Problem natury dźwiękowej...

Podyskutuj na temat najnowszych gier, poradź się innych w temacie zakupu nowego komputera czy poproś o pomoc, jeśli masz jakiś problem z nim związany.
ODPOWIEDZ
LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 14 stycznia 2006, 14:09

Witam, mam problem. Mianowicie gdy kupiłem kompa kupiłem sobie zestaw głośników 2.1 Creative Inspire P380. Ostatnio chciałem podłączyć wieżę(LG LM-1030). Jest jednen problem, okazało się, że głośniki 2.1 i wieża korzystają z tego samego złącza. Wieże mam podłączoną na złączu AUX. Mam kartę zintegrowaną na płycie gł. a płyta to ASUS A8N-SLI. Nie mogę jednocześnie mieć podłączonej wieży i głośników :doh: Być może robie coś źle, nie wiem. Boję się kombinować z podłanczaniem żeby nie spalić wejścia na płycie gł. Możecie mi coś poradzić :?:

P.S Czy kożystanie jednocześnie ż wieży i tych głośników jest dobre :?: CZy będą ze sobą współpracować i ewentualnie na czym wg Was będe miał lepszy dźwięk :?:


kornknot

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 stycznia 2003
Posty: 929
Rejestracja: 12 stycznia 2003

Nieprzeczytany post 14 stycznia 2006, 15:46

Musze o to zapytac bo mnie to ciekawi - po co Ci jednoczesnie glosniki podlaczone i wieza? Bo z tego co sie orietuje to zawsze sie podlaczalo ja do komputera jesli sie nie mialo glosnikow i sie wlasnie w ten sposob przez nia chcialo sluchac.
Co do samego podlaczenia to nie wiem czy jest mozliwosc podlaczenia dwoch na raz. Ale watpie(no chyba ze udaloby Ci sie podpiac te glosniki do wiezy co na 95% bedzie niewykonalne) - w koncu to tak jakbys dwie pary glosnikow próbowal podlaczyc...


Bad_Magick

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 lutego 2004
Posty: 299
Rejestracja: 21 lutego 2004

Nieprzeczytany post 14 stycznia 2006, 15:53

Mam ta sama plyte glowna (tyle ze nie SLI :P) i udalo mi sie podpiac glosniki i wieze. Nie wiem jak to jest u Ciebie ale z moja obudowa jest to tak rozwiazane ze z tylu mam 6 wtyczek audio (z tego glosniki korzystaja z 3 - mam tam podlaczone creative 6.1(a moze 5.1 :P) ) a z przodu obudowy mam drugie wyjscie aux i mic. I wlasnie na tym drugim wyjsciu mialem podlaczona wieze i wszystko chodzilo.

Mozesz ewentualnie miec prolemy z ustawieniem tego w orpogramowaniu ale czasami metoda prob i bledow jest najlepsza.
Ostatnio zmieniony 14 stycznia 2006, 16:44 przez Bad_Magick, łącznie zmieniany 1 raz.


wloski

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 stycznia 2005
Posty: 2327
Rejestracja: 30 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 14 stycznia 2006, 15:57

kornknot pisze:w koncu to tak jakbys dwie pary glosnikow próbowal podlaczyc...
tu masz racje bo myslaem nad tym jak podłączyć sprzecik tzn Crativki 2.1 i 5.1 nararaz co jest prawdopodobnie wykonanlne , ale z drugiej strony taki bezsens to jest bo lepiej kupic sprzęcior dobry niz bawic sie w pierdółki

hmm ja polecam zalatwienie spoko zmachola i bawienie sie w sprzęcik i wyciepanie glosnikow do kompa kupisz se części i zlozysz wlasne glosniki i bede wykonane przez ciebie dla wlasnych potrzeb ;] polecam wlasnej robotki sprzecik bardziej sie oplaca
Bad_Magick pisze:mam tam podlaczone creative 6.1
oj to ja o czymś cholerka niewiem hehe spox , ale tu jest pomylka 5.1 ;]


LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 14 stycznia 2006, 16:07

Ok, ale teraz mam dylemat, z czego kożystać, czy z tych głośników czy z wieży :?: Możecie mi poradzić :?:


Kombinat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 grudnia 2004
Posty: 96
Rejestracja: 10 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 14 stycznia 2006, 16:36

Jak mamy Ci poradzić. Nie widzimy tego sprzętu. Sam oceń co jest lepsze, wieża, czy creativy. Zastanów się do czego będziesz używał sprzętu. Do gier wg. mnie lepsze są głośniczki. Do muzy czyli do głośniejszego grania lepsza wieża.
Jeszcze atut głośniczków do subwoofer...

Można też spróbować podłączyć i to i to :) Czyli zrobić sobie zestaw 5.1 :) Wieżę na tył Creative na przód... Jeśli zintegrowana karta jest 5.1 nie powinno być problemu :)


Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1703
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 03 maja 2006, 16:12

No cóż, surroundu z tego nie zrobisz... ale są proste wyjścia, po co tak kombinować.
1) Kupujesz na allegro rozgałęźnik jack3.5, wpinasz go do audio out dźwiękówki, a do dwóch "powstałych portów" wieżę i głośniki.
2) Podobnie jak już ktoś napisał, prawdopodobne, że twoja mobo ma wewnętrzne złącze audio-out na panel przedni. W takim wypadku odpowiedni kabelek z obudowy bądź wycieczka po panel 5.25 tudzież 3.5 na allegro, podłączyć co trzeba i masz drugie audio out. A jak czytamy w specyfikacji A8N-SLI na stronie producenta, twoja płyta MA to złącze:
- Front panel audio connector
więc problem z głowy.

pozdr


Axel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 maja 2005
Posty: 411
Rejestracja: 30 maja 2005

Nieprzeczytany post 03 maja 2006, 17:06

Trochę z innej beczki: Chciałem sobie dość nie dawno kupić te oto głośniki:
http://www.allegro.pl/item100499853_sup ... 3000w.html - kosztowały coś ok. 320zł. Ale szczęśliwy traw chciał iż pozanałem kolesia, która zna się świetnie za sprzęcie grającym i doradził mi żebym dozbierał trochę kasy i kupił głośniki kolumnowe + wzmachol; wyniosło mnie to ok. 450zł - takie głośniki działają lepiej i dłużej od popularnych głośników PC, które mają dendencję do przepalanie się nawet po roku użytkowania(wiem to z własnego doświadczenia). Jedyny problem tkwi w tym, że jeśli chce się kupić tanio dobre głośniki i wzmacniacz to trzeba jednak trochę w tym necie pogrzebać :|.


"Grazie o Signore per avermi la Juventus"
Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1703
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 03 maja 2006, 17:40

A Tobie się nie chce? :)
Przede wszystkim, bardzo dobrze że nie kupiłeś tych Tracerów. To marka niezbyt uznana, słynie z taniego sprzętu i płonących zasilaczy.
No cóż, po pierwsze to odsyłam Cię na: http://forum.purepc.pl do działu "Elektronika" i tematu przyklejonego "Wszystko o stereo". Ja od siebie powiem tyle, choć znam się powierzchownie, że za tą cenę możesz poszukać jakiegoś zadbanego wzmacniacza Unitra/Diora i również polskich głośników Altus/Tonsil... ew. możesz pójść w jakiś wzmak Denona, kolumienki Kody... możliwości jest sporo, ale pamiętaj, że tematyka sprzętu audio jest rozbudowana jak konstrukcja wieży Eiffel'a więc lepiej sporo czytaj i pytaj zanim podejmiesz decyzję.

pozdr


ODPOWIEDZ