Problem z klawiatura...

Podyskutuj na temat najnowszych gier, poradź się innych w temacie zakupu nowego komputera czy poproś o pomoc, jeśli masz jakiś problem z nim związany.
ODPOWIEDZ
Wojt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lipca 2006
Posty: 439
Rejestracja: 02 lipca 2006

Nieprzeczytany post 18 lipca 2008, 22:16

Witam. Kupiłem nową klawiaturę i włączyłem swoją ulubioną grę Frets on Fire. Kiedy grałem zauważyłem, że nie da się na raz przycisnąć klawiszy F1, F2, F3. Czy ma ktoś jakiś sposób, żeby temu zaradzić? Do klawiatury nie miałem żadnych sterowników.


From rivers of sorrow, to oceans deep with hope, I have travelled them.
Now, there is no turning back, the limit, the sky. I ask my questions:
Why? What today? When tomorrow?
Won't you join me on the perennial quest?
matt16

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 stycznia 2005
Posty: 184
Rejestracja: 27 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 18 lipca 2008, 23:30

A pod Windowsem klawisze działają?

Poza tym - zawsze możesz sobie podstawić granie pod 1, 2, 3, 4 i 5, zamiast pod eFy ;)


Venomik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 lipca 2005
Posty: 1980
Rejestracja: 20 lipca 2005

Nieprzeczytany post 18 lipca 2008, 23:40

Byc może taką po prostu kupiłeś klawiaturę. Otwórz worda (albo nawet tu na forum). Przytrzymaj dwa przyciski wciśnięte i naciskaj trzeci. I patrz czy ten trzeci coś pisze. Jeśli nie - to znaczy, że Twoja klawiatura nie obsługuje możliwości włączenia trzech przycisków na raz.
Choć dziwne to by bylo, myslalem, ze juz dawno sie takich nie produkuje.


Dirty mind
Gooray

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 lipca 2004
Posty: 600
Rejestracja: 30 lipca 2004

Nieprzeczytany post 18 lipca 2008, 23:47

Skoro już powstał taki temat to i ja mam pewien problem z moją klawiaturą. Otóż za każdym razem kiedy włączam komputer mam pozamieniane przyciski, czyli y to z, z to y itd. Po wciśnięciu ctrl + shift klawisze już są normalnie, ale po jakimś czasie znów się przestawiają. Wie ktoś może, gdzie leży przyczyna tego?


Obrazek
Mr Cezary

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 grudnia 2004
Posty: 1156
Rejestracja: 21 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 19 lipca 2008, 00:12

VariaTH pisze:Skoro już powstał taki temat to i ja mam pewien problem z moją klawiaturą. Otóż za każdym razem kiedy włączam komputer mam pozamieniane przyciski, czyli y to z, z to y itd. Po wciśnięciu ctrl + shift klawisze już są normalnie, ale po jakimś czasie znów się przestawiają. Wie ktoś może, gdzie leży przyczyna tego?
Najprawdopodobniej masz ustawiony w pasku języków 'język polski'. Zmień tylko na 'polski programisty'. Powinno pomóc :)


darek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 sierpnia 2006
Posty: 1047
Rejestracja: 12 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 19 lipca 2008, 00:16

Mr Cezary pisze:
VariaTH pisze:Skoro już powstał taki temat to i ja mam pewien problem z moją klawiaturą. Otóż za każdym razem kiedy włączam komputer mam pozamieniane przyciski, czyli y to z, z to y itd. Po wciśnięciu ctrl + shift klawisze już są normalnie, ale po jakimś czasie znów się przestawiają. Wie ktoś może, gdzie leży przyczyna tego?
Najprawdopodobniej masz ustawiony w pasku języków 'język polski'. Zmień tylko na 'polski programisty'. Powinno pomóc :)
Tak dokładniej:

Panel sterowania --> Opcje regionalne --> zakładka języki --> przycisk szczegóły --> ustaw Polski (programisty)

Też miałem tak jak Ty. Zrobiłem to i śmiga do dziś 8)


Obrazek
Bianconeri Siamo Noi!
ODPOWIEDZ