Nowy komputer

Podyskutuj na temat najnowszych gier, poradź się innych w temacie zakupu nowego komputera czy poproś o pomoc, jeśli masz jakiś problem z nim związany.
ODPOWIEDZ
białas

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 września 2004
Posty: 2025
Rejestracja: 29 września 2004

Nieprzeczytany post 27 lipca 2009, 23:03

gregor_g4 pisze:ok szpece
powiedzcie mi jaki setup jeśli chodzi o komputery stacjonarne jest teraz w miare ok. Bo tak przegladam te oferty, patrze na cyferki i w sumie to nie wiem czy 3gb ram to teraz ok, czy nie :D
no i jakby komus sie nudzilo bardzo to bylbym wdzieczny gdyby mi podal jakis zestaw tak do ok 2000zl glownie interner, wideo i inne multimedia.
mogę Ci zaproponować odwiedzenie forum: http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=114066

ogólnie podane są tam dość ciekawe zestawy w różnych przedziałach cenowych. jeśli nie pasuje Ci żaden z nich - pisz śmiało, ludzie złożą Ci coś odpowiedniego ;)


Majos

Juventino
Juventino
Rejestracja: 16 kwietnia 2008
Posty: 1175
Rejestracja: 16 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 28 lipca 2009, 14:16

Też planuję kupno nowego komputera. Ale mam poważny dylemat. Mianowicie nie wiem co lepsze, laptop czy komputer stacjonarny ? W sumie teraz można obydwa sprzęty usprawnić, ale jednak różnica jest. Co radzicie ?


szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6203
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 28 lipca 2009, 14:26

MajosJuventino pisze:Też planuję kupno nowego komputera. Ale mam poważny dylemat. Mianowicie nie wiem co lepsze, laptop czy komputer stacjonarny ? W sumie teraz można obydwa sprzęty usprawnić, ale jednak różnica jest. Co radzicie ?
To zależy. Przede wszystkim od funduszy, które zamierzasz na to przeznaczyć. Za te same pieniądze na pewno lepszy będzie komputer stacjonarny niż laptop, chyba, że znajdziesz laptopa, który spełni Twoje oczekiwania zarówno pod względem sprzętu jak i portfela. Główną zaletą laptopa jest wygoda, zabierzesz go wszędzie. Z komputerem stacjonarnym człowiek przywiązany jest do biurka. Sam mam w domu zarówno laptopa jak i komputer stacjonarny i na tym właśnie komputerze stacjonarnym spędzam więcej czasu. Dlaczego? Nie wiem, kwestia przyzwyczajenia, może kiedyś zmienię nawyki.

Musisz odpowiedzieć więc sobie na jedno trudne pytanie, co chcesz z tym komputerem robić? A potem po prostu wybierz :smile:


Majos

Juventino
Juventino
Rejestracja: 16 kwietnia 2008
Posty: 1175
Rejestracja: 16 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 28 lipca 2009, 14:31

szczypek pisze:
MajosJuventino pisze:Też planuję kupno nowego komputera. Ale mam poważny dylemat. Mianowicie nie wiem co lepsze, laptop czy komputer stacjonarny ? W sumie teraz można obydwa sprzęty usprawnić, ale jednak różnica jest. Co radzicie ?
To zależy. Przede wszystkim od funduszy, które zamierzasz na to przeznaczyć. Za te same pieniądze na pewno lepszy będzie komputer stacjonarny niż laptop, chyba, że znajdziesz laptopa, który spełni Twoje oczekiwania zarówno pod względem sprzętu jak i portfela. Główną zaletą laptopa jest wygoda, zabierzesz go wszędzie. Z komputerem stacjonarnym człowiek przywiązany jest do biurka. Sam mam w domu zarówno laptopa jak i komputer stacjonarny i na tym właśnie komputerze stacjonarnym spędzam więcej czasu. Dlaczego? Nie wiem, kwestia przyzwyczajenia, może kiedyś zmienię nawyki.

Musisz odpowiedzieć więc sobie na jedno trudne pytanie, co chcesz z tym komputerem robić? A potem po prostu wybierz :smile:
Jeśli chodzi o stan mojego portfela to mam do wydania jakieś 3500 zł, z tym, że muszę kupić jakieś urządzenie wielofunkcyjne i zestaw głośników. Patrząc na oferty wychodzi na to, że raczej wezmę stacjonarny, bo za tę kasę to już będzie niezła maszyna :D Dzięx


białas

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 września 2004
Posty: 2025
Rejestracja: 29 września 2004

Nieprzeczytany post 28 lipca 2009, 22:40

MajosJuventino pisze:
szczypek pisze:
MajosJuventino pisze:Też planuję kupno nowego komputera. Ale mam poważny dylemat. Mianowicie nie wiem co lepsze, laptop czy komputer stacjonarny ? W sumie teraz można obydwa sprzęty usprawnić, ale jednak różnica jest. Co radzicie ?
To zależy. Przede wszystkim od funduszy, które zamierzasz na to przeznaczyć. Za te same pieniądze na pewno lepszy będzie komputer stacjonarny niż laptop, chyba, że znajdziesz laptopa, który spełni Twoje oczekiwania zarówno pod względem sprzętu jak i portfela. Główną zaletą laptopa jest wygoda, zabierzesz go wszędzie. Z komputerem stacjonarnym człowiek przywiązany jest do biurka. Sam mam w domu zarówno laptopa jak i komputer stacjonarny i na tym właśnie komputerze stacjonarnym spędzam więcej czasu. Dlaczego? Nie wiem, kwestia przyzwyczajenia, może kiedyś zmienię nawyki.

Musisz odpowiedzieć więc sobie na jedno trudne pytanie, co chcesz z tym komputerem robić? A potem po prostu wybierz :smile:
Jeśli chodzi o stan mojego portfela to mam do wydania jakieś 3500 zł, z tym, że muszę kupić jakieś urządzenie wielofunkcyjne i zestaw głośników. Patrząc na oferty wychodzi na to, że raczej wezmę stacjonarny, bo za tę kasę to już będzie niezła maszyna :D Dzięx
rzeczywiście za takie piniądze można złożyć całkie niezłą maszynę. zależy do czego będziesz używał (porzucam myśl, że komp potrzebny Ci jest do profejnonalnej pracy wraz z programami typy AutoCAD, itp.). wychodzi na to, że pewnie do gier, bo z multimediami komp o średnich parametrach sobie poradzi. należy przy tym wspomnieć, że za rok za tego kompa otrzymasz ok. 50% tego, co zapłacisz dzisiaj. więc jeśli gry odpadają, to poleciłbym laptopa;)


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 28 lipca 2009, 22:52

ludzie, nie kupujcie laptopów jeśli nie odczuwacie silnej potrzeby wychodzenia z nim poza dom. Jak uczycie się w gimnazjum czy innym liceum i chcecie go wynieść tylko dlatego by pochwalić się przed kumplami też jest wszechgłupotą - taki "lans, bans i dzikie świnie".

Laptop czemuś ma słuzyć - najczęściej przydaje się na studiach i w pracy. Jak nie jesteście studentami/urzędasami to szczerze nie mam pojęcia na co może się wam przydać przenośny komputer. Osobiście proponuję odkładać hajs na laptopa jak się zda maturę i będzie chciało się iść na jakąś uczelnie wyższą, ew. część pieniędzy wydać na modernizowanie stacjonarnego.


Majos

Juventino
Juventino
Rejestracja: 16 kwietnia 2008
Posty: 1175
Rejestracja: 16 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 29 lipca 2009, 14:50

Jasne, jutro jadę kupić komputer, jednak stacjonarny :D Co do laptopa to przekonali mnie już, że to lipa, tym bardziej, że z internetem miałbym problem. Mieszkam dosyć daleko od miasta i żadne bezprzewodowe nie dają rady, więc bym musiał wisieć na kablu, no chyba, że router, ale to też wyjdę jedynie na podwórko. Także będzie stacjonarny, nie koniecznie do gier, ale może jakaś wpadnie.


leniup

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2003
Posty: 1829
Rejestracja: 07 listopada 2003

Nieprzeczytany post 05 sierpnia 2009, 09:09

pan Zambrotta pisze:ludzie, nie kupujcie laptopów jeśli nie odczuwacie silnej potrzeby wychodzenia z nim poza dom.
Wydaje mi się, że właśnie taką silną potrzebę posiadam :) W ciągu dwóch lat studiów niejednokrotnie laptop bardzo ułatwiłby mi życie. Dlatego też już na początku roku postanowiłem sobie lapka zakupić. Póki co na niego zarabiam przez wakacje ale końcem września będę miał ok 3000 zł na ten cel. Więcej na pewno nie wydam. Jestem kompletnie zielony, także powoli pasowałoby się zacząć dowiadywać co nieco. Chodzi mi głównie o laptopa, który będzie mi służył dłuższy czas i nie będę go musiał naprawiać co chwilę, przykładowo mój kolega w ciągu roku od zakupu laptopa firmy Acer naprawiał go 9 razy... Służyć ma oczywiście do wszystkiego, miło by było gdyby chodziły takie gierki jak nowy pes, fifa, gothic czy fm bo przez dwa lata na studiach nie miałem raczej możliwości pograć jak za starych dobrych czasów, ze względu na moją leciwą stacjonarkę, która coraz częściej się psuje. Dobrze by też było, żeby bateria trzymała ze 2,5 h. Co polecacie moi drodzy forumowicze?


Obrazek
JuveR

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 grudnia 2005
Posty: 662
Rejestracja: 17 grudnia 2005

Nieprzeczytany post 05 sierpnia 2009, 13:03

leniup pisze:
pan Zambrotta pisze:ludzie, nie kupujcie laptopów jeśli nie odczuwacie silnej potrzeby wychodzenia z nim poza dom.
Wydaje mi się, że właśnie taką silną potrzebę posiadam :) W ciągu dwóch lat studiów niejednokrotnie laptop bardzo ułatwiłby mi życie. Dlatego też już na początku roku postanowiłem sobie lapka zakupić. Póki co na niego zarabiam przez wakacje ale końcem września będę miał ok 3000 zł na ten cel. Więcej na pewno nie wydam. Jestem kompletnie zielony, także powoli pasowałoby się zacząć dowiadywać co nieco. Chodzi mi głównie o laptopa, który będzie mi służył dłuższy czas i nie będę go musiał naprawiać co chwilę, przykładowo mój kolega w ciągu roku od zakupu laptopa firmy Acer naprawiał go 9 razy... Służyć ma oczywiście do wszystkiego, miło by było gdyby chodziły takie gierki jak nowy pes, fifa, gothic czy fm bo przez dwa lata na studiach nie miałem raczej możliwości pograć jak za starych dobrych czasów, ze względu na moją leciwą stacjonarkę, która coraz częściej się psuje. Dobrze by też było, żeby bateria trzymała ze 2,5 h. Co polecacie moi drodzy forumowicze?
Wiesz jak to jest... Za notebooki dobrej firmy trzeba zapłacić więcej. Natomiast jeżeli chodzi o osprzętowanie (karta graf., procesor...) to najlepsze do 3000 zł znajdziesz na pewno w Acerach lub Toshibach. Ja osobiście kupiłem już wieki temu Acera i żadnych usterek. Twój kolega widocznie źle trafił, tak to już bywa.
Podsumowując. Z Acera spokojnie do 3000zł kupisz notebooka ok. 16 calowego, 4GB Ram 3, dyskiem 320GB, z kartą GeForce 9600 (tu też uważaj bo często piszą np. GeForce 9600GT do 1024MB, a tak naprawdę to karta zdziera tą pamięć np. z RAMu).
Bardzo często przy takich lapkach są też różnego rodzaju bajery typu panel multimedialny, czy czytnik linii papilarnych.
W przypadku Samsungów, czy innych droższych firm osprzętowanie będzie raczej uboższe.

Polecam forum: http://laptopy.info.pl/
Opisz tam sprawę a na pewno pomogą Ci dokładnie wybrać.


Motor

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 marca 2008
Posty: 452
Rejestracja: 27 marca 2008

Nieprzeczytany post 16 sierpnia 2009, 18:58

Witam, mam pytanie czy bardziej się opłaca składać czy kupować gotowy komputer stacjonarny. Mogę wyłożyć do ok. 3000 zł., a sam komputer będzie przeznaczony do grania w gry komputerowe i odwiedzania internetu.


Za wszelki nie ład w moich wypowiedziach odpowiedzialni są kosmici.

27 marca 2010 - 2 lata na Forum JuvePoland
KeRmit19

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 marca 2008
Posty: 577
Rejestracja: 29 marca 2008

Nieprzeczytany post 16 sierpnia 2009, 19:14

Motor pisze:Witam, mam pytanie czy bardziej się opłaca składać czy kupować gotowy komputer stacjonarny. Mogę wyłożyć do ok. 3000 zł., a sam komputer będzie przeznaczony do grania w gry komputerowe i odwiedzania internetu.
Zdecydowanie bardziej skladac. Zestawy komputerowe maja to do siebie, ze moga miec super ekstra procesor, duzo ramow itd same fajerwerki, a np zintegrowana karte graficzna, czy dzwiekowa. W dodatku za zestawy czesto sie nieco przeplaca. Przy skladanym masz tez wiekszy komfort z tego wzgledu, ze wybierasz sobie co ma byc jakie i za ile i dostosowywujesz sobie wszystko tak jak Ci pasuje. 3000 to ciekawa suma i za to juz napewno mozesz sobie zlozyc calkiem fajnego kompa.


Siewier

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2003
Posty: 9966
Rejestracja: 25 kwietnia 2003

Nieprzeczytany post 16 sierpnia 2009, 20:55

Motor pisze:Witam, mam pytanie czy bardziej się opłaca składać czy kupować gotowy komputer stacjonarny. Mogę wyłożyć do ok. 3000 zł., a sam komputer będzie przeznaczony do grania w gry komputerowe i odwiedzania internetu.
Oczywiście, że składać - nie oszczędzaj pieniędzy przede wszystkim na płytę główną, taki zabieg się zwraca w perspektywie czasu - reszta jest mało ważna :wink:


Motor

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 marca 2008
Posty: 452
Rejestracja: 27 marca 2008

Nieprzeczytany post 16 sierpnia 2009, 21:06

A cena zamówienie? Mam na myśli ile powinno kosztować złożenie kompa z części przez specjalistę.


Za wszelki nie ład w moich wypowiedziach odpowiedzialni są kosmici.

27 marca 2010 - 2 lata na Forum JuvePoland
figc1898

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 listopada 2003
Posty: 502
Rejestracja: 04 listopada 2003

Nieprzeczytany post 16 sierpnia 2009, 22:33

Np. w ProLine masz złożenie komputera podzielone na 4 możliwości:
1 dzień roboczy - 100 zł.
3 dni robocze - 50 zł.
5 dni roboczych - 30 zł.
Bez składania - części luzem - 0 zł.


Obrazek
Obrazek
Buzol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 listopada 2003
Posty: 313
Rejestracja: 03 listopada 2003

Nieprzeczytany post 16 sierpnia 2009, 22:48

Fakt lepiej składać, a najlepiej kupić części i zrobić to samemu, lub jeżeli nie bardzo się na tym zna to poprosić znajomego. W sklepach często składają niedbale, nie dokręcają śrubek, kładą byle jaką pastę na procek, nie starają się nawet trochę ułożyć w środku kabli (a wiadomo, że to ważne ze względu na przepływ powietrza).


ODPOWIEDZ