zakładał nowy.
A więc tak... Ja akurat nie potrzebuję nowego kompa ;P Czy mozliwe jest zlozenie jednostki za ok 200zł na ktorej w miare plynnie bedzie chodzil Win XP, czas od czasu odpalenie jakiegos tekstu na wordzie, czy filmiku, prezentacji?
Jezeli tak to bylbym wdzieczny gdyby ktos mi takie cos poskladal :P


Filip

Rejestracja:

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2011, 20:14

JuveR pisze:Pardon że odświeżam temat sprzed 2 lat, ale bez sensu żebym zakładał nowy.
A więc tak... Ja akurat nie potrzebuję nowego kompa ;P Czy mozliwe jest zlozenie jednostki za ok 200zł na ktorej w miare plynnie bedzie chodzil Win XP, czas od czasu odpalenie jakiegos tekstu na wordzie, czy filmiku, prezentacji?
Jezeli tak to bylbym wdzieczny gdyby ktos mi takie cos poskladal :P
Proponuje odwiedzić allegro i poszukać, ludzie często sprzedają używane gotowe zestawy, za taką cenę myślę że coś znajdziesz ;)


ODPOWIEDZ