Pro Evolution Soccer - TUTAJ WSZYSTKO

Podyskutuj na temat najnowszych gier, poradź się innych w temacie zakupu nowego komputera czy poproś o pomoc, jeśli masz jakiś problem z nim związany.
ODPOWIEDZ

FIFA 2006 VS PRO EVOLUTION SOCCER 5 !!! KTÓRA Z TYCH GIER JEST LEPSZA ??

Można wybrać tylko 1. opcję

 
 
Pokaż wyniki
Netiux

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 listopada 2010
Posty: 52
Rejestracja: 27 listopada 2010

Nieprzeczytany post 13 grudnia 2012, 21:43

Wie ktoś w jaki sposób można dodać Alexa? Jakiś patch?


ReinerJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 06 marca 2010
Posty: 332
Rejestracja: 06 marca 2010

Nieprzeczytany post 16 lutego 2013, 11:56

Wie ktoś może skąd mogłbym pobrać jakiegoś patcha do PES 13, ktory doda do gry zmiany z zimowego okna transferowego?


Marat87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2011
Posty: 2470
Rejestracja: 17 maja 2011

Nieprzeczytany post 16 lutego 2013, 12:03

http://pesedit.com/forums/showthread.ph ... !-03-02-13

Zdecydowanie najlepszy patch do PES.


mephisto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 stycznia 2013
Posty: 85
Rejestracja: 25 stycznia 2013

Nieprzeczytany post 05 lipca 2013, 12:32

Interesuje się ktoś nowym PESem? Ja szczerze mówiąc czekam na powrót tej serii do świetności, bo właśnie z nią jestem bardziej 'zżyty' niż z Fifą. Niestety, ostatnie części gry od żółtków nie były w stanie przykuć mnie do ekranu na dłużej i grałem w produkcję od EA. Ale jak tak patrzę na gameplaye i trailery, to PES robi na mnie naprawdę dobre wrażenie! Widać, że kontrola nad piłką jest zdecydowanie większa aniżeli w ostatnich latach, dopracowano grafikę, twarze, widać że trybuny żyją, a ruchy zawodników nie są już tak 'drewniane'. Ja czekam z niecierpliwością! Jakby ktoś nie widział :
http://www.youtube.com/watch?v=9TXK1ATi5ZA


LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 05 lipca 2013, 21:03

Jak dostanę demo to ocenię. Natomiast w tym roku PES ma sporą przewagę nad FIFA na PC. Decyzja, jakże przewidywalna o podziale na gorsze (PC, PS3, Xbox 360) i lepsze platformy (XO i PS4) skazuje pecetowego gracza na PESa, którego najnowsza część wprowadza sporo nowości.


mephisto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 stycznia 2013
Posty: 85
Rejestracja: 25 stycznia 2013

Nieprzeczytany post 23 września 2013, 18:17

No i cóż, jakkolwiek same mecze w nowego PESa gra się świetnie, tak niestety KONAMI jak zwykle musiało coś spie*rzyć.

Zanim zagrałem naczytałem się wiele opinii, bardzo skrajnych. Jedni pisali, że żółtki polecieli w kulki i żadna rewolucja nie miała miejsca, inni że to najlepsza gra piłkarska w historii. Tych pierwszych opinii było więcej, co mnie teraz w sumie dziwi. Niby sam tak pomyślałem przy pierwszych dwóch meczach, ale im dłużej grałem tym było fajniej. Gra jest wolna, kapitalnie wygląda atak pozycyjny, a przy tym jest nieprzewidywalna. Wciąż jest to gra, której uczymy się z meczu na mecz, a i tak nie ma możliwości opanowania jej do perfekcji. W sumie CZASEM piłkarze zachowują się jak idioci, ale da się to przeboleć. Nie do końca jestem też zachwycony bramkarzami, ale suma sumarum gra się naprawdę fajnie i przynajmniej mi ciężko było się oderwać

Graficznie jest bardzo ok, mnie się podoba. Co do twarzy to odwzorowują zawodników albo perfekcyjnie albo żenująco. W Juve super wygląda Buffon i Pirlo, w miarę dobrze Barzagli, Chiellini, Tevez i Vidal, gorzej Marchisio i Bonucci, natomiast taki Lichtsteiner, Vucinic, Llorente czy Asamoah to totalne randomy :P. Jednak styl ich wykonania jest bardzo fajny. No i nowe animacje daja radę!

No i przejdźmy do rzeczy, która mnie najbardziej zasmuciła, a mianowicie żenujący tryb menedżerski. Został totalnie skurczony. Do absolutnego minimum, przy tym tracąc klimat. Nie ma już konferencji prasowych, prezentacja zawodnika ogranicza się do chwilowego urywka, w którym pokazuje się w nowej koszulce. Po prostu gramy mecze. Nawet okienko transferowe kończy się po 3 czy 4 przejściach dalej. Nie wędrujemy juz wcale z dnia do dnia. Ja wiem, że w PESie zawsze najważniejsza była sama rozgrywka, ale bez przesady... O licencjach nie będę mówił, bo to oczywiście jedna wielka lipa, ale tutaj panowie z PESEdit już działają :).

Nie wiem, czy kogoś to interesowało, skoro mamy erę FIFY (oby przemijającą), ale postanowiłem zamieścić swoje luźne przemyślenia po obczajeniu nowego PESa, co by ludzie wiedzieli, że nie jest źle i są nadzieje. Bo jest najlepiej od legendarnego PESa6 :dance:. W porównaniu z demem gry od EA zdecydowanie bardziej spodobał mi się produkt KONAMI, czas na pełną wersję FIFY.


Gotti

Juventino
Juventino
Rejestracja: 06 marca 2005
Posty: 1529
Rejestracja: 06 marca 2005

Nieprzeczytany post 23 września 2013, 18:50

Dla mnie to jest najgorszy PES w historii tej serii i po kontakcie z tą wersją stwierdziłem, że Azjaci po prostu nie są w stanie zrobić dobrej gry piłkarskiej. Ten PES jest dla mnie osobiście żenująco słabą grą w porównaniu do dema FIFY14 w które gra się bardzo przyjemnie mimo, że to niemal w 100% odgrzewany kotlet. PES ma bardzo słabe tryby gry online i to też go mocno skreśla w moich oczach, bo zamówiłem preorder FIFY, bo wiem, że tam tryb online jest lata świetlne przed Konami.

Ogólnie nie polecam PESA. Nie kupiłbym go nawet za 20 zł.

ps. Jedyny znośny PES w którego da się grać to tylko PES 6.


Eric6666

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 listopada 2006
Posty: 2129
Rejestracja: 13 listopada 2006

Nieprzeczytany post 24 września 2013, 01:04

Gotti pisze:Dla mnie to jest najgorszy PES w historii tej serii i po kontakcie z tą wersją stwierdziłem, że Azjaci po prostu nie są w stanie zrobić dobrej gry piłkarskiej. Ten PES jest dla mnie osobiście żenująco słabą grą w porównaniu do dema FIFY14 w które gra się bardzo przyjemnie mimo, że to niemal w 100% odgrzewany kotlet. PES ma bardzo słabe tryby gry online i to też go mocno skreśla w moich oczach, bo zamówiłem preorder FIFY, bo wiem, że tam tryb online jest lata świetlne przed Konami.

Ogólnie nie polecam PESA. Nie kupiłbym go nawet za 20 zł.

ps. Jedyny znośny PES w którego da się grać to tylko PES 6.
Jako, że Fifka przeciekła trochę wcześniej jestem już po kilku spotkaniach w fifie i powiem szczerze, że chyba jej już nigdy nie uruchomię :angry: w demo jeszcze jakoś mi się grało, bo tłumaczyłem sobie, że pełna wersja będzie lepsza, ale po tym czegoś uświadczyłem nie wiem, czy się śmiać, czy płakać. Postacie poruszają się jak w Fifie 2002, gdzie ich start do piłki, bądź zabranie z nią zajmuje tak długo, że można oszaleć. Ich sposób poruszania jest tak sztuczny i "drewniany", że Rasiak byłby tak jak Messi. Ciekawi mnie opinia innych na ten temat, bo jestem strasznie nią zniesmaczony.

Pes 14 nie jest, aż tak fatalny ( mówię to jaki wielki fan fify od 2006 ), ale całą fizykę strzałów powinni wymienić. Idąc sam na sam nie masz wpływu na oddany strzał. Czasami podbije nad bramkarzem, czasami strzeli obok, czasami jeszcze coś innego i to zawsze przy naciskaniu jednego guzika (strzał). W PES podoba mi się poruszanie całego zespołu, co strasznie kuleje u EA. Widać, że zespół atakuje razem, a zawodnicy szukają okazji, aby wyjść na pozycję. W FIFIE zawodnikom tak chce się atakować jak Polskiej Reprezentacji, czyli napastnik+jeden ofensywny zawodnik+zawodnik z piłką, a reszta daleko schowana w tyle.

Tak czy siak w tym roku chyba będę musiał sobie darować gry piłkarskie, ponieważ ani Konami, ani EA do mnie nie przemawia.


"The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
Mark Twain
Gotti

Juventino
Juventino
Rejestracja: 06 marca 2005
Posty: 1529
Rejestracja: 06 marca 2005

Nieprzeczytany post 24 września 2013, 18:31

FIFA bodajże od wersji 2011 jest lata świetlne przed KONAMI, a 14 jest po prostu lekko zmodyfikowaną FIFĄ 13, więc nie rozumiem Twojego zdziwienia na temat poruszania się zawodników, bo nie poruszają się oni tak od dzisiaj, a od kilku lat. Nigdy nie byłem fanboyem żadnej z serii tych gier, ale FIFA jest zwyczajnie lepsza, ciekawsza i oferuje zdecydowanie lepszy tryb online.


Eric6666

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 listopada 2006
Posty: 2129
Rejestracja: 13 listopada 2006

Nieprzeczytany post 25 września 2013, 00:02

W tym sęk, że praktycznie wszystkie Fify były dla mnie nieźle grywalne, grało się przyjemnie, a z kumplem przy piwku było wręcz świetnie, ale tutaj zawodnicy są ociężali ( czasami zawodnicy potrafią biec 4x szybciej od przeciwnika i nawet taki Amauri w wyścigu z Giovinco czasami coś mu się załączy, że jest demonem szybkości.) Druga sprawa, że strasznie często zawodnicy się zawieszają, tj. piłka odbija się od "tekstury", nie wiedzą co zrobić i piłka leci przy nich, zatrzymują się w miejscu... Grałem także Arsenalem, aby zobaczyć, czy drużyna z szybkim rozegraniem piłki coś zmieni, ale nadal kuleje gra zespołowa i zawodnicy sporadycznie włączają się w akcje ofensywne.

Jedynym plusem jaki zauważyłem w nowej Fifie jest interfejs. W 13 wystarczyło poprawić bugi w poruszaniu zawodników, których trochę było ( przewracanie się o siebie, jakby byli naćpani, bramkarze łapiący piłki i wchodzący sobie do bramki :prochno: itd. ) i dla mnie fifa byłaby dalej dobrą grą. Jeszcze jakby do tego dodali lepsze poruszanie się zawodników z naszej drużyny to PES nie miałby już w ogóle czego szukać.


"The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
Mark Twain
Bruce Badura

Juventino
Juventino
Rejestracja: 24 maja 2011
Posty: 740
Rejestracja: 24 maja 2011

Nieprzeczytany post 25 września 2013, 13:03

PES 6 nadal rządzi. W FiFE nie gram, bo to gra dla casuali, pikników, januszy i mainstrimowiczów.
Ostatnio zmieniony 25 września 2013, 20:31 przez Bruce Badura, łącznie zmieniany 1 raz.


Jvri

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 lipca 2004
Posty: 192
Rejestracja: 07 lipca 2004

Nieprzeczytany post 25 września 2013, 15:56

mephisto pisze:Zanim zagrałem naczytałem się wiele opinii, bardzo skrajnych. Jedni pisali, że żółtki polecieli w kulki i żadna rewolucja nie miała miejsca, inni że to najlepsza gra piłkarska w historii. Tych pierwszych opinii było więcej, co mnie teraz w sumie dziwi.
Najlepsze, że sporo z tych opinii powstała jeszcze przed premierą gry :twisted: Czyli bazując na piracie do którego nie dało się ściągnąć oficjalnego patcha (skrakowany wyszedł bodajże po 2-3 dniach), który to odblokował kilka opcji i poprawił kilka błędów. W tym swoją drogą cała nadzieja PESa. Konami reaguje na feedback od graczy. Zapowiedzieli już kolejny patch. Jak poprawią błędy gra będzie bardzo dobra. Narazie jest tylko dobra.

PES był ostatnimi wersjami niczym innym jak kotletem. FIFA zaczęła wygrywać. Sytuacja się o tyle odwróciła o ile Fifa 14 to nic innego jak kotlet 13stki (o czym było wiadomo przed premierą i twórcy się z tym jakoś specjalnie nie kryli - pracują nad "nową" wersją na nową generację). Więc jak komuś podobała się 13tka to i polubi na pewno 14stke - pytanie tylko po co wydawać na to hajs??

PES natomiast to zupełnie co innego od poprzedniczek. Trzeba się przystosować do nowych rozwiązań i nauczyć grać na nowo. Szkoda, że nie do końca to ogarnęli.
Największym błędem jest nieregularność.
Bramkarz potrafi wyciągnąć strzał nie do obrony by za chwilę wpuścić szmatę albo źle wyjść do rożnego. Sędzia potrafi puścić ostry wślizg by zaraz odgwizdać "wypchniętego" przeciwnika. Obrona ustawia się dużo lepiej, ale nie potrafi zrobić wślizgu w polu karnym by choćby zablokować strzał :prochno:
Obrońca bez problemu dogania napastnika na pełnym biegu i jeśli nie zmienimy kierunku, albo się nie przepchamy to piłkę stracimy (zdecydowanie do poprawy). Dostaliśmy możliwość pełnej kontroli nie tylko na siłą podania/strzału ale i ich kierunku przez co dokładne podanie na wyjście graniczy z cudem, a strzał często nie dochodzi do skutku bo zawodnik za wolno reaguje :angry: (reakcja przy strzale koniecznie do poprawy! niemal nie da się nic strzelić z 1szej piłki).
Tak czy siak PES to niezły symulator. Ustawianie się zawodników, zagęszczenie środka pola przez przeciwnika wymaga ciągłego myślenia a bramka z gry kombinacyjnej daję ogromną frajdę (żegnajcie schematy!). jeśli błędy zostaną poprawione/zredukowane będzie nowy król.

Fifa jest bardziej intuicyjna, szybsza, żeby nie napisać prostsza. Nie oznacza to, że gorsza. Po prostu jest dla ludzi ceniących sobie zabawę (zbieranie kart UT, etc) ponad symulację - PES okrojony jest ze wszelkich dodatkowych opcji grania - tam się po prostu kopie.
Niemniej liczę jeszcze na patche od KONAMI, inaczej ten rok nie będzie miał żadnego lidera w piłce kopanej (taniej jest zostać bądź kupić klucz do Fify 13 :whistle: )


cinek_uk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 grudnia 2004
Posty: 308
Rejestracja: 23 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 23 lipca 2014, 22:35

Witam. Chetny ktos z forumowiczow na meczyk w pesa 14 na ps3?


Gigi + Alex + Pavel + Camor + Treze = Juventus
Alfa i Omega

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 sierpnia 2006
Posty: 1148
Rejestracja: 24 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 23 lipca 2014, 23:33

FIFA Juventus traktuje bardzo po macoszemu jeśli chodzi o twarze (w Milanie zrobieni są Constant, Nocerino czy De Sciglio, u nas Pogba randomowy murzyn, Vidal w 14 dopiero doczekał się swojego oblicza, a Pirlo, Marchisio czy Barzagli nie byli odnawiani bodaj od 11. I Tevez okropny.), PES z kolei ma nas zamiar trochę rozpieścić w swojej nowej odsłonie: http://videojuegos.sport.es/wp-content/ ... 5-Juve.jpg

pretty nice.

Szkoda, że Pro Evolution Soccer nie oferuje takiej rozgrywki przez internet jak FIFA i szkoda, że Japończycy mają tak niewiele licencji i lig, przez co tryb kariery jest uboższy.

W każdym razie, czekam na nową odsłonę PESa. Bo w 2014 był świetny model gry, ale straszliwie niedopracowany (Barzagli wyprzedzał bez problemu rozpędzonego Di Marię, wszystkie strzały wpadały do bramki za sprawą popisów bramkarza etc.), przypieczętowany fatalnymi overallami i twarzami piłkarzy.


ODPOWIEDZ