FIFA 2006

Podyskutuj na temat najnowszych gier, poradź się innych w temacie zakupu nowego komputera czy poproś o pomoc, jeśli masz jakiś problem z nim związany.
ODPOWIEDZ
Paulo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 listopada 2003
Posty: 613
Rejestracja: 02 listopada 2003

Nieprzeczytany post 29 sierpnia 2005, 18:30

Rzeczywiście te wersje z emule mogą być prawdziwe, skoro jutro premiera dema, a nawet można już kupić pełną wersję na DVD. Poza tym jest też NHL 2006, jeszcze tylko NBA 2006 i seria na długie nocki gotowa :-D Zaraz właśnie ściągne NHL i zobaczę jaki efekt


LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 29 sierpnia 2005, 18:39

Widze, że dyskusja na temat "Co lepsze?" troche się rozwineła, więc postanowiłem sięi ja wypowiedzieć.
Jestem fanem Fify od zawsze, grałem w Fife 2000, 2001, 2002, 2002WC, 2003, 2004, EURO 2004, 2005 - teraz czekam z niecierpliwością na Fife 06
Postanowiłem sprawdzić PESa, zainstalowałem demo PES4 - do wyboru 4 drużyny 2 stadniony. Wybrałem reprezentacje Włoch( :smile: ), na początku wszystko ładnie, pokaz stadionu, wyjście drużyn, prezentacje. Grafika nie zachwyca, słaba animacja i wygląd twarzy zawodników, źle sformowane ciało(szczególnie nogi), nienajlesza animacja. Przechodze do spotkania. Największy mankament tej gry czyli sterowanie ujmuje dużo z gry, poprostu źle jest grać na klawiaturze, alecany jest pad. Sama rozgrywka stoi na średnim poziomie, jedyne co mi się spodobało to lekkość w "sterowaniu" zawodnikami. Strzały sprawiają wrarzenie jakby piłka była zwykłą balonówką. Wreście zbytnia wrażliwość sędziego na wślizgi. Co do dźwięku nie moge nic powiedzieć bo w demie prawie go nie było.
Podsumowując wg mnie Fifa we wszystkim jest lepsza od PES. W Fife mamy lepszą animacje, lepiej wymodelowane ciała, lepsze otoczenie. Co do rozgrywiki to rzeczywiście PES jest lżejsze w "prowadzeniu".
Te wszystkie różnice wynikają z tego, że Fifa wywodzi się z PC a PES z konsol. PES to typowa zręcznościowka, lekkie sterowanie, zła fizyka. Fifa to symulacja.
To są moje spostrzeżenia, wg mnie Fifa jest lepsza od PES, nigdy nie przepadałem za grami z konsolowym rodowodem a PES taką gra jak najbardziej jest.










Juve storia di un grande amore...


Grzesiek07

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 marca 2003
Posty: 18
Rejestracja: 07 marca 2003

Nieprzeczytany post 29 sierpnia 2005, 19:07

Ty chyba jaja sobie robisz z ta fifa ?? Co jak co ale przez ostatnie 2 lata fifa zrobila wielki postep w stosunku do poprzednich llat ale daleko im jeszcze do ludzi z KONAMI. Dalej: przeciez TO wlasnie fifa jest zrecznosciowka a z PESa jest typowy symulator . . . poza tym jakbys pogral dluzej to zauwazylbys mase szczegółów których fifa 2012 nie bedzie jeszcze miala :) sam gram w fife od 1998 roku wiec wiem o czym pisze :) wslizgi trzeba wykonywac z przodu tak jak na prawdziwych meczach a nie jak w fifie walisz kolesiowi kose od tylu a sedzia nawet nie mrugnie :) a z tym sterowaniem to wiadomym jest ze lepiej grac w PESa na padzie . . . ale i w wszelkiej masci Fify tez :) z tymi animacjami to pograj w pełną wersje to pogadamy tam sie trudniej strzela i podaje, nie jest tak jak w fifie :) zauwazysz wiele rzeczy których nie zauwazyles w demie :) diabeł tkwi w szczegółach. . . a PES ma ich o niebo wiecej :] takze pograj w PESa dluzej i dopiero po tym cokolwiek recenzuj !


Z Juve we krwi z Juve w sercu.
KwiAtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 czerwca 2003
Posty: 544
Rejestracja: 19 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 29 sierpnia 2005, 19:48

Lord_ Juve pisze:Widze, że dyskusja na temat "Co lepsze?" troche się rozwineła, więc postanowiłem sięi ja wypowiedzieć.
Jestem fanem Fify od zawsze, grałem w Fife 2000, 2001, 2002, 2002WC, 2003, 2004, EURO 2004, 2005 - teraz czekam z niecierpliwością na Fife 06
Postanowiłem sprawdzić PESa, zainstalowałem demo PES4 - do wyboru 4 drużyny 2 stadniony. Wybrałem reprezentacje Włoch( :smile: ), na początku wszystko ładnie, pokaz stadionu, wyjście drużyn, prezentacje. Grafika nie zachwyca, słaba animacja i wygląd twarzy zawodników, źle sformowane ciało(szczególnie nogi), nienajlesza animacja. Przechodze do spotkania. Największy mankament tej gry czyli sterowanie ujmuje dużo z gry, poprostu źle jest grać na klawiaturze, alecany jest pad. Sama rozgrywka stoi na średnim poziomie, jedyne co mi się spodobało to lekkość w "sterowaniu" zawodnikami. Strzały sprawiają wrarzenie jakby piłka była zwykłą balonówką. Wreście zbytnia wrażliwość sędziego na wślizgi. Co do dźwięku nie moge nic powiedzieć bo w demie prawie go nie było.
Podsumowując wg mnie Fifa we wszystkim jest lepsza od PES. W Fife mamy lepszą animacje, lepiej wymodelowane ciała, lepsze otoczenie. Co do rozgrywiki to rzeczywiście PES jest lżejsze w "prowadzeniu".
Te wszystkie różnice wynikają z tego, że Fifa wywodzi się z PC a PES z konsol. PES to typowa zręcznościowka, lekkie sterowanie, zła fizyka. Fifa to symulacja.
To są moje spostrzeżenia, wg mnie Fifa jest lepsza od PES, nigdy nie przepadałem za grami z konsolowym rodowodem a PES taką gra jak najbardziej jest.
Nie zamierzam tu nikogo przekonywac, do przesiadania sie z Fify na PESa, jeden lubi to, inny tamto. Ale dawno nie widzialem naraz tylu <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> i klamstw co w poscie pana Lord_ Juve. Zla fizyka, pilka - balon, wreszcie PES to zrecznosciowka? :shock: Czlowieku ty chyba grales w super mario bo o PESie nie masz pojecia! Czy ja rzeczywiscie mam uwierzyc, ze Fifa to "symulator"? :rotfl: Radze zajrzec, na forum www.soccergaming.tv, poczytac i wtedy sie wypowiadac, a nie pitolic glupoty "bo gralem az 5 minut w demo". Gdybym sugerowal sie demem to wg mnie w Fifie mozna zagrac tylko jedna polowe i to w rozdzialce 640x480 8)


"Gypsy, give me your tears. If you will not give them to me, I will take them from you!"
Tom_my

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 stycznia 2004
Posty: 364
Rejestracja: 21 stycznia 2004

Nieprzeczytany post 29 sierpnia 2005, 19:48

lepsza animacja w fifie? lol. w fifie zawodnicy "pływają" po murawie, wykonują żabie ruchy...pes pod względem animacji jest idealny, tu każde przyjęcie piłki jest jak prawdziwe. grafika wcale nie jest lepsza w fifie. popatrzcie na te rozmazane twarze, wykonane jakby z topiącego sie wosku ;) no ale cóż, każdy ma prawo do własnego zdania...


deux123

Juventino
Juventino
Rejestracja: 30 lipca 2005
Posty: 19
Rejestracja: 30 lipca 2005

Nieprzeczytany post 29 sierpnia 2005, 19:58

FIFA I FIFA wsyzsktie czesci sa badziewne najlepze jest pro evolution socer!!!


MarcinB

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 marca 2005
Posty: 555
Rejestracja: 20 marca 2005

Nieprzeczytany post 29 sierpnia 2005, 20:57

Być może PES jest lepszy ale ciągnie to za sobą duże wymagania sprzętowe. Czyż nie jest tak :?:


Hawk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 listopada 2002
Posty: 100
Rejestracja: 18 listopada 2002

Nieprzeczytany post 29 sierpnia 2005, 21:06

Niekoniecznie. PES3 mialo duze wymagania sprzetowe ale PES4 juz o wiele mniejsze.

Co do tematu co jest lepsze nie mam zamiaru sie wypowiadac.. W Fife gram od FIFY97 a od 3 lat "pracuje" na scenie Fify i zajmuje sie jej edycja wiec troszke ja znam takze od strony technicznej i niestety ona nie zachwyca.

Zobaczymy co nowego wniesie Fifa 06.

Pozdro.


Camillo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 147
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 29 sierpnia 2005, 23:08

Chciałem tylko przypomnieć , że to nie jest temat o wyższości PES-a nad FIFĄ lub odwrotnie . To temat tylko o FIFIE, a w szczególności o jej najnowszym wydaniu.

PS: Moja FIFA skończy się ściągać najwcześniej w środę, więc proszę tych , którzy ją ściągną wcześniej o komentarz czy jest to na pewno FIFA, czy nie zawiera błędów itp. Czytałem , że podobno są jakieś problemy z rozpakowaniem tego pliku , który ja ściągam. Właściwie ściągam z moją siostrą , która jest pod nickiem ola465. Więc pytania do niej możecie zadawać również mnie.


To my chłopcy ze Śląska! Zna nas cała Polska, za Ruch, za HKS, pójdziemy aż po życia kres...
Hawk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 listopada 2002
Posty: 100
Rejestracja: 18 listopada 2002

Nieprzeczytany post 29 sierpnia 2005, 23:29

Watpie aby to byla Fifa w szczegolnosci ze dopiero jutro ma wyjsc demo. A panowie z EA raczej nie popelnili bledu jak wydawcy Doom3 gdzie gra przeciekla do netu przed oficjalna premiera. Takze pozostawalbym sceptycznie nastawiony.


Andryk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 lipca 2003
Posty: 1360
Rejestracja: 08 lipca 2003

Nieprzeczytany post 30 sierpnia 2005, 08:46

demo wychodzi już dziś i jestem bardzo zniecierpliwiony, bo nie ukrywam, że bardzo czekam na oficajalan premiere pełnej wersji gry 30 września...
cchiałbym mecz real - juve w demku, choć pewnie bedziemy grać tylko jedną połowe to jestem pewien, ze wielu zmian w płynnosci gdy nie będzie i wszystko bedzie tak jak dawniej :prochno:
pes mianiacy :) nie róbcie offtopiców


Camillo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 147
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 30 sierpnia 2005, 10:30

Ja już dziś będę miał CD 1 FIFY, więc zobaczę co to jest.


To my chłopcy ze Śląska! Zna nas cała Polska, za Ruch, za HKS, pójdziemy aż po życia kres...
Andryk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 lipca 2003
Posty: 1360
Rejestracja: 08 lipca 2003

Nieprzeczytany post 30 sierpnia 2005, 15:24

jestem właśnie po rozmowie z pracownikiem EA Sports Poland i najważniejsze info jest to, że demo fify wychdozi dziś o 17.14, ale nie jest wykluczone, że nie zdąża ponieważ na serwerze ea w tym monecie przebywa okolo 4.5 miliona ludzi z całęgo świata i przez to wrzucanie jest troche wolniejsze i nie wiadomo, ale dziś na pewno. W demie bedą dwie drużyny ( napewno nie bedą z Polski). Tryb gry to mecz dwie połowy po dwie minuty albo jedna po 6 minut.
i teraz jego słowa "
W TYM ROKU ROZWALIMY PRO EVOLUTION SCOCER"
w razie czego znacie moje gg:)


LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 30 sierpnia 2005, 15:45

Andrewtbg pisze:jestem właśnie po rozmowie z pracownikiem EA Sports Poland i najważniejsze info jest to, że demo fify wychdozi dziś o 17.14, ale nie jest wykluczone, że nie zdąża ponieważ na serwerze ea w tym monecie przebywa okolo 4.5 miliona ludzi z całęgo świata i przez to wrzucanie jest troche wolniejsze i nie wiadomo, ale dziś na pewno. W demie bedą dwie drużyny ( napewno nie bedą z Polski). Tryb gry to mecz dwie połowy po dwie minuty albo jedna po 6 minut.
i teraz jego słowa "
W TYM ROKU ROZWALIMY PRO EVOLUTION SCOCER"
w razie czego znacie moje gg:)



Sami sobie szkodzimy tym częstym wchodzeniem na strony EA!
A ten pracownik to optymista czy pesymista? :lol: Takie słowa nie mogą byc rzucane na wiatr, jeśli wie co mówi to ja o Fife 06 jestem spokojny.
Oby tylko demo dziś wyszło bo już nie moge się doczekać! :angry:



Juve storia di un grande amore...


Andryk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 lipca 2003
Posty: 1360
Rejestracja: 08 lipca 2003

Nieprzeczytany post 30 sierpnia 2005, 16:07

Lord_ Juve pisze: Sami sobie szkodzimy tym częstym wchodzeniem na strony EA!
A ten pracownik to optymista czy pesymista? :lol: Takie słowa nie mogą byc rzucane na wiatr, jeśli wie co mówi to ja o Fife 06 jestem spokojny.
Oby tylko demo dziś wyszło bo już nie moge się doczekać! :angry:

Juve storia di un grande amore...
ten pracownik napewno jest kompetenty i wie co mówi, a jeśli chodzi czy wyjdzie czy to prawdopobnie cieżko bedzie dostać juz dziś fife ponieważ coraz wolniej wrzuca na serwer bo jest juz na nim 7 Milionów!


ODPOWIEDZ