Pro Evolution Soccer - TUTAJ WSZYSTKO

Podyskutuj na temat najnowszych gier, poradź się innych w temacie zakupu nowego komputera czy poproś o pomoc, jeśli masz jakiś problem z nim związany.
ODPOWIEDZ

FIFA 2006 VS PRO EVOLUTION SOCCER 5 !!! KTÓRA Z TYCH GIER JEST LEPSZA ??

Można wybrać tylko 1. opcję

 
 
Pokaż wyniki
couec

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 października 2010
Posty: 490
Rejestracja: 01 października 2010

Nieprzeczytany post 20 października 2010, 22:20

<Nedved> pisze:Jak nie wiecie to karne się strzela tak:

Domyślne sterowanie na klawierce:

Q (Zmiana zawodnika) + A (Strzał) + Strzałka w lewo lub prawo (Kamera do rzutów karnych) lub w dół i w górę (kamera meczowa). Wtedy piłka leci w dolny prawy lub lewy róg bramki ;) Mi działa na 100%
Mam nadzieje, że tylko tak podałeś i nie grasz na klawiaturze?


MCL

Juventino
Juventino
Rejestracja: 08 marca 2010
Posty: 418
Rejestracja: 08 marca 2010

Nieprzeczytany post 21 października 2010, 11:43

@DON:

Mam kumpla co z równie dobrym powodzeniem grał na padzie co na klawiaturze, w pesie 2008 ;) Co prawda teraz z dryblingiem 360 stopni nie dałby rady ale wtedy grał zaskakująco dobrze.


http://mclpl.blogspot.com <-- Opowiadania, recenzje i inne ciekawe teksty :)
couec

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 października 2010
Posty: 490
Rejestracja: 01 października 2010

Nieprzeczytany post 21 października 2010, 11:50

Możliwe.. ale idąc tropem klasyka.. gra na klawiaturze to jak walenie konia głową..


Netiux

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 listopada 2010
Posty: 52
Rejestracja: 27 listopada 2010

Nieprzeczytany post 31 października 2011, 19:52

Nie widziałem takiego tematu, widziałem jedynie o 2011 więc postanowiłem takowy założyć.
Czy ktoś już grał? Jak wrażenia? Czy gra przebija Fife czy na odwrót? Prosiłbym o w miarę przemyślane odpowiedzi.
W moim przypadku wygląda to następująco że gra mi się bardzo przyjemnie w 12. Podania są bardzo dobre, dokładne. Strzały są trudniejsze, przez co bardziej realistyczne. Podania prostopadłe to już nie to samo co w poprzednich wersjach. Teraz żeby zagrać porządną prostopadłą piłkę trzeba się sporo namęczyć. Dodatkowo fizyka i grafika gry jest miodna. Dodatkowo można na spokojnie wygrać z Interem ale za to przegrać z Napoli. Gra nie bazuje już na umiejętnościach tylko na dobrym ustawieniu. To można powiedzieć o plusach. Minusów jest też trochę. Jednym z minusów jest zdecydowanie gra bez piłki co było już w wielu poprzednich częściach. Piłkarze zachowują się jak barany w niektórych momentach, nie potrafią przeciąć podania które przelatuje im centymetr od stopy. Dodatkowo gra bramkarzy jest fatalna, okropna, przebrzydła i wszystko co najgorsze. Bramkarze wypuszczają tak słabiutkie piłki że to jest przesada dlatego najwięcej bramek wpadało mi z dobitek. Kolejnym minusem może być nie odwzorowanie umiejętności w życiu realnym do gry. W PES'ie Pepe oraz Krasić są jednymi z najlepszych skrzydłowych. Ba, Pepe jest nawet lepszy gdyż ma lepszą kondycję. Wydaje mi się że Matri jest też trochę przesadzony. Reszta jest w miarę w porządku. Oczywiście z Juventusu.
Mimo tych minusów gra jest naprawdę fajna i godna uwagi. Poziomy są mega trudne, przyznaję. Gram od jakiegoś czasu na Professionalu i zdarza mi się przegrać.
Teraz czekam na Wasze opinie. :D


meda11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 grudnia 2007
Posty: 1280
Rejestracja: 24 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 31 października 2011, 21:51

Jako wielki fan serii ISS/PES od roku 98 stwierdzam, że seria skończyła się w roku 2006, tj. PES 6. Od tamtej pory seria stoi w miejscu, a to w elektronicznej rozrywce oznacza, że jest baaardzo źle. PES wygrywa z produktem EA tylko pod trzema względami - licencja na LM/LE, modele piłkarzy, replay'e. Rzeszta z engine'em na czele nie dorasta grze elektroników. Za chwilę będziemy mieli 2012 rok i jak widzę w PES2012 animacje z 8-kierunkowym obracaniem się piłkarzy na czele, czy też podania lecące niemal po linii prostej i błyskawicznie oddawane strzały po wciśnięciu przycisku (bez względu w jakiej sytuacji jest piłkarz) to jedyne o czym myśle to sprzedanie liścia Seabass'owi za zniszczenie serii. Dwójka producentów z EA, która zabrała się za poprawienie gier z serii FIFA (zaczeli bodaj od edycji 07) nie raz i nie dwa podkreślała, że ISS i pierwsze PESy były dla nich wzorcem. Goście wzieli to co najlepsze (włącznie z klawiszologią) i ulepszając to co się dało + wprowadzając własne pomysły sprawiali, że FIFA rozwijała się z każdą kolejną edycją. No i od "części" nr 9 są twórcami najlepszego symulatora gały. Seabass natomiast przeniósł engine z początku XXI w., dorzucił świetnie wyglądające na zbliżeniach/powtórkach modele piłkarzy (+720p) i myśli, że jest fajny. :lol: AI w produkcie KONAMI w połączeniu ze słabą animacją zamieniły świetny symulator w taką sobie arcade'ówke. I to pisze człowiek, który niegdyś gardził serią EA i zagrywał się w ISS/PES. :angry:


Obrazek
xam

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 czerwca 2006
Posty: 124
Rejestracja: 17 czerwca 2006

Nieprzeczytany post 17 listopada 2011, 12:18

Ja się z tym nie zgodzę.
Ja byłem wielkim fanem FIFY i gdy miałem przyjemność w końcu zagrać w 2012 to po 5 minutach wyłączyłem. Gra jest tak denna, że to szok.

A co do PES 2012 gram do tej pory w trybie Legendy.
Podoba mi się to, że jest ona realistyczna tzn. jednego dnia strzelisz 3 bramki, a w następnych meczach mimo, że masz sytuacje 100% to i tak albo przestrzelisz, albo strzeli w prost bramkarza.

Polecam PES'a


Juras_Senat

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 marca 2010
Posty: 1076
Rejestracja: 21 marca 2010

Nieprzeczytany post 17 listopada 2011, 15:48

xam pisze:Ja się z tym nie zgodzę.
Ja byłem wielkim fanem FIFY i gdy miałem przyjemność w końcu zagrać w 2012 to po 5 minutach wyłączyłem. Gra jest tak denna, że to szok.

Jakieś argumenty? Z takimi opiniami spotykam się u ludzi, którzy nie potrafią ogarnąć nowego systemu bronienia dostępu do własnej bramki. ;)
Pes dla mnie stał zawsze na straconej pozycji przez braki w licencjach. Zwyczajnie wolę mieć szersze pole wyboru.


Obrazek
Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 17 listopada 2011, 15:59

Licencje? Pes nie ma pełnej angielskiej a zresztą wgrasz patcha i wszystko masz. Pes ma licencje na CL i LE aaa i jeszcze na Copa Libertadores a Fifa co? :D

Ostatnio FIFA w którą grałem to 2005, lecze w oczekiwaniu na PESa 2012 postanowiłem pograć w Fife ale 11. Na początku wydawała się fajna, lecz po około dwóch tygodniach tylko zaśmiecała mi dysk. Wywalili mnie z Juve po zwycięstwie z Interem 4:1 (wcześniej trzy porażki). Ogólnie FIFA jest sztuczna i mnie nie przekonuje niczym poza polskim komentem i napisami!

PES 12 rulez! :dance:


Juras_Senat

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 marca 2010
Posty: 1076
Rejestracja: 21 marca 2010

Nieprzeczytany post 17 listopada 2011, 16:27

Wojtek pisze:Licencje? Pes nie ma pełnej angielskiej a zresztą wgrasz patcha i wszystko masz. Pes ma licencje na CL i LE aaa i jeszcze na Copa Libertadores a Fifa co? :D
Se wgram, na konsole. ;)
A nie ma Pucharu Azji aby?
Mi do szczęścia potrzebne są tylko licencjonowane ligi. Gram tylko po sieci i nie lubię być ograniczony wyborem pomiędzy kilkoma prawdziwymi ligami. Wszystkich trybów typu "Be a Legend" czy super-hiper trybu menadżerskiego mogłoby dla mnie nie być. To nie znaczy, że jestem jakimś hejterem pes-a, to kwestia świadomego wyboru. ;) Zdarzało się, że wielu rozwiązań zazdrościłem fanom kopaniny od Konami. Choć w tej chwili nie ma specjalnie czego. ;)


Obrazek
Netiux

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 listopada 2010
Posty: 52
Rejestracja: 27 listopada 2010

Nieprzeczytany post 17 listopada 2011, 16:47

Zawsze zazdrościłem Fifie trybu menadżerskiego który po prostu jest bardzo dobry. Master League w PES'ie jest denne dlatego nawet nie odpalam tego gówna. Co prawda pograłbym ale z gotową kadrą a nie wiem jak było w poprzednich to mogłeś wybrać że dostaje się jakiś łebków albo pełny skład. Np. w PES'ie 10 na PS2 była taka opcja, w PES'ie 12 na PC już nie.
Jednakże Become a Legend polecam. Sam gram obecnie drugi sezon. W pierwszym byłem w holenderskim Vitesse to wygrałem z nimi mistrza, król strzelców i MVP, tak samo w pucharze a teraz siedzę w Sevilli. Ostatnio nawet strzeliłem hat-tricka Barcie w pucharze. :)
A następnego dnia można nie strzelić nic, oprócz jednej bramki. To jest znakomite o czym wspominał kolega ileśtamrazy up.

Co do Fify to ściągnąłem 12, tako żeby porównać. I nie wiem czy to ja mam coś źle ustawione ale grafika jest paskudna. Do PES'a się nawet nie umywa. Dodatkowo cały system gry jest dla mnie denny. No ale ten tryb menadżerski..

Wyobraźcie sobie połączenie Football Managera z PES'em. Oczywiście nie w każdym calu. Ale wtedy gdyby zrobili taki Master League na podstawie FM'a to bym chyba nie wyłączył już tej gierki. :D


Bruce Badura

Juventino
Juventino
Rejestracja: 24 maja 2011
Posty: 740
Rejestracja: 24 maja 2011

Nieprzeczytany post 17 listopada 2011, 18:00

Najlepsza gra piłkarska na peceta jaka kiedykolwiek powstała to PES 6. Konsole górą. Fifa na konsole jest bardzo dobra.


PaulCone

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 sierpnia 2008
Posty: 332
Rejestracja: 13 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 19 listopada 2011, 17:59

Posiada ktos patcha do PESa '12 na PS3, wer. 1.02, BLES 01407 :?: :?:


Netiux

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 listopada 2010
Posty: 52
Rejestracja: 27 listopada 2010

Nieprzeczytany post 09 kwietnia 2012, 11:34

Mam pytanie. Mianowicie:
Czy jest możliwość wgrania innych, załóżmy starszych strojów do PES'a 2012? Chciałbym cofnąć się w czasie i założyć inną koszulkę. A jeśli to nie możliwe to czy można owe koszulki zedytować?


PaulCone

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 sierpnia 2008
Posty: 332
Rejestracja: 13 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 02 czerwca 2012, 21:33



Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 19 lipca 2012, 22:32

DEMO PES'a 2013 już w środe 25 lipca.

Europejskimi zespołami dostępnymi w grze będzie w pełni licencjonowana reprezentacja Niemiec, Portugalii, Włoch i Anglii.
W trybie Copa Lidertadores zagramy Santos FC, SC International, Fluminense i Flamengo.

Przetestować grę będziemy mogli na dowolnym poziomie trudności.

Fajnie będzie pograć ItalJuve ; )


ODPOWIEDZ