Klasyki wśród gier komputerowych

Podyskutuj na temat najnowszych gier, poradź się innych w temacie zakupu nowego komputera czy poproś o pomoc, jeśli masz jakiś problem z nim związany.
ODPOWIEDZ
herr_braun

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 kwietnia 2004
Posty: 701
Rejestracja: 01 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 09 lutego 2006, 21:07

Będę mało oryginalny i wymienie takie gierki jak:

Heroes of M&M- Praktycznie cała seria, jedne troche gorsze drugie nieco lepsze. Byłem prawdziwym maniakiem tej gierki. Wszystkie mapy poprzechodzone, zwłaszcza ograna przeze mnie trójka i mój ulubiony zamek Twierdza :smile:

Q3 i jego mod urban terror: też spędziłem nad tymi grami dużo... oj stanoczo za dużo czasu....

CM: mania kupowania i sprzedawania futbolistów dotknęła i mnie, ciągle lubie pograć w jedną z gierek z tej serii.

Ale ostatnio podjąłem heroiczną :wink: decyzję o wywaleniu wszystkich moich gierek z peceta (no może prawie :smile:)... Uznałem ostatnio, że za mało czytam i uczę się a za dużo bębnie na klawiaturze i gierki poszły....


Radidam

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 kwietnia 2004
Posty: 740
Rejestracja: 09 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 09 lutego 2006, 21:39

Moja klasyka to:

Pro Evollution Soccer- najlepsza gra pilkarska swiata
Mafia-niesamowity klimat , swietna fabula
Grand Theft Auto- klasyka, ta gra to juz jest hit swiatowy
Hitman- najlepsza gra o platnym zabojcu
Call of duty-niesamowita gra , druga wojna swiatowa i te klimaty
Medal Of Honor- patrz wyzej
Need for speed- swietna samochodowka, niesa sobie rownych
Football Manager- swietny manager nieznam lepszego.


Obrazek
zlatan_sc

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 grudnia 2004
Posty: 237
Rejestracja: 09 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 09 lutego 2006, 22:17

Nikt chyba nie wspolniał o Homeworldzie. O ile dobrze pamietam, byla to pierwsza gra RTS, w ktorej rozrywka odbywala sie w pelnym 3D. Wspaniala jak na tamte czasy grafika, cudnowna muzyka (w tym wspanialy utwor brytyjskiej grupy YES), ktora budowala fantastyczny, kosmiczny klimat. Gra dostala mase roznych nagrod, w tym chyba pierwsza ocene 10 w CD-Action :wink: Kontynuacja, rowniez znakomita, ale juz bez takiego klimatu, niestety czesto tak jest ze squelami znakomitych gier :roll:

Druga znakomita gra, a wlasciwie seria, jest Metal Gear Solid. Kto raz zagrał, musial polubic :P Chociaz sa nieuleczalne przypadki gdy komus gra nie przypadla do gustu 8) Najwieksze plusy tej gry to znakomity scenariusz, nad ktorym stada recenzentow pławily sie w błogiej ekstazie :P Do tego dochodzi klimatyczna muzyka, gadzety, ktore nie raz nas zaskakuja i masa innych dodatków, ktore pozwalaja przy grze spedzic dlugie godziny wspanialej rozrywki. POLECAM!! :P

Jest jeszcze kilka wspanialych gier ale to moze innym razem :P

I prosze, nie piszczie gier takich jak Fifa 2004.. czym taka gra zapisala sie w historii gier komputrowych, ze mozna ja nazywac klasykiem.. O_o


Obrazek
wloski w alfabecie pisze:Prawdą jest to, że eskimosi jedyną przyjemnością miedzy ludzką na jaką mogą sobie pozwolić jest pocieranie się o nosek.
Raffikki87

Juventino
Juventino
Rejestracja: 13 kwietnia 2004
Posty: 226
Rejestracja: 13 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 09 lutego 2006, 22:38

Yari pisze:To mo¿e napisze jak u mnie to jest z tak± list± pocz±wszy od ,,¶redniowiecza" :smile:

Pierwsza platforma na której gra³em to by³o atari u s±siadki , na kasety. Nie pamiêtam ju¿ co tam za gry by³y , wiêc nie wymienie ¿adnej i od razu przejdê do obiektu kultu po dzi¶ dzieñ wielu ludzi :wink: :

Amiga

Pieni±dze z komunii zosta³y przeznaczone na Amige 600.
Ale¿ to by³a maszyna , cudo i ta ¿onglerka dyskietkami :D .
Na Amigê powsta³y najlepsze gry w historii , jestem tego pewny.
Najbardziej kultowe gry z Amigi i najlepsze zarazem ( ka¿dy gracz tamtego okresu zna je na pewno ) :

Cannon fodder 1 i 2 - Chyba najlepsza . Sterowa³o siê grupk± ¿o³nierzy ( od 1 do 4 ) , zabijaj±c pocz±wszy od Niemców poprzez arabów a koñcz±c na ufoludkach :) . Nie da siê opisaæ , w to trzeba zagraæ i poczuæ nieziemski klimat .

Super frog - To z kolei najlepsza platformówka . Sympatyczna ¿aba , co chwila przyprawiaj±ca o ataki ¶miechu tym swoim skrzeczeniem . No i genialna muzyczka przygrywaj±ca w tle.

Test drive 2 i Lotus 1,2,3 - najlepsze samochodówki. Szczególnie ¿e da³o siê grac we dwóch na jednym komputerze ( w lotusa na pewno w test drive nie pamiêtam ) , z kuzynami przejechali¶my wiele tysiêcy kilometrów. :smile:

Centurion - Moja pierwsza strategia ,,pe³n± gêb±" . To przy niej poznawa³em pierwsze tajniki taktyki i strategii pola walki , co prawda dosyæ banalne , ale jednak , zawsze to co¶ , jak na 9/10 latka :).

Sensible Soccer - Najlepsza pi³ka kopana na Amigê. Czasem zastanawiam siê czy moja mi³o¶æ do Juve narodzi³a siê po kupnie koszulki czy dziêki tej grze , oczywi¶cie gra³em tylko Juve :).


.

Ach Amiga i te czasy pamiętam jak całymi dniami zkuzynami nawalalismy w Cannon Foder wyrąbista gierka .Superfrog to absolutna gra .Ja do tych gier dodałbym :
Lotus 3 -najlepsze trasy z wszystkich
Lotusów .Auta ,wogóle wszystko luepszone ,najlepsza czesc
Jaguar tez swiente wyscigi .
Jeszcze były takie motory gdzie się scigałes a przy tym nawalałes się z przeciwnikami .

:smile: :smile: :smile: :smile: :smile: :smile:


Na wielkiej scenie ¿ycia musimy zagraæ dobrze role sw± .

NIEWA¯NE CZY SERIE A ,B ,C1 ,C2 ,D ,JUVENTUS TO JEST NAPRAWDE WA¯NE .
juverm

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 listopada 2005
Posty: 792
Rejestracja: 05 listopada 2005

Nieprzeczytany post 09 lutego 2006, 22:43

Ludzie :!: Zapomnieliście o takiej klasyce jak MARIO BROS :!:
Nie wieże żebyście nie grali...

Z takich obecnych gier, nieco starszych jak i współczesnych w jakie lubie sobie pograć to:

1. Max Payne 1 i 2
2. Mafia
3. GTA Seria
4. Splinter Cell :!:
5. Metal Gear Solid - ale na PS2
6. PES wszystkie...

Aha i mam do was jeszcze jedną wielką prośbę. Miałem taką grę na PSX co się nazywała Pandemonium. Niestety gra poszła w niepowołane ręce (Tak to jest kiedy ma sie bezmózgą siostrę). Gdyby ktoś miał tą grę i byłby w stanie przegrać (Oczywiście zapłacę za płytki i transport) lub wiedział skąd ściągnąć byłbym bardzo wdzięczny...

Ten Pandemonium to również jedna zmoich ukochanych gier "dzieciństwa" :P


Obrazek
Lopez

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 sierpnia 2005
Posty: 118
Rejestracja: 18 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 09 lutego 2006, 22:52

Hmm.... to były czasy.. :-D
zadowalały mnie gry w stylu Mario, Schorch
Kiedys nawet nie marzyłem, ze bedzie taka gra jak Screamer ( http://www.fajnegry.krakow.pl/s/screamer.htm ) jak brat przyniósł to była masakra/.. cały dzien skakałem z niedowierzania, z radosci... "3d samochody... niemozliwe" :lol:
Ale jak zobaczyłem u kolegi Quake to myslalem, ze sie posram..:lol:
to było niemozliwe chodzic i strzelac w 3d.... tylko niestety u mnie nie chodziło... Brat robił co mógł, zeby kupic czesci do kompa (zbierał i sprzedawał jagody ) :smile: ale zarobił i kupił :lol:
Pózniej jakos mielismy GTA (demo ) ale to było niewazne... całe dnie przed kompem :lol:
Worms 2 masakra... codziennie z kolegami (6) siedzielismy i gralismy 8)
Jakos jeszcze sie przewijały co nowsze gierki, a co do piłki noznej to oczywiscei gralismy w Fife na Commodore 63 :smile:
Ale jak mielismy kompa, Fife 98,,.. to pamietam jak nie mogłem nawet na minute wejsc na kompa.. brat tylko grał i grał całymi dniami....
To dopiero były czasy... nie martwilismy sie o to, ze cieka grafika czy cos, tylko sie grało co sie miało i to sprawiało wielką przyjemnosc :wink:


Obrazek
KamilDeath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 czerwca 2004
Posty: 294
Rejestracja: 04 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 09 lutego 2006, 22:58

jak dla mnie klasykiem jest Saga Baldurs Gate grajac czujesz sie naprawde pochloniety cala historia i kiedy dochodzisz do samego konca tzn. TronBhalla i czytasz epilogi ...... eeeh czujesz jakbys naprawde wplynal na czyjes zycie :) ogolnie zadna inna gra nie dala mi tyle wspomnien :) ( my jestesmy bohatery ja , ty i Boo :) ) albo moja babcia mowila ze zostane niczym wiecej niz nozem do smarowania masla :) ) eeeeh
do klasyki zaliczam rowniez gry w tym swiecie czyli PlanescapeTorment i Icewind Dale .......... ilez wieczorow sie spedzilo ....... Morte : widziales jak ona na mnie patrzy ?? hehehe ......


...abyssus abyssum invocat.......piekło wzywa na pomoc piekła....
Copiczenkowiczenko

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 lipca 2005
Posty: 255
Rejestracja: 05 lipca 2005

Nieprzeczytany post 09 lutego 2006, 23:02

przede wszystkim genialna FiFA 2002
Tony Hawk pro skater 2
Diablo II
GTA II
Need for Speed od "trójki" do Most Wanted


juve_pany

Juventino
Juventino
Rejestracja: 18 lutego 2004
Posty: 176
Rejestracja: 18 lutego 2004

Nieprzeczytany post 09 lutego 2006, 23:16

Dla mnie klasyka to:
- Pong - odbijanie piłeczki (kwadratowej :wink: ) paletkami (kreski ) ale gra i tak super :D
- Super Mario - super gra, chętnie od czasu do czasu pograł bym w nią jeszce ale nie mam pegazusa a na kompie to nie to samo :P ale jak możecie to dajcie linka (tylko do jakiejs wersji z poprawioną grafiką :P )
- Kontra - kolejna super platwormowka na pegazusa :)
- BomberMan - moja pierwsza gierka na kompa :D tez możecie dać link :P mam nadzieje, że dacie wersje w którą grałem :lol:
- Transport Tycoon - także prosze o link, ale chodzi mi tylko o jakiegos patcha żebym mógł pograć na XP 8)
- Baldur's Gate - chodzi o całą sage; jeszcze teraz czasem siegam po gry z tej serii; wtajemniczeni wiedza o co chodzi :wink:
- Mafia - super gra i to w moich klimatach 8)
- GTA - tez wiekszosc serii
- Rollercoaster Tycoon

Ehhh... Stare czasy - nabrałem ochoty na gre 8) . W niektóre z tych gier śmigał bym godzinami gdybym miał czas. :) Mógłbym jeszcze wypisać duuuuużo gier, ale prosiłbym Was o za dużo linków. :smile: Tak więc prosze jeszcze raz o te linki no i z góry dziekuje.


Axel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 maja 2005
Posty: 411
Rejestracja: 30 maja 2005

Nieprzeczytany post 11 lutego 2006, 11:35

Gierki do których czesto wracam to:
- Planescape Torment
- Diablo II
- Divine Divinity
- Europa Universalis
- Disciples
- ProEvo 4 i 5
- Robin Hood Legend of Sherwood (naprawdę fajna gierka)
- Grimm Fandango
- Tomb Raider II, III oraz IV
Ostatnio zmieniony 11 lutego 2006, 16:30 przez Axel, łącznie zmieniany 1 raz.


"Grazie o Signore per avermi la Juventus"
Tony

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 listopada 2004
Posty: 7
Rejestracja: 15 listopada 2004

Nieprzeczytany post 11 lutego 2006, 11:50

Dla mnie najlepsza gra w historii jest stara jak swiat (7 lat) SYSTEM SHOCK 2 - gra pomimo swietnej pierwszej czesci raczej slabo znana w naszym kraju. Szkoda tylko,ze czlowiek juz sobie nie moze w nia pograc - ach te problemy na windowsie xp:(((((((((((((((((((


ULAT

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 marca 2005
Posty: 424
Rejestracja: 05 marca 2005

Nieprzeczytany post 11 lutego 2006, 12:06

Moje ulubione wręcz kultowe dla mnie gry to bez wątpienia:
Mafia-ten klimat 8)
Call of Duty
Heroes of Might and Magic 3
FIFA 2003-właściwie to sam nie wiem dlaczego akurat ta część....po prostu najbardziej mnie wciągnęła. Bardzo udana (przynajmniej moim zdaniem) była także WC 2002.
Max Payne 2-dlaczego nie część 1 ?? hehe pewnie dlatego że nigdy jej nie przeszedłem :smile:


Tom A Juve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 grudnia 2005
Posty: 160
Rejestracja: 17 grudnia 2005

Nieprzeczytany post 11 lutego 2006, 12:37

Lord Juve : Jeśli Heroes 3 cię teraz odpycha to powiem ci szczerze Nie masz po co kupować 5 części Nie jesteś fanem tej gry lecz tylko czasowym fascynatem Nigdy nie zrozumiesz co to tak naprawde kultowy Heroes...HEROES rządzi !!!


jeśli nie masz nic mądrego do powiedzenia, proszę nie ubieraj tego faktu w słowa...
Axel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 maja 2005
Posty: 411
Rejestracja: 30 maja 2005

Nieprzeczytany post 11 lutego 2006, 13:00

Tom A Juve:
Lord Juve : Jeśli Heroes 3 cię teraz odpycha to powiem ci szczerze Nie masz po co kupować 5 części
Nie wiem co ma jedno do drugiego...
Nie jesteś fanem tej gry lecz tylko czasowym fascynatem Nigdy nie zrozumiesz co to tak naprawde kultowy Heroes...HEROES rządzi !!!
Ooo Lordzie zobacz jakich ciekawych rzeczy się o sobie dowiadujesz...a tak na serio to kto Ci dał prawo decydować kto jest kim? Raczej Bogiem nie jesteś...!


"Grazie o Signore per avermi la Juventus"
valsir

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 listopada 2003
Posty: 485
Rejestracja: 13 listopada 2003

Nieprzeczytany post 11 lutego 2006, 13:46

Zacznijmy od zdefiniowania słowa klasyka gier komputerowych:]

Dla mnie klasyka to dune 2, warcraft, skyrods, polanie, dungeon hack, raptop, alladin;) oraz boski heretic, steel panthers, mortal combat, F15 strike 2, transport tycoon oraz daggerfall (gra zajmowała prawie 100MB a wtey to było ogrom:]- gierki w które pogrywałem 15,10 lat temu

a my chyba mówimy tu o kanonie gier czyli gry w które należało zgrać choć raz:] Ja tu wymienię kilka
ceasar 3 diablo baldursy heroes II&III hitman world cup98 collin mc rally 2 starcraft GTA warhamer final liberation-dark omen

To takie jakie najbardziej zapamiętałem


ODPOWIEDZ