IO Torino 2006

W tym pokoju możesz podyskutować z kibicami na temat innych dyscyplin sportowych.
ODPOWIEDZ
DamKam

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 listopada 2003
Posty: 1746
Rejestracja: 10 listopada 2003

Nieprzeczytany post 11 lutego 2006, 10:25

Nareszcie :!: Rozpoczely sie XX Zimowe Igrzyska Olimpijskie TURYN 2006 :-D Ceremonia otwarcia byla naprawde piekna, a Stadio Olimpico prezentowal sie okazale :bravo: Miejmy nadzieje, ze mimo drobnych klopotow organizacyjnych, ktore nie ominely kolejnego organizatora Igrzysk (niektorzy nazwali juz ja "Olimpiada last minut") bedzie to piekna Olimpiada, w ktorej nasi sportowcy odegraja jakas role :wink:


Jasiek-x

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 listopada 2003
Posty: 652
Rejestracja: 01 listopada 2003

Nieprzeczytany post 11 lutego 2006, 11:35

No ceremonia rzeczywiście była imponująca, szczególnie niektóre dekoracje i w ogole choreografia. Czy nasi sportowcy odegrają jakąś rolę? Hm, licze na nich tylko nie wiadomo na kogo najbardziej... Moim zdaniem o medalu przesądzi łut szczęścia... tylko kto je bedzie miał...


Radidam

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 kwietnia 2004
Posty: 740
Rejestracja: 09 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 11 lutego 2006, 12:20

Wreszcie sie zaczely igrzyska olimpijskie , ceremonia otwarcia igrzysk w turynie bardzo mi sie podobala tak jak wszyscy uwazam ze choreografia byla naprawde niezla, nasz stadionik stadio delle alpi wygladal rewelacyjnie, szkoda ze podczas meczow serie a tak niewyglada :cry: Mam nadzieje ze polska zdobedzie z 5-7 medalow, lecz przy obecnej formie naszych sportowcow bardzo w to watpie.


Obrazek
DamKam

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 listopada 2003
Posty: 1746
Rejestracja: 10 listopada 2003

Nieprzeczytany post 11 lutego 2006, 18:29

Radidam pisze:nasz stadionik stadio delle alpi wygladal rewelacyjnie, szkoda ze podczas meczow serie a tak niewyglada :cry:
:shock: Kolego, to nie byl nasz Delle Alpi tylko Stadio Comunale przebudowany i przemianowany na Stadio Olimpico :!: Czy aby napewno widziales ta ceremonie :?: Bo nie wiem jak mozna pomylic te dwa stadiony :/


Venomik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 lipca 2005
Posty: 1980
Rejestracja: 20 lipca 2005

Nieprzeczytany post 11 lutego 2006, 18:50

No tak, kolega Radidam się popisał :)
Jutro gramy na tym stadionie, zawodnicy wchodzą a tam znicz zamiast bramki! Na jedną będą musieli grac :prochno:
5-7 medali... zastanawiam się czy my mamy tyle w miarę realnych, szans medalowych...
Zygmunt dziś 18 był, więc niestety zdobędziemy tylko 4-6 medali :]
Ciekawe czy choć jeden damy radę wywalczyć?


Dirty mind
RuTeK

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2003
Posty: 1217
Rejestracja: 19 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 11 lutego 2006, 21:16

Piekna Sprawa Te Otwarcie :) szczegolnie podobalo mi sie okreslenie ze turyn jest najpiekniej polozonym miastem na swiecie! normalnie nadal jestem pod wrazeniem tej ceremoni :dance: Pieknie pieknie x 1000 ! ceremonia zapalenia znicza tez mi sie podobala! bardzo oryginalna!

p.s stroje Polakow <bleah>

p.s 2 5-7 Medali <lol2> chyba na Igrzyskach w Pekinie

p.s 3 Pomylic dell alpi z stadio comunale ?! NIEWYBACZALNE !!

p.s 4 Sorki za brak polskich znakow ! :płaczę:


- "Dziadku byłeś bohaterem na Wojnie ?"
- "Nie... ale służyłem w kompani Bohaterów "

WSZYSTKO I NIC O Amaurim i innych Drewnianych Graczach !
Jasiek-x

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 listopada 2003
Posty: 652
Rejestracja: 01 listopada 2003

Nieprzeczytany post 12 lutego 2006, 16:23

Dzisiaj oglądałem występy naszych snowboardistów w halfpipe'ie. W sumie nie było aż tak źle, chociaż do czołówki brakuje im bardzo dużo. Szkoda słabego wystepu Mateusza Ligockiego, zaś Michał pojechał jak na swój debiut dosyc dobrze. Licze, że Paulina lepiej pojedzie w poniedziałek. No i oczywiście trzymam kciuki za naszych skoczków, niech lecą dziś jak najdalej. Forza Polonia! :D


Radidam

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 kwietnia 2004
Posty: 740
Rejestracja: 09 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 12 lutego 2006, 19:39

DamKam pisze: :shock: Kolego, to nie byl nasz Delle Alpi tylko Stadio Comunale przebudowany i przemianowany na Stadio Olimpico :!: Czy aby napewno widziales ta ceremonie :?: Bo nie wiem jak mozna pomylic te dwa stadiony :/
ogladalem myslalem od comunale a napisalem o delle alpi maly blad, ogladalem z wielkim zainteresowaniem , niestety mozna pomylic te dwa stadiony. Jak uwazacie sie za inteligentnych to zapraszam na www.ifq.prv.pl zobaczymy czy sie zalapiecie do bylejakiej druzyny.


Obrazek
M.

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lipca 2004
Posty: 2167
Rejestracja: 26 lipca 2004

Nieprzeczytany post 13 lutego 2006, 13:00

Wczoraj odbył się pierwszy konkurs skoków narciarskich na skoczni K-95. Zwyciężył Norweg Lars Bystoel, drugi był Matti Hautamaeki z Finlandii, a trzecie miejsce zajął Roar Ljoekelsoey, a nasz najlepszy reprezentant, Adam Małysz, uplasował się na siódmym miejscu. Czy możemy mówić o niespodziankach? Myślę, że tak. Bystoel nie był stawiany w gronie faworytów, zakładano, że może być w pierwszej dziesiątce, ale to inni zawodnicy mieli zdobywać medale. Drugie i trzecie miejsce zajęli skoczkowie, którzy już od kilku sezonów plasują się w ścisłej, światowej czołówce, więc o żadnej niespodziance nie może być mowy. Wydaje mi się, że sensacją może być również czwarte miejsce Uhrmanna, który mnie jakoś nie potrafi do siebie przekonać. Zawiedli młodzi Austriacy, ale zdawałem sobie sprawę z tego, że mogą nie wytrzymać presji, jaka na nich ciążyła. Zawiodłem się na Ahonenie, byłem wręcz pewien, że sięgnie po złoto, jednak i tak doświadczony zawodnik jak on nie wytrzymał psychicznie. Małysz zajął przyzwoite, siódme miejsce. Wydaje mi się, że nie może być mowy o porażce, w końcu w ostatnich startach Adam zajmował gorsze lokaty, a teraz niewiele mu zabrakło do miejsc na podium. Cieszy za to obecność całej naszej czwórki w finałowej serii. Jeszcze pozostał konkurs na dużej skoczni, mam nadzieję, że tam Adam zdobędzie medal :wink: .


:roll:
Ultras

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 listopada 2003
Posty: 2215
Rejestracja: 03 listopada 2003

Nieprzeczytany post 13 lutego 2006, 20:38

Nie sądze, żeby nasz skoczek był wstanie zdobyc jakiś krążek na dużej skoczni. Po prostu to już nie ten sam Małysz co kilka lat temu. Co więcej jestem niemal pewien, że Polacy wyjadą z Piemontu bez jakiegokolwiek medalu... niestety nie zanosi się na to, abyśmy mogli cokolwiek zdobyć :x

Jeśli ktoś nie widział fotek Romyego z ogniem olimpijskim to prosze: http://img335.imageshack.us/my.php?imag ... rem1pq.jpg
http://img469.imageshack.us/my.php?imag ... rem1vo.jpg
http://img335.imageshack.us/my.php?imag ... rem6fx.jpg

a tutaj jeszcze Giraudo i Capello:
http://img357.imageshack.us/my.php?imag ... nom8pm.jpg
http://img357.imageshack.us/my.php?imag ... nom0wx.jpg
http://img469.imageshack.us/my.php?imag ... rinom4.jpg
http://img469.imageshack.us/my.php?imag ... nom0gr.jpg
http://img469.imageshack.us/my.php?imag ... nom1cj.jpg


MiłoszKauzal

Juventino
Juventino
Rejestracja: 15 lutego 2006
Posty: 8
Rejestracja: 15 lutego 2006

Nieprzeczytany post 16 lutego 2006, 17:39

licze na malysza ale on moze tylko zdobyc brąz ma juz lepsza forme ale inni mają szanse napszyklad Paweł Zygmunt i tak dalej zycze chociarz jednego medalu :)


DamKam

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 listopada 2003
Posty: 1746
Rejestracja: 10 listopada 2003

Nieprzeczytany post 17 lutego 2006, 18:08

Za nami dokladnie tydzien Igrzysk, czyli juz prawie polmetek :wink: Jesli chodzi o dotychczasowe wystepy Polakow to niestety, raczej nie mamy sie z czego cieszyc... choc z drugiej strony nikt nie spodziewal sie niczego wielkiego :!: Chyba najbardziej rozczarowal mnie Tomek Sikora.
Wczoraj nieprzyjemna sytuacje miala Justyna Kowalczyk, ktora zaslabla na trasie :( I nie popisali sie tutaj organizatorzy, ktorzy mieli spore problemy z transportem naszej biegaczki do punktu medycznego :? Takze jej trener zachowal sie w sposob skandaliczny- wyzwal i pobil Polskiego kamerzyste :/ Mowili o tym i pokazywali we wczorajszych, wieczornych wiadomosciach sportowych.
Miejmy nadzieje, ze nie bedzie juz wiekszych wpadek organizatorow. A nasi sportowcy zaprezentuja sie lepiej, choc tak naprawde chyba wiekszosc z tych, na ktorych mozna bylo w jakims stopniu liczyc juz startowali :roll:
Zobaczymy... teraz bardzo duzo czasu spedzam przed telewizorem. Na Eurosporcie IO leca praktycznie 24 godz. na dobe :wink:


M.

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lipca 2004
Posty: 2167
Rejestracja: 26 lipca 2004

Nieprzeczytany post 17 lutego 2006, 21:00

Jesteśmy już po kwalifikacjach na dużej skoczni. Myślę, że wszyscy ci, którzy mieli nadzieję na medal wywalczony przez Adama Małysza, teraz się jej pozbyli :roll: . Polak skacze dobrze, jednak rywale są w dużo wyższej formie i patrząc realistycznie - wynik ze skoczni normalnej będzie sukcesem :roll: . Tak, wiem, były to tylko kwalifikacje, jednak i one są jakimś wyznacznikiem formy danego zawodnika. Małysz zajął w nich 14 miejsce. Myślę, że w konkursie będzie wyżej, jednak o medalu może już chyba zapomnieć :roll: . Nadal rewelacyjnie skaczą młodzi Austriacy, Morgenstern i Kofler, jednak według mnie żaden z nich nie sięgnie po złoto. Oni rewelacyjnie skaczą na treningach i ewentualnie w pierwszych seriach. Gdy trzeba potwierdzić klasę - nie wytrzymują psychicznie i już nie zachwycają. Moimi faworytami są Finowie - Ahonen i Hautamaeki, choć namieszać może również złoty medalista z normalnej skoczni - Bystoel, który ma szansę stać się taką rewelacją, jaką był Ammann 4 lata temu i dwa razy zwyciężyć. Mimo iż bardzo lubię tego skoczka, mam nadzieję, że nie wygra. Uważam, że na złoto bardziej zasługują inni skoczkowie. Jestem pewien, że jutro będziemy świadkami wspaniałych zawodów.


:roll:
P!otr

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 listopada 2004
Posty: 248
Rejestracja: 14 listopada 2004

Nieprzeczytany post 18 lutego 2006, 17:06

Już od piewszych dni tych igrzysk było widać że nie będą one zbyt szczęsliwe dla Polaków. Ja tam nie bardzo przywiązuje uwage to tego że nie zdobywamy medali ale to co dzisiaj pokazała gazeta "Fakt" to już przesada. Nazywa naszych jak by nie było olimpijczyków "patałachami". Nie czytam takiego gazety po mi szkoda tej zetki :shock: Ja rozumiem że można być nieco razczarowanym postawą co niekórych naszych zawodników ale no bez przesady jak to pokazano na 1 stronie tej gazety http://www.e-fakt.pl/ http://grafika.redakcja.pl/wydania.okla ... 213142.jpg
Artykułu nie czytałem bo szkoda tracić czas na takie rzeczy. Ciekawe czy autor tego artykułu zastanowił się nad tym co pisze? :?


ODPOWIEDZ