Klasyki wśród gier komputerowych

Podyskutuj na temat najnowszych gier, poradź się innych w temacie zakupu nowego komputera czy poproś o pomoc, jeśli masz jakiś problem z nim związany.
ODPOWIEDZ
juveman7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2005
Posty: 643
Rejestracja: 13 października 2005

Nieprzeczytany post 09 lutego 2006, 17:58

Witam
Nie wierzę że niema wśród nas miłośników gier komputerowych.Każdy posiadacz komputera na pewno zetknoł się z tego typu programami jak gry. Jedni lubią pograć w strategie, inni w strzelanki.
Zapewne każdy z Was ma jakieś lepsze i gorsze tytuły, bo niema to jak pograć na kompie w nudny dzień. Przyznaję że spędziłem wiele godzin przed grami i oto najlepsze z nich według mnie:

Medal of Honor Allied Assault
Colin Mc Rae 2
Warcraft 3
Max Payne 1
Age of Empires 1 i 2
Need for Speed 1
Hitman 2
Return to Castle Wolfenstein



Juventus my world / Del Piero my god


juveman7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2005
Posty: 643
Rejestracja: 13 października 2005

Nieprzeczytany post 09 lutego 2006, 17:59

Acha
Czekam na Wasze typy


Juventus my world / Del Piero my god


El Nino

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 stycznia 2005
Posty: 307
Rejestracja: 02 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 09 lutego 2006, 18:20

Moje typy:
Serie gier:
Age of Empires
COlin McRae
Fifa
Need for speed
Worms

Nie wiem czy mozna to uznac juz do klasyki ale Call of Duty jest bardzo popularna i niezła i uwazam ze chyba wiekszosc graczy zna gre: Roller coaster tycoon i troche mniejsze grono: Airline Tycoon

P.S Na pewno o wielu grach zapomnialem, ale mysle ze wspolnie sobie o nich przypomnimy


_zambro_

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 lipca 2004
Posty: 22
Rejestracja: 21 lipca 2004

Nieprzeczytany post 09 lutego 2006, 18:29

oczywisicie
PES4
i PES5
a takze rozne strzelanki


Obrazek
RuTeK

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2003
Posty: 1217
Rejestracja: 19 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 09 lutego 2006, 18:44

juveman7 pisze:Medal of Honor Allied Assault
Klasyka :whistle: Ja nadal Po necie smigam w nia! [ 5 msc. w Polsce z Klanem ] :dance: :dance:

A co do innych " klasyk " to:

- Heros III
- Baldurs Gate
- Diablo II
- Jaged Alliance 2
- Fifa <lol>


- "Dziadku byłeś bohaterem na Wojnie ?"
- "Nie... ale służyłem w kompani Bohaterów "

WSZYSTKO I NIC O Amaurim i innych Drewnianych Graczach !
zenek gepardovic

Juventino
Juventino
Rejestracja: 08 lutego 2006
Posty: 23
Rejestracja: 08 lutego 2006

Nieprzeczytany post 09 lutego 2006, 18:48

jak dla mnie to:
fifa 2001,2002,2004,2005
need for speed underground 1,2 i most wanted
pes 4
bad boys 2 i nie pamiętam co jeszcze
[/img]


JUVE is the best!!!
LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 09 lutego 2006, 18:52

Ech, gry, ludzie mówią, że komputer to pożeracz czasu, ale nie wiedzą, że gry komputerowe to istne demony... :wink:
Co do gier to kiedyś mnie bardziej fascynowały, nie wiem, może dlatego, że były dla mnie tak mało dostępne, tak nieosiągalne :?: Oto gry, które w jakiś sposób są mi bliższe od innych.


Seria gier Fifa, nie wiem, wielu uważa, że to rzeczywiście tylko gra, że z produktem Konami, czyli PES nie może się równać, może to prawda, ja jednak zacząłem grać w Fifę w 2001 roku, w edycję 2001 i grałem do 06 i muszę wam powiedzieć, że straciłem przez nią sporo czasu(szczególnie przez 2001, 2002 i 2003).


Mafia, świetna gra, piękna muzyka, samochody, grafika(jak na 2002 rok), fabuła jak ze świetnego filmu. Czuło się cały czas, że gracz uczestniczy rzeczywiście w świecie gry. Tommy, Sam, Saleri, Paul, Vincenzo i reszta paczki, pamętam jak zachwycałem się dymem z cygar w tej grze, coś pięknego. Żadne GTA nie przebije u mnie Mafii, która miała to "coś".


Seria Gothic, jest rok 2002, kolega pożycza mi płytę z jakiegoś czasopisma komputerowego, jest tam pewna gra, po angielsku, nazwa gry? No właśnie, jak ona się nazywała? Dopiero po jakimś czasie przypomniałem sobie o jej nazwie i o tym, jak naprawdę dobra była. Gothic, tak, dzieło Piranha Bytes, coś co powinno być kiepsie stało się dobre, Gothic to mój pierwszy, prawdziwy cRPG, którego nigdy nie zapomnę. Potem doszła druga część gry, dodatek. Teraz czekam z niecierpliwością na nową(i zapewne ostatnią) oznaczoną numerkiem 3.


Medal od Honor:AA, jedyna chyba gra FPS, która mi się tak spodobała, pamiętam, ta muzyka i ja z karabinem w ręku w środku wojny, wojny której nigdy nie doświadczyłem, a w którom tak uwierzyłem, dzięki czemu? Dzięki MOH:AA, który z taką wiernością i tak pięknie ją naśladował.


Heroes of Might and Magic III, popularni herousi, jedyna turówka, która mi się spodobała, i której pozwoliłem mną zawładnąć, kiedyś mnie fascynowała, teraz odpycha. Poznałem ją całą, jest mi znana, jej czar prysnął, ale za te godziny walk, za tą baśniową krainę, za czary i magię(którym Harry Potter równać się nie może) wstawię ją tutaj. Heroes IV zchańbiło całą serię. Mam wielką nadzieję, że Heroes V przywróci to "coś" co miała trójka i znów porwie mnie w wir magii.


Fallout 2, co tu dużo pisać, gra genialna, świat po katastrofie atomowej, wszystko zniszczone, brudne, pełno mutantów, a gdzieniegdzie "resztki" cywilizacji ludzkiej. Świetna historia, co tu dużo pisać. Gra nie miała pięknej grafiki, oprawy dźwiękowej, ale miała właśnie to "coś", czego nie miało wiele gier i dlatego właśnie ich tu nie ma...


Teńsknię za tymi czasami(2001-2003), gry wtedy mnie bardziej cieszyły i ja się cieszyłem z nich, jak łatwo zauważyć, większość tych gier to gry starsze, ale tak, te gry dały mi wiele radości i za to im dziękuję...
Ostatnio zmieniony 09 lutego 2006, 19:01 przez LordJuve, łącznie zmieniany 1 raz.


DamKam

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 listopada 2003
Posty: 1746
Rejestracja: 10 listopada 2003

Nieprzeczytany post 09 lutego 2006, 19:00

Oto gry, ktore zrobily na mnie najwieksze wrazenie i najbardziej pozostaly w mojej pamieci:

- Medal of Honor Allied Assault
- Mafia
- FIFA 2001
- GTA 2
- Hitman
- NFS Porsche 2000
- Colin McRae Rally 2
- Tomb Raider 4
- Commandos
- DSJ

... mniej wiecej to tyle, jesli chodzi o moja klasyke gier :wink: Moze warto wspomniec, iz w gry nie gram juz od kilku lat a moja ostatnia gra w ktora gralem na powaznie byl Call of Duty :!: Swietna gierka, tylko ze juz wtedy gry nie robily na mnie takiego wrazenia, juz tak nie wciagaly, tak nie cieszyly... jak np. MOH AA :whistle: Ahhh, ta misja Omaha Beach 8)
Ostatnio zmieniony 09 lutego 2006, 19:03 przez DamKam, łącznie zmieniany 1 raz.


Gotti

Juventino
Juventino
Rejestracja: 06 marca 2005
Posty: 1529
Rejestracja: 06 marca 2005

Nieprzeczytany post 09 lutego 2006, 19:01

W tyle gier grałem że nie jestem w stanie spamiętać wszytkie tytuły, ale mam kilka gier które oderwały mnie od szarej rzeczywistości i pozwoliły mi znaleźć się w innym świecie.

1.Mafia- gra wyśmienita, klimat, grafika, dźwięk i fantastyczna fabuła, nigdy jej nie zapomne... :)
2.Gothic 1, 2 - Najlepsza gra RPG jakie dane mi było zobaczyć z niecerpliwością czekam na część 3.
3.Call of Duty 1, 2 -numer 1 na mojej liście! Bardzo interesuje się II wojną światową i ta gra pozwoliła mi wziąść w niej udział. Wciąż mam w pamięci misje w Stalingradzie....
4.CMy i FMy- wiadomo... :lol:
5.Counter Strike- gra w którą gram od 2,5 roku do dzisiaj, ta gra praktycznie nigdy się nie nudzi a teraz jeszcze wersja Source... 8)
6.Heroes of Might and Magic- grało się z kumplami po 8 godzin dziennie... :prochno:

Więcej nie przychodzi mi na myśl.


Robert 10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 stycznia 2006
Posty: 418
Rejestracja: 07 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 09 lutego 2006, 19:07

Moim zdaniem najlepsze gry w ktore lubie grać to:
Fifa 06 :dance:
Diablo :ok:
Need for Speed Most Wanted :happy:
Medal of Honor Allied Assault :lol:
Różnego typu menegery np Football Manager 2006 8)


Michael900

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 maja 2005
Posty: 875
Rejestracja: 10 maja 2005

Nieprzeczytany post 09 lutego 2006, 19:34

A to moje ulubione, nieco starsze gry:
-Comandos
-Colin McRae Rally 2
-Deluxe Ski Jumping (DSJ)
-Faraon
I oczywiście
-Heroes of Might and Magic III


Ciekawostki o Juventusie, które musisz znać - www.facebook.com/JuveCiekawostki
juveman7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2005
Posty: 643
Rejestracja: 13 października 2005

Nieprzeczytany post 09 lutego 2006, 20:36

Jak mogłem zapomnieć o takich grach przy których wiele nocy nie przespałem mianowicie Gothic 1. Idealny rpg w którym gra się bezimiennym bohaterem , mamy do wyboru kilka obozów do których możemy należeć itd. po prostu Super, poza tym Gothic 2 tez dobry.
W grach z serii gothic fabuła jest genialna.
Następną grą którą pominołem to GTA vice city. Tą grę przeszłem kilka razy i nadal lubię w nią pograć.Gta San Andreas tez warta wielu godzin.
Gothic 1 i 2 super
GTA vice city lux


Juventus my world / Del Piero my god


P!otr

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 listopada 2004
Posty: 248
Rejestracja: 14 listopada 2004

Nieprzeczytany post 09 lutego 2006, 20:46

Hmm klasyki... dużo jest takich gier. Ale dziwi mnie że jeszcze nikt nie wymienił :
Quake 1, 2 czy 3
Red Alert 1,2
czy niezapomniane przygody Larry 7
Broken Sword 1,2,3
Fifa World Cup 98'

No cóż może ja jestem tak stary że pamiętam te stary dobre gierki....


Alessandro

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 listopada 2003
Posty: 89
Rejestracja: 15 listopada 2003

Nieprzeczytany post 09 lutego 2006, 20:55

Ostatnio na forum wypowiadałem się kilka miesięcy temu z powodu braku czasu ale temat jest zaiste interesujący więc nie mogłem sobie odmówić tej przyjemności.

Diablo II
Call of Duty
Heroes of Moght and Magic III
The Elder Scrolls III: Morrowind (czekam na Obliviona :D )
Tony Hawks Pro Skater 2
SWAT III

Jak mi sie coś jeszcze przypomni to dopiszę.


Yari

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 czerwca 2003
Posty: 1601
Rejestracja: 13 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 09 lutego 2006, 21:00

To może napisze jak u mnie to jest z taką listą począwszy od ,,średniowiecza" :smile:

Pierwsza platforma na której grałem to było atari u sąsiadki , na kasety. Nie pamiętam już co tam za gry były , więc nie wymienie żadnej i od razu przejdę do obiektu kultu po dziś dzień wielu ludzi :wink: :

Amiga

Pieniądze z komunii zostały przeznaczone na Amige 600.
Ależ to była maszyna , cudo i ta żonglerka dyskietkami :D .
Na Amigę powstały najlepsze gry w historii , jestem tego pewny.
Najbardziej kultowe gry z Amigi i najlepsze zarazem ( każdy gracz tamtego okresu zna je na pewno ) :

Cannon fodder 1 i 2 - Chyba najlepsza . Sterowało się grupką żołnierzy ( od 1 do 4 ) , zabijając począwszy od Niemców poprzez arabów a kończąc na ufoludkach :) . Nie da się opisać , w to trzeba zagrać i poczuć nieziemski klimat .

Super frog - To z kolei najlepsza platformówka . Sympatyczna żaba , co chwila przyprawiająca o ataki śmiechu tym swoim skrzeczeniem . No i genialna muzyczka przygrywająca w tle.

Test drive 2 i Lotus 1,2,3 - najlepsze samochodówki. Szczególnie że dało się grac we dwóch na jednym komputerze ( w lotusa na pewno w test drive nie pamiętam ) , z kuzynami przejechaliśmy wiele tysięcy kilometrów. :smile:

Centurion - Moja pierwsza strategia ,,pełną gębą" . To przy niej poznawałem pierwsze tajniki taktyki i strategii pola walki , co prawda dosyć banalne , ale jednak , zawsze to coś , jak na 9/10 latka :).

Sensible Soccer - Najlepsza piłka kopana na Amigę. Czasem zastanawiam się czy moja miłość do Juve narodziła się po kupnie koszulki czy dzięki tej grze , oczywiście grałem tylko Juve :).


Czasy bliższe współczesnym

Pierwszy PC , Pentium 166 , 16 MB ramu , karta graficzna , nawet nie pamiętam jaki model , ale z pamięcią 2 mb , taktowaniem wtedy nikt się nie interesował :).

Tutaj już była długa lista gier. Ale prym wiodły strategie , a jakże :).
Nie chce już mi się podawać linków , ale większość na pewno zna te tytuły.

Przede wszystkim :
Heros II i III
Age of Empires I i II
Sudden strike - najlepszy RTS
Steel Panthers
Seria generalska ( panzer general itd )
Incubation - najlepsza gra taktyczna w historii , teraz takich już nie robią :(
West front , East Front i Rising sun &#8211; moja ulubiona seria. Każda z części symulowała działania na różnych frontach II wojny światowej . To się nazywa 100% strategia .
Commandos - przeszedłem po kilka razy , oprócz jednej misji , jednej jedynej , teraz pewnie dałbym rade :) .
Dungeon Keeper - fajnie czasem być tym złym :).
Baldur 's gate 1
I masa innych gier


,,Współczesność"
Wymienie tylko jedną serie , bo tylko ona zasługuje na uwage.
Seria Total war.
Shogun - walka o tytuł Shoguna w średniowiecznej Japonii , najlepszy klimat z serii.
Medieval - Europa w czasach średniowiecza.

Rome- Starożytność

I na koniec ;
Medieval 2 - premiera w pod koniec tego roku. :D

Cóż , człowiek się starzeje , gry już tak nie rajcują jak dawniej , praktycznie w ogóle nie gram. Teraz zamiast marnować czas na gry , pożytkuje go na czytanie książek , a mam zaległości :). Czekam jedynie niecierpliwie na Medievala 2 :wink: .


ODPOWIEDZ