Nowy komputer

Podyskutuj na temat najnowszych gier, poradź się innych w temacie zakupu nowego komputera czy poproś o pomoc, jeśli masz jakiś problem z nim związany.
ODPOWIEDZ
Venomik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 lipca 2005
Posty: 1980
Rejestracja: 20 lipca 2005

Nieprzeczytany post 05 września 2008, 14:55

W biosie musisz ustawić gdzie komputer powinien szukać windowsa. Boot from CD - coś takiego gdzieś musisz ustawić. Bios ma rozne wersje wiec ciezko mi powiedzieć.
Ja przy starcie komputera mam możliwość wywołania mini-menu przyciskiem F12 i wybrać skąd ma być wczytywany system. bardzo wygodna funkcja.


Dirty mind
Kryształ

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2005
Posty: 756
Rejestracja: 17 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 05 września 2008, 17:18

Znalazlem, dzieki wielkie.


MarcinB

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 marca 2005
Posty: 555
Rejestracja: 20 marca 2005

Nieprzeczytany post 06 września 2008, 22:10

Co do studiów to idę na Ekonomię. Co do tego czy mam kompa w domu to odpowiadam że posiadam. Co do parametrów to jeszcze nie wiem. Taki do 2000-2500 zł( jezeli komp to w tej cenie również monitor :!: ) Orientujecie się czy na AE jest bezprzewodowy net :?: Duzo jest hot spotów w Kato :?: Swego czasu słyszałem ze bezprzewodowy net jest w tramwajach w Czewie. A czy np w pociągach jest :?: Bo w PKS wątpie :|


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 08 września 2008, 20:01

Lord_ Juve pisze:
Miś Coccolino pisze:
Radek_88 pisze:Jesli chodzi o studia to laptop jest zdecydowanie lepszym wyborem. Nie ma co sie w ogole zastanawiac, tylko brac lapka.
Do gier
Z tymi grami to bym trochę uważał, bo jeśli ktoś chce pograć w starsze gry to nie ma problemu, jednak jeśli ktoś jest aktywnym graczem i lubi sobie popykać w nowe tytuły to trzeba zabulić za laptopka do grania ok. 5000 zł - tyle mw. kosztuja laptopy dedykowane dla gracza.
No pewnie, że do starych gier. Ewentualnie do tych mało wymagających, typu Menagery. Sam na moim sprzęcie mam Heroes III, FMa najnowszego i Chessmastera.

Co za pacan kupuje laptopa do nowych gier? to nie xbox czy play3. Może jeszcze go do telewizora podłącza i śmiga na padzie ? :D :D


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
Gotti

Juventino
Juventino
Rejestracja: 06 marca 2005
Posty: 1529
Rejestracja: 06 marca 2005

Nieprzeczytany post 09 września 2008, 17:54

Laptopa jak chcesz kupic to nie kupuj w Polsce. Jeśli masz możliwośc żeby ktoś Ci przywiózł z USA to się nie zastanawiaj; ewentualnie możesz zamówic ze Stanów ale wysyłka może kosztowac nawet 100$.
Cło na laptopy jest 0% więc płacisz tylko za sprzęt który w Polsce jest o 30-40% droższy.

przykładowo:
http://www.newegg.com/Product/Product.a ... 6834220348
Na tym lapku odpalisz wszystkie nowe gry(oczywiście z okrojonymi detalami)
Da się pograc w Crysisa itd. , a takie gry jak Gothic 3 czy Call of Duty 4 chodzą jak rakieta.

Z tańszych laptopów i tych solidnie wykonanych z dobrą grafiką masz wszystkie Compale(kadłubek) do nabycia w PL:
http://allegro.pl/item432080021_hit_moc ... _5_kc.html
Mam takiego sam bo kupiłem sobie kilka dni temu(na studia właśnie, bo zaczynam) i moge go szczerze polecic. Czytałem dużo recenzji i eksperci go naprawdę chwalili.
GF8600GT gwarantuje bardzo wysoką wydajnośc w grach.

I jeszcze jedna rada - nie kupuj lapka z 4gb ram, bo po pierwsze windows nie obsłuży takiej ilości(widzi tylko 3,2), a po drugie nie ma ani gry ani programu i długo nie będzie który wymaga więcej ramu niż 2gb.


stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 16 listopada 2008, 08:31

Witam, no i staje przed tym samym problemem co kolega wcześniej ;)
Wkurzyłem sie na mojego kompa, bo jego karta graficzna nie obsługuje najnowszego FMa xD To przelało czare goryczy i jestem zdesperowany do kupna nowego kompa. Mam na ten cel około 1500 zł, ale gadałem z rodzicami i gdybym zdecydował sie na laptopa to by mogli mi dołożyć. No i teraz pytanie zasadnicze (bo jestem zielony w tym temacie). Czy na laptopie da sie grać? Załóżmy że rozpatrujemy jakis model za około 2,5 k zł, w porywach 3k.
Możecie podać (najlepeij linkami z allegro) jakieś modele na których by posżły takie gry: FM 09 (wymagania:klik, FIFA 09 i hmm... może jakis stary Need for Speed, czy stara strategia. W nowsze gry (oprocz tych 2 pierwszych wymienionych) nie gram. Hmm, do tego jakies filmy na laptopie i moze muzyka ale, z tym chyba nie ma problemów?
Drugie pytanie: czy istnieje możliwość, aby do laptopu podłączyć normalny monitor? Wiem, ze wydaje się to głupie, ale będąc w domu, byłoby to wygodniejsze rozwiązanie niz mały ekran laptopa. Ale czy to możliwe?
No i ostatnie pytanie: co z netem w laptopie? W domu mam stałe łącze "osiedlowe", czyli rozumiem, że bym mogł do niego podłaczyć laptop? A co z podróżą? jaki byłby najlepszy net (cena/szybkość).

;)


FalsoVero

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2008
Posty: 1230
Rejestracja: 17 maja 2008

Nieprzeczytany post 16 listopada 2008, 11:15

stahoo pisze:Witam, no i staje przed tym samym problemem co kolega wcześniej ;)
Wkurzyłem sie na mojego kompa, bo jego karta graficzna nie obsługuje najnowszego FMa xD To przelało czare goryczy i jestem zdesperowany do kupna nowego kompa. Mam na ten cel około 1500 zł, ale gadałem z rodzicami i gdybym zdecydował sie na laptopa to by mogli mi dołożyć. No i teraz pytanie zasadnicze (bo jestem zielony w tym temacie). Czy na laptopie da sie grać? Załóżmy że rozpatrujemy jakis model za około 2,5 k zł, w porywach 3k.
Możecie podać (najlepeij linkami z allegro) jakieś modele na których by posżły takie gry: FM 09 (wymagania:klik, FIFA 09 i hmm... może jakis stary Need for Speed, czy stara strategia. W nowsze gry (oprocz tych 2 pierwszych wymienionych) nie gram. Hmm, do tego jakies filmy na laptopie i moze muzyka ale, z tym chyba nie ma problemów?
Drugie pytanie: czy istnieje możliwość, aby do laptopu podłączyć normalny monitor? Wiem, ze wydaje się to głupie, ale będąc w domu, byłoby to wygodniejsze rozwiązanie niz mały ekran laptopa. Ale czy to możliwe?
No i ostatnie pytanie: co z netem w laptopie? W domu mam stałe łącze "osiedlowe", czyli rozumiem, że bym mogł do niego podłaczyć laptop? A co z podróżą? jaki byłby najlepszy net (cena/szybkość).

;)
Walcze na laptopach od około 6 lat :) 2 tygodnie temu kupiłem nową Toshibe wszystko fajnie tylko, że mam karte Intela 358 niby ok ale to tylko Intel ... Szczerze to na Twoim miejscu złożyłbym kompa za 2 tysie który byłby o niebo lepszy od laptopa.


"A ten muchy łapał ten Badstuber hehehe"-Jacek Gmoch 28.06.2012
stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 16 listopada 2008, 11:24

Pytanie tylko, czy potrzebuje "o nieboi lepszego kompa" skoro gram tylko w FMa i może tą fife 09 (która chyba jednak nie ma jakiś kosmicznych wymagan)? A laptop w związku ze studiami, które beda (mam nadzieje) za pół roku z hakiem by sie przydał... ;p


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 16 listopada 2008, 12:13

Jeśli chodzi o stosunek ceny do sprzętu jaki zawiera laptop, to wielu ludzi zachwala Compale FL90. W necie same pozytywne opinie fachowców, jedynie skarżą się na słabe kąty widzenia ekranu. Patrząc na allegro widzę, że ceny są kilkaset zł niższe niż innych marek.
Compal jest VBI, czyli na gwarancji Intela. Szajsem nie jest.
W tamte lato sam miałem kupować FL90, ale wtedy opłacało się ściągać z Ameryki sprzęt.

Z tym monitorem - nie kompromituj się, serio xD jak to będzie wyglądać? pracujesz na laptopie, a patrzysz się na ekran gdzie indziej? matko boska...
Laptopa się kupuje jeśli się go na serio dość często wynosi. Jeśli ma stać na biurku dniami i nocami to jest zbędny bajer. Lepiej zmodernizować stacjonarny.


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 16 listopada 2008, 15:20

Miś Coccolino pisze:Z tym monitorem - nie kompromituj się, serio xD jak to będzie wyglądać?
Nie znam sie na tym, nie wiem czy da się tak zrobic. To chyba nie kompromitacja? A ma wyglądac tak, żejak jestem w domu to patrze w 19 calowy monitor a nie 15 calowy laptop...

No własnie mam dylemat czy laptop to dobre rozwiązanie dla mnie. Bo niby za pol roku z hakiem studia w innym miesice, niby by sie przydał, ale nie ejstem przekonany...


białas

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 września 2004
Posty: 2025
Rejestracja: 29 września 2004

Nieprzeczytany post 16 listopada 2008, 17:08

stahoo pisze:No własnie mam dylemat czy laptop to dobre rozwiązanie dla mnie. Bo niby za pol roku z hakiem studia w innym miesice, niby by sie przydał, ale nie ejstem przekonany...
tymbardziej, że nie masz pewności, że zaczniesz te studia w innym mieście (nie żebym Ci źle życzył).


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 16 listopada 2008, 17:16

stahoo pisze:
Miś Coccolino pisze:Z tym monitorem - nie kompromituj się, serio xD jak to będzie wyglądać?
Nie znam sie na tym, nie wiem czy da się tak zrobic. To chyba nie kompromitacja? A ma wyglądac tak, żejak jestem w domu to patrze w 19 calowy monitor a nie 15 calowy laptop...
Wierz mi, że to będzie wyglądać bardzo głupio...
No własnie mam dylemat czy laptop to dobre rozwiązanie dla mnie. Bo niby za pol roku z hakiem studia w innym miesice, niby by sie przydał, ale nie ejstem przekonany...
A co chcesz studiować ? to też jest ważne.


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 16 listopada 2008, 18:16

Może by wyglądało głupio ale byłoby wygodne ;]

A studia hmm... myśle o prawie, ale wszystko zalezy od matury :prochno:


FalsoVero

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2008
Posty: 1230
Rejestracja: 17 maja 2008

Nieprzeczytany post 17 listopada 2008, 11:16

Stahoo jeżeli chcesz być wygodny to polecam laptopa. Nie ma to jak wylegiwać się w łóżku i hasać po necie jeżeli oczywiście ma się router. Fajnei też bo możesz zabrać do szkoły i zamiast zeszytów używasz lapa do lekcji ;).


"A ten muchy łapał ten Badstuber hehehe"-Jacek Gmoch 28.06.2012
pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 17 listopada 2008, 15:36

stahoo pisze:A studia hmm... myśle o prawie, ale wszystko zalezy od matury :prochno:
Jeśli chceesz studiować w innym mieście, to laptop będzie lepszym rozwiązaniem, bo nei wyobrażam sobie tarabanić całego sprzętu stacjonarnego tam i z powrotem.
Masz zamiar studiować przedmioty humanistyczne. Nie wiem, czy potrzebny do tego jest laptop, studiujący na uniwerkach powinni ci odpowiedzieć. Ja studiując teleinformatykę na PWR nie wyobrażam sobie przynoszenia projektów, czy prac bez laptopa.
Ale jak pisałem - jeśli masz zamiar studiowac i mieszkać w innym mieście, to laptop bierze górę nad stacjonarnym.
Wybrałeś już jakiś model? Na forum pclab i innych tego typu masz setki recenzji zwykłych użytkowników, tam możesz sporo się dowiedzieć. Bo my to tylko znawcy futbolu jesteśmy :C


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
ODPOWIEDZ