Need For speed: carbon

Podyskutuj na temat najnowszych gier, poradź się innych w temacie zakupu nowego komputera czy poproś o pomoc, jeśli masz jakiś problem z nim związany.
ODPOWIEDZ
Machnes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 stycznia 2004
Posty: 500
Rejestracja: 24 stycznia 2004

Nieprzeczytany post 14 listopada 2006, 16:09

Dziwie sie, ze jeszcze nikt nie poruszyl tego tematu na forum :]

No wiec co sadzicie, o nowym dziecku EA, jak wam idzie w grze?

No wiec gra moim zdaniem o wiele za krotka, mimo wszystko bardzo ciekawa i swietna fabuła ;D

Ja utknalem na wyscigu w kanionie z Dariusem, poniewaz dokonalem glupiego wyboru aut ;/

pozdrawiam :]


Railis

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2006
Posty: 1489
Rejestracja: 01 lutego 2006

Nieprzeczytany post 14 listopada 2006, 17:47

Ja całe te spekulacje przed Carbonem, to dużo szumu o nic. Wg mnie ta wersja nie była wcale potrzebna. Tak naprawdę graficzne Carbon jest lepszy od Most Wanted o prawie nic, a wymagania ma o wiele większe. Wiem bo widziałem i grałem w obydwie gry na FULL detalach. Jedyne co mi się podoba w grafice Carbona to Motion Blur. Fabuła, trzeba przyznać że nie jest liniowa i jest świetna, ale w Most Wanted nie jest wcale gorsza.

Gra ta została wydana o wiele za wcześnie. Jeszcze się dobrze nie odzwyczaiłem od Most Wanted a tutaj juz nowa część.

Dla mnie lepszy NFS to ten gdzie się jeździ w dzień, bo właśnie na takich się wychowałem (NFS Hot Pursuit 1 i 3, Porsche itp) i właśnie taki jest rasowy NFS. Te typu Underground (ala Szybcy i Wściekli) to jest całkiem inny typ gry (nie mówię, że zły), aczkolwiek ja wolę stary typ.


Reg

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 marca 2006
Posty: 370
Rejestracja: 27 marca 2006

Nieprzeczytany post 07 grudnia 2006, 22:13

Niedawno zacząłem grać w najnowaszą część NFSa i chociaż nie spodziewałem się niczego nadzwyczajnego Carbon jest dla mnie średnią grą. Trudno mi powiedzieć czy lepszą od Most Wanted, bo w tamtej części niezwykle irytowała mnie konieczność podnoszenia notowań, żeby przejść dalej(na przykład uciekam kilkanaście minut przed policją i kiedy już zrobię co trzeba łapią mnie i tak powiedzmy 5 razy). Zniechęciło mnie to do tego stopnia, że nie ukończyłem kariery. W Carbonie mam dopiero 20% kariery i kilka ukończnych wyzwań i pod względem policji jest lepiej(bo notowania nie mają wpływu na przejście gry). Na pewno dużym plusem jest podział pojazdów na 3 grupy. Rzeczywiście mozna wyczuć niewielkie(w końcu to nie symulator) róznice w prowadzeniu aut poszczególnych grup. Muscle car ma świetne przyśpieszenie i niezłą prędkośc max. ale łatwo stracic panowanie nad kierownicą i wpaść w
niekontrolowany poślizg. Samchody z grupy "exotic" mają największą prędkość max i nawet nieźe się prowadzą, ale mają średnie przyśpieszenie. Pojazdy z ostaniej grupy(Tunning) są najłatwiejsze do opanowania i świetnie wchodzą w zakręty i do tego mają niezłe przyśpieszenie, ale słabą prędkość max.

Kolejnym plusem jest nowa funkcja autosculpt, która pozwala na naprawdę swobodne modyfikowanie częsci do tunningu optycznego.

Nowością są oczywiście wyścigi w kanionach, składające się z dwóch części. Na początku staramy się utrzymać jak najbliżej rywala(dostajemy za to punkty), a potem staramy sie jak najbardziej oddalić. Podczas wyścigu mozna wypaść z trasy co automatycznie kończy rywalizację. Na razie brałem udział w jednym wyścigu z Bossem i nie jest to nic nadzwyczajnego. Niby jest to nowość, ale nie zachwyca. Po prostu drobne urozmaicenie.

Jeszcze jedną nowością są "pomocnicy" biorący dział w niektórych wyścigach. Dzielą się na trzy grupy:jedni wyszukują skróty na trasie(najmniej przydatni), drudzy, po wezwaniu jadą przed nami i tworzą tunel aerodynamiczny, dzięki któremu możemy się rozpędzić, a ostani taranują i blokują naszych rywali. Przeciwnicy także maja swoich pomocników, ale tak naprawdę, jeśli szybko wyjdziemy na prowadzenie nic nam nie grozi. Dostakowo każdy członek naszej drużyny daję jakąs dodatkową premię(np. 10% znizki na niektóre częsci)W sumie mozna przejsc grę bez pomocy kolegów jednak czasami się przydają.

W karierze walczymy o dzielnice miasta ścigając sie z lokalnymi kierowcami. Po wygraniu kilku wyscigach przejmujemy kontrolę w na danym obszare. Tak naprawdę to po prostu kolejny sposób na wyznaczenie jakiegoś celu gry. Według mnie blacklist z MW było lepszym pomysłem...

Trudno ocenić czy grafika jest lepsza czy gorsza, bo duzych zmian nie ma, a akcja toczy się w nocy. Mimo wszystko mam wrażenie, że w MW strona wizualna wcale nie była gorsza. Poza tym w Carbonie samochody mimo, że są ładne i szczegółowe wyglądają nieco sztucznie.

Gra się dosyć przyjemnie, ale w sumie nie ma zbyt wielu zmian, a do tego gra jest bardzo krótka(na moje oko 2-3x krótsza niż MW). W tym roku EA się nie postarało. Miejmy nadzieję, że kolejna część będzie lepsza.

P.S. Dla mnie najlepszym z "nowych"(od Undergrounda) NFSów jest Ungerground 2, a ogólnie w serii zdecydowanie Porsche 2000.

Trudno mi ocenić ta grę, ale daję
7,5/10
Jeżeli któs jest wiernym fanem NFS i podobają mu się najnowsze, niewiele rózniace się od siebie części to może dodać jeden pkt.

Troche się rozpisałem :P


Obrazek
-Lucas-

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lipca 2003
Posty: 2751
Rejestracja: 26 lipca 2003

Nieprzeczytany post 09 grudnia 2006, 00:17

Railis pisze:Tak naprawdę graficzne Carbon jest lepszy od Most Wanted o prawie nic..
Jest lepszy o prawie nic... i wszystko jasne :prochno: Polski język być trudna mowa :D

Co do samej gry przeszedlem ja w niecałe 2 dni. Zdecydowanie za krótka ale mozna sobie pograć. Szkoda tylko ze Carbon został wypuszczony na rynek jako nowa seria a nie jako kontynuacja do poprzedniej wersji MW. Jesli natomiast ktos nie grał we wczesniejsze wersje gra jest jak znalazł. Swietna muzyka + zdecydowanie łatwiejsze kierowanie pojazdem pozwalaja maksymalnie wczuć sie klimat nielegalnych wyscigów.


Obrazek
Chiellini3

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 sierpnia 2006
Posty: 200
Rejestracja: 23 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 09 grudnia 2006, 12:15

Ehhhh Carbon zaczalem grac jaki tydzien temu a juz wogole zapomnialem co to jest 8) bo nie ruszalem tej gry od 6 dni :wink: przeszedlem ja na 100% w 6 godzin to jest jedna nocka dla mnie :angry: żenada


-Lucas-

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lipca 2003
Posty: 2751
Rejestracja: 26 lipca 2003

Nieprzeczytany post 09 grudnia 2006, 12:48

Żenada :?:

Żenada - negatywny stan emocjonalny wyrażający niezadowolenie z zaistniałej sytuacji.

Nie przesadzaj az tak katastrofalnie to nie było. Gra jest bardzo przyjemna.


Obrazek
Chiellini3

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 sierpnia 2006
Posty: 200
Rejestracja: 23 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 10 grudnia 2006, 13:35

Oki byla przyjemna fajnie mi sie w nia gralo :D ale jaka jest z niej przyjemnosc gdy sie ja ukonczy jednego wieczoru :angry:


BartekGajda9

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2005
Posty: 153
Rejestracja: 23 marca 2005

Nieprzeczytany post 19 stycznia 2007, 15:03

Installation cannot continue because this game requires DirectX 0 or higher to be installed on your system. You can download the latest version o DirectX here http://www.microsoft.com/windows/directx

Podczas instalacji wyskakuje mi bład tego typu ... :? nie wiem co robić, poniewaz Directx ktorego mam zainstalowany pasuje do wszystkich innych gier. A tego ktorego wymaga gra nie zainstaluje się ;/

Co robić ??


"To trochę dziwne, ale uwierzcie mi, w życiu nie popełniłem większego błędu", "Obecnie pracuję nad tym, żeby móc wrócić do Juventusu" - tak Canna WRACAJ !!
MrWlodek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 lipca 2006
Posty: 675
Rejestracja: 28 lipca 2006

Nieprzeczytany post 19 stycznia 2007, 15:47

Carbon to nic :!: Grając w Most Wanted siedziłem przed kompem z językiem na brodzie i z wypiekami na twarzy... A tu. Nic, cienka, słaba i KRÓTKA. Most Wanted i Underground 2 były i są 100 razy lepsze od Carbona.


Obrazek
Palladino

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 stycznia 2007
Posty: 278
Rejestracja: 14 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 25 stycznia 2007, 23:38

Lukasz_JUVE pisze:Carbon to nic :!: Grając w Most Wanted siedziłem przed kompem z językiem na brodzie i z wypiekami na twarzy... A tu. Nic, cienka, słaba i KRÓTKA. Most Wanted i Underground 2 były i są 100 razy lepsze od Carbona.
zgadzam sie

nie jestem orłem ale po 3 godz. (z odstepami) mialem juz 58% kariery :? i nie kupilem ani jednego nowego samochodu (czyly w garazu mialem tylko Mazde rx-8 od ktorej zaczynalem) moj kolega (komputero maniak :P przeszedl to w 2.5 godz :P )


Kędzior

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 stycznia 2007
Posty: 251
Rejestracja: 05 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 27 stycznia 2007, 14:27

Jak dla mnie NFS skończył się na Porsche. Pograłem trochę w Carbona, ale dla odstresowania przechodze raz jeszcze NFS 2000:)


Drabik224

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 listopada 2006
Posty: 52
Rejestracja: 02 listopada 2006

Nieprzeczytany post 27 stycznia 2007, 15:06

Grałem 2 razy w NFSP 2000 :D I 2 razy przeszedłem.Zawsze z chęcią wracałem do tej gry....teraz znowu nie mam w co grać.Chyba po raz kolejny ikonka pokarze się u mnie na pulpicie :) :roll:


www.sokker.org - Najlepszy menager on-line


.....:::::Juventus Forever:::::.....
cichy00

Juventino
Juventino
Rejestracja: 02 czerwca 2006
Posty: 56
Rejestracja: 02 czerwca 2006

Nieprzeczytany post 27 stycznia 2007, 18:27

Kędzior pisze:Jak dla mnie NFS skończył się na Porsche.
swiete slowa :) to jest jedyny z nfs ktory przeszedlem wielokrotnie i z wielka chcecia. inne to juz nie to samo, zje...... model fizyki jazdy i za bardzo zrecznoscione o realizmie juz nie wspomne :(


ODPOWIEDZ