Usuwanie napisów ze zdjęć.

Podyskutuj na temat najnowszych gier, poradź się innych w temacie zakupu nowego komputera czy poproś o pomoc, jeśli masz jakiś problem z nim związany.
ODPOWIEDZ
Kamil_on

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 sierpnia 2006
Posty: 838
Rejestracja: 24 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 10 maja 2008, 20:23

Witam.

Szukałem podobnego tematu na forum, ale nie mogłem znaleźć zatem postanowiłem go założyć. Wiem, że na tym forum jest wielu grafików i innych osób wtajemniczonych w te tematy, dlatego chcę was prosić o pomoc w usunięciu napisów ze zdjęć poniżej. Jeśli ten post nie nadaje się do innego tematu, to proszę o przeniesienie go przez moderatorów.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


"Przejście do Juventusu, klubu, w którym pracuje się najciężej na świecie, to był wielki postęp. Wspiąłem się na poziom, którego nie osiągnąłbym nigdzie indziej" - Zinedine Zidane
olecki1

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 grudnia 2007
Posty: 236
Rejestracja: 29 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 10 maja 2008, 20:36

Witaj! Trochę kiedyś interesowałem się grafiką i z tego co pamiętam nie da się tak poprostu usunąć napisu, chyba że zdjęcie posiada wiele warstw(zostało kiedyś obrabiane) i napis jest w odzielnej warstwie.


Obrazek
Venomik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 lipca 2005
Posty: 1980
Rejestracja: 20 lipca 2005

Nieprzeczytany post 10 maja 2008, 20:49

I tak, i nie.
Na pewno nie ma żadnego programu gdzie klikniesz na przycisk: 'skasuj głupi napis' i et voila, koniec głupiego napisu.

Tak naprawdę najlepszym, ale nieco żmudnym sposobem, będzie kopiowanie fragmentów. Przykładowo: jeśli fragment napisu jest na tle murawy, kopiujemy mały kwadrat normalnej murawy, wklejamy na miejsce napisu, przesuwamy tak by się najlepiej dopasowało. I tak wiele razy, im więcej i dokładniej robimy tym lepszy efekt. Przy odrobinie wprawy osoba, która nie wie że tam był napis nie powinna zauwazyć.


Dirty mind
olecki1

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 grudnia 2007
Posty: 236
Rejestracja: 29 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 10 maja 2008, 20:53

Venomik
W ten sposób zdjęcie będzie źle wyglądało, chyba że poświęcimy temu wiele godzin. Innym sposobem jaki znam to użycie pędzla korygującego, jednak nie wiem jakie będą tego efekty. Najlepiej użyć do tego Photoshopa.


Obrazek
Kamil_on

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 sierpnia 2006
Posty: 838
Rejestracja: 24 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 10 maja 2008, 21:13

olecki1 pisze:Venomik
W ten sposób zdjęcie będzie źle wyglądało, chyba że poświęcimy temu wiele godzin. Innym sposobem jaki znam to użycie pędzla korygującego, jednak nie wiem jakie będą tego efekty. Najlepiej użyć do tego Photoshopa.
Dokładnie - już tak próbowałem. Wiem na pewno, że ze zdjęć pobranych ze strony www.jamd.com da się usunąć napis, tylko nie mam żadnego programu i... umiejętności.


"Przejście do Juventusu, klubu, w którym pracuje się najciężej na świecie, to był wielki postęp. Wspiąłem się na poziom, którego nie osiągnąłbym nigdzie indziej" - Zinedine Zidane
Michael900

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 maja 2005
Posty: 875
Rejestracja: 10 maja 2005

Nieprzeczytany post 10 maja 2008, 21:16

Na prawie wszystkich zdjęciach wystarczy, że utniesz ten fragment, gdzie jest napis i to wystarczy...


Ciekawostki o Juventusie, które musisz znać - www.facebook.com/JuveCiekawostki
Kamil_on

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 sierpnia 2006
Posty: 838
Rejestracja: 24 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 10 maja 2008, 21:23

Michael900 pisze:Na prawie wszystkich zdjęciach wystarczy, że utniesz ten fragment, gdzie jest napis i to wystarczy...


Oczywiście, a Claudio Reyna oraz Tore Andre Flo pozostaną bez jednej nogi...


"Przejście do Juventusu, klubu, w którym pracuje się najciężej na świecie, to był wielki postęp. Wspiąłem się na poziom, którego nie osiągnąłbym nigdzie indziej" - Zinedine Zidane
Railis

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2006
Posty: 1489
Rejestracja: 01 lutego 2006

Nieprzeczytany post 10 maja 2008, 21:24

Za pomocą pędzli pewni ludzie dali by radę to zamaskować. Co do watermarków dodawanych w róg zdjęć, są one zawsze separowane ze zdjęciem, właśnie po to, żeby się je jak najtrudniej usuwało. W tym wypadku chyba jedynym wyjściem jest usunięcie tego fragmentu obrazka.


olecki1

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 grudnia 2007
Posty: 236
Rejestracja: 29 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 10 maja 2008, 21:39

Rozumiem, że napis na tych zdjęciach jest dlatego, że pobrałeś je z konkretnego serwisu. Może spróbój po porstu znaleź je w internecie bez napisu.


Obrazek
matt16

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 stycznia 2005
Posty: 184
Rejestracja: 27 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 10 maja 2008, 23:35

Obrazek
Chodzi Ci o coś takiego? ;)

Photoshop + stempel + chwila wolnego czasu i dasz radę :P


Mati

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 kwietnia 2004
Posty: 1427
Rejestracja: 15 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 10 maja 2008, 23:55

Dokładnie tak, stempel pobiera próbkę obrazu z sąsiedniego pola (zresztą sam decydujesz skąd) i wkleja w konkretne miejsce.Może do perfekcji brakuje, ale wystarczy, by nikt nie zauważył. I wcale nie trzeba być grafikiem, wystarczy niezły program :).


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 11 maja 2008, 17:44

matt16 pisze:Obrazek
Chodzi Ci o coś takiego? ;)
Nieźle zrobione, ale jest chyba lepsza metoda w Photoshopie na takie rzeczy, zwłaszcza jesli napis jest umieszczony gdzieś indziej, niż na monotonnej trawie.
Dla mnie najlepsza rada na to, to zaznaczenie różczką literki i bawienie się kontrastem/jasnością i barwą. Przy dobrej kombinacji, napis znika.


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
Kamil_on

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 sierpnia 2006
Posty: 838
Rejestracja: 24 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 11 maja 2008, 22:14

matt16 pisze:Obrazek
Chodzi Ci o coś takiego? ;)

Photoshop + stempel + chwila wolnego czasu i dasz radę :P
Dokładnie o to chodziło :)


"Przejście do Juventusu, klubu, w którym pracuje się najciężej na świecie, to był wielki postęp. Wspiąłem się na poziom, którego nie osiągnąłbym nigdzie indziej" - Zinedine Zidane
ODPOWIEDZ