Internet Football Quiz

Podyskutuj na temat najnowszych gier, poradź się innych w temacie zakupu nowego komputera czy poproś o pomoc, jeśli masz jakiś problem z nim związany.
ODPOWIEDZ
dziki

Juventino
Juventino
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 5
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 25 września 2004, 23:13

Nie wiem czy dobrze piszę ale napiszę:)

w razie problemów pisać na gg 2775721

Są kibice Barcelony czy Realu.. dlaczego nie ma kibiców Juventusu? dlaczego jeszcze nie ma Waszego Teamu? przeciez znacie sie na pewno lepiej od nich! a jesli chceice sie przekonac to wejdzcie!

CO TO JEST IFQ??
Ifq jest to rozgrywka, ktora polega na odpowiadaniu na pytania z zakresu wiedzy
o pilce noznej. W sposob malo wyrafinowany mozna powiedziec, jest to swego
rodzaju symulacja gry w pilke nozna w ktorej spotykaja sie dwie druzyny
skladajace sie z szescioosobowych skladow plus rezerwowi. W grze tej jak w
rzeczywistosci jest sedzia ktory jest rowniez autorem pytan zadawanych w
danym meczu! Mecze odbywaja sie na chacie. Druzyny graja ze soba w ramach
rozgrywek ligowych..

REGUŁY:
Mecz IFQ rozegrywany jest w nastepujący sposób:
Obie drużyny przedstawiają sklady swych drużyn (6 graczy podstawowych i 3 rezerwowych)
W meczu gramy na 15 tzw.odslon.W każdej odslonie startują 4 osoby - ich sklad przedstawia
sedzia techniczny,który obsluguje program meczowy(nie ma biegow nominowanych, kazdy
odpowiada na piec pytan).

W trakcie meczu mozna dokonac maksymalnie dwoch zmian w zespole z tym, ze zawodnik ktory
opuscil plac gry nie moze powtornie juz na niego powrocic.

Wszelkie protesty do sedziego moze skladac tylko trener druzyny lub jej przedstawiciel( zawodnicy
jesli maja jakies pretensje do sedziego wysylaja je przez priv do trenera, a ten wedle uznania
interweniuje lub nie jesli uzna ze to nie jest konieczne.
Zeby Przystapic do meczu druzyna musi miec przynajmniej czterech zawodnikow w skladzie.

Przebieg meczu:

Obie drużyny zaczynają mecz z nastepującego poziomu - 50 % do 50 %.Gola zdobywa ta
drużyna,która jako pierwsza zdobedzie 100 % przewage (100 % - 0 %).


Przewagi procentowe przyznawane
są za wygrywanie kolejnych odslon.Za wygranie odslony "4:2" ABAB drużyna otrzymuje 20 %
przewagi.Natomiast za wygranie odslony "5:1" drużyna otrzymuje 30 % przewagi.Kiedy jedna
z drużyn strzeli bramke ,rozpoczynamy znowu od stanu 50 % - 50 %.


Strzelcy bramek oraz "najlepsi pilkarze meczu,kolejki,sezonu"


Strzelcami bramek są zawodnicy,którzy wygrają odslone i doprowadza w ten sposob do 100 %
przewagi.

Asystentem jest osoba,która gra ze strzelcem w parze.

Dany pilkarz może dostac od 3
do 0 pkt za udzial w odslonie.3 pkt za wygranie odslony/2 pkt za drugie miejsce / 1 punkt za
trzecią pozycje / 0 punktów za ostatnie miejsce.

Maksymalnie w meczu można zdobyc 15pktZasady gry w IFQ.
Ponizej przedstawilem opis rozgrywki jaka obowiazywac bedzie w najblizszym sezonie w IFQ. Pomyslodawca tego systemu oraz autorem tegoz
tekstu jest jacas77. Ja za pozwoleniem wprowadzilem do niego drobne korekty. Aby brac udzial w Ifq niezbedna jest przynajmniej znajomosc zasad!
Jesli ktos ma jakies obiekcje lub watpliwosci najlepiej kierowac je na forum do topica pomysly lub stronka internetowa. System oceniania zawodnikow
skorygowal Dawid.Noty przyznajemy takim algorytmem:
-obliczamy ile zawodnik mogl zdobyc maksymalnie punktow w swoich startach czyli jadac
2 razy mogl ich zdobyc ich 6 (mozliwosc jechania tylko 1 raz narazie pomijam), jadac 3
razy mogl ich zdobyc 9, jadac 4 razy - 12 a 5 razy - 15.
-noty przyznajemy w zaleznosci ile razy zawodnik jechal w meczu. Jesli zawodnik jechal
1-2 razy (bo reszte np byl zmieniany) to mogl zdobyc maksimum 6 pkt jak pisalem
powyzej (no i wlasnie tutaj zaliczamy pominieta przeze mnie wczesniej mozliwosc
jechania tylko jeden raz).
-na koncu kiedy juz wiemy ile zawodnik mogl zdobyc maksimum punktow to obliczamy
stosunek procentowy. Czyli dzielimy liczbe zdobytych punktow przez zawodnika przez
maksymalna liczbe ktora mogl zdobyc. Wychodzi nam liczba z przedzialu 0-1 zamieniamy
ja na procenty i porownujemy z tym wykazem:
a)jesli zawodinik zdobyl 0%-5% mozliwych punktow - nota 1
b)5,1%-12% - 2
c)12,1%-19% - 3
d)19,1%-26% - 4
e)26,1%-33% - 5
f)33,1%-40% - 6
g)40,1%-50% - 7
h)50,1%-70% - 8
i)70,1%-90% - 9
j)90,1%-100% - 10

I teraz propozycje żebyści założyli własną ekipę.Strona IFq znajduję się pod adresem www.ifq.igol.pl .

Bardzo potrzebujemy zespołów do drugiej ligi, żeby jak najszybceij ona wystartowała.Zgłaszajcie się zakładajcie kluby i poinformujcei znajomych:)


www.ifq.igol.pl sprawdz sie
Bad_Magick

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 lutego 2004
Posty: 299
Rejestracja: 21 lutego 2004

Nieprzeczytany post 25 września 2004, 23:39

Nie powiem, zainteresowalo mnie to. Jednak bylem na stronie i prozno szukac jakis przyladowych rozgrywek. Ani jednego przykladowego pytania nie znalazlem. Czy moglbys mnie/nam przyblizyc jakiego typu sa tao pytania. Wiem ze Football Quiz ale pytanie: Jak nazywal sie krol strzelcow Mundialu z 1950 roku troche rozni sie od pytania: kto byl najepszym strzelcem Legii Warszawa w latach 60tych ;)


dziki

Juventino
Juventino
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 5
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 25 września 2004, 23:47

Bad Magicku(a propos.. od Godsmacka?:P)
musiałbyś wejść na forum, tam pisze wsyzsciutko co ijak

dam ci 4 pytania przykladowe i sprobuj odpowiedziec(beda proste wiec odpowiesz:P)

(imię nazwisko)
1.Ten zawodnik od dawna jest uznawany za ogromny talent, lecz kontuzje przezkadzaja mu w rozwijaniu zdolnosci.Meksykanin ostatnio doznał zerwania więzadeł krzyżowych i szacuje się że wróci na boisko za około 4 miesiace.Kto to?


(imie nazwisko imie nazwisko)
2.Dwójka bardzo otalentowanych piłkarzy Jagielloni Białystok przed sezonem przeniosła się do Świtu Nowy Dwór Mazowiecki.O kim mowa?


(imie nazwisko skrót miasto)
3.Ten zawodnik został ostatnio wypożyczony z Realu Madryt do pewnego włoskiego klubu.W Realu nie wytrzymał konkurencji, i mówi się że po zakończeniu sezonu i wypożyczenia odejdzie z Realu.O kogo chodzi i w jakim klubie gra obecnie?(wypożyczenie)


(nazwa miasto)
4.Zizis Vryzas zmienił ostatnio barwy klubowe.Po mistrzostwach Europy odszedł z Fiorentiny zasilająć ... No właśnie kogo zasilił Zizis?


aha .. ten nawias to jest tzw klucz czyli to o co chodzi w pytaniu.. np masz w klubczu imienazwisko wiec odpowiadasz np javeir saviola;)

i t p;)

chcesz wiedziec jeszcze wieej? napisz 2775721 gg:)


www.ifq.igol.pl sprawdz sie
lukas24

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 sierpnia 2003
Posty: 32
Rejestracja: 12 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 26 września 2004, 01:00

No to trzeba zrobić jakieś eliminacje na JuvePoland i wybrać najlepszych znawców piłki nożnej, którzy będą nas reprezentować :D


FORZA JUVE!!!!!!!!!!!
dziki

Juventino
Juventino
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 5
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 26 września 2004, 11:08

lukas ewentualnie zrobic dwa kluby:) komus szkodzi? raczej nie;)

Ale zakladajcie team .. to szybciej 2 liga wystartuje;)


www.ifq.igol.pl sprawdz sie
Bad_Magick

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 lutego 2004
Posty: 299
Rejestracja: 21 lutego 2004

Nieprzeczytany post 26 września 2004, 12:20

To sie ostatnio zaskakuje. Nick mam od...wydania plytki :) a dwa dni temu pierwsza osoba a dzisiaj druga zapytala sie czy to od Godsmack'a. Oczywisice odpowiedz brzmi TAK.

Co do pytan...jak ja nie lubie pytan z ligi polskiej....wstyd sie przyznac ale ja nawet 20 pilkarzy nie wymienie. Reszta pytan jest ok ;)


dziki

Juventino
Juventino
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 5
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 26 września 2004, 15:29

heh ale założylibyście zespół?

Bad Magicku wiesz ja mam sasiada maniaka Godsmacka a sam slucham metalu więć wiesz:)

miałbym prośbę do Ciebie.. mógłbyś Ty zając się zorganizowaniem ekipy fanw juve?

dzis sie zglosily ekipy z Manchesteru wiec dalczego do Was nie?:)

tu pare linków dodatkowych

http://ifq.risp.pl/ifq_html/index.php - Strona głowna IFQ
http://ifq.risp.pl/phpbb/ - forum IFQ

A tu macire linki do zapisu kilku rozegranych spotkań, można wejśc i poczytać jak to wygląda ew praktyce

http://www.ifq.risp.pl/trans8.html
http://ifq.risp.pl/trans9.html
http://zak21.w.interia.pl/IFQ/af-fcc.htm


www.ifq.igol.pl sprawdz sie
pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 26 września 2004, 15:41

fajna gra, kieuję pytanie do Martina i spółki: zróbcie eliminacje żeby wybrać najlepszy skład JuvePoland


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
Bad_Magick

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 lutego 2004
Posty: 299
Rejestracja: 21 lutego 2004

Nieprzeczytany post 26 września 2004, 18:40

Mysle ze jest wiele osob potrafiacych duzo lepiej skoordynowac taka druzyne. Ja niestety tera zmam mature i nie bede mial czasu ani organizowac , ani tym bardizej uczestniczyc. Zreszta jak dla mnie za duzo jest pytan z ligi polskiej z ktorej jestm kompletnie zielony, wiec nie przydalbyms ie druzynie.

Co do wyborow najlepszego skladu to mysle ze mozna jeden taki wybrac, a pozostale sklady zlozyc z wszystkich chetnych. Nie jest przeciez powiedziane ze ma byc jeden sklad. Mamy 5000 uzytkownikow, mozemy zdominowc ta gre ;) A na powaznie to ze 2-3 porzadne sklady by od nas zebrano, tylko musi sie ktos tym zajac , podobnie jak jest to z MZ.


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 26 września 2004, 20:27

Martin, zorganizuj konkurs na skład ekipy :D fajna gra się zapowiada, a ty milczysz :wink:


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
OskarG

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 2190
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 26 września 2004, 20:58

pan Zambrotta pisze:Martin, zorganizuj konkurs na skład ekipy :D fajna gra się zapowiada, a ty milczysz :wink:
Ale tekst a ty milczysz:P
Martin zapewne nawet tego tematu nie przeczytał :) -choc może sie myle.

Mam pytanie czy wy sami nie umiecie niczego zorganizować tylko Martin to Martin tamto. Martin!!!
:P

Niech jedna osoba przygotuje pytania, a nie Martin ma robić wy to zróbcie:P


Obrazek
dziki

Juventino
Juventino
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 5
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 26 września 2004, 22:08

oskar a nie mozecie z chetncyh osob zrobic najwyzej dwoch teamów??
jeen bedzie na przyklad Stara Dama a drugi będzie JuvePoland.. nie mozna tak?

prosilbym jak najszybciej sie bzeriac.. tym szybciej liga wystartuje;)


www.ifq.igol.pl sprawdz sie
Tomasz.

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 lipca 2006
Posty: 65
Rejestracja: 31 lipca 2006

Nieprzeczytany post 04 kwietnia 2007, 20:52

Gra ktoś w tą zacną grę internetową? Ja osobiście jestem najlepszym graczem F90, czarnego konia drugiej ligi. Kto z Was gra jeszcze tutaj w tą grę? :) więcej możecie się dowiedzieć na forum.ifq.pl :)

Pozdrawiam.


Vincitore

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 5255
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 04 kwietnia 2007, 22:36

Tomaszu, nie każdy wie co to IFQ :)

Co to jest IFQ?

Internet Football Quiz, jest rozgrywką, która polega na odpowiadaniu na pytania z zakresu wiedzy o pilce noznej. W sposób mało wyrafinowany można powiedzieć, że jest to swego rodzaju symulacja gry w piłkę nożną, w której spotykają sie dwie drużyny skladające się z sześcioosobowych skladów (plus rezerwowi). W grze tej - jak w rzeczywistosci - jest sędzia, który jest rownież autorem pytań zadawanych w danym meczu. Mecze odbywają się na chatach Polchatu lub Gazeta.pl. Drużyny grają ze sobą w ramach rozgrywek ligowych.

Zasady gry

Mecz IFQ rozegrywany jest w nastepujący sposób:

Obie drużyny przedstawiają składy swych drużyn (6 graczy podstawowych i 2 rezerwowych)W meczu gramy na 15 tzw. odslon. W każdej odslonie startują 4 osoby - ich sklad przedstawia sędzia techniczny, który obsluguje program meczowy(nie ma biegow nominowanych, każdy odpowiada na pięć pytań). W trakcie meczu można dokonać maksymalnie dwóch zmian w zespole z tym, że zawodnik który opuscił plac gry nie moze powtornie juz na niego powrócić. Wszelkie protesty do sędziego może składać tylko trener drużyny lub jej przedstawiciel( zawodnicy jeśli mają jakieś pretensje do sędziego wysyłają je przez priv do trenera, a ten wedle uznania interweniuje lub nie jeśli uzna, że to nie jest konieczne).Zeby przystąpic do meczu druzyna musi mieć przynajmniej czterech zawodnikow w skladzie.

Zapis z meczu IFQ
http://www.mm.pl/~lst/Liga2006/dvs-lst.html

Ja to tam gram w Beer Boys, a w zasadzie jestem trenerem tej drużyny, w tym sezonie jestesmy jednym z faworytów do awansu. Jak ktoś chce się sprawdzić zapraszam na testy, warunkiem jest szybkie pisanie na klawiaturce i oczywiście wiedza. Kontaktować się przez PW.


Tomasz.

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 lipca 2006
Posty: 65
Rejestracja: 31 lipca 2006

Nieprzeczytany post 05 kwietnia 2007, 08:40

Czyżby Pedrylinho bądź Partyk? 8) wiedziałem że tu piszesz, ale pod takim nickiem? Spodziewałem się czegoś o Lesotho. :) z graczy IFQ wpisuje się tu jeszcze pewnie Radidam.

Jest na tym forum Kuraso z F90, ale to jest interista (tfu) więc jeśli chcielibyście się sprawdzić, też podbijcie do mnie.


ODPOWIEDZ