Internet Football Quiz

Podyskutuj na temat najnowszych gier, poradź się innych w temacie zakupu nowego komputera czy poproś o pomoc, jeśli masz jakiś problem z nim związany.
ODPOWIEDZ
Kuraso

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 kwietnia 2007
Posty: 2
Rejestracja: 04 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 05 kwietnia 2007, 09:34

Aspekty kibicowskie w IFQ nie mają znaczenia,więc jeżeli chciałby ktoś dołączyć do IFQ [na testy do F90] moje gg macie w profilu.


Vincitore

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 5255
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 21 sierpnia 2007, 16:05

Witam chciałbym odświeżyć temat.

Od września w IFQ wejdzie w życie tzw "Liga Juniorów" będą występować w niej debiutanci wzmacniani zawodnikami występującymi już w IFQ. Dlatego ogłaszam iż powstaje nowy zespół w celu wypromowania kilku nowych zawodników. Zapraszam wszystkich którzy chcą spróbować swoich sił w tym przedsięwzięciu na testing który odbędzie się dzisiaj o godzinie 21:00 na tym czacie: www.polchat.pl/chat/?room=f90t

Serdecznie zapraszam i życzę powodzenia


Javier

Juventino
Juventino
Rejestracja: 20 września 2006
Posty: 3
Rejestracja: 20 września 2006

Nieprzeczytany post 30 sierpnia 2007, 22:01

Podobnie jak przedmówca zapraszam wszystkich chętnych na casting, do innej drużyny. Odbędzie się jutro o 21:40 na tym czacie: http://www.polchat.pl/chat/?room=Stadion+w+Honolulu

Pozdrawiam.


Zlaciu

Juventino
Juventino
Rejestracja: 13 listopada 2007
Posty: 1
Rejestracja: 13 listopada 2007

Nieprzeczytany post 13 listopada 2007, 11:24

Na przyszły sezon myślę o reprezentacji tego forum w LJ chętni pisać do mnie :) zbierzemy ekipę i bianconeri forza !


Ever Banega

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 stycznia 2008
Posty: 1
Rejestracja: 17 stycznia 2008

Nieprzeczytany post 17 stycznia 2008, 18:38

Od kilku ładnych lat istnieje gra, która ma na celu popularyzowanie wiedzy na temat piłki nożnej w sieci. Odpowiada się w niej na pytania związane z futbolem w Polsce i na świecie w latach 1910-2008 (najczęściej pojawiają się takie z aktualności i z lat 90-tych XX wieku). Nazywa się właśnie Internet Football Quiz (jak w temacie) i gromadzi wielu znawców piłkarskich z całego kraju (obecnie bierze w nim udział około 300 osób).

Oto przykładowe pytania, jakie można odnaleźć:

1) Reprezentacja naszych południowych sąsiadów była swoistą rewelacją turnieju EURO 1996. Już w fazie grupowej wyeliminowali Włochów i Rosjan, a później Portugalię i Francję. Dopiero w półfinale pokonali ich Niemcy. Znakomita forma Czechów (grali między innymi Latal, Kadlec, Nedved, Kuka, Rada, Poborsky, Nemec, Bejbl, Suchoparek...) była zasługą pewnego charyzmatycznego selekcjonera, z wyglądu przypominającego zresztą Dariusza Wdowczyka. Podaj jego nazwisko.

Chodzi oczywiście o pana o nazwisku Uhrin. Dusan Uhrin. ;)

2) Urodził się w 1986 roku. Jego ojciec występował w Sportingu i Benfice, a on sam jest zawodnikiem tego pierwszego klubu. Obecnie jest uważany za jeden z największych talentów w Portugalii. W spotkaniu z Azerbejdżanem zadebiutował w kadrze narodowej. Jak się nazywa ten piłkarz?

To Miguel Veloso.



IFQ jest podzielone na dwie ligi. W każdej z nich występuje co najmniej 9 drużyn (na zapleczu ekstraklasy trochę więcej) i ja prowadzę jedną z nich. Mówiąc bez zbędnego owijania w bawełnę - szukam ludzi, dla których futbol jest czymś więcej niż tylko sport i chciałbym zaangażować ich u siebie. Gramy o mistrzostwo ligi i ludzie, którzy się zgłoszą, naprawdę muszą dobrze znać się na futbolu.

To tak po krótce. Wszystkie zasady i inne duperele chętnie wytłumaczę na Gadu-Gadu. Numer: 4677091.


Kuraso

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 kwietnia 2007
Posty: 2
Rejestracja: 04 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 17 stycznia 2008, 22:39

Alva,my też gramy o mistrzostwo. :dance: :smile: 6185673.


Tomasz.

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 lipca 2006
Posty: 65
Rejestracja: 31 lipca 2006

Nieprzeczytany post 19 stycznia 2008, 10:54

Zapraszam do StB na testy, gg 8945926.


vieira4

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 czerwca 2007
Posty: 209
Rejestracja: 27 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 17 lutego 2008, 15:50

Drużyna Bogas Wszechmogący, której jak się składa jestem trenerem, zaprasza na testy do klubu. Kontaktować ze mna mozecie sie poprzez gg: 3067218 :)


Javier

Juventino
Juventino
Rejestracja: 20 września 2006
Posty: 3
Rejestracja: 20 września 2006

Nieprzeczytany post 28 maja 2008, 15:46

Zapraszam na testy do nowo-powstającej drużyny. gg:4611643. 24/7.


Vincitore

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 5255
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 24 grudnia 2008, 13:53

Uważasz, że znasz się na piłce? Chcesz się sprawdzić? Mam coś dla ciebie ;)

Co to jest IFQ?

Internet Football Quiz, jest rozgrywką, która polega na odpowiadaniu na pytania z zakresu wiedzy o pilce noznej. W sposób mało wyrafinowany można powiedzieć, że jest to swego rodzaju symulacja gry w piłkę nożną, w której spotykają sie dwie drużyny skladające się z sześcioosobowych skladów (plus rezerwowi). W grze tej - jak w rzeczywistosci - jest sędzia, który jest rownież autorem pytań zadawanych w danym meczu. Mecze odbywają się na chatach Polchatu lub Gazeta.pl. Drużyny grają ze sobą w ramach rozgrywek ligowych. Jesli jestes zainteresowany grą i chcesz wiedzieć coś więcej na temat zasad przeczytaj "Zasady gry". Jeśli zaś wyrażasz chęć dołączenia do gry konieczne jest zebyś odwiedził forum IFQ.

Jak wyglądają mecze IFQ?

Obie drużyny zaczynają mecz z nastepującego poziomu - 50 % do 50 %. Gola zdobywa ta drużyna, która jako pierwsza zdobedzie 100 % przewage (100 % - 0 %). Przewagi procentowe przyznawane są za wygrywanie kolejnych odslon. Za wygranie odslony "4:2" ABAB drużyna otrzymuje 20 % przewagi. Natomiast za wygranie odslony "5:1" drużyna otrzymuje 30 % przewagi. Kiedy jedna z drużyn strzeli bramkę, rozpoczynamy znowu od stanu 50 % - 50 %. Strzelcy bramek oraz "najlepsi pilkarze meczu, kolejki, sezonu. Strzelcami bramek są zawodnicy, którzy wygrają odslonę i doprowadzą w ten sposób do 100 % przewagi. Asystentem jest osoba, która gra ze strzelcem w parze. Dany piłkarz może dostać od 3 do 0 pkt za udział w odslonie. 3 pkt za wygranie odslony / 2 pkt za drugie miejsce / 1 punkt za trzecią pozycję / 0 punktów za ostatnie miejsce. Maksymalnie w meczu można zdobyć 15pkt.

A oto przykładowy bieg w IFQ:

[21:12:31] ~Tiechnik: PK - TPOF-TRG 0:0 (30:70) || ODSŁONA 2 || obsada: Patryk Carlos radidam rado
[21:13:23] staraa: W pierwszej drużynie Cracovii trenował mając 17 lat. Zadebiutował w Orange Ekstraklasie meczem z Legią Warszawa. Do 2003 roku był wierny barwom Crscovii. Potem zaliczył mały epizod w ŁKS Łódź. Następnie powrócił do Craxy, skąd był wypożyczany często do Kmity Zabierzów. Tego lata skończył mu się kontrakt z Cracovią i obecnie ten 25-letni pomocnik występuje na stale w Kmicie. O kim mowa?
[21:13:30] Rado8: kostrubala
[21:13:32] RaDiDaMcIo_IFQ: kostrubala
[21:13:32] staraa: nie
[21:13:33] CarLos_Wallace: kostrubala
[21:13:35] staraa: S
[21:13:35] Patryk_IFQ: szwajdych
[21:13:35] RaDiDaMcIo_IFQ: szwadych
[21:13:36] Rado8: szwajdych
[21:13:37] CarLos_Wallace: szwajdych
[21:13:37] staraa: patryk 3
[21:13:48] staraa: radi 2
[21:13:49] staraa: rado 1

Punktacja: Patryk 3, Radidam 2, Rado 1, Carlos_Wallace 0.
Wynik obsady: 3-3.


Jeżeli jesteś zainteresowany quizem - zapraszam na jedno z gg:
- 6185673 lub 5272376

Pozdrawiam :)
[proszę nie traktować tego jako spam, zainteresowanym odpowiem na każde pytanie związane z quizem na gg]


tabo89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2005
Posty: 8639
Rejestracja: 25 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 25 grudnia 2008, 13:28

Nie chciałbym uogólniać, nie mówię że wszyscy tak robią, ale mogę powiedzieć jak wygląda ta gra w wykonaniu mojego brata i jego kumpli.

Jeśli to tak wygląda u większości to taka zabawa dla mnie nie ma sensu.

Pierwszym sposobem jest umawianie się członków danego zespołu na gg, robienie rozmowy konferencyjnej i przy pytaniu jeśli koleś który jest wytypowany nie wie inni piszą mu to na gg i całe to jego wykazanie się wiedzą polega na tym żeby przepisać to jak najszybciej...

Inny sposób który zauważyłem to po prostu przepisywanie tego co napisze ten kto pierwszy odpowiada na pytanie - to akurat jest nagminne w IFQ.

Przykładowo kiedyś spojrzałem na przebieg tego konkursu, było jakieś pytanie, pierwsza osoba dała odpowiedz i nagle wszyscy dali taka samą (o dziwo tak samo myśleli) okazało sie ze jest błędna i znów jeden napisał i nagle wszyscy tak jak on znów okazało się że źle i tak przy 3 próbie pierwsza osoba zgadła dobrze i reszta spisała z niego i to był koniec tego pytania.

Dlatego też nie przekonuje mnie ten konkurs, choć oczywiście nikogo nie zniechęcam, wyrażam jedynie swoją opinię.

A grającym życzę powodzenia i jak najwięcej graczy posiadających umiejętności a nie tylko spisujących i oszukujących ;)


Obrazek
Vincitore

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 5255
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 20 lutego 2009, 02:44

Witam, dopiero teraz zobaczyłem posta tabo i chciałbym wyjaśnić parę kwestii przez niego poruszonych :).


tabo89 pisze:Pierwszym sposobem jest umawianie się członków danego zespołu na gg, robienie rozmowy konferencyjnej i przy pytaniu jeśli koleś który jest wytypowany nie wie inni piszą mu to na gg i całe to jego wykazanie się wiedzą polega na tym żeby przepisać to jak najszybciej...
Jest to zjawisko tzw "szatni", w związku z tym że IFQ jest to mecz, a nie konkurs to zawodnicy pomagają sobie, wszystko dla dobra drużyny gdyż istnieje normalna liga i mecz toczy się o punkty :).
tabo89 pisze:Inny sposób który zauważyłem to po prostu przepisywanie tego co napisze ten kto pierwszy odpowiada na pytanie - to akurat jest nagminne w IFQ.

Przykładowo kiedyś spojrzałem na przebieg tego konkursu, było jakieś pytanie, pierwsza osoba dała odpowiedz i nagle wszyscy dali taka samą (o dziwo tak samo myśleli) okazało sie ze jest błędna i znów jeden napisał i nagle wszyscy tak jak on znów okazało się że źle i tak przy 3 próbie pierwsza osoba zgadła dobrze i reszta spisała z niego i to był koniec tego pytania.
To akurat element tej gry. Kto napisze odpowiedź pierwszy zdobywa trzy punkty i to nie koniec gry. Walka toczy się także o 2 i 1 punkt, dlatego też kto spisze szybciej zdobywa kolejno 2,1 i 0 punktów. Dlaczego to takie ważne? Ano dlatego że jeżeli ja zdobędę 3 punkty, a mój kolega z drużyny przykładowo 1 to wygrywamy bieg 4:2, co daje 20 % przewagi. Przewaga wyjściowa to 50%-50%, jeżeli wygrywamy pierwszy bieg 4:2, następny 5:1, czy też 4:2, 4:2, 4:2 to pada bramka dla mojej drużyny najważniejsze aby przewaga wynosiła 100%-0%. Każdy ma pięć biegów może zdobyć maksymalnie 15 punktów, w zależności od zdobytych punktów uzyskuje notę, są prowadzone różne statystyki i plebiscyty więc dla własnej satysfakcji jest o co grać. Wydaje się to jakieś niemożliwe ale gra jest naprawdę bardzo łatwa do opanowania :).

A ten Twój kumpel to pewnie - Mateusz F_INTERNAZIONALE :D, na marginesie to mój trener :P.
Ostatnio zmieniony 23 grudnia 2009, 22:18 przez Vincitore, łącznie zmieniany 1 raz.


tabo89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2005
Posty: 8639
Rejestracja: 25 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 20 lutego 2009, 07:25

a no jeśli na tym to polega to w porządku, tak jak mówie nie znałem do końca regulaminu, zasad i dlatego napisałem swoje spostrzeżenia

troche takie naciągane mi sie to wydaje bo nie chodzi do końca w konkursie o wiedze ale o szybkie pisanie, choć przyznam że niektórzy maja ogromna wiedze i dla nich respect :-D

dobrej zabawy w tym IFQ i pozdro :-D


Obrazek
juve_faaan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 lutego 2004
Posty: 164
Rejestracja: 29 lutego 2004

Nieprzeczytany post 24 czerwca 2009, 17:23

Chcesz spróbować swoich sił w nowym sezonie IFQ? Zgłoś się na testy! gg:4611643


Nevermind

Juventino
Juventino
Rejestracja: 20 czerwca 2008
Posty: 1133
Rejestracja: 20 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 18 listopada 2009, 12:04

Bardzo przepraszam, że odświeżam temat.
Jestem zawodnikiem III ligowej drużyny o nazwie Sharks. Poszukuję graczy, którzy wzmocnią naszą kadrę.
III liga to najniższy szczebel rozgrywek, doskonały dla debiutantów.

Reguły gry zostały już wcześniej wyjaśnione. Zapraszam na rozmowę dotycząca gry oraz testy. Mój numer GG to 3825132.

Pozdrawiam.


ODPOWIEDZ