Problem z mikrofonem

Podyskutuj na temat najnowszych gier, poradź się innych w temacie zakupu nowego komputera czy poproś o pomoc, jeśli masz jakiś problem z nim związany.
ODPOWIEDZ
Mr Cezary

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 grudnia 2004
Posty: 1156
Rejestracja: 21 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 05 marca 2007, 17:27

Witam. Mam mały problem z podłączeniem mikrofonu. Mianowicie, gdy wkładam wtyczkę do wejścia, mimo iż mikrofon jest włączony, nie reaguje on na głos. Z kartą dźwiękową jest wszystko ok, mikrofon także jest dobry, gdyż próbowałem podłączyć już kilka i problem ciągle się powtarzał. W regulacji głośności mikrofon także jest włączony. Nie wiem, co mogę zrobić, by zadziałał. Może wejście jest po prostu zepsute? Oba mikrofony działają na innym komputerze bez zarzutu. Proszę bardzo o pomoc. Z góry dzięki.


DamKam

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 listopada 2003
Posty: 1746
Rejestracja: 10 listopada 2003

Nieprzeczytany post 05 marca 2007, 18:07

Tak się składa, że dosłownie kilka dni temu ja również zauważyłem identyczny problem :!: Co jakiś czas używałem mikrofonu. Aż tu pewnego dnia podłączam, załączam rejestrator dźwięku i nic, nic nie nagrywa. Próbowałem kilka razy wkładać i wykładać, ponownie włączałem ten program, postukałem mikrofon, ale wszystko bez skutku :doh: Jedynie z taką różnicą niż Ty, że jeszcze nie sprawdzałem na innym kompie czy mikrofon działa. Ale dziwne to jest. Twój przypadek tym bardziej :think:


Koziołek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 września 2006
Posty: 72
Rejestracja: 02 września 2006

Nieprzeczytany post 05 marca 2007, 19:01

Biorąc pod uwagę cenę jaką dzisiaj płacimy za mikrofon a co za tym idzie materiały z jakiego jest wykonany można przypuszczać że wina leży po stronie mikrofonu. Dzisiaj kable są grubości ludzkiego włosa i na pewno za 5zł (nie wiem jaki masz mikrofon) nie kupimy niczego dobrego jakościowo. Jeżeli sprawdzałeś na innych komputerach, pozostaje tylko karta dźwiękowa. Spróbuj zmienić slot na płycie głownej, chyba że masz zintegrowaną.


Mr Cezary

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 grudnia 2004
Posty: 1156
Rejestracja: 21 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 05 marca 2007, 20:54

Raczej nie jest to wina mikrofonu. Napisałem trochę nieprawdę w tym poście, gdy byłem wówczas u kolegi i pisałem to w jego imieniu. Kumpel ma nową kartę dźwiękową, Soundblastera 24, próbowaliśmy u niego 2 mikrofony, które nie działały. U mnie w kompie działają obydwa i to jest właśnie dziwne :think:


Szymek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2004
Posty: 1406
Rejestracja: 19 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 05 marca 2007, 21:04

Mr Cezary pisze:Raczej nie jest to wina mikrofonu. Napisałem trochę nieprawdę w tym poście, gdy byłem wówczas u kolegi i pisałem to w jego imieniu. Kumpel ma nową kartę dźwiękową, Soundblastera 24, próbowaliśmy u niego 2 mikrofony, które nie działały. U mnie w kompie działają obydwa i to jest właśnie dziwne :think:
Mi się wydaje, że on po prostu nie ma sterowników. Ostatnio po formacie miałem podobny problem i okazał się, że nie mam sterownika multimedialnego do płyty głównej. Poszukaj na tym forum rozwiązania. Mi bez rejestracji udało się uzyskać odpowiedź, z racji tego, ze wiele osób ma takie problemy. Na forum wystarczy podać model płyty głównej i system operacyjny jakiego się używa i dostaje się szybką odpowiedź. Powodzenia.

I jeszcze jedno pytanie, czy może on odtwarzać muzykę, czy wyskakuje mu błąd przy otwieraniu pliku?


Mr Cezary

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 grudnia 2004
Posty: 1156
Rejestracja: 21 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 06 marca 2007, 09:55

Ok, dzięki wielkie :) Poszukam na tym forum. No właśnie może odtwarzać muzykę, żadnego błędu właśnie nie ma...


szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6203
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 01 kwietnia 2007, 11:30

Ehh... nie zawsze wina lezy po stronie sprzętu.
Może już zlikwidowałeś problem. Ale dla tych, którzy mają jakiś problem z głośnością czy działaniem mikrofonu polecam także (poza instalacja jakichś sterowników, które oczywiście nie zawsze są potrzebne) sprawdzić czy mikrofon jest dobrze skonfigurowany...

Mój Komputer >> Panel sterowania >> Dźwięki i urządzenia audio >> zakładka Audio i zakładka Głos (Nagrywanie dzwięku) >> Głośność... sprawdzić to ustawienie :)

Sam miałem podobny problem i dużo czasu poświęciłem, aby mikrofon działał w 100%. A rozwiązanie bylo tak proste...


fan_of_juve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 września 2004
Posty: 86
Rejestracja: 18 września 2004

Nieprzeczytany post 05 maja 2007, 22:49

sorki jezeli odswierzam ten temacik a adminom to sie nie spodoba

ale ja mam podobne problemy mam kompa w chacie ktorego uzywa brat i po zakupieniu mikrofonu za ladne kilkadziesiat zlotych (jego siano :P mi tam szkoda by bylo ) mikrofon porostu nie dziala nie spodziewam sie by brakowalo sterownikow bo mam wszystkie orginalne do plytki choc moge byc w bledzie, komp ma max 3 miesiace wiec nie wydaje mi sie by mogla spartolic sie karta dzwiekowa,muza itd dziala mikrofon na moim kompie (owiele starszym ;P ) dziala bedzproblemowo.probowalem jakies sterownyki wgrywac ale bez rezultatu!!!dodam jeszce ze karta ta to 5.1 choc nie wiem co za roznica ;] ,ahs no i wszystko powlaczane jest jak nalezy sprawdzone ze 100 razy

hmm jezeli jescze potrzeba jakis "parametrow"lub obiaw to napisze prosze o odp !!


Bo JuVeNtUs ZnAcZy MłOdZiEż, A dO mŁoDyCh ŚwIaT nAlEży.........
Obrazek
ODPOWIEDZ