JAKOŚĆ czyli tzw. QUALITKI!

Podziel się z nami swoimi sugestiami i uwagami na temat funkcjonowania JuvePoland.
ODPOWIEDZ
Martin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 października 2002
Posty: 8792
Rejestracja: 07 października 2002

Nieprzeczytany post 09 maja 2004, 22:06

Poniewaz juz od dluzszego czasu zastanawiamy sie nad tym jak wyniesc forum ponad poziomy :D, a liczba postow niewiele mowi o uzytkowniku oprocz tego ze jest aktywny postanowilismy (oprocz zlikwidowania rangi) przyznawac uzytkownikom, ktorzy wykazuja sie ciekawymi postami ZNACZEK JAKOŚCI.
Jest to znak ktory ma pokazywac, ze dany user ma ciekawe wypowiedzi, trafne spostrzezenia i dba o jakosc forum. Mozna na nim polegac i na pewno nadaje specyficzny klimat forum JP. Ma spełniac rolę wyróżnienia. Tak jak zolta karka lub ban spelnia role nagany.

Znaczek Q przyznają moderatorzy z adminami. Zatem prosimy o nie wysylanie do nas prosb o otrzymanie tego znaczka. Nie wysylajcie do nas privow, maili, nie piszcie na gg. Jesli ktos na niego zasluzy swoimi ciekawymi i oryginalnymi wypowiedziami na pewno go zauwazymy.

Mamy nadzieje, ze od tej pory Waszym celem bedzie udzielanie trafnych i sensownych wypowiedzi niz udzielanie ich multum, gdzie popadnie i w jakimkolwiek temacie.

I jeszcze jedno. Znaczka Q nie otrzymuja admini i moderatorzy bo samo zostanie moderatorem lub adminem to juz jest wyroznienie, a my byle kogo do tego grona nie wciągamy :D

Czekamy na wasze komentarze i opinie.

Pierwszymy osobami, ktore otrzymaly znaczek jakosci Q są:

1) Ti_Amo_Juventus_Dragon
2) Johnny777
3) Youri`
4) TomekW
5) Maggie Del Piero

Jesli teraz go ktos nie otrzymal nie oznacza ze nie otrzyma tego w przyszlosci. Glosowanie i debaty nad nowymi kandydatami do znaczka Q tocza sie ciagle i mam nadzieje ze bedzie to debata nieustająca.
Ostatnio zmieniony 05 stycznia 2005, 17:32 przez Martin, łącznie zmieniany 1 raz.


Log in: 15.12.1997
Log out: 31.03.2013
JuveQL

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 marca 2003
Posty: 539
Rejestracja: 10 marca 2003

Nieprzeczytany post 09 maja 2004, 23:25

No więc skoro można się wypowiedzieć, to zabiore głos w tej sprawie.

Myslę, że znaczek jakości nie przyniesie zbyt wielkiej rewolucji, jednak może doprowadzić do podniesienia poziomu forum. Jest to napewno nobilitacja i wyróżnienie, dlatego mam nadzieje, że nie będzie rozdawany pochopnie.
Uważam, że znaczek jakości będzie bardzo dobrym wyznacznikiem dla nowych uczestników. Wszyscy, którzy są na forum od dłuższego czasu wyrabiają sobie opinie o danych userach i wcale nie potrzebują do tego znaczka "Q" czy innych wynalazków.
Nie twierdzę jednak, ze jest to nietrafiony pomysł. Po długich i wyczerpujących (no dobra, troche przesadzam 8) ) przemyśleniach doszedłem do wniosku, iż wprowadzenie nowej jakości może mieć conajmniej 2 duże plusy:

1. Każdy użytkownik, który zostanie odznaczony znakiem jakości będzie postrzegany jako ten, na którym warto się wzorować, warto zwrócić uwagę. Dzięki temu będzie on napewno starał sie pisać coraz lepiej, dojrzalej, tak, aby potwierdzić, że wyróżnienie nie zostało wręczone "z kapelusza"

2. Zmieni się troche sposób patrzenia na użytkowników. Dotychczas jedynymi wyznacznikami danego usera były ilośc jego postów i czas uczestnictwa w aktywnym życia forum (innymi słowy - data zalogowania :wink: ) Dzięki "znaczkowi jakości" tamte dane nie będa już tak mocno brane pod uwage, bo, mam przynajmniej taką nadzieję, każdy będzie patrzył bardziej na jakość, a nie ilość pisanych postów. Być może zmniejszy to również ilość nabijaczy postów. Teraz, aby być "bosem forum" nie wystarczy już ilośc postów na liczniku. Przeciwnie - trzeba się wykazać pisząc ciekawe i rzeczowe posty.

Podsumowując: pomysł wg mnie bardzo dobry; może (ale nie musi) doprowadzić do podwyższenia poziomu forum; wyrózni w jakiś sposób najlepszych userów (zasługują na to) Uważam, że każda inicjatywa mająca na celu zwiększenie (podwyższenie) poziomu forum jest dobra, więc w tym wypadku musze pogratulować dobrego pomysłu i...oby on się sprawdził. A czy on się sprawdzi - to zależy tylko od samych użytkowników :wink:


Dragon

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2003
Posty: 8860
Rejestracja: 23 marca 2003

Nieprzeczytany post 10 maja 2004, 10:18

JuveQL pisze: Myslę, że znaczek jakości nie przyniesie zbyt wielkiej rewolucji, jednak może doprowadzić do podniesienia poziomu forum. Jest to napewno nobilitacja i wyróżnienie, dlatego mam nadzieje, że nie będzie rozdawany pochopnie.


Racja. Początkowo znaczek ,,Q'' napewno natychmiastowo nie odegra w pełni swojej roli na forum, aczkolwiek z biegiem czasu jest to jak najbardziej możliwe. (Czego bym bardzo chciał).
Wydaje mi się, że owy znaczek nie będzie rozdawany na prawo i na lewo. Jest to rzeczywiście w pewien sposób wyróżnienie indywidualne dla danego unsera.
Jestem pewien jednak, że nic szybciej nie będzie rozdawane na forum niż...kartki. Cóż przykra prawda, ale gdyby chociaż po część użytkownicy wzieli sobie do serca wszystkie zmiany, jakie wprowadzają admini i moderatorzy, by forum stawało sie jeszcze lepsze, napewno kartek byłoby coraz mniej..
JuveQL pisze:Uważam, że znaczek jakości będzie bardzo dobrym wyznacznikiem dla nowych uczestników. Wszyscy, którzy są na forum od dłuższego czasu wyrabiają sobie opinie o danych userach i wcale nie potrzebują do tego znaczka "Q" czy innych wynalazków.
To prawda. Twoja uwaga może się odnieść min. do nas. Jestemśmy już tu ponad rok, to bardzo dużo czasu. Napewno znamy to forum o wiele wiele lepiej niż nowi użytkownicy(Co jest rzeczą oczywistą), mamy tym samym wyrobione opinie o danych unserach.
Znaczek ten, jak wpsomniałeś, przyda się nowym użytkownikom. Coż, jakby nie było, ranga ta po części odróznia nas od innych użytkowników, myślę, że to lepiej dla początkujących. Bo jak niedawno pisał Martin, lepiej jest się najpierw zapoznać z zasadami forum i jego wnętrzem niż od razu bezmyślnie pisać posty, w większości na ilość... :? A my, moderatorzy i admini, jak i jeszcze inne osoby, jesteśmy po to by pomagać tym nowym. Mamy tu już staż więc możemy pokierować nowych użytkowników w dobrą stronę.
Lecz to niestety żadkość, bo nowi unserzy wolą zasłynąć założeniem 10 tematów na dzień i napisaniem 50 postów, każdy zawarty w 1 zdaniu, nie wnoszącym nic do dykusji...
JuveQL pisze:Dzięki temu będzie on napewno starał sie pisać coraz lepiej, dojrzalej, tak, aby potwierdzić, że wyróżnienie nie zostało wręczone "z kapelusza"
W pewnym sensie tyczy się to mnie. Powiem jak najabrdziej szczerze, że napewno będę chciał za sprawą każdej wypowiedzi potwierdzić, iż wyróznienie dla mnie, nie zostało wręczone przypdakiem. Nie będę filozofował lub pisał ze słownikiem :D poprostu będę takim jakim byłem, aczkowliek oczywiście chcę cały czas intelektualnie podnosić się wyżej :) Napewno już nie zejdę poniżej pewnego poziomu :)

Podsumowując, uważam, że nowa zmiana jest ,,na starcie'' trafna. Bo nie można już oceniać nowego pomysłu po 1 dniu :) I broń Boże nie uważam tak dlatego, że mnie się przytrafiło wyróżnienie w postaci znaczka Q. Zawsze starałem się i będę starał pisać, najlepiej jak umiem, bardzo mi zależy na poziomie naszego forum. I właśnie min. zmiany takie jak te, mogą się okazać jak najbardziej trafne w końcowym efekcie. To przecież nie jest takie trudne. Przeczytać regulamin, 3 dni przypatrzeć się jak pisze się na forum, wypowiadać się w topicu tym co nas interesuje a nie w 20, żeby ponabijać posty, i co najważniejsze pisać z sensem! Tak jak najlepiej potrafimy.
Wszystkim nam zależy na poziomie forum więc trochę wysiłku i wszystko da się zrobić :wink:


Obrazek
Wicior

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 sierpnia 2003
Posty: 1226
Rejestracja: 15 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 10 maja 2004, 14:48

No cóż..
Znaczek ten może jednak wnieść coś "dobrego" na forum..
Użytkownicy, którzy mają dużo żółtych i czerownych kartek :-D napewno będą chcieli sie poprawić i w jakiś sposób będą dążyć do zdobycia tegoż, można powiedzieć już "cennego" oznaczenia.Znaczek "Q" napewno przez większość użytkowników będzie brany jako duże wyróżńienie i poczucie takiego jakby "respektu" do tegoż Usera..

Jeżeli forum ma działać dobrze, poprawnie i bez przeszkód należy wprowadzać takie oto opcje..Napewno nie jeden użytkownik będzie dążył do "Q" :D :D .;
Lecz z drugiej strony można wziąć to jako typowa ranga, chociaż nie wszyscy Userzy posiadają go nad avatarem..

Więc posumowywując można powiedzieć, zę jest to złe i jest to dobre, ale do końca tego nie wiadomo.

Ale i tak wszystko co nowe każdemu sie podoba.. :wink: :wink:


Maggie Del Piero

Qualità Juventina
Qualità Juventina
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 lipca 2003
Posty: 682
Rejestracja: 22 lipca 2003

Nieprzeczytany post 10 maja 2004, 14:54

ale suuper :D :D :D :D :D :D
ale to jest serio wyróżnienie jak 150 teraz to chyba zanim coś napiszę będę musiała się trzy razy zastanowić żeby se nikt nie pomyślał że ja tak przypadkiem dostałam :twisted: ale przy tej okazji chciała bym pozdrowić rodzinę i grupę z uczelni;) i wszystkich Forumowiczów i wogóle juz się wzruszyłam :D :D :D :D :D
Dzięki będe się starała potwierdzić zaszczyt tego znaczka mam nadzieję że się nie zawiedziecie :D


Najtańszy Show na jaki stać ten utytłany w szmirze świat ....
black&white

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 stycznia 2004
Posty: 28
Rejestracja: 13 stycznia 2004

Nieprzeczytany post 10 maja 2004, 15:00

Ludzie, jak by na to nie patrzeć to zwierzęta grupowe, więc normalnym ich zachowaniem jest dążenie do bycia lepszym, do zdobywania wyróżnień i osiągnięć, więć wydaje mk się, że taki znaczek będzie na pewno motywacją wielu do poprawy swoich wypowiedzi.


Small. A speck in the wide blue sea. 'Tis the last of all the land...
Wojtom

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 września 2003
Posty: 1369
Rejestracja: 14 września 2003

Nieprzeczytany post 10 maja 2004, 15:10

Jest to napewno dobry pomysl !! Mysle ze wiedząc o tym że mozna dostać taki emblemat, może kazdy zacznie pisać sensownie i zgodnie z tematem !! 8) Moim zdaniem powinno to podnieść poziom forum w najblizszym czasie.... 8)


Alteri vivas oportet, si tibi vis vivere.
FOJM

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 listopada 2002
Posty: 374
Rejestracja: 01 listopada 2002

Nieprzeczytany post 10 maja 2004, 16:43

Ja uważam to za bardzo trafiony pomysł i może rzeczywiscie zmniejszy to "aktywność" nabijaczy i zmotywuje tych, którzy piszą "co im ślina na język przyniese" do przemyślenia swych wypowiedzi zanim zostaną one opublikowane na naszym forum. Gratuluje twórcom pomysłu znaczka "Q" i jego aktualnym i przyszłym posiadaczom - oby tak dalej! Pozdrawiam. :-D :wink:


Martin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 października 2002
Posty: 8792
Rejestracja: 07 października 2002

Nieprzeczytany post 10 maja 2004, 17:37

Wicior pisze:(...)
Lecz z drugiej strony można wziąć to jako typowa ranga, chociaż nie wszyscy Userzy posiadają go nad avatarem..
(...)
Moze i jest to ranga bo i tak od strony technicznej dziala. Jednak nie jest to zwykla ranga bo przyznaja ja moderatorzy i admini i za pisanie masy postow gdzie popadnie na pewno sie jej nie dostanie.
Powiem tylko ze w pierwszej edycji kandydatow bylo 12 (niech pozostanie tajemnica kto to byl) a wyroznionych zostalo jak widzicie pięciu. To powinno wiele powiedziec.


Log in: 15.12.1997
Log out: 31.03.2013
El_chico_a_Coruna

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 września 2003
Posty: 563
Rejestracja: 24 września 2003

Nieprzeczytany post 10 maja 2004, 17:51

A czy bedac tym Qlowym uzytkownikiem mozna zgarnac kartke? I czy wtedy traci sie Qlowosc?
Pytam z ciekawosci, bo mi chyba zostanie kulowym chyba nie grozi... :wink:


Dziadek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2004
Posty: 146
Rejestracja: 04 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 10 maja 2004, 17:53

No, No, No gratulacje dla adminów. Znaczek ten napewno sie sprawdzi bo jest on w 100% trafny. Znaczki Q dostali userzy których typowałem przed przeczytaniem ich nicków. Napewno ten znak zatrzyma nabijaczy postów, i bedzie świetną motywacją. Dajmy na to ze nie bedzie mnie przez 4 tygodnie i martwiłem sie ze spadaną mi statystyki. Teraz jednak nie martwie się tym i czekam az dostane znaczek Q (pytanie do adminów czy osoby które kiedyś miały bana mogą otrzymać znaczek Q). Tak na marginesie to fajnie wygląda tez ten znaczek. Chciałbym zaproponowac tez o ile moge usera zwanego ADAMJUVENTUSPL do takiego znaczka, poniewaz piswze on bardzo wiele postów z sensem.

P.S Czy odpowie mi ktos co oznacza litera Q bo myslalem i nie wymyslilem. CZemu nie JP jak JP???


Rasi

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Rejestracja: 22 lipca 2003
Posty: 461
Rejestracja: 22 lipca 2003

Nieprzeczytany post 10 maja 2004, 18:00

El_chico_a_Coruna pisze:A czy bedac tym Qlowym uzytkownikiem mozna zgarnac kartke? I czy wtedy traci sie Qlowosc?
Pytam z ciekawosci, bo mi chyba zostanie kulowym chyba nie grozi... :wink:
Można dostać kartke. W końcu wszyscy jesteśmy ludźmy i błędy zdarzają sie każdemu. Problem pojawia sie wtedy kiedy ktoś robi to nagminnie. Tak więc dostanie kartki nie oznacza utraty znaczka Q.
Nie myślicie jednak, że znaczka tego stracić nie można. Jeżeli czyjeś wypowiedzi wyraźnie sie pogorszą znaczek zostanie mu odebrany.
Dziadek pisze:P.S Czy odpowie mi ktos co oznacza litera Q bo myslalem i nie wymyslilem. CZemu nie JP jak JP???
Jest to nasz forumowy "znaczek jakości Q". Wszystko jasne ??


behemot

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Rejestracja: 09 października 2002
Posty: 570
Rejestracja: 09 października 2002

Nieprzeczytany post 10 maja 2004, 18:08

Q jak qualita. Qualita juventino
Ostatnio zmieniony 10 maja 2004, 18:09 przez behemot, łącznie zmieniany 1 raz.


wake up! catch the rising sun!
nookie

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 820
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 10 maja 2004, 18:08

Mała rzecz, a cieszy :wink: ja tak samo jak Wy mam nadzieje na poprawe jakosci forum...pomysl jest chyba jak na razie najlepszym z wszystkih testowanch...wiec patrzmy w przyszlosc z optymizmem :twisted: a mam takie pytanie...debaty i dyskusje o ktorych mowil Martin tocza sie w gronie modów czy zwykli smiertelni uzytkownicy tez moga wysuwac swoje kandydatury? :wink:


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Ulisses

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 października 2002
Posty: 673
Rejestracja: 11 października 2002

Nieprzeczytany post 10 maja 2004, 19:44

nookie pisze:a mam takie pytanie...debaty i dyskusje o ktorych mowil Martin tocza sie w gronie modów czy zwykli smiertelni uzytkownicy tez moga wysuwac swoje kandydatury? :wink:
Powiem, że rozmowy tocza sie za zamkniętymi drzwiami "Pokoju zwierzeń". Tylko moderatorowie oraz administratorzy mogą zgłaszać kandydatury. Powiem, że taki "znaczek Q" jest bardzo ciężko przyznac , ze względu na rygorystyczne głosowanie, a co za tym idzie poparcie jakie musi uzyskac kandydat. Tyle chyba moge zdradzić. Jak coś pominąłem to Martin uzupełni...


ODPOWIEDZ