Klasyki wśród gier komputerowych

Podyskutuj na temat najnowszych gier, poradź się innych w temacie zakupu nowego komputera czy poproś o pomoc, jeśli masz jakiś problem z nim związany.
ODPOWIEDZ
Wiking

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2008
Posty: 955
Rejestracja: 22 grudnia 2008

Nieprzeczytany post 15 sierpnia 2012, 08:22

Czy trafił może ktoś na reedycje / wznowienia klasycznych przygodówek poza:
- The Secret of Monkey Island: Special Edition
- Monkey Island 2 Special Edition: LeChuck's Revenge
- Broken Sword : Director's Cut
- Broken Sword - The Smoking Mirror: Remastered
?

Nie chodzi mi tu o kolejne części które nijak mają się do oryginałów, lecz o wersje odświeżone, ukompatybilnione ze współczesnymi OS-ami, etc ?


PanHenio

Juventino
Juventino
Rejestracja: 19 lipca 2012
Posty: 6
Rejestracja: 19 lipca 2012

Nieprzeczytany post 10 września 2012, 12:39

Fallout, Planescpae Torment, Baldury, Icewind Dale - Nieśmiertelna czwórka jak dla mnie :)


Bobeknaklo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 lutego 2007
Posty: 1010
Rejestracja: 11 lutego 2007

Nieprzeczytany post 12 września 2012, 09:47

Gothic 1 i 2, Gran Turismo 1 i 2, Driver 2, Metal Gear Solid, Seria Syphon Filter, Mafia.
To ze starych gier, za młodości, przy których zarywało się nocki przy PS i przy pierwszym kompie jeśli chodzi o Gothic i Mafię.
Z nowych gier, nie gram dużo. Troche FM 2012 w sieci, Gran Turismo 5, ale gra która odbiera mi życie to Mas Effect. 3 raz przechodzę trójkę. Niewiarygodna trylogia. Żadna gra mnie tak nie wciągneła od czasów Gothica.


Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 12 września 2012, 10:51

A właśnie. Ktoś może grał w Metal Gear Solid na XP? Bo nie wiem jak to cudo odpalić u siebie i nie potrafię też znaleźć rozwiązania na necie (jakiś patch, który nie działa, zgodność z 95/95 też nie pomaga). Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc na PW.


Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 03 listopada 2012, 11:28

Odkładając na chwilę nowe fify i managery - kilka dni temu pewnemu całkiem znanemu tytułowi pyknęło okrągłych 20 lat.
Obrazek
W październiku 92 wyszła na automaty pierwsza odsłona Mortala, która przeniosła mordobicia na wyższy poziom brutalności i wszystkie dzieciaki z radochą zaczęły urywać głowy swoim rywalom. Wnioskując z niedawnej sondy rocznikowej zdecydowana większość forum spędziła sporo czasu próbując kombinacji przepisanych z gazetek komputerowych, które jakoś zawsze wychodziły kiedy akurat nikogo nie było w pobliżu :prochno:
Cykl doczekał się już chyba 10 odsłon , dodatkowo dwóch filmów kinowych (pierwszy całkiem całkiem) i paru seriali. Mi osobiście najbardziej do gustu przypadła chyba Trylogia, która zgrabnie połączyła pierwsze trzy części i dała sporo funu. Najświeższa część, wydana w zeszłym roku na konsole, ponoć powróciła do korzeni i to powrót w dobrym stylu.
Ostatnio zmieniony 03 listopada 2012, 11:32 przez Ouh_yeah, łącznie zmieniany 1 raz.


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 03 listopada 2012, 11:32

Sporo zagrywałem w Mortala 4, do tego stopnia że wyczaiłem że każda z 16 (chyba tyle było?) postaci ma własny specjalny cios, który notorycznie wklepywany przez gracza na najwyższym poziomie trudności skutkował Flawless Victory.


Za to nigdy nie wychodziły mi fatality :cry: :smile: chyba z dwa razy mi wyszło...


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
Castiel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 maja 2010
Posty: 3182
Rejestracja: 24 maja 2010

Nieprzeczytany post 03 listopada 2012, 14:06

Z gierkami na PC mam praktycznie zerowe doświadczenie...
Natomiast od podstawówki miałem nieprzerwanie wszystkie konsole PlayStation. Nie wiem...może te nowe gry przyzwyczaiły nas do nowych standarwód itp ale udając się w taką sentymentalną podróż te starsze gry nie dają aż takiej radości jak w czasach dzieciństwa.
Kwadratowy MGS to pod względem fabularnym fenomenalna produkcja jak i wszystkie pozostałe części. Z kanciastego Gran Turismo udało się przenieść model jazdy na PS3, Final Fantasy VII, Crash Bandicoot...jak człowiek sobie o tym wspomni to się łezka w oku kręci.
Co do Mortal Kombat to fatality chyba najłatwiej robiło się Liu Kangiem we wszystkich częściach...


Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 03 listopada 2012, 17:07

Liu Kangiem w ogóle chyba najlepiej się gra (jak już się opanuje ciosy specjalne) bo według linii fabularnej to najlepszy wojownik, który załatwił wszystkich kolejnych bossów. Mi fatale też nie wchodziły za często ale najczęściej w starych czasach drąga klasycznego
Obrazek


booyak

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 czerwca 2003
Posty: 1109
Rejestracja: 08 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 03 listopada 2012, 17:18

pan Zambrotta pisze:Za to nigdy nie wychodziły mi fatality :cry: :smile: chyba z dwa razy mi wyszło...
Jeśli chodzi o 4 to przecież w grze były opisane wszystkie ciosy w tym fatality. Większość do zrobienia klawiaturą :D


★ ★ ★
pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 28 listopada 2012, 15:15

Chyba pierwszy raz wchodzę do tego pokoju. Jaki jest powód? Dziś dowiedziałem się, że wychodzi odnowiona wersja klasyka, giganta, przekozaka, epickiej gry, czyli Baldur's Gate Enhanced Edition. Aż mi się mokro robi, jak przypomnę sobie te godziny spędzone nad BG1, BG2, PT oraz NWN. Te opowieści, walki z Kangaxxem wczytywane po 150 razy, żonglowanie ekwipunkiem żeby tylko były wyższe poszczególne rzuty obronne, teksty Jana, wskazówki Morte, zdrady Aribeth i Yoshimo, ach...:roll:

Jako, że byłem/jestem fanem cRPG zapytam z ciekawości: ktoś planuje wznowić komputerowe przygody i zakupić odnowionego oraz rozszerzonego Baldura??


Obrazek
blackadder

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 września 2006
Posty: 1387
Rejestracja: 23 września 2006

Nieprzeczytany post 29 listopada 2012, 20:10

pumex pisze: Jako, że byłem/jestem fanem cRPG zapytam z ciekawości: ktoś planuje wznowić komputerowe przygody i zakupić odnowionego oraz rozszerzonego Baldura??
Ja zaraz zabieram się za instalację :D

Jeśli chodzi o gry którym poświęciłem najwięcej czasu

cRPG - Planescape: Torment, Baldur
Turowe: Heroes 3, Fallout 2, Jagged Alliance
Strategie - Age of Empires 2
FPP : Quake 3 Arena, Half-Life 1(dalej jakoś kojarzy mi się ze świętami bardziej niż choinka - nie wiem czemu - fajnie było sobie przypomnieć ostatnio klimat w BlackMesa z genialnym soundtrackiem!)
Sportowe : Fifa 98, seria Virtua Tennis.


Obrazek
Wiking

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2008
Posty: 955
Rejestracja: 22 grudnia 2008

Nieprzeczytany post 29 listopada 2012, 20:28

blackadder pisze:
pumex pisze: Jako, że byłem/jestem fanem cRPG zapytam z ciekawości: ktoś planuje wznowić komputerowe przygody i zakupić odnowionego oraz rozszerzonego Baldura??
Ja zaraz zabieram się za instalację :D
Byłbym bardzo wdzięczny za relację po kilkugodzinnej grze. Mam W domu w orginale całą kolekcję BG (*2) i nie wiem czy jest sens dokupować jeszcze jedną :D

W Planescape: Torment muszę w końcu zagrać. Jakoś nigdy nie miałem okazji zabrać się za tą, jak słyszałem, rewelacyjną grę cRPG.


Myzarel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 maja 2006
Posty: 893
Rejestracja: 25 maja 2006

Nieprzeczytany post 29 listopada 2012, 20:40

pumex pisze: Jako, że byłem/jestem fanem cRPG zapytam z ciekawości: ktoś planuje wznowić komputerowe przygody i zakupić odnowionego oraz rozszerzonego Baldura??
Ja za jakiś czas ;) tyle że już wiem że brakować mi będzie polskiego dubbingu bo jest mistrzowski. Sarevok, Viconia, Edwin :twisted: !!!


Juve to wiara, którą noszę w sobie. Współczuję tym, którzy kibicują innym barwom, ponieważ wybrali cierpienie. - Giampiero Boniperti
pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 30 listopada 2012, 11:44

blackadder pisze:Ja zaraz zabieram się za instalację :D
Oo, Stary, jak ogarniesz temat to napisz jak prezentuje się odnowiony Baldur i czy jest sens w niego inwestować? Czy jest to tylko graficznie ulepszona 1-ka, czy jest również mocno rozszerzona fabularnie? Zostały odnowione zasady D&D, czy dalej są te same (bodaj 1.0 lub 2.0)? :)
Wiking pisze:W Planescape: Torment muszę w końcu zagrać. Jakoś nigdy nie miałem okazji zabrać się za tą, jak słyszałem, rewelacyjną grę cRPG.
Zależy co kto lubi. Dla mnie Planescape był bardzo dobry, prawie, że rewelacyjny, ale jednak Baldur czy nawet Neverwinter był sporo lepszy. PT schodził trochę w inne klimaty a dla mnie świat Fearunu był bezkonkurencyjny. Poza tym, jeśli ktoś lubi pchać fabułę do przodu raczej rozmowami, to PT będzie dla niego super. Mi brakowało w nim epickich walk a'la Kangaxx, Firkraag czy Shangalar. Również mocno ograniczony w stosunku do innych cRPG'ów był rozwój postaci. W Planescape nie dało się zrobić takiego kozaka jak np. wysokopoziomowy Kensai/Mag


Obrazek
Gotti

Juventino
Juventino
Rejestracja: 06 marca 2005
Posty: 1529
Rejestracja: 06 marca 2005

Nieprzeczytany post 30 listopada 2012, 23:36

Nie zgadzam się zdecydowanie.
Planescape Torment>Baldurs, Icewind Dale i w sumie all z tego typu.

Baldur's Gate jakoś nigdy mnie nie pochłonął, ale może zrobię kolejne podejście skoro jest odnowiona wersja.


ODPOWIEDZ