Ikariam: sojusz -JP- i ogólne dyskusje

Podyskutuj na temat najnowszych gier, poradź się innych w temacie zakupu nowego komputera czy poproś o pomoc, jeśli masz jakiś problem z nim związany.
ODPOWIEDZ
kouba

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Rejestracja: 21 sierpnia 2003
Posty: 2134
Rejestracja: 21 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 03 kwietnia 2008, 20:15

Martin pisze:Z tym sojuszem to jakiś bug... Dostałem dwie prośby, ale żadnej nie mogę przyjąć. Jutro z medi postaramy się to obcykać. Tymczasem czekajcie...
musisz przekazac punkty dyplomacji :P Bo podejrzewam, ze narazie masz wszystkie u tego kolesia co siedzi w gornym, prawym rogu ekranu ( :D ) a nie w sojuszu ;)


@gregor_g4, ma flote, wiec nie one nie dopuściły do wejscia do miasta. Najpierw musisz mu rozwalić to co pływa, a potem wjechac do miasta ;)


Medi

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 1485
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 03 kwietnia 2008, 20:16

m-a-t-t-e-o pisze:A ja mam pytania odnośnie sojuszu...

1.Kto tak właściwie go założył...? Medi? Martin? Jeszcze ktoś inny? Nie wiem gdzie to sprawdzić...

2. Będziemy robić jakieś castingi na poszczególne "funkcje specjalne" typu głosowania na forum, czy będziemy dobierać to wg jakiegoś kryterium? A może wszystko zostanie w rękach przywódcy i poczekamy na jakieś "zasługi" XD
Sojusz założył Martin, funkcje na razie on zdecyduje, zobaczymy jak to będzie w "praniu" , później może będziemy sie zmieniać :wink:

ps. C-Bart, sorki, poprawione :wink:


gregor_g4

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 października 2003
Posty: 1356
Rejestracja: 14 października 2003

Nieprzeczytany post 03 kwietnia 2008, 20:32

kouba pisze: @gregor_g4, ma flote, wiec nie one nie dopuściły do wejscia do miasta. Najpierw musisz mu rozwalić to co pływa, a potem wjechac do miasta ;)
sie zrobi :D
a powiedz mi jesli koles ma np balisty, a ja uderze w niego taranami, zakladajac ze ilosci floty sa te same, to mam jakies szanse? planuje ok 24 poslac kolesiowi niespodzianke :D a potem ....
czym chata bogata :D


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 03 kwietnia 2008, 20:35

gregor_g4 pisze:@ pan Zambrotta dawaj dane kolesia to posle cos do niego jesli teraz nei ma nic w armii w polis :D podaj tez jego nick z ikariam i za ile bedzie u Ciebie.
surowce mozesz wyslac do mnie to Ci przechowam, nie masz strasznie daleko.
ten dziad ma na imię DonAts i jest na mojej wyspie Neykuos - 61:35. Okupuje mi port. Za 2 godziny dopiero skończy :/

jesli chcesz atakować, nie szczędź miecza na niego ! :D sam też już szkolę kilku hoplitów na niego...

PS. A można zrobić tak, że gregor zaatakuje dwa statki (bo tyle ma) ten DonAts i sam zacznie blokować mój port? potem od razu odpłynie i wszyscy będą zadowoleni ? ... :D


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
CzarnyZkultury

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 sierpnia 2006
Posty: 1011
Rejestracja: 28 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 03 kwietnia 2008, 20:41

gregor_g4 pisze:sprawdz w rankingu ile maja woja, jak 0 to 7 wystarczy.
jak to sprawdzic? bo jak wchodze na ranking i daje generalowie i wybrany nick ofiary to wyswietla mi 800pkt ze ma, a ja mam 1,760..


kouba

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Rejestracja: 21 sierpnia 2003
Posty: 2134
Rejestracja: 21 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 03 kwietnia 2008, 20:42

gregor_g4 pisze:a powiedz mi jesli koles ma np balisty, a ja uderze w niego taranami, zakladajac ze ilosci floty sa te same, to mam jakies szanse? planuje ok 24 poslac kolesiowi niespodzianke :D a potem ....
czym chata bogata :D
jesli on też bedzie miał 24, ale balisty to...przegrasz, bo są mocniejsze. A w innym przypadku to kalkulaor w dłoń i liczyc siłe ataku, obrony, po jego pkt domyśleć sie co może miec itp :D
Na początku lepiej inwestować w balisty niż tarany, a potem w miotacze ognia + ulepszenie, to juz jakaś siła ;) Tak samo jak lądowo, to jak jest możliwosc zrobienia łucznika, to najbardziej sie opłaca na tym początkowym etapie. + ulepszenie :P Kolejny warty uwagi jest strzelec, ale do niego juz potrzeba dużo czasu aby dojść z badaniami.


Medi

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 1485
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 03 kwietnia 2008, 20:43

pan Zambrotta pisze:
gregor_g4 pisze:@ pan Zambrotta dawaj dane kolesia to posle cos do niego jesli teraz nei ma nic w armii w polis :D podaj tez jego nick z ikariam i za ile bedzie u Ciebie.
surowce mozesz wyslac do mnie to Ci przechowam, nie masz strasznie daleko.
ten dziad ma na imię DonAts i jest na mojej wyspie Neykuos - 61:35. Okupuje mi port. Za 2 godziny dopiero skończy :/

jesli chcesz atakować, nie szczędź miecza na niego ! :D sam też już szkolę kilku hoplitów na niego...

PS. A można zrobić tak, że gregor zaatakuje dwa statki (bo tyle ma) ten DonAts i sam zacznie blokować mój port? potem od razu odpłynie i wszyscy będą zadowoleni ? ... :D
może odblokować Ci port wysyłając swoje statki.


gregor_g4

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 października 2003
Posty: 1356
Rejestracja: 14 października 2003

Nieprzeczytany post 03 kwietnia 2008, 20:55

pan Zambrotta pisze:
gregor_g4 pisze:@ pan Zambrotta dawaj dane kolesia to posle cos do niego jesli teraz nei ma nic w armii w polis :D podaj tez jego nick z ikariam i za ile bedzie u Ciebie.
surowce mozesz wyslac do mnie to Ci przechowam, nie masz strasznie daleko.
ten dziad ma na imię DonAts i jest na mojej wyspie Neykuos - 61:35. Okupuje mi port. Za 2 godziny dopiero skończy :/

jesli chcesz atakować, nie szczędź miecza na niego ! :D sam też już szkolę kilku hoplitów na niego...

PS. A można zrobić tak, że gregor zaatakuje dwa statki (bo tyle ma) ten DonAts i sam zacznie blokować mój port? potem od razu odpłynie i wszyscy będą zadowoleni ? ... :D
w tej chwili mam tylko 1 statek, a czas dotarcia to ponad 3 h wiec nie ma szasn bym zdazyl.
jak wszystko pojdzie zgodnie z moim planem to rano flota bedzie bardziej pokazna, wiec wysle mu co nieco kolo 11-12. mozliwe ze koles bedzie w szkole/pracy i nie zdola nic zdzialac.


Medi

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 1485
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 03 kwietnia 2008, 21:00

gregor_g4 pisze:
pan Zambrotta pisze:
gregor_g4 pisze:@ pan Zambrotta dawaj dane kolesia to posle cos do niego jesli teraz nei ma nic w armii w polis :D podaj tez jego nick z ikariam i za ile bedzie u Ciebie.
surowce mozesz wyslac do mnie to Ci przechowam, nie masz strasznie daleko.
ten dziad ma na imię DonAts i jest na mojej wyspie Neykuos - 61:35. Okupuje mi port. Za 2 godziny dopiero skończy :/

jesli chcesz atakować, nie szczędź miecza na niego ! :D sam też już szkolę kilku hoplitów na niego...

PS. A można zrobić tak, że gregor zaatakuje dwa statki (bo tyle ma) ten DonAts i sam zacznie blokować mój port? potem od razu odpłynie i wszyscy będą zadowoleni ? ... :D
w tej chwili mam tylko 1 statek, a czas dotarcia to ponad 3 h wiec nie ma szasn bym zdazyl.
jak wszystko pojdzie zgodnie z moim planem to rano flota bedzie bardziej pokazna, wiec wysle mu co nieco kolo 11-12. mozliwe ze koles bedzie w szkole/pracy i nie zdola nic zdzialac.
Nie róbcie ataku jednoczesnie, najwyżej jeden za drugim, bo bedziecie walczyć między sobą.


Martin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 października 2002
Posty: 8792
Rejestracja: 07 października 2002

Nieprzeczytany post 03 kwietnia 2008, 22:20

Sojusz działa... Zapraszam... :)


Log in: 15.12.1997
Log out: 31.03.2013
białas

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 września 2004
Posty: 2025
Rejestracja: 29 września 2004

Nieprzeczytany post 03 kwietnia 2008, 23:55

proponowałbym uaktualnić listę w pierwszym poście, bo niektóre osoby mają już 2 miasta, np. Medi, czy też ja :wink: Medi się chyba nie obrazi jeśli napiszę, że ma osadę z marmurem na wyspie Engytia[50:61], a ja kryształ na Meuzios[49:61].


Del

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 marca 2003
Posty: 572
Rejestracja: 13 marca 2003

Nieprzeczytany post 04 kwietnia 2008, 01:43

Ja tez mam poki co dwa miasteczka.
Rejios[61:51] > Delandia - marmur
Honyos[62:51] > Delandia2 - krysztal.

BTW. Jak dolaczyc do sojuszu? Co mam zrobic?


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 04 kwietnia 2008, 07:29

Uff... uporałem się z tym kolesiem co miał czelność budować armię na mnie. :twisted: tylko mam pytanie. czy to bug? :
Obrazek
ten statek (pierwszy) pałęta się na morzu już kilka godzin i co chwila są zmieniane godziny przypłynięcia. Wracał on do portu, kiedy ten koleś mi go blokował. Co można teraz z nim zrobić? na tym statku nic nie ma (chyba 20 wina), zależy mi na samym statku.


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
Martin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 października 2002
Posty: 8792
Rejestracja: 07 października 2002

Nieprzeczytany post 04 kwietnia 2008, 07:52

Właśnie idzie na moją kolonię atak... Koleś jest cienki jak barszcz i chyba mocno początkujący. No cóż. Ma pecha...
Może jakaś mała rozgrzewka dla kogoś z rana...
Oto namiary :D
Ormiatia[53:39] > Jurand (użytkownik JuranD_MikO)

Bez względu na wynik już z mojej strony poszedł odwet :)
Dam Wam znać co i jak...

Ps. Wreszcie coś się dzieje... :D

EDIT 1: czy to możliwe, że koleś wycofał jednostki? Przed chwilą miałem info za ile minut nastąpi atak, a teraz mam już tylko swój ruch.
EDIT2: zaatakowałem kolesia, ale przegrałem. Stracił 12 procarzy. zostało mu trzech... To oznacza wojnę :dance:


Log in: 15.12.1997
Log out: 31.03.2013
kacek_

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 kwietnia 2007
Posty: 605
Rejestracja: 23 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 04 kwietnia 2008, 08:38

zawiadamiam, że też posiadam już dwa miasteczka ;)

Nodios [61:55] > Isabel (siarka)
Testios [61:56] > Caroline (marmur)

I mam pytanie, złożyłem podanie do sojuszu ale nie wiem czy mając ambasadę na pierwszym poziomie można do niego przystąpić? ;)


ODPOWIEDZ