Ikariam: sojusz -JP- i ogólne dyskusje

Podyskutuj na temat najnowszych gier, poradź się innych w temacie zakupu nowego komputera czy poproś o pomoc, jeśli masz jakiś problem z nim związany.
ODPOWIEDZ
gregor_g4

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 października 2003
Posty: 1356
Rejestracja: 14 października 2003

Nieprzeczytany post 07 kwietnia 2008, 11:37

Martin pisze:No i się zaczeło.
Właśnie wypowiedzieli nam Wojnę
Moja stolica została zaatakowana.
Oto szczegóły.
Atakujący: Kafello z miasta Columbia (wyspa Zaroios[53:40]). Myślę, że czas prosić Was chłopcy o pomoc :)
Pokażcie na co nas stać! DO BOJU!!!
Tyle, żę nie mamy paktu militarnego i z tymi atakami trzeba uważać...
sprawdzilem ranking kolesia w generalach - nic specjalnego jego sojusz podobnie, niby sa wyzej od nas, ale w generalach w top100 jest tylko ziomek co Martina zaatakowal a jego liczba wojska nie jest powalajaca. Ja go bardzo chetnie zaatakuje, domyslam sie ze gosc ma statki wiec zablokuje mu port, jak wysle teraz to za 9 h bedize na miejscu, wiec akurat ok 21 bede mogl go wykosic normalna armia :D.

Jest jednak jeden maly problem. Ilosc zlota w moim skarbcu ...
W tej chwili jedynie 7000, a koszt takiej wyprawy jest duzo wiekszy. Na bazarze nie mam wlasciwie zadnej konkretnej opcji sprzedazy.
czy istnieje techniczna mozliwosc w ikariam, by ktos z sojuszu zasilil mnie zlotem ?

@MARTIN
mam rozumiec ze mimo to iz jestesmy w sojuszu to nasze wojska moga sie wspolnie "wybijac" jesli razem zaatakujemy?


Medi

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 1485
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 07 kwietnia 2008, 12:05

gregor_g4 pisze:
Jest jednak jeden maly problem. Ilosc zlota w moim skarbcu ...
W tej chwili jedynie 7000, a koszt takiej wyprawy jest duzo wiekszy. Na bazarze nie mam wlasciwie zadnej konkretnej opcji sprzedazy.
czy istnieje techniczna mozliwosc w ikariam, by ktos z sojuszu zasilil mnie zlotem ?
Złota niestety nie można przesyłać, tylko surowce. ja z kolei mam odwrotny problem, dużo kasy ale za mało wojska na taką wyprawe :evil:
Martin już mi wysłał siarke, ale zanim dojdzie i zwerbuje wojsko to miną dwa dni :/
gregor_g4 pisze:

@MARTIN
mam rozumiec ze mimo to iz jestesmy w sojuszu to nasze wojska moga sie wspolnie "wybijac" jesli razem zaatakujemy?
Tak , trzeba uważać i atakować jeden za drugim, nigdy razem.


gregor_g4

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 października 2003
Posty: 1356
Rejestracja: 14 października 2003

Nieprzeczytany post 07 kwietnia 2008, 12:24

Medi pisze:
gregor_g4 pisze:
Jest jednak jeden maly problem. Ilosc zlota w moim skarbcu ...
W tej chwili jedynie 7000, a koszt takiej wyprawy jest duzo wiekszy. Na bazarze nie mam wlasciwie zadnej konkretnej opcji sprzedazy.
czy istnieje techniczna mozliwosc w ikariam, by ktos z sojuszu zasilil mnie zlotem ?
ehh, szkoda.
Moze ktos kto jest blisko Martina bedzie mogl rozwalic flote tego goscia? ja jesli chcialbym wyslac swoja na 1 godzinna blokade portu to musial bym wydac 33000 zlota :angry: :angry: , a ciezko mi bedzie tyle uzbierac gdyz jak narazie bilans w obu wioskach mam po ok -1000 :doh:


Medi

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 1485
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 07 kwietnia 2008, 12:37

Chyba już nie ma blokady, bo ja nie mam opcji "odblokuj port", a i nie ma już żadnego ruchu wojsk.
W ogóle to jak sie sprawdza czy jest jeszcze blokada portu? Bo nie miałam jeszcze tego zaszczytu :D

edit: na stronie sojuszu jest podany link do JP, ktokolwiek tu wejdzie będzie wiedział wszystko o naszych planach i strategii, proponuje ukryć topik :smile:


mesju

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 kwietnia 2005
Posty: 1568
Rejestracja: 10 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 07 kwietnia 2008, 14:17

czy istnieje jakiś sposób, aby pomiędzy koloniami przesłać ludzi?

btw.
mesju - mesju - Chrigiios[56:77] - Mesjugrod - marmur
:-D


kacek_

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 kwietnia 2007
Posty: 605
Rejestracja: 23 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 07 kwietnia 2008, 14:22

Mam taką samą sytuację jak Gregor, 1 godzina blokady portu albo przetransportowania wojsk to koszt ponad 300 tys.. nie stać mnie na razie na taki wydatek.. :/


Medi

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 1485
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 07 kwietnia 2008, 14:25

mesju pisze:czy istnieje jakiś sposób, aby pomiędzy koloniami przesłać ludzi?
Niestety nie, tylko surowce. Buduj tawerne i lej im wina, sami przyjdą

:wink:


mesju

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 kwietnia 2005
Posty: 1568
Rejestracja: 10 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 07 kwietnia 2008, 14:36

nie ma ktoś w okolicy za dużo wina? :P


m-a-t-t-e-o

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 marca 2005
Posty: 532
Rejestracja: 22 marca 2005

Nieprzeczytany post 07 kwietnia 2008, 14:49

Martin pisze:No i się zaczeło.
Właśnie wypowiedzieli nam Wojnę
Moja stolica została zaatakowana.
Oto szczegóły.
Atakujący: Kafello z miasta Columbia (wyspa Zaroios[53:40]). Myślę, że czas prosić Was chłopcy o pomoc :)
Pokażcie na co nas stać! DO BOJU!!!
Tyle, żę nie mamy paktu militarnego i z tymi atakami trzeba uważać...
Jego wojsko składa się z całego 1 piechura więc jakiś masowy atak byłby parodią... XD Jeśli chcesz to mogę rozbić jego flotę (4 okręty z taranem, 2 balista), a tego procarza już sobie sam zniszczysz... XD OK?


Ein

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 grudnia 2004
Posty: 1352
Rejestracja: 11 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 07 kwietnia 2008, 15:03

mesju pisze:nie ma ktoś w okolicy za dużo wina? :P
Gadaj do mnie :wink:
Do oddania ponad 700 szt. o ile dobrze pamiętam :D


Moggi: "People keep asking where Juve got the money to buy Vlahovic but they forget that the club is owned by the Elkanns. 2% of the Elkann assets are enough to buy Inter, this is not a joke, let's be clear, it's real data."
Okoni

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2007
Posty: 642
Rejestracja: 18 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 07 kwietnia 2008, 15:06

Gracz neos mnie atakuje :? .Więc byłbym wdzięczny jakby ktoś mi trochę z nim pomógł :wink: .Na szczęście nie atakuje drugiej koloni, a tam już się szkołą procarze, którzy jutro pójdą z odsieczą :twisted: .Chociaż boję się, że to nie wystarczy.


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 07 kwietnia 2008, 15:58

wprowadzili Ikariam Plus... oczywiście skok na kasę. Eh...
oddam moje wyspy w dobre ręce. Sorry, ale teraz mnie ta gra już nie bawi. Lepszy ten, kto więcej i częściej zapłaci.
Najlepiej, by to był ktoś koło mnie. Zmienię tylko hasło i podam mu przez pw. Mam sporo siarki i kryształu. Szczegóły podam na pw. Traktujcie moje wyspy jak kolonie ;) Jeśli nikt się nie zgłosi - kasuję konto. możecie też sobie ukraść moje surowce, a potem skasować konto - jak kto woli.


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
nookie

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 820
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 07 kwietnia 2008, 16:51

Okoni pisze:Gracz neos mnie atakuje :? .Więc byłbym wdzięczny jakby ktoś mi trochę z nim pomógł :wink: .Na szczęście nie atakuje drugiej koloni, a tam już się szkołą procarze, którzy jutro pójdą z odsieczą :twisted: .Chociaż boję się, że to nie wystarczy.

Ja też mam ciężko z tym... łoją mnie na tej wyspie jak ostatnią <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> :wink: nie mam co zrobić, bo w ogole się nie rozwijam, bo wszystko idzie na wojsko, które i tak przegrywa :prochno: i dupka zbita... moze ktoś pomóc i walnąć kolesia o namiarach

Lootios[45:46] (moja wyspa) miasto o nazwie: Zombie, a koleś: pzombie.. kto się wstawi za mną? :)

A jeśli chodzi o przesyłanie pieniędzy to nie da się, ale można zrobić coś podobnego. Nasz kolega wystawia np kilka sztuk siarki (lub tego co ma pod dostatkiem) w cenie najwyżej jakiej się da. I tak kto miał mu pozyczyć kasę kupuje od niego po tej zawyżonej cenie tę siarkę. I wszystko gra :dance:


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
gregor_g4

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 października 2003
Posty: 1356
Rejestracja: 14 października 2003

Nieprzeczytany post 07 kwietnia 2008, 16:52

m-a-t-t-e-o pisze:Jego wojsko składa się z całego 1 piechura więc jakiś masowy atak byłby parodią... XD Jeśli chcesz to mogę rozbić jego flotę (4 okręty z taranem, 2 balista), a tego procarza już sobie sam zniszczysz... XD OK?
po czym to wniosujesz? gosc ma 17000 tys prawie w generalach :) jesli jednak masz mozliwosc rozbicia jego floty to ja wjade mu od razu do miasta, jesli bys sie decydowal to zaprawszam na pw w ikariam to dogadamy szczegoly.

Stan mojej sakiewki sie poprawil, wiec jesli nie pojawi sie nikt chetny by pomoc go przytepic to ja ok 23 wysle statki na blokade portu, a rano ok 7 normalna armie :D:D
pan Zambrotta pisze:wprowadzili Ikariam Plus... oczywiście skok na kasę. Eh...
oddam moje wyspy w dobre ręce. Sorry, ale teraz mnie ta gra już nie bawi. Lepszy ten, kto więcej i częściej zapłaci.
wiem ze teraz to juz calkiem co innego, ale przemysl ta decyzje :)


JAK KTOS WAS ATAKUJE TO PODAWAJCIE JEGO WSPOLRZEDNE (Okoni)
nookie pisze: A jeśli chodzi o przesyłanie pieniędzy to nie da się, ale można zrobić coś podobnego. Nasz kolega wystawia np kilka sztuk siarki (lub tego co ma pod dostatkiem) w cenie najwyżej jakiej się da. I tak kto miał mu pozyczyć kasę kupuje od niego po tej zawyżonej cenie tę siarkę. I wszystko gra :dance:
tez o tym myslalem ale tu chyba ograniczeniem jest poziom bazaru. jesli jednak jest ktos blisko mnie, kto nie ma gdzie pomiescic zlota to chetnie pomoge :D w zamian oferuje pomoc militarna badz surowce w miare mozliwosci.


Ein

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 grudnia 2004
Posty: 1352
Rejestracja: 11 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 07 kwietnia 2008, 17:06

Ja mam jednak bekowych sąsiadów :D

Najpierw zaczęli ze mną wojować. Jak jeden dostał w **** to jego kumpel mnie zaatakował. Jak musiał rabować moje miasto ponad 2h to zaproponował mi wejście do sojuszu :rotfl:

Niedługo napiszę podanie do sojuszu JP.


Moggi: "People keep asking where Juve got the money to buy Vlahovic but they forget that the club is owned by the Elkanns. 2% of the Elkann assets are enough to buy Inter, this is not a joke, let's be clear, it's real data."
ODPOWIEDZ