Internet Football Quiz

Podyskutuj na temat najnowszych gier, poradź się innych w temacie zakupu nowego komputera czy poproś o pomoc, jeśli masz jakiś problem z nim związany.
ODPOWIEDZ
000

Juventino
Juventino
Rejestracja: 15 lipca 2011
Posty: 1
Rejestracja: 15 lipca 2011

Nieprzeczytany post 15 lipca 2011, 22:14

Witam

Nie jestem akwizytorem ani SPAMerem, nie chcę też, byście klikali w jakieś tajemnicze linki nabijające mi popularność w jednej z facebookowych gier. Podobnie jak Wy interesuję się piłką nożną.

Chciałbym zapytać Was, czy byłbyś zainteresowany zagraniem w Internet Football Quiz (IFQ).  Teraz wyjaśnie Wam zasady gry, a także na czym to wszystko w ogóle polega.

Internet Football Quiz jest rozgrywką, która polega na odpowiadaniu na pytania z zakresu wiedzy o pilce noznej. W sposób mało wyrafinowany można powiedzieć, że jest to swego rodzaju symulacja gry w piłkę nożną, w której spotykają sie dwie drużyny skladające się z sześcioosobowych skladów (plus rezerwowi). W grze tej - jak w rzeczywistosci - jest sędzia, który jest rownież autorem pytań zadawanych w danym meczu. Mecze odbywają się na internetowych chatach, a drużyny grają ze sobą w ramach rozgrywek ligowych. Każdy kolejny sezon IFQ rozpoczyna się  we wrześniu.
Każdy mecz IFQ składa się z 15 odsłon, a każda odsłona to jedno pytanie, na które odpowiada czterech graczy - po dwóch z drużyny. Skład każdej odsłony podaje sędzia techniczny na podstawie programu meczowego, który ustalany jest automatycznie, zgodnie ze składami drużyn, które przed meczem podają trenerzy. Trenerzy przed meczem podają 6-osobowe składy, a podczas spotkania mogą wprowadzic maksymalnie trzy zmiany [typowo piłkarskie, czyli bez możliwości zmiany powrotnej]. Każdy z zawodników - o ile nie zostanie zmieniony - bierze udział w pięciu odsłonach.
Mecz rozpoczyna się od stanu procentowego 50-50, co jest kluczowe dla jego przebiegu i kontrolowania wyniku spotkania. W kolejnych odsłonach w zależności od kolejności odpowiedzi zawodnicy otrzymują punkty. Zawodnik, który najszybciej udzieli poprawnej odpowiedzi na pytanie otrzymuje 3 punkty, kolejny zawodnik otrzymuje 2 punkty, trzeci gracz otrzymuje 1 punkt, a ostatni pozostaje bez żadnej zdobyczy. W zależności od rezultatu odsłon drużyny zdobywają określoną przewagę procentową. Odsłona zakończona rezultatem 5:1 daje 30% pola, a 4:2 daje 20% przewagi. Zakładając więc, że w pierwszej odsłonie dwie pierwsze odpowiedzi podadzą zawodnicy jednej z drużyn [otrzymują więc 3 + 2 punkty] to stan meczu zmienia się z 50-50 na 80-20. Jeśli zatem ta sama drużyna wygra kolejną odsłonę przynajmniej 4-2, to osiągną przewagę 100-0, a to oznacza strzelenie gola [strzelcem gola jest zwycięzca odsłony, po której padła bramka]. Po golu stan meczu znów jest na poziomie 50-50 i tak gramy do zakończenia piętnastej odsłony. 

Poradnik wytrawnego lisa, czyli: jak grać trochę lepiej...
Na meczu na pierwszym miejscu jest szybkość. Szybko czytać, szybko wiedzieć, szybko pisać. Pamiętaj, grając z kolega z drużyny, ścigasz się z dwoma rywalami. Szybko. Pamiętaj, ze w odpowiedzi na pytanie możesz mieć 2 literówki, wiec nie dukaj na klawiaturze, bo choćbyś wiedział pierwszy, wyprzedzą Cię. Limit 2 literówek nie obejmuje odpowiedzi, która przez popełnienie literówki ma zmieniony sens (np. zamiast Rickarsson -> Richardsson, USA - NASA), a także, gdy odpowiedz ma zawiera jedynie 4 znaki bądź mniej (Oewn, zamiast Owen nie zostanie uznane, bo odp. ma tylko 4litery). W takich przypadkach literówki są po prostu wykluczone. Nie wolno także zrobić literówki w skrótach nazw. np. LSK Łódź zawiera 1literowkę, ale niestety w skrócie, a to jest niedozwolone. Szybko. W IFQ nie trzeba pisać wielkich, ani polskich liter, wiec dla uzyskania ułamków sekund lepiej ich nie używać. Oczywiście nie wstawiamy też przecinków, kropek i innych znaków ( ?,; ), ! ) W meczach IFQ występuje takie coś, jak KLUCZ. Koniecznie pamiętajcie, że treść Waszej odpowiedzi MUSI być zgodna z kluczem. Jeśli klucz brzmi 'nazwisko' nie piszcie Jacek Zielinski, bo pkt nie dostaniecie. Podobnie jeśli klucz brzmi 'skrot+miasto' nie piszcie mediolan, bo to z kolei za mało. ZAWSZE pamiętajcie o kluczu, polecam tez w myślach od razu ułożyć sobie odpowiedź przed zadaniem pytania przez sędziego, żeby od razu oswoić się z forma, żeby potem bubla nie było (na zasadzie ze widzisz klucz "nazwisko+miasto+kraj" i od razu myślisz sobie "a teraz będzie cos w stylu... piechna hawana uzbekistan", żebyś po zobaczeniu pytania ,nie myślał już o tym, jak teraz napisać odpowiedz. Pamiętaj, ze jeśli w KLUCZU sędzia pyta jedynie o MIASTO, musisz podać jego polska nazwę!!! Czyli np., jeśli sędzia pyta o klub Davida Villi, a klucz brzmi "skrot+miasto", wtedy piszesz cf valencia. Z kolei jeśli klucz brzmi "MIASTO" piszesz już WALENCJA. Podobnie jeśli klucz brzmi MIASTO klubem Kaki nie jest ac milan, tylko mediolan; ) Pamiętaj, ze w jednej odsłonie masz możliwość udzielenia 3 (TRZECH) odpowiedzi. W tej sytuacji, jeśli wahasz się, czy Piłkarzem Roku w Angoli w 1993 był Abouie, czy Mutsabi- natychmiast wklep nazwisko pierwszego, wciśnij enter i w te pędy pisz drugiego. Pozostaje Ci już tylko czekać na przyznanie punktów od sędziego, bądź uważne śledzenie odpowiedzi przeciwników. Jeśli któryś z nich zaproponuje inna odpowiedz niż Twoja, natychmiast ją spisuj, bo masz jeszcze 1 strzał, a jeśli Twoje propozycje są złe, jeśli szybko spiszesz po przeciwniku, możesz zdobyć 2pkt. PAMIETAJ! Nawet jeśli nie znasz odp., bardzo uważnie obserwuj, co się dzieje i natychmiast spisuj odpowiedzi rywali, bo mogą być one poprawne- nie tylko za 1miejsce są punkty! Odsłona trwa 45 sekund i jeśli punkty nie zostały Ci przyznane, walcz do samego końca, przepisuj odpowiedzi rywali (pamiętaj, by zmieścić się w trzech strzałach). Spisuj, spisuj i jeszcze raz SPISUJ. Nie będziesz znal odpowiedzi na wszystkie pytania, co nie zmienia faktu, że nie możesz regularnie zdobywać wielu punktów. Obserwuj więc odpowiedzi rywali, sprawdzaj też natychmiast, czy pisząc swoja - dobrą odpowiedz - nie zrobiłeś zbyt wielu literówek. Jeśli tak, natychmiast się popraw, bo ciągle możesz być szybszy niż rywale!

Przykładowe pytania w IFQ:

NAZWISKO 
Tacy jego rodacy jak Hurtado czy Aguinaga może mają od niego więcej występów w kadrze, ale to on zrobił największą karierę. Przez cztery sezony prawy obrońca był podstawowym graczem Aston Villi, grał też w Reading oraz Birmingham. Obecnie znowu raczy swoją grą kibiców ekwadorskich. Kto to? 

NAZWISKO 
Na ostatnim mundialu miał być tylko rezerwowym. Gianluigi Buffon doznał jednak kontuzji i golkiper wskoczył do bramki. Spisywał się słabo i Włosi odpadli już w grupie. Od 2009 roku jest zawodnikiem Cagliari. W ostatnim sezonie z powodu kłótni z działaczami praktycznie nie grał. Kto to taki? 

NAZWISKO 
Nasz bohater wszedł na wyższy poziom podczas sezonu 08/09, kiedy to strzelił dla Bayeru Leverskusen aż 21 bramek. Następne rozgrywki miał zmarnowane przez kontuzje. Ostatniej zimy postanowił przejść do ekipy z Wolfsburga. Jak dotąd ma na koncie 13 meczów w kadrze. O kogo może chodzić? 

IMIĘ NAZWISKO 
W szczycie formy, czyli podczas gry w Betisie, Brazylijczyk często dostawał powołania od selekcjonera Carlosa Alberto Parreiry. Na krótko trafił nawet do Milanu, ale we Włoszech raził nieskutecznością. Dawną formę odzyskał w Saragossie, ponownie grał też w zielonym zespole z Sewilli. Obecnie zarabia pieniądze w ZEA. Kto to? 


Są to oczywiście przykładowe pytania. Jest wiele łatwiejszych jak i trudniejszych. Jeżeli odpowiedziałeś na nie, to świadczy to o tym, że na piłce nożnej znasz się dość dobrze. Ja mam swoją drużynę w tych rozgrywkach i właśnie po to do Ciebie pisze, aby zapytać się ciebie, czy chciałbyś do nas dołączyć. Czy wymaga to wiele czasu? Nie, mecze są co tydzień w niedziele wieczorem, mecz trwa koło 30 minut. 

Jeżeli jesteś zainteresowany, napisz na moje GG://2629295, a uzgodnimy szczegóły i pozadaje Ci jeszcze parę pytań. Myślę, że się nadasz. 

Pozdrawiam.


ewerthon

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 marca 2008
Posty: 4280
Rejestracja: 03 marca 2008

Nieprzeczytany post 15 lipca 2011, 23:03

Parę lat temu (4,5) wziąłbym udział w tym quizie bez chwili zastanowienia. Mam bardzo dobrą pamięć do nazwisk, dat urodzeń i transferów. Sezon po sezonie kupowałem Skarby piłkarskie lig europejskich i LM, głównie wydawane przez magazyn "Piłka Nożna". Uwielbiałem przeglądać kadry zespołów, nie wiem skąd mi się to wzięło :P. Jednak od jakiegoś czasu przeglądam jedynie newsy w internecie, więc nie jestem na bieżąco z wszystkimi transferami ;). Co do tych czterech pytań - na pierwsze potrzebowałem trochę zastanowienia (kilkanaście sekund), drugie i czwarte zajełoby mi krótką chwilę (kilka sekund), a to chyba jednak trochę przy długo, natomiast nie miałem pojęcia kim był ten gościu z Wolfsburga.
Bardzo ciekawa sprawa z tym quizem, miło jest wiedzieć, że takie konkursy się jeszcze odbywają.


[quote=pumex latem 2019 o Lukaku]
Jestem przekonany, że Belg okaże się flopem, biorąc pod uwagę absurdalnie dużą kwotę, którą trzeba za niego zapłacić [...]Nawet za połowę tej kwoty niechętnie widziałbym tego drewniaka u nas.
Nevermind

Juventino
Juventino
Rejestracja: 20 czerwca 2008
Posty: 1133
Rejestracja: 20 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 18 lipca 2011, 18:49

Ja bardzo chętnie przygarnę Juventiniego do "swojej ekipy".
Jak będą na forum chętni to zapraszam na PW.


ODPOWIEDZ