60 rocznica wyzwolenia ob.koncetracyjnego Auschwitz-Birkenau

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
Raffikki87

Juventino
Juventino
Rejestracja: 13 kwietnia 2004
Posty: 226
Rejestracja: 13 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 27 stycznia 2005, 10:50

60 lat temu 27.01.1945 został wyzwolony przez Armię Czerwoną obóz koncetracyjny Auschwitz-Birkenau .Obóz który dla 1,3 mln. ludzi zakończył się smiercią ,jest to najwiekszy masowy grób w Europie .Ludzie gineli naprawdę w makabrycznych okolicznosciach choćby podczas pracy,albo zmuszani byli isc do komór gazowych gdzie otruwani gazem ,duszeni umierali w mękach ,było wiele sposobów mordu Żydów ,Romów ,Polaków ,homoseksualistów czy innych narodowości ,palenie ich ciał ,najgorsze jest to że ofiarami były nawet dzieci ,te wydarzenia nie mogą pozostać bez pamięci .Te makabryczne zdarzenia są znane nam tylko z historii ,ale wciąż żyją na świecie świadkowie tamtych wydarzen .Oglądałem w TVP dokument o obozie Auschwitz-Birkenau po 23 godz. ,była to cięzka wrecz czasami opowiadania więźniów były makabryczne ale niestety tak było i to jest gorzka ale jakże potrzebna lekcja historii dla potomnych .Naprawadę potrzeba poznać historię tych wydarzeń po to aby nigdy te zdarzenia się nie powtórzyły ,aby człowiek sobie zdał sprawę z tego co wtedy się stało trzeba poznać ale również odwiedzić ten obóz .Zapewne jest to ciężkie ale potrzebne aby nigdy na swięcie się coś takiego nie zdarzyło .Wiadomo że historia lubi sie powtarzać ,jeżeli ta lekcja historii zostanie źle odrobiona to takie rzeczy mogą się powtórzyc .PAMIĘTAJMY TA LEKCJA HISTORII DAJE WIELE DO MYŚLENIA WSPÓŁCZESNEMU CZŁOWIEKOWI ,O TYM JAK POWINIEN POSTĘPOWAĆ TAK ABY TA TRAGEDIA NIGDY SIĘ NIE POWTÓRZYŁA!!!.


Na wielkiej scenie ¿ycia musimy zagraæ dobrze role sw± .

NIEWA¯NE CZY SERIE A ,B ,C1 ,C2 ,D ,JUVENTUS TO JEST NAPRAWDE WA¯NE .
Vincitore

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 5255
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 27 stycznia 2005, 11:00

Również ogladałem ten dokument .... MAKABRA , słyszałem wiele o tym obozie koncentracyjnym ale nie aż tak brutalną prawdę....... Ci ludzie naprawdę widzieli śmierć przed oczami , jeszcze wczoraj widziałem wypowiedzi byłych więźniów i nie dziwota że te wspomnienia nie były dla nich miłe był to jedynie powrót do koszmaru! tylu ludzi wymordowanych w tak brutalny sposób!


howik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 maja 2004
Posty: 245
Rejestracja: 14 maja 2004

Nieprzeczytany post 27 stycznia 2005, 12:29

To co robili Niemcy to cos straszmego :( zabili tyle niewinnych ludzi,ich metody byly nie ludzkie.Chcialbym wam przypomniec ze w 1915r. Turcy dopuscili sie ludobojstwa.zabili 1.5 mln Ormian w jedna noc,wbijano ludziom w stopy podkowy,kobietom w ciazy rozrywali brzuch i wyciagali dziecko,ludzi palono duszono,obcinano glowy :( Wiele osob o tym nie wie.Armenia walczy teraz o uznanie ludobojstwa,juz wiele panstw ja uznalo tylko Stany Zjednoczone nie chca gdyz Turcja zagrozila ze nie bedzie sprzedawac ropy naftowej :twisted: Wszytko to przez pieniadz :twisted:


CLK 320...........350Z
www.butybialystok.za.pl posiadam wiecej modeli
zlatan_sc

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 grudnia 2004
Posty: 237
Rejestracja: 09 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 27 stycznia 2005, 13:38

Pamietam wycieczke do Oswiecimia, straszne. Na wycieczce byli z nami Niemcy. Myslalem, zreszta nie tylko ja, ze zrobilbym z mila chcecia to samo co oni kilkadziesiat lat temu wszystkim wieznia z Auschwitz. Po kilku latach jednak zrozumialem, ze nie mozna ich obwiniac za to co zrobili ich przodkowie ale jednak jakas uraza do narodu Niemieckiego pozostanie. Na pewno wycieczka do Oswiecimia jest obowiazkowa dla kazdego Polaka bo ogladanie w TV nie moze sie rownac z tym co da sie zobaczyc w Auchwitz. Na tej wycieczce nawet niektorzy moi koledzy plakali. Na prawde straszne i mam nadzieje, ze pamiec po ofiarach nie zaginie w tlumie innych makabrycznych zdarzen bo to bylo wyjatkowe.


Obrazek
wloski w alfabecie pisze:Prawdą jest to, że eskimosi jedyną przyjemnością miedzy ludzką na jaką mogą sobie pozwolić jest pocieranie się o nosek.
KOPEĆ

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 sierpnia 2003
Posty: 251
Rejestracja: 12 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 27 stycznia 2005, 14:00

że niby co takiego strasznego tam jest?
Auschwitz powinno zostać zburzone a nie eksponowane... Biorąc pod uwage że tylko Polacy czują się tam źle. Bo z tego co widziałem i słyszałem to te Żydy tam przyjeżdżają, robią sobie zdjęcia, uśmiechają się i zero jakiegokolwiek żalu. To samo Niemcy. To mnie irytuje ale... takie właśnie są Żydy.
Cieszą sie że to nie oni codziennie musieli patrzeć z nadzieją na napis ARBEIT MACHT FREI.

Wszelkiego rodzaju obozy powinny zostać zrównane z ziemią.


zlatan_sc

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 grudnia 2004
Posty: 237
Rejestracja: 09 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 27 stycznia 2005, 14:16

Widze kopec, ze w ogole nie rozumiesz po co ten oboz stoi. On ma nam przypominac o tym co sie kiedys stalo i byc nauczka dla przyszlych pokolen. Film nie bedzie mial takiej sily przebicia jak wizyta w obozie. Skoro uwazasz, ze nie ma tam nic strasznego to albo zachowywales sie jak "Zydy" jak to powiedziales, albo nie masz uczuc. Jestem ciekaw czy swoim dziecia bedziesz mowil to samo i od malego uczyl rasizmu.


Obrazek
wloski w alfabecie pisze:Prawdą jest to, że eskimosi jedyną przyjemnością miedzy ludzką na jaką mogą sobie pozwolić jest pocieranie się o nosek.
BVB

Dortmundczyk
Dortmundczyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 września 2003
Posty: 295
Rejestracja: 05 września 2003

Nieprzeczytany post 27 stycznia 2005, 15:06

KOPEĆ pisze:że niby co takiego strasznego tam jest?
Auschwitz powinno zostać zburzone a nie eksponowane... Biorąc pod uwage że tylko Polacy czują się tam źle. Bo z tego co widziałem i słyszałem to te Żydy tam przyjeżdżają, robią sobie zdjęcia, uśmiechają się i zero jakiegokolwiek żalu. To samo Niemcy. To mnie irytuje ale... takie właśnie są Żydy.
Cieszą sie że to nie oni codziennie musieli patrzeć z nadzieją na napis ARBEIT MACHT FREI.

Wszelkiego rodzaju obozy powinny zostać zrównane z ziemią.
jak tam czytam takie posty to sie zastanawiam co sie stalo z tym pokoleniem?

po prostu brak mi slow zeby skomentowac co napisales.

zlatan_sc ci to w miare wytlumaczyl juz, chlopak ma 16 lat a jednak rozumie? wiec co jest z takimi jak ty?
Ostatnio zmieniony 27 stycznia 2005, 15:09 przez BVB, łącznie zmieniany 1 raz.


Luiza

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2004
Posty: 84
Rejestracja: 12 września 2004

Nieprzeczytany post 27 stycznia 2005, 15:06

KOPEĆ pisze:że niby co takiego strasznego tam jest?
Auschwitz powinno zostać zburzone a nie eksponowane... Biorąc pod uwage że tylko Polacy czują się tam źle.
Wszelkiego rodzaju obozy powinny zostać zrównane z ziemią.
Co TY czlowieku mowisz? :shock:
Przecież to jest HISTORIA, wiesz po co jest historia (nie mowie o tej w szkole)? To sa fakty o ktorych nie powinnismy zapominac! A Auschwitz to jest symbol dla calego świata. Symbol bólu, mordu i niesprawiedliwosci!!! Jak mozna o tym zapomniec!? To co tam robiono z ludzmi, jak gwalcona kobiety, zabijano dzieci jest nie do pojecia! A TY mowiesz ze to trzeba zburzyc! Ludzie sa tacy ze jak czegos nie widza to zapominaja o tym. Czy chcemy by ludzie zapomnieli o takiej zbrondni?! NIE nie chcemy. Mnie az przechodza dreszcze jak patrzac na mydlo i mysle ze 50 lat temu mogloby byc to mydlo z tluiszczu jakiegos czlowieka!!

Kopeć pomysl zamisz cos ocenisz. Wiem ze nie trzeba byc patriota ale nie mozna byc tez idiota zapatrzonym w najnowsza technologie i tego typu bajery.
To idiota bylo ogolnie, nie do Kopcia :wink:
a jeszcze jedno: nie mowi sie Zydy tylko Zydzi. Nie wiesz czy bys chcial zeby na Ciebie nie mowili Polak tylko......


Życie to surfing wiec nie boj sie fal.......wstawaj!
Jaro

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 października 2002
Posty: 621
Rejestracja: 11 października 2002

Nieprzeczytany post 27 stycznia 2005, 16:29

że niby co takiego strasznego tam jest?
Byłeś "na wycieczce" w Oświęcimiu?? Ja byłem-nie trzeba dużej wyobraźni żeby zobaczyć co się tam stało.To się czuje....śmierć....Co tam jest strasznego??????Straszna jest liczba-1,3 MILIONA ZAMORDOWANYCH LUDZI.
Auschwitz powinno zostać zburzone a nie eksponowane...

Wszelkiego rodzaju obozy powinny zostać zrównane z ziemią.
Niszczmy to co jest związane z historią ?? To jest historia-historia świata.Jej najgorsza strona.Pamiętajmy o tej historii.Człowiek jest istotą specyficzną-uczy się na błędach.Pamięć o historii powionna być priorytetową dla człowieka.Takie wypowiedzi świadczą tylko o jednym-o plytkości Twojej świadomości...
Biorąc pod uwage że tylko Polacy czują się tam źle. Bo z tego co widziałem i słyszałem to te Żydy tam przyjeżdżają, robią sobie zdjęcia, uśmiechają się i zero jakiegokolwiek żalu.
bosh...litości...i co może Sobie jeszcze robią zdjęcia w PIECACH :shock: Gościu szybka wizyta u specjalisty...


Raffikki87

Juventino
Juventino
Rejestracja: 13 kwietnia 2004
Posty: 226
Rejestracja: 13 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 27 stycznia 2005, 16:52

KOPEÆ pisze:¿e niby co takiego strasznego tam jest?
Auschwitz powinno zostaæ zburzone a nie eksponowane.

Człowieku a byłes tam?? , odrazu przy wejsciu przy wejsciu czuć smierc ,a po drugie zburzenie tego obozu równałoby się z zbeszczeszczeniem grobowca ....1,3 mln. osób . Auschwitz to sumienie świata które ma przypominać wszystkim to co się działo .Jak tam byłem to nie widziałem aby ktoś się tam śmiał bo w takim miejscu jest hańbą się śmiać ,w tym miejscu trzeba mieć szacunek dla wszystkich tych którzy zostali bestialsko pozbawieni podstawowych praw zycia .Ten obóz to smutna ,ciemna historia człowieczeństwa ale historię trzeba poznać gdyż historia lubi sie powtarzać .A twoja wypowiedz znaczy że nie za bardzo znasz historię współczesną i chyba nie byłeś na miejscu .Takich ludzi którzy myślą tak płytko najbardziej powinien obawiać się współczesny świat .Radze odwiedz obóz Auschwitz-Birkenau ,poczytaj troche o historii II Wojny światowj oraz zobacz dokument w telewizji który przedstawia to co sie tam wydarzyło ,przemyśl to to zobaczysz że Auschwitz jest obozem który stać musoi gdyz jest ważną lekcja z historii którą każdy powinien solidnie odrobić .
Ostatnio zmieniony 27 stycznia 2005, 17:16 przez Raffikki87, łącznie zmieniany 1 raz.


Na wielkiej scenie ¿ycia musimy zagraæ dobrze role sw± .

NIEWA¯NE CZY SERIE A ,B ,C1 ,C2 ,D ,JUVENTUS TO JEST NAPRAWDE WA¯NE .
Siewier

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2003
Posty: 10002
Rejestracja: 25 kwietnia 2003

Nieprzeczytany post 27 stycznia 2005, 16:56

Kłaniam sie tym wszystkim ludzią którzy tam zgineli i żywie do nich wielki szacunek. :twisted:
howik pisze:Chcialbym wam przypomniec ze w 1915r. Turcy dopuscili sie ludobojstwa.zabili 1.5 mln Ormian w jedna noc,wbijano ludziom w stopy podkowy,kobietom w ciazy rozrywali brzuch i wyciagali dziecko,ludzi palono duszono,obcinano glowy
Myśle ze takie szczegóły nie sa potrzebne i napewno są nie na miejscu :roll:
howik pisze:Armenia walczy teraz o uznanie ludobojstwa,juz wiele panstw ja uznalo tylko Stany Zjednoczone nie chca gdyz Turcja zagrozila ze nie bedzie sprzedawac ropy naftowej Wszytko to przez pieniadz
Tak , najwygodniej zwalic wszystko na pieniądz , ludzie stworzyli pieniądz i to ludzie się nim posługują , a to ze robią to bardzo nieumiejętnie to juz niestety oznaka choroby jaką niewątpliwie jest chęć osiagnięcia jak najwiekszego zysku nie zwarzając na skutki. Jest to poprostu chciwosc :|


KOPEĆ :arrow: :evil: :shock: :| :? :roll:


Co do "wycieczek" do tego obozu to jestem zdania ze kazdy czlowiek powininen poznac dokladnie historie tego co sie tam dzialo. Jesli bede miec kiedys dzieci to napewno je tam wezne zeby zobaczyly do czego moze doprowadzic głupota połączona z władzą :|
Jesli ktos ma "ochote" to "chetnie" przejade sie z nim do oswiecimia i "oprowadze" po obozie. Bylem tam wiele razy i napewno jak sie ociepli to pojade tam jeszcze wiele razy na rowerze ( cza oszczedzac :wink: ) o ile mi zdrowie bedzie dopisywac 8)


Ultras

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 listopada 2003
Posty: 2215
Rejestracja: 03 listopada 2003

Nieprzeczytany post 27 stycznia 2005, 20:07

po raz kolejny w przeciągu dwóch, trzech dni szlak mnie trafia jak widze wypowiedzi na tym forum :evil: KOPEĆ ja również kiedruje do Ciebie to pytanie: byłeś w obozie w Oświęcimiu i Brzezince :?: bo z twojego postu wynika, że nie, albo po prostu nie masz serca... ja po powrocie stamtąd byłem w strasznym nastroju. Kiedy patrzyłem na te wszystkie rzeczy, które pozostały po zamordowanych ludziach to mi się plakać chciało. Ty piszesz, że niby co tam jest takiego strasznego. Jedź i zobacz a przekonasz się. Kiedy się patrzy na zdjecia tych biednych ludzi, tych dzieci, które oddzielono od matek :( eh... szkoda gadać.
Obozy powinny zostać :!: jest to muzeum. Tego typu miejsca powinny przestrzegac ludzi. To co działo sie w przeciągu tych kilku lat w tym obozie już nigdy nie moze mieć miejsca. Każdy człowiek na świecie powinien przyjechać i zobaczyć ten obóz. Niestete jest to niemożliwe :( I ludzie żyją w nieświadomości...

Kolejną martwiącą mnie sprawą jest fakt, że różnego rodzaju europejskie gazety piszą, iż obóz w Oświecimiu jest POLSKIM obozem. Nie można tak tego zostawiać. Trzeba z tym walczyć bo za 20, 25 lat kiedy nie bedą już żyli ludzie, którzy przeżyli piekło w tych obozach ludzie na prawde będą przekonani, ze to Polacy zakładali obozy śmierci... :? :evil:


Raffikki87

Juventino
Juventino
Rejestracja: 13 kwietnia 2004
Posty: 226
Rejestracja: 13 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 27 stycznia 2005, 20:36

UlTrAs pisze: Kolejn± martwi±c± mnie spraw± jest fakt, ¿e ró¿nego rodzaju europejskie gazety pisz±, i¿ obóz w O¶wiecimiu jest POLSKIM obozem. Nie mo¿na tak tego zostawiaæ. Trzeba z tym walczyæ bo za 20, 25 lat kiedy nie bed± ju¿ ¿yli ludzie, którzy prze¿yli piek³o w tych obozach ludzie na prawde bêd± przekonani, ze to Polacy zak³adali obozy ¶mierci... :? :evil:

Zgadzam sie z tym że trzeba walczyc z tym ,gdyż irytyje mnie gdy widze że w gazetach :francuskich ,czeskich ,brytyjskich czy nawet po częśći Amerykańskich pisze sie że to Polskie obozy ,krew mnie zalewa ale co na to idzei poradzić ? Jedyna dobra metodą walki jest to aby dane kraje dokładnie przestudiowały historię obozu i wszystkie fakty wtedy prawdziwa historia bedzie znana wszystkim .Wszyscy ci myśla że jak obozy leżą na ziemiach Polskich to odrazu Polskie wiaodmo że to bzdura i trzeba to zmienić jak najszybciej .Niestety wciąż o obobzie Auschwitz - Birkenau mało sie mówi na lekcjach historii i stą d ta mała wiedza na temat obozów.


Na wielkiej scenie ¿ycia musimy zagraæ dobrze role sw± .

NIEWA¯NE CZY SERIE A ,B ,C1 ,C2 ,D ,JUVENTUS TO JEST NAPRAWDE WA¯NE .
Bad_Magick

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 lutego 2004
Posty: 299
Rejestracja: 21 lutego 2004

Nieprzeczytany post 27 stycznia 2005, 20:38

EDIT:
Nieważne co było w tym poście. Ważne, byśmy pamiętali.
Ostatnio zmieniony 29 stycznia 2005, 18:18 przez Bad_Magick, łącznie zmieniany 1 raz.


bartus

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 kwietnia 2004
Posty: 535
Rejestracja: 13 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 27 stycznia 2005, 20:57

KOPEĆ pisze:że niby co takiego strasznego tam jest?
Auschwitz powinno zostać zburzone a nie eksponowane... Biorąc pod uwage że tylko Polacy czują się tam źle. Bo z tego co widziałem i słyszałem to te Żydy tam przyjeżdżają, robią sobie zdjęcia, uśmiechają się i zero jakiegokolwiek żalu. To samo Niemcy. To mnie irytuje ale... takie właśnie są Żydy.
Cieszą sie że to nie oni codziennie musieli patrzeć z nadzieją na napis ARBEIT MACHT FREI.

Wszelkiego rodzaju obozy powinny zostać zrównane z ziemią.
nie masz racji, wlasnie przez takie miejsca ludzie powinnie sie uczyc, powinni je ogladac, zeby nie popelnic w przyszlosci takiech bledow i takich czynow jakie popelnili niemcy.


Obrazek
ODPOWIEDZ