Port Royale

Podyskutuj na temat najnowszych gier, poradź się innych w temacie zakupu nowego komputera czy poproś o pomoc, jeśli masz jakiś problem z nim związany.
ODPOWIEDZ
Il Storico

Juventino
Juventino
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 639
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 30 marca 2008, 20:34

Chciałbym dowiedzieć się czy na tym forum są gracze bądź fani tej gry.
Myślę jednak,że ktoś się znajdzie kto w to gra!
Ostatnio zmieniony 23 stycznia 2009, 18:45 przez Il Storico, łącznie zmieniany 1 raz.


patryks14

Juventino
Juventino
Rejestracja: 16 lipca 2007
Posty: 108
Rejestracja: 16 lipca 2007

Nieprzeczytany post 30 marca 2008, 20:40

:puck: A może coś powiesz o tej grze :?: Nie wiem o czym ona jest, ale gdy ktoś się dowie na czym Port Royale polega, może zacznie w to grać :?: :!: :puck:


Il Storico

Juventino
Juventino
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 639
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 30 marca 2008, 21:05

Jest to gra strategiczna,w której gracz wciela się w zamorskiego,XV-XVI wiecznego kupca.Gra toczy się miedzy czterema państwami:Holandią,Francją,Anglią oraz Hiszpanią.Dodatkowo w grze występują piraci i przeróżne osoby,które spotykamy w tawernie w danym mieście.Zależy jaki okres gry wybierzesz,ponieważ niektóre państwa były pod rożnymi panowaniami w różnych latach.Początkowo wybierasz opcje gry
czyli za co głównie mają być ci przyznawane punkty oraz szacunek w mieście
czyli opcja korsarz,albo kupiec oraz wybierasz ile chcesz mieć złota.Im więcej złota weźmiesz tym gorszy masz na starcie statek.Za wybraną opcję tzw."pieniężną" polecam kupić na początek działa oraz nająć załogę,ponieważ podróże w tej grze to nieodzowny jej wątek.Chociaż jak nie chce ci się ruszać z miasta wystarczy zainwestować od razu w jakiś budynek przynoszący dochód(na rynku w mieście patrzysz za ile stoi hodowany przez ciebie towar),
a za pieniądze z zysku możesz inwestować w kolejne budynki lub w wyżej wymieniony "sprzęt".Gdy już wyruszysz w morze musisz zorientować się z jakim krajem prowadzi wojnę twoje państwo,więc polecam ci atakować wrogie statki,ponieważ za ataki na sojusznika,bądź własnego rodaka reputacja w mieście spada co później doprowadza do tego,że aby wpłynąć do miasta trzeba będzie płacić jego gubernatorowi(sorry,ale na początku ustawiasz jeszcze oczywiście w jakich chcesz żyć kraju,jakim mieście,w jakim czasie chcesz grać(polecam nieograniczony) jak chcesz mieć na imię oraz twój symbol na żaglu oraz cel w grze(poszczególne rangi.Awansujesz gdy:wykonujesz poprawnie misje,rabujesz i zdobywasz wrogie statki i wrogie miasta(na górze jest taki niebieski wskaźnik,musi on dojść do końca,wtedy awansujesz potem od nowa itd.)ponadto podczas gry od owych,interesujących ludzi w tawernie możesz kupować mapy do skarbów lub zaginionych miast,które jak się odkryj są znane tylko tobie i tylko ty o nich wiesz.Możesz też nadać temu miastu swoją nazwę).Gdy już będziesz gubernatorem na końcu jest fajna scenka końcowa,że niby to ty który zostaje gubernatorem.Jest też twój bilans i łączny majątek zebrany w grze.Jest też opcja samouczka,który wprowadza cię w każdy etap tej gry.Na początek ustawiasz również trudność bitew morskich.Toczy się je oczywiście na morzu.Gdy się wygra:możesz przejąć statek,splądrować go lub porzucić.Niekiedy jeżeli go przejmiesz(najczęściej u piratów)pojmiesz danego korsarz,który jest poszukiwany w cały światku gry.Wtedy pobierasz za niego okup od jego państwa.Można rabować państwa(przynosi to największy zysk jeżeli chodzi o natychmiastowe wzbogacenie się),ale radzę wtedy gdy będziesz miał naprawdę dobrą armię.Aby zaatakować miasto w podręcznej liście zaznaczasz dane państwo jako"wrogie państwo".Mam nadzieje,że wyjaśniłem w tym moim "streszczeniu"o co chodzi w tej grze.Jest również taka gra jak
Port Royale 2.Piszcie co o tym sądzicie i jak wam idzie w tej grze!
Ostatnio zmieniony 23 stycznia 2009, 18:49 przez Il Storico, łącznie zmieniany 1 raz.


Del

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 marca 2003
Posty: 572
Rejestracja: 13 marca 2003

Nieprzeczytany post 31 marca 2008, 21:03

Ja moge napisac jedynie tyle, ze zawsze chcialem sobie w nia pograc bo podobaly mi sie screeny z CD-Actiona :P
Nie gralem nigdy w nia, ale lubie strategie i moze jak bede mial troche wiecej czasu i ochoty to sobie ja przetestuje.


patryks14

Juventino
Juventino
Rejestracja: 16 lipca 2007
Posty: 108
Rejestracja: 16 lipca 2007

Nieprzeczytany post 01 kwietnia 2008, 16:40

Juventino43 pisze:Jest to gra strategiczna,w której gracz wciela się w zamorskiego,XV-XVI wiecznego kupca.Gra toczy się miedzy czterema państwami:Holandią,Francją,Anglią oraz Hiszpanią.Dodatkowo w grze występują piraci i przeróżne osoby,które spotykamy w tawernie w danym mieście.Zależy jaki okres gry wybierzesz,ponieważ niektóre państwa były pod rożnymi panowaniami w różnych latach.Początkowo wybierasz opcje gry
czyli za co głównie mają być ci przyznawane punkty oraz szacunek w mieście
czyli opcja korsarz,albo kupiec oraz wybierasz ile chcesz mieć złota.Im więcej złota weźmiesz tym gorszy masz na starcie statek.Za wybraną opcję tzw."pieniężną" polecam kupić na początek działa oraz nająć załogę,ponieważ podróże w tej grze to nieodzowny jej wątek.Chociaż jak nie chce ci się ruszać z miasta wystarczy zainwestować od razu w jakiś budynek przynoszący dochód(na rynku w mieście patrzysz za ile stoi hodowany przez ciebie towar),
a za pieniądze z zysku możesz inwestować w kolejne budynki lub w wyżej wymieniony "sprzęt".Gdy już wyruszysz w morze musisz zorientować się z jakim krajem prowadzi wojnę twoje państwo,więc polecam ci atakować wrogie statki,ponieważ za ataki na sojusznika,bądź własnego rodaka reputacja w mieście spada co później doprowadza do tego,że aby wpłynąć do miasta trzeba będzie płacić jego gubernatorowi(sorry,ale na początku ustawiasz jeszcze oczywiście w jakich chcesz żyć kraju,jakim mieście,w jakim czasie chcesz grać(polecam nieograniczony) jak chcesz mieć na imię oraz twój symbol na żaglu oraz cel w grze(poszczególne rangi.Awansujesz gdy:wykonujesz poprawnie misje,rabujesz i zdobywasz wrogie statki i wrogie miasta(na górze jest taki niebieski wskaźnik,musi on dojść do końca,wtedy awansujesz potem od nowa itd.)ponadto podczas gry od owych,interesujących ludzi w tawernie możesz kupować mapy do skarbów lub zaginionych miast,które jak się odkryj są znane tylko tobie i tylko ty o nich wiesz.Możesz też nadać temu miastu swoją nazwę).Gdy już będziesz gubernatorem na końcu jest fajna scenka końcowa,że niby to ty który zostaje gubernatorem.Jest też twój bilans i łączny majątek zebrany w grze.Jest też opcja samouczka,który wprowadza cię w każdy etap tej gry.Na początek ustawiasz również trudność bitew morskich.Toczy się je oczywiście na morzu.Gdy się wygra:możesz przejąć statek,splądrować go lub porzucić.Niekiedy jeżeli go przejmiesz(najczęściej u piratów)pojmiesz danego korsarz,który jest poszukiwany w cały światku gry.Wtedy pobierasz za niego okup od jego państwa.Można rabować państwa(przynosi to największy zysk jeżeli chodzi o natychmiastowe wzbogacenie się),ale radzę wtedy gdy będziesz miał naprawdę dobrą armię.Aby zaatakować miasto w podręcznej liście zaznaczasz dane państwo jako"wrogie państwo".Mam nadzieje,że wyjaśniłem w tym moim "streszczeniu"o co chodzi w tej grze.Jest również taka gra jak
Port Royale 2.Piszcie co o tym sądzicie i jak wam idzie w tej grze!!!!Pozdro!!!!
FORZA JUVE!!!!
Wielkie dzięki, naprawdę się rozpisałeś :wink: Można grać w nią online, czy tylko przeciwko komputerowi :?: Z Twojego opisu spodobał mi się ten Port Royale i może kiedyś w to zagram :wink:


Il Storico

Juventino
Juventino
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 639
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 01 kwietnia 2008, 18:04

Niema sprawy :) Grać w tą grę z tego co pamiętam można chyba przez on-line,ale nie jestem pewien.Ale chyba jakiś tam typ multiplayera był.Jednak mój opis to nie wszystko.Są tam fajne elementy graficzne np.gdy jesteś na morzu widać zatopione statki,piratów trzymających się deski czy huragany.Mapa gry znajduje się w Ameryce Środkowej i na niej też są fajne elementy tzn.ładnie odwzorowane góry,Indianie czy tropikalne drzewa jak i miasto Azteków bądź Inków.Zachęcam również jeszcze przed zagraniem w to obejrzeć scenę wstępną tzn.jak zaczyna się gra.Fajna inicjacja!Naprawdę watro zagrać!
Ostatnio zmieniony 23 stycznia 2009, 18:46 przez Il Storico, łącznie zmieniany 2 razy.


Michael900

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 maja 2005
Posty: 875
Rejestracja: 10 maja 2005

Nieprzeczytany post 01 kwietnia 2008, 22:20

Ja gram w Port Royale. Bardzo ciekawa gra, która przenosi ludzi do jednej z moich ulubionych epok - na Karaiby zaraz po odkryciu Ameryki przez Kolumba :D Jest sie żeglarzem i można albo rabować statki innych, wrogich państw i piratów, albo handlować. Osobiście doradzam rabować. Tylko w późniejszym etapie gry trzeba uważać, żeby nie zbankrutować przez pensje swoich majtków, których wraz rozwojem własnej floty wojennej przybywa. Na początku ma się jedną małą łajbę, która zmieści na pokład 10 majtków. Ja zazwyczaj kończę grę mając ok 7 Galeonów, ok 3 liniowce (maks statków we flocie to 10) ;] i załogę liczącą 1200 osób ;] Celem gry jest awans na jak najwyższe pozycje. Powoli awansuje się na pomocnika, komodora itd i w kocu gra kończy się w momencie gdy awansujemy na urząd gubernatora. Bardzo fajna gra. Grałem też w 2 część, ale 1 podoba mi sie bardziej. Serdecznie polecam :P

PS. gra była kiedyś dołączona do Clicka i stąd o niej się w ogóle dowiedziałem i w nią zagrałem ;]


Ciekawostki o Juventusie, które musisz znać - www.facebook.com/JuveCiekawostki
Il Storico

Juventino
Juventino
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 639
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 01 kwietnia 2008, 22:31

@Michael900:W jakim kraju grałeś?Jak rozwijało się się twoje miasto?
Ja grałem Anglią.W moim mieście założyłem szpital i kilka budynków z siecią produkcji barwników i tytoniu,które później sprzedawałem.Transportowałem tam również ludzi.W Port Royale moim rodzinnym mieście w grze założyłem oprócz wspomnianych budynków jeszcze domy mieszkalne.Pozdro!
Ostatnio zmieniony 23 stycznia 2009, 18:48 przez Il Storico, łącznie zmieniany 1 raz.


arturvxx

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 maja 2008
Posty: 1
Rejestracja: 07 maja 2008

Nieprzeczytany post 08 maja 2008, 16:08

Fajna ta gra. Przeszedłem ją mając 10 liniowców. A jak grać w nią przez sieć ??? Bardzo,bardzo prosze o pisanie na gg:7771387 lub na e-mial:artur.dymkowski@wp.pl


Michael900

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 maja 2005
Posty: 875
Rejestracja: 10 maja 2005

Nieprzeczytany post 23 czerwca 2008, 23:04

Il Tifoso pisze:@Michael900:W jakim kraju grałeś????Jak rozwijało się się twoje miasto????
Ja grałem Anglią.W moim mieście założyłem szpital i kilka budynków z siecią produkcji barwników i tytoniu,które później sprzedawałem.Transportowałem tam również ludzi.W Port Royale moim rodzinnym mieście w grze założyłem oprócz wspomnianych budynków jeszcze domy mieszkalne.Pozdro!!!!
FORZA JUVE!!!!
Grałem Hiszpanią, Włoch nie było niestety, a nimi chciałem byc oczywiście ;]
Plantacje też oczywiście zakładałem. I to nie tylko w moim mieście, ale także w zwykłych miastach ;]
PS. sorry, że dopiero teraz odpisuję :p


Ciekawostki o Juventusie, które musisz znać - www.facebook.com/JuveCiekawostki
Il Storico

Juventino
Juventino
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 639
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 30 czerwca 2008, 20:39

Michael900 pisze:
Il Tifoso pisze:@Michael900:W jakim kraju grałeś????Jak rozwijało się się twoje miasto????
Ja grałem Anglią.W moim mieście założyłem szpital i kilka budynków z siecią produkcji barwników i tytoniu,które później sprzedawałem.Transportowałem tam również ludzi.W Port Royale moim rodzinnym mieście w grze założyłem oprócz wspomnianych budynków jeszcze domy mieszkalne.Pozdro!!!!
FORZA JUVE!!!!
Grałem Hiszpanią, Włoch nie było niestety, a nimi chciałem byc oczywiście ;]
Plantacje też oczywiście zakładałem. I to nie tylko w moim mieście, ale także w zwykłych miastach ;]
PS. sorry, że dopiero teraz odpisuję :p
Spoko.Też chciałem grać Italią,ale jej nie ma,lecz jest tam wzmianka o Rzymie,mianowicie w Kościele;)

Gra ta przykuła mnie na dłuuugie godziny,ale nie żałuje

Pozdro jak coś pisz w tym temaciku,bo po to on jest:)Pozdro!


ODPOWIEDZ