Nowy komputer

Podyskutuj na temat najnowszych gier, poradź się innych w temacie zakupu nowego komputera czy poproś o pomoc, jeśli masz jakiś problem z nim związany.
ODPOWIEDZ
daroo89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 marca 2010
Posty: 358
Rejestracja: 10 marca 2010

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2014, 10:56

http://www.x-kom.pl/p/184561-notebook-l ... win8x.html

Witam. Czy ktoś miał styczność z laptopami tej serii Lenovo? Jak wygląda w nich jakość obudowy, zawiasów itp.? Warto kupić egzemplarz tego modelu? :)


Zdun

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 grudnia 2003
Posty: 571
Rejestracja: 03 grudnia 2003

Nieprzeczytany post 25 sierpnia 2014, 20:11

daroo89 pisze:http://www.x-kom.pl/p/184561-notebook-l ... win8x.html

Witam. Czy ktoś miał styczność z laptopami tej serii Lenovo? Jak wygląda w nich jakość obudowy, zawiasów itp.? Warto kupić egzemplarz tego modelu? :)
Strasznie slaba karta graficzna, ja nie polecam lenovo ...trudno o naprawę itp Fajne są laptopy dell lub toshiba....sam szukam czegoś nowego tak kolo 2.5 tys.....dell icore5 lub 7 8gb ram no i ge force jako karta...radeon sie strasnie grzeje...


Dzium

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 sierpnia 2010
Posty: 631
Rejestracja: 22 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 16 września 2014, 15:50

Brat szuka laptopa, wymagania:
do ~1500zł
Żeby działał Word i najnowszy FM :prochno:
Mile widziany system operacyjny, ale niekoniecznie.
Na razie znalazłem coś takiego: Lenovo B5400 i Acer E1-570G


Mehehehe

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 stycznia 2013
Posty: 1680
Rejestracja: 09 stycznia 2013

Nieprzeczytany post 16 września 2014, 16:28

Dzium pisze:Brat szuka laptopa, wymagania:
do ~1500zł
Żeby działał Word i najnowszy FM :prochno:
Mile widziany system operacyjny, ale niekoniecznie.
Na razie znalazłem coś takiego: Lenovo B5400 i Acer E1-570G

Jeśli nie przeszkadza Twojemu bratu mniejsza przekątna, to polecam laptopy Acera z serii Aspire. W cenie ok 1.3-1.4 tys bez akcesoriów, posiadają w miarę dobre parametry procesora i RAMu. Wygodny, lekki, bateria starcza na cały dzień wykładów (ze względu na baterię i parametry, sam mam taki, cały dzień nudnych wykładów można przelecieć w FMie :wink: ).


Kubba

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 lipca 2006
Posty: 1576
Rejestracja: 27 lipca 2006

Nieprzeczytany post 24 września 2014, 20:41

Witam,

Planuje zakupić lapka do 1600zł. Laptop będzie używany głównie do podstawowych czynności w MS Office, czy programów typu Surfer, Statistica. A także do oglądania filmów w HD i sporadycznie gier.
Znalazłem dwa przykładowe i nie wiem, którego wybrać... Albo jeśli ktoś się zna bardziej, fajnie by było jakby zaproponował coś innego w cenie max 1600zł. Ważne aby w tej cenie był już zainstalowany WINDOWS.

1)Lenovo
2)HP - tutaj kusi mnie torba i myszka w zestawie
3)Myślałem o jakimś DELLu, ale ciężko mi coś konkretnego znaleźć w tej cenie.

Interesuje mnie opinia na temat serwisu i niezawodności podzespołów w tych lapkach.

Z góry dzięki za pomoc :)


Mehehehe

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 stycznia 2013
Posty: 1680
Rejestracja: 09 stycznia 2013

Nieprzeczytany post 25 września 2014, 00:09

Kubba pisze:Witam,

Planuje zakupić lapka do 1600zł. Laptop będzie używany głównie do podstawowych czynności w MS Office, czy programów typu Surfer, Statistica. A także do oglądania filmów w HD i sporadycznie gier.
Znalazłem dwa przykładowe i nie wiem, którego wybrać... Albo jeśli ktoś się zna bardziej, fajnie by było jakby zaproponował coś innego w cenie max 1600zł. Ważne aby w tej cenie był już zainstalowany WINDOWS.

1)Lenovo
2)HP - tutaj kusi mnie torba i myszka w zestawie
3)Myślałem o jakimś DELLu, ale ciężko mi coś konkretnego znaleźć w tej cenie.

Interesuje mnie opinia na temat serwisu i niezawodności podzespołów w tych lapkach.

Z góry dzięki za pomoc :)

Pod względem serwisu, najlepsza jest Toshiba. Odbierają sprzęt z domu, i odwożą do samych drzwi. Ceny serii Satellite wahają się w dosyć mocnym przedziale, wyszukaj nazwy zaczynające się od Toshiba Satellite a pomogę wskazać odpowiedni model z wybranych przez Ciebie komputerów.

Co do serwisu, miałem kiedyś problem z twardym dyskiem w takim laptopie, po ponad roku użytkowania (błąd wynikał z przegrzania się dysku na wskutek zepsutego systemu chłodzenia, który już wtedy nie podlegał gwarancji). Wymienili dysk, średnio działającą stację dysków i system chłodzenia :) dlatego pod tym względem są na prawdę dobrzy.


Kubba

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 lipca 2006
Posty: 1576
Rejestracja: 27 lipca 2006

Nieprzeczytany post 25 września 2014, 18:47

Mehehehe pisze:

Pod względem serwisu, najlepsza jest Toshiba. Odbierają sprzęt z domu, i odwożą do samych drzwi.
To samo mogę napisać o Dellu. Sam mam Della i przez 5 lat użytkowania raz zdarzyło się, że wentylator od grafiki się zaciął, a że był na gwarancji to nie rozkręcałem. Błyskawiczna wizyta po i dość szybki odbiór w drzwiach :wink:

Dzięki za propo. Ale Sata jednego jak na razie znalazłem interesującego.

A ktoś coś o lapkach Lenovo lub HP? Dobrze są wykonane?
I kolejna sprawa... Procki AMD A6. Całe życie siedzę na Intelu i o AMDkach za bardzo pojęcia nie mam.


LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 25 września 2014, 23:26

Kubba pisze: I kolejna sprawa... Procki AMD A6. Całe życie siedzę na Intelu i o AMDkach za bardzo pojęcia nie mam.
Trzymaj się od tego z daleka... :stop:


joy

Katalończyk
Katalończyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2012
Posty: 771
Rejestracja: 18 kwietnia 2012

Nieprzeczytany post 26 września 2014, 10:03

Tutaj jest bardzo duży test tanich lapków (1-1,5k).
http://pclab.pl/art59432.html


del_aleksander

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2006
Posty: 163
Rejestracja: 28 czerwca 2006

Nieprzeczytany post 23 listopada 2014, 08:03

Mógłby ktoś coś doradzić w temacie stacjonarnej nagrywarki do pc? W starym pc mam jeszcze zestaw napęd+nagrywarka, obydwa sprzęty co prawda działają, ale gwarancja im się skończyła w... 2005 roku - dobra reklama dla LG :prochno:

Moja wiedza nt nagrywarek jest więc również na poziomie 05' toteż totalnie nie wiem za czym się rozglądać. Zwykła DVD za +/- 100zł czy jakieś bluaray za 3-4 stówki?


LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 25 listopada 2014, 02:09

del_aleksander pisze:Mógłby ktoś coś doradzić w temacie stacjonarnej nagrywarki do pc? W starym pc mam jeszcze zestaw napęd+nagrywarka, obydwa sprzęty co prawda działają, ale gwarancja im się skończyła w... 2005 roku - dobra reklama dla LG :prochno:

Moja wiedza nt nagrywarek jest więc również na poziomie 05' toteż totalnie nie wiem za czym się rozglądać. Zwykła DVD za +/- 100zł czy jakieś bluaray za 3-4 stówki?
W nagrywarkach od czasów Twojej starej LG niewiele się zmieniło. W zasadzie obecnie odchodzi się już od tego rodzaju pamięci na rzecz pendrive'ów.

Nagrywarka blueray? Hm, a co, pracujesz z filmem? A może masz super wypasione kino domowe w standardzie 4K i DD?

Kup sobie zwykłą nagrywarkę DVD za 80 plnów i będzie ok. Liczy się w zasadzie tylko kolor, dobrze, żeby pasowała do obudowy. ;)


Skibil

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 czerwca 2007
Posty: 1820
Rejestracja: 27 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 25 listopada 2014, 10:17

Ja bym mimo wszystko celował w BR, bo nie kosztuje już jakiś ogromnych pieniędzy, a może się przydać.

I wcale nie trzeba filmu w 4k czy 3d do Blue-Ray. "Władca Pierścieni: Dwie wieże" w Full HD, to dwie części po ok. 30 Gb każda. Spróbuj to zmieścić na DVD.


Obrazek
LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 25 listopada 2014, 11:13

Skibil pisze:Ja bym mimo wszystko celował w BR, bo nie kosztuje już jakiś ogromnych pieniędzy, a może się przydać.

I wcale nie trzeba filmu w 4k czy 3d do Blue-Ray. "Władca Pierścieni: Dwie wieże" w Full HD, to dwie części po ok. 30 Gb każda. Spróbuj to zmieścić na DVD.
Wrzucę na przenośny dysk, no, ale jak to woli.


AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3951
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 26 listopada 2014, 16:08

Podepnę się pod temat, potrzebuję jakiegoś monitorku na wczoraj, mój stary pierdzielnął;/ Niestety w tej chwili mogę na to przeznaczyć max 5 stówek z małym hakiem. Ktoś coś poleca w tej cenie?


Dzium

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 sierpnia 2010
Posty: 631
Rejestracja: 22 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 08 lipca 2015, 15:02

Dziewczyna szuka laptopa:
- lekki, nawet kosztem wielkości ekranu
- żeby bateria trzymała długo
- musi być biały
- Windows 7 / 8, obojętnie
- cena do 1600

Laptop głównie do zabierania na uczelnie, internety, słuchania muzyki ze Spotify, oglądania filmów i grania w Simsy :prochno:


ODPOWIEDZ