Mario Mandżukić

Dyskutuj o legendarnych piłkarzach Juventusu, wielkich wydarzeniach z przeszłości i historycznych meczach.
ODPOWIEDZ
Bobby X

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 maja 2009
Posty: 955
Rejestracja: 18 maja 2009

Nieprzeczytany post 10 grudnia 2017, 10:28

To trochę tak jak z naszym Wybitnym trenerem, dwa finały LM i 2 porażki (wręcz klęski), a tenże nadal jest trenerem Juve. Więc czemu miałby zmienić równie dennego Mandżukicia skoro sam za dwie potworne przegrane nie poniósł żadnych konsekwencji?


:allegri: na śmietnik
Tyrion

Juventino
Juventino
Rejestracja: 19 maja 2015
Posty: 51
Rejestracja: 19 maja 2015

Nieprzeczytany post 10 grudnia 2017, 10:42

Szczęsny pisze:dobre, ale to on mial te 3-4 okazje na zdobycie gola i zabraklo poprostu szczescia, jest przynajmniej waleczny w porowananiu do srodka pola
Nie. To jest argument z tyłka. Brzmi jak argumenty makiavela gdy Alvaro nie strzelał. "No nie strzelił, ale inny to by w ogóle takiej sytuacji nie miał." Skoro Mario jest/był napastnikiem to powinno się go rozliczać z goli i za takie mecze rugać. A jeżeli Max chce go używać do zgarniania wrzutek, to niech przyklei do niego kogoś, kto te piłki zgarnie i będzie wiedział co z nimi zrobić.


CzeczenCZN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2015
Posty: 3853
Rejestracja: 28 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 10 grudnia 2017, 11:36

Owszem Mandzukic wczoraj włączył tryb Rasiak - tyle że w przeciwieństwie do Higuaina dochodził do sytuacji - tak wiem można mówić że Pipita był odcięty - ale jest też coś takiego jak ustawienie się, wyjście z pod krycia na pozycję.


#cznandj #ripgangsquad :hi:
Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 10 grudnia 2017, 11:44

A pomyślsłeś że Mandzukić doszedł do tych sytacji bo Higuain absorbował obroñców?


panlider

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1627
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 10 grudnia 2017, 12:01

Sorek21 pisze:A pomyślsłeś że Mandzukić doszedł do tych sytacji bo Higuain absorbował obroñców?
:bravo:

Ludzie, którzy po tym meczu cisną na Pipitę to się powinni nad sobą poważnie zastanowić. Igła był cały czas podwajany, a i tak doszedł do 2 sytuacji strzeleckich, szkoda, że je paskudnie zepsuł, ale umówmy się, to były raczej półsytuacje, a nie takie setki jak miał Chorwat. Jestem pewny, że Higuain strzeliłby przynajmniej ze 2 bramki, jakby był na miejscu Mandżukicia.


"Vincere Non È Importante È L'Unica Cosa che Conta"
rammstein pisze:dobrze, że nikt nie zakładał tematu "Polskie kluby w rozgrywkach europejskich 2017/2018" :D
CzeczenCZN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2015
Posty: 3853
Rejestracja: 28 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 10 grudnia 2017, 12:03

Sorek21 pisze:A pomyślsłeś że Mandzukić doszedł do tych sytacji bo Higuain absorbował obroñców?
Znaleźć sobie pozycje też trzeba umieć - co nie zmienia faktu że i tak od początku powinien grać Costa. Sorry ale ja od napastnika za 90 mln wymagam trochę więcej jednak - bo w przeciwnym razie wydatek na napastnika o takiej charakterystyce, do gry w taki sposób jest bezsensowny.


#cznandj #ripgangsquad :hi:
Bobby X

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 maja 2009
Posty: 955
Rejestracja: 18 maja 2009

Nieprzeczytany post 10 grudnia 2017, 12:13

ForzaItanimulli3vujcm pisze:
Sorek21 pisze:A pomyślsłeś że Mandzukić doszedł do tych sytacji bo Higuain absorbował obroñców?
Znaleźć sobie pozycje też trzeba umieć - co nie zmienia faktu że i tak od początku powinien grać Costa. Sorry ale ja od napastnika za 90 mln wymagam trochę więcej jednak - bo w przeciwnym razie wydatek na napastnika o takiej charakterystyce, do gry w taki sposób jest bezsensowny.
Na przykład Gonzalo mógł w czasie meczu upiec ciasto albo ostrzyc Cuadrado. Ewentualnie mógł zrobić sweter na drutach.

Jak zwykle pieprzysz farmazony byle pieprzyć, było trochę spokoju na forum to teraz znowu zalew gownianych mądrości.


:allegri: na śmietnik
SKAr7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 maja 2009
Posty: 1876
Rejestracja: 26 maja 2009

Nieprzeczytany post 10 grudnia 2017, 12:14

Tyrion pisze: A jeżeli Max chce go używać do zgarniania wrzutek, to niech przyklei do niego kogoś, kto te piłki zgarnie i będzie wiedział co z nimi zrobić.
W teorii - przykleja, a przynajmniej stara się. Problem w tym, że te ktosie to Sandro i Dybala, którzy obecnie grają jak grają.

Higua nie miał zbyt wielu szans, ale przynajmniej wkładał dużo wysiłku w robotę silnej 9tki. Duża jego zasługa, że Juventus miał w tym meczu przewagę w przesuwaniu się formacji. Wielka szkoda, że w jednej ze swoich okazji zdecydował się strzelać sprzed pola karnego, zamiast zagrać do wchodzącego w uliczkę Pjanicia.


CzeczenCZN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2015
Posty: 3853
Rejestracja: 28 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 10 grudnia 2017, 12:39

Jak ja lubię to gadanie:

Przed transferem Higuaina: No tak, nie mamy świetnej klasy napastnika...

Po jego przyjściu: No tak, ale on jest odcięty od podań - i co on sam może zrobić?

To niech mi ktoś wytłumaczy jaki był sens kupowania jego, zgodnie z tym tokiem myślenia - skoro w ogóle nie potrafimy go wykorzystać?

Tyle że ja pamiętam mecze Juventusu, kiedy potrafił sam sobie wypracować sytuację, minąć rywala. To nie jest bramkowpychacz przecież.
Bobby X pisze:Jak zwykle pieprzysz farmazony byle pieprzyć, było trochę spokoju na forum to teraz znowu zalew gownianych mądrości.
I mówi mi to ktoś, kto sam nie ma nic sensownego do powiedzenia.


#cznandj #ripgangsquad :hi:
krystiank

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 listopada 2003
Posty: 570
Rejestracja: 01 listopada 2003

Nieprzeczytany post 10 grudnia 2017, 13:54

Zarząd powinien się zastanowić nad sensem zostawienie Mandzukica na kolejny sezon... Jest coraz wolniejszy już nie ta kondycja co sezon temu, chociaż to też jest wina trenera i całego sztabu bo nagle wszyscy kontuzje zaczęli łapać nawet Buffon.


AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3990
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 10 grudnia 2017, 19:43

krystiank pisze:Zarząd powinien się zastanowić nad sensem zostawienie Mandzukica na kolejny sezon... Jest coraz wolniejszy już nie ta kondycja co sezon temu, chociaż to też jest wina trenera i całego sztabu bo nagle wszyscy kontuzje zaczęli łapać nawet Buffon.
No ja bym pozwiedzał,ze akurat w aspektach czysto fizycznych to Mandżu nie traci, ale bardzo obniżył loty jeżeli chodzi o wykończenie akcji, to jest po prostu dramat.


dawid1897

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 lutego 2008
Posty: 1487
Rejestracja: 22 lutego 2008

Nieprzeczytany post 10 grudnia 2017, 20:20

AdiJuve pisze:
krystiank pisze:Zarząd powinien się zastanowić nad sensem zostawienie Mandzukica na kolejny sezon... Jest coraz wolniejszy już nie ta kondycja co sezon temu, chociaż to też jest wina trenera i całego sztabu bo nagle wszyscy kontuzje zaczęli łapać nawet Buffon.
No ja bym pozwiedzał,ze akurat w aspektach czysto fizycznych to Mandżu nie traci, ale bardzo obniżył loty jeżeli chodzi o wykończenie akcji, to jest po prostu dramat.
Widać brak doświadczenia w takich sytuacjach w ostatnim czasie. Z napastnika stał się skrzydłowym i bramek za dużo nie strzela. Powinien częściej stanowić alternatywę dla Higuaina, ale również być zmiennikiem Costy/Bernardeschiego. Mandzukic jest bardzo uniwersalny, ale jako napastnik dużo stracił grając na skrzydle. Ja bym się go nie pozbywał.


FORZA JUVE!!!
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7338
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 10 grudnia 2017, 20:58

AdiJuve pisze:bardzo obniżył loty jeżeli chodzi o wykończenie akcji
a kiedy miał je na wysokim poziomie? bo jego kariera mówi, że nigdy


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3990
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 10 grudnia 2017, 21:39

Maly pisze:
AdiJuve pisze:bardzo obniżył loty jeżeli chodzi o wykończenie akcji
a kiedy miał je na wysokim poziomie? bo jego kariera mówi, że nigdy
Wskaż mi gdzie napisałem,że miał je na wysokim poziomie? Czy tylko z wysokiego poziomu można obniżyć loty a np. z poprawnego już nie.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7338
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 10 grudnia 2017, 22:15

w takim razie wyciągasz zbyt daleko idące wnioski :) w tym meczu nie skuteczność była jego problemem tylko przyjęcie a raczej jego brak w kluczowych momentach, to co miał już na strzał strzelił tak jak to robił zawsze - w środek, a nóż zejdzie i zaskoczy bramkarza


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
ODPOWIEDZ