Serie B powiększona

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
Alexxxxx

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lipca 2003
Posty: 2174
Rejestracja: 01 lipca 2003

Nieprzeczytany post 23 sierpnia 2003, 13:59

Włoski związek piłki nożnej zdecydował o powiększeniu Serie B o cztery drużyny (do 24 zespołów). W drugiej lidze włoskiej zagrają Salernitana, Genoa, Catania i Fiorentina.


Cztery drużyny zawdzięczają niespodziewany awans sycylijskiemu klubowi Catania, który zwrócił się do regionalnego sądu, by ten anulował decyzję piłkarskiej federacji o relegowaniu zespołu do trzeciej ligi (Serie C).

Początkowo Catania uzyskała korzystny werdykt piłkarskiej federacji w sprawie nieuprawnionego do gry, z powodu zawieszenia, piłkarza Sieny, ale potem związek anulował swą pierwotną decyzje. Dwa dodatkowe punkty uratowałyby Catanię przed spadkiem do trzeciej ligi, a regionalny sąd sycylijski orzekł, że klub powinien grać w Serie B. Piłkarski związek nie miał wyboru i zdecydował o powiększeniu drugiej ligi.

Trzy pierwsze zespoły to tegoroczni spadkowicze z Serie B. Niespodziewany jest natomiast powrót Fiorentiny, dwukrotnego mistrza Włoch, która ze względu na kłopoty finansowe została zdegradowana do najniższej klasy rozgrywek. W ubiegłym sezonie piłkarze z Florencji występujący w Serie C2 wywalczyli awans do Serie C1.

We wtorek rząd włoski wprowadził dekret zabraniający klubom piłkarskim składania skarg sądowych w lokalnych trybunałach w sporach z władzami krajowego futbolu.


Juve jest miłością całego mojego życia.
Gianni Agnelli
Wicior

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 sierpnia 2003
Posty: 1227
Rejestracja: 15 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 23 sierpnia 2003, 22:28

Ja sie ciesze dlatego ze Juve bedzie mogło zdobyć wiecej punktów (chodzi mi o 3pkt) :) :D :lol: :wink:


Reggie

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 sierpnia 2003
Posty: 621
Rejestracja: 21 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 23 sierpnia 2003, 22:40

wicior pisze:Ja sie ciesze dlatego ze Juve bedzie mogło zdobyć wiecej punktów (chodzi mi o 3pkt) :) :D :lol: :wink:
Nie rozumiem cię przeież powiększyli 2 ligę.


"Ludzie wybierają najczęściej rozwiązania pośrednie, które są najgorsze ze wszystkich, a to dlatego, że nie potrafią być ani całkiem źli, ani całkiem dobrzy." Niccolò Machiavelli
Alex-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 października 2002
Posty: 294
Rejestracja: 20 października 2002

Nieprzeczytany post 23 sierpnia 2003, 23:18

Pomysł jest chyba nie na miejscu. Wiem, że już od dawna się mówi o powiększeniu Serie B (i jestem zdecydowanie za). Jednak to jest racjonalne tylko w przypadku podziału na grupy. Bo teraz, gdy będą 24 drużyny (co i tak jeszcze nie jest pewne na 100%) to automatycznie liczba kolejek wzrasta do 46... (niby Angole to wytrzymują) Niestety wiele wskazuje na to, iż tak właśnie będzie - jest już nawet ustalony nowy terminarz dla Serie Cadetta.
A Viola i tak by wywalczyła awans do B - ale rok puźniej.


I CAMPIONI D'ITALIA SIAMO NOI
JU27
Alex

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2002
Posty: 81
Rejestracja: 23 listopada 2002

Nieprzeczytany post 23 sierpnia 2003, 23:24

Cieszę się, że Fiorentina nie załamała się i gra coraz lepiej.


Johnny777

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 lipca 2003
Posty: 1235
Rejestracja: 16 lipca 2003

Nieprzeczytany post 24 sierpnia 2003, 00:10

No ale czy może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego Fiora dostała ten "awans"??? Bo może się mylę ale w ciągu jednego sezonu nie da się wywalczyć awansu z 4 ligi do 2 - co, nie?


juveluck

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 marca 2003
Posty: 7037
Rejestracja: 05 marca 2003

Nieprzeczytany post 24 sierpnia 2003, 00:35

Alex pisze:Cieszę się, że Fiorentina nie załamała się i gra coraz lepiej.
Nie grzesz, prosze cie nie grzesz. Powinni sie zalamac i byc na samym dnie. Powinni przestac istniec, misato Florencja powinno zostac skreslone z pilkarskiej mapy Wloch. Ty sie cieszysz, a ja jestem zrozpaczony. Juz mialem nadzieje ze tak z 5-6 lat (liczylem szcerze mowiac na wiecznosc) nie zobacze ich w Sere a a tu takie prezenty. To jest nie sprawiedliwe. Jak oni dostaja takie to ja chce Scudetto dla juve od zaraz bez rozgrywana spotkan
Johnny777 pisze:No ale czy może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego Fiora dostała ten "awans"??? Bo może się mylę ale w ciągu jednego sezonu nie da się wywalczyć awansu z 4 ligi do 2 - co, nie?
A wiec, w minionym sezonie udalo im sie awansowac(niesety :cry: ) do trzeciej ligi. Po tym jak przez afere zwiazana z meczem catania-Siena postanowiono(z braku innej mozliwosci) powiekszyc Serie b do 24 zespolow. Fiora dokoptowano do Serie B. Ale teraz powstaje pytanie dlaczego akurt fiora. A wiec poczatkowo mieli pozostac 4 spadkowicze ale ze Cosenza(jeden ze spadkowiczow) nie przedstawil odpowiednich dokumento, a co za tym idzie nie dostal licencji na gre w Sere B postanowiono "za zaslugi" :? (a jak to tlumaczyla sie ta szumowina Carraro: olbrzymim zainteresowaniem kibicow tym klubem, oraz ze gra tego smiesznego klubu w w 2 lidze przyciagnie duzo ludzi przed TV) dokoptowano wlasnie fiore. Jak widac nie tylko w Polsce dzieja sie cuda w pilce noznej. Ja mam tylko jeszce do powiedzenia: VIOLA, VIOLA VAFFANCULO


Obrazek
FINO ALLA FINE, FORZA JUVENTUS !!!
3d_man

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 maja 2003
Posty: 248
Rejestracja: 25 maja 2003

Nieprzeczytany post 24 sierpnia 2003, 17:27

coz moge dodac ??
carraro, matarrese & galliani - powinni skladac dymisje i prosic o azyl w korei :wink:

ps
to forum mi sie zaczyna podobac - juz druga osoba madrze pisze
pozwol ze dolacze sie do choru

VIOLA VIOLA VAFFANCULO :!: :!: :!: :!:

:wink:


la Lazio é il rifugio di noi sognatori...
di noi innamorati, poeti, cantori...
di noi che incendiamo e spegnamo la sete...
per quell'esplosione all'ennesima rete...
ODPOWIEDZ