FIFA 09

Podyskutuj na temat najnowszych gier, poradź się innych w temacie zakupu nowego komputera czy poproś o pomoc, jeśli masz jakiś problem z nim związany.
ODPOWIEDZ
C-Bart

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 stycznia 2008
Posty: 268
Rejestracja: 09 stycznia 2008

Nieprzeczytany post 02 sierpnia 2008, 23:14

Tej okładki z mojego posta raczej nie będzie.

Mają być nowe ligi m.in. Argentyńska i Rosyjska a także kraje np. San Marino. Z nowości ma być jeszcze zwiększony stopień trudności ponieważ komputer ma lepiej reagować na to co dzieje się na boisku. Komputerowi przeciwnicy mają dostosowywać się na bieżąco do warunków panujących na murawie w danym momencie.
Dodatkowo gracze będą mieli dużo większy wpływ niż do tej pory na taktykę. Można będzie np. ustawić jak agresywnie mają atakować przeciwników nasi piłkarze. Kolejną atrakcją mają być rozgrywki online gdzie będzie można grać mecze na trzy różne sposoby: drużyny 5-osobowe, 10-osobowe i tradycyjnie 11-osobowe. Ale na więcej informacji o tym trzeba jeszcze poczekać.


Kogut W.

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 czerwca 2007
Posty: 555
Rejestracja: 03 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 05 sierpnia 2008, 19:05

C-Bart pisze: Mają być nowe ligi m.in. Argentyńska i Rosyjska
Z nieoficjalnych źródeł można również wyczytać, że pojawi się liga grecka.


Okoni

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2007
Posty: 642
Rejestracja: 18 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 05 sierpnia 2008, 19:51

Kogut Del Piero pisze:
C-Bart pisze: Mają być nowe ligi m.in. Argentyńska i Rosyjska
Z nieoficjalnych źródeł można również wyczytać, że pojawi się liga grecka.
Na wikipedii piszą, że będzie dostępna również liga z Republiki Południowej Afryki, a także z Macedonii ponadto ma być o 12 więcej reprezentacji narodowych.

źródło - http://pl.wikipedia.org/wiki/FIFA_09


Kogut W.

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 czerwca 2007
Posty: 555
Rejestracja: 03 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 07 sierpnia 2008, 14:39

Całkiem spora ilość screenów


LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 07 sierpnia 2008, 20:14

Zauważyłem niestety, że w PeCetowej wersji FIFA 09 dalej otoczenie stadionu będzie się kończyło na sędziach liniowych a kibice będą tylko płaskimi animacjami 2d... :/

Wystarczy porównać sobie tego screena z wersji NEXT GEN na konsole z tym na PC.

Widać kolosalną różnicę w prezentacji otoczenia(w wersji na konsole jest cała obsada) oraz kibiców(ci z wersji next gen są już obiektami 3D, prostymi co prawda, ale już 3D).

A autorzy gry tak się zarzekali, że wprowadzili tyle poprawek do wersji PC, że gracze na PC będą mieli OGROMNE możliwości ustawienia gry pod swoją konfigurację sprzętu, więc niech ktoś powie mi, czemu zrezygnowali z tych - co prawda - dodatków graficznych, które jednak mają duży wpływ na odbiór aplikacji.

Ja mam nadzieję, że w finalnej wersji gry jednak otoczenie z wersji na PC i konsol nie będzie się różnić a przynajmniej będzie można wszystko ustawić w opcjach gry.

:doh:


Kogut W.

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 czerwca 2007
Posty: 555
Rejestracja: 03 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 10 sierpnia 2008, 22:23

Lord_ Juve pisze: Ja mam nadzieję, że w finalnej wersji gry jednak otoczenie z wersji na PC i konsol nie będzie się różnić a przynajmniej będzie można wszystko ustawić w opcjach gry.
:doh:
Na stronce, do której dałem linka jest napisane "The included graphics are not final!" tak więc trzymam kciuki za EA i mam nadzieję, że nie będzie już kartonowych ludków na trybunach :lol: W jednym z wywiadów z producentem Fify na PC można było dowiedzieć się, że w opcjach gry będzie dużo ustawień dotyczących grafiki (więcej niż dotychczas), aby zapewnić sobie optymalną wydajność, tak więc mam nadzieję, że będzie można "podrasować" te publiczność.


Kogut W.

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 czerwca 2007
Posty: 555
Rejestracja: 03 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 14 sierpnia 2008, 22:53

Ostatni post był kilka dni temu, więc napiszę pod nim drugiego, żeby odświeżyć temat. Mam nadzieję, że mi to wybaczycie :lol:

Ale do rzeczy: dzisiaj EA opublikowała oficjalną listę utworów w Fifie 09. Można ją zobaczyć tutaj:
http://fifa09.ea.com/us/readnews/entryid/25050


Niasty

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2008
Posty: 815
Rejestracja: 20 stycznia 2008

Nieprzeczytany post 12 września 2008, 07:36

Demko Fify już wyszło :D ja jeszcze nie grałem(ciekawe czy mi wogóle pójdzie :think: ) ,ale słyszałem wiele opinii że gra znów się nie różni od poprzedniczki :roll:
Grafika na PC podobno nic nadzwyczajnego (dziwne patrząc na wymagania),czyżby znów to wszystko ładnie wyglądało tylko na screenach. :C


Obrazek
CzarnyZkultury

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 sierpnia 2006
Posty: 1011
Rejestracja: 28 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 19 września 2008, 15:33

mam demo Fify 09 na xboxa 360 i powiem szczerze ze wole grac w PESa 08. grafika moze i faktycznie ladna ale zawodnicy poruszaja sie jakos nienaturalnie. nie wiem, moze przyzwyczailem sie do PESa. zobaczymy co Konami nam zaoferuje. ogolnie nie zachwycilo mnie demko Fify


juveman7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2005
Posty: 643
Rejestracja: 13 października 2005

Nieprzeczytany post 20 września 2008, 22:04

CzarnyZkultury pisze:....... ale zawodnicy poruszaja sie jakos nienaturalnie.......
To zawsze była bolączka fify. Zawodnicy poruszają sie jakby mieli usztywnione plecy wraz z szyją i głową , a swobodne mogą tylko poruszać nogami. Ten problem zaczoł się już od fify 2003 i trwa aż do dziś.


...kiedyś przyjdzie prawdziwy deszcz i zmyje cały ten gnój...
LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 20 września 2008, 23:14

Ostatnio zagrywam się w demko Fify 09 z kumplami. Co mogę na jego temat napisać?

Przede wszystkim poprawili grafikę, ale zapewne widać to dopiero po wykręceniu wszystkich ustawień na maksa, mi się to udało i widać różnicę względem poprzednich części gry. Tyle tylko, że ten zapowiadany pot występuje już od pierwszych sekund gry(twarze zawodników po prostu się świecą tak jakby dopiero co wrócili z Czarnobyla) a 3D trawa jest widoczna tylko podczas wykopu piłki przez bramkarza.
Twarze poprawione, ogólnie modele zawodników też(nie podobają mi się tylko ręce i dłonie, są kiepskie), ale niestety, elementy stadionu to ciągle w dużej mierze płaskie obiekty 2D, to samo widownia, która jest jak już na obecne czasy ohydna, kompletny brak otoczenia boiska(zero ławek trenerskich, ochrony, telewizji, reporterów itp.), "niewidzialne" bandy i trybuny(piłka przez nie przelatuje) a także "sędziowie" idioci, którzy już od nie wiem której wersji Fify tylko latają za piłką, zero podstawowych animacji sędziów. Dodali też trochę nowych animacji.

Taka mała dygresja, czym nowsza Fifa tym mniej detali posiada, pamiętam, że we wcześniejszych wersjach były flagi, race na stadionach, sędziowie zachowywali się jakoś bardziej rozsądnie, a teraz coraz mniej detali i smaczków.

Co do samej rozgrywki. Chwalili się, że poprawili fizykę, owszem, ale chyba przedobrzyli z cyferkami ją opisującymi...teraz piłka na prawdę lata sobie swobodnie. Trzeba leciutko uderzać, uważać gdzie się biegnie bo można nawet przypadkowo wpaść w swojego zawodnika i stracić piłkę, ale i odwrotnie, piłka może się tak szczęśliwie dla nas odbić, że zdobędziemy kuriozalnego gola. Bramkarze nadal bronią tylko na linii, nie istnieje dla nich właściwie coś takiego jak gra na przedpolu. Teraz tylko lubią puszczać bramki między nogami.

Właściwie zero nowych elementów rozgrywki i rozwiązań poza tym niby nowatorskim graniem myszką...zagrałem może 2 razy i ustawiłem klawisze tak jak to było do tej pory w Fifie...jak dla mnie pomysł chybiony i zamiast wymyślać takie cuda mogli popracować nad wspomnianymi detalami graficznymi, sposobem rozgrywki(wykonywanie wolnych, karnych, rogów, autów) bo tutaj stara bieda, nowym systemem tricków(bo tutaj też nic nowego), grą bramkarzy i zachowaniem sędziów.

Fifa 09 to Fifa 08 + te największe zapowiedzi twórców(kto się interesował grą do tej pory to wie o czym pisze), jednak detalista od razu zauważy dużo elementów, które się nie zmieniły i które od zawsze powinny być zmienione...ogólnie gra lepsza niż poprzedniczki, ale dla mnie wciąż nie tak dobra jak powinna być.

Może w pełnej wersji się coś zmieni względem dema, choć zapewne niewiele.

Ja teraz czekam na PES 2009, oby wymagania były w granicach FIFY 09(ta na ustawieniach max potrafi mi przyciąć czasem).


Sapo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 lipca 2006
Posty: 1281
Rejestracja: 15 lipca 2006

Nieprzeczytany post 08 października 2008, 17:44

Od niedzieli zagrywam się w pełną wersję FIFY 09 na ps2 i mam problem z ustawieniem Juventusu. Gram 'fabrycznym' ustawieniem i tak mi jakoś niewygodnie, próbowałem grać innymi i podobnie, nie mogę się jakoś wpasować żeby przeprowadzać szybkie, ładne akcje (głownie gram skrzydłami a chciałbym także środkiem ale jest bardzo ciężko się przebijać :P). W FIFIE 08 zupełnie inaczej to wyglądało. Może mi ktoś napisać jakieś fajne ustawienie? :D


CzarnyZkultury

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 sierpnia 2006
Posty: 1011
Rejestracja: 28 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 10 października 2008, 14:18

mam ktos moze Fife 09 na xboxa360 w wersji kopii zapasowej? jesli tak to niech mi da znac na gg ;) albo priv


risto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 marca 2005
Posty: 264
Rejestracja: 19 marca 2005

Nieprzeczytany post 14 października 2008, 18:39

ja tez mam juz Fife 09 oczywiscie na PC. Powiem tak. Na ful detalach grafika jest lepsza i lepsze jest boisko. Jest klika nowych trybow gry oraz inne zagrania pilkarzy. Jest ciut bardziej realistyczna.

Jesli ktos ma ta gre to chetnie zagram w sieci :D :D Jak cos to pisac na gg 2839857. Na laczu 512kb/s smiga normalnie bez zacinek.


Travis

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 października 2008
Posty: 8
Rejestracja: 25 października 2008

Nieprzeczytany post 25 października 2008, 17:08

Pytanie z nieco innej beczki. Czy na turniejach takich jak eliminacje do WCG (ostatnie w galerii w WWA) mecze rozgrywa się na gamepadach, czy na klawiaturach? A moze istnieje dowolnośc? Pytanie do ludzi, którzy jezdza po roznych turniejach FIFY, z reguły narzucone bywa granie padem, czy nie ma obowiązku i zalezy to od gracza?

z góry dzieki za odp.


ODPOWIEDZ