FIFA 14

Podyskutuj na temat najnowszych gier, poradź się innych w temacie zakupu nowego komputera czy poproś o pomoc, jeśli masz jakiś problem z nim związany.
ODPOWIEDZ
Alexis93

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2009
Posty: 171
Rejestracja: 17 maja 2009

Nieprzeczytany post 09 września 2013, 11:30

No tu oceniacie karty Ultimate Team, trybu który różni się od zwykłej gry offline/online. Ja zacząłem w 11 w UT grać ale krótko, teraz w 13 nauczyłem się w ten tryb grać, nie chcę na eksperta wychodzić ale rozegrałem prawie 2000 meczy w ten tryb więc wiem co mówię. Zasadniczo rozgrywka jest bardziej arcadowe'a, efektowna, liczy się głównie siła, szybkość ew. drybling. Ja już innego trybu w Fifie nie potrzebuję, 14 na X360 kupię, jak zaopatrzę się w Xbox One to tez pewnie zagram już na nowym silniku. Co do naszych: Lichy był prawym obrońcą i a teraz jest prawym pomocnikiem więc tam defensywne staty są mniej cenne niż ofensywne i chyba stąd spadek. Z Bonuccim to jakiś żart, myślałem że mu wzrośnie. Chiellini i Ogbonna są jednymi z najlepszych obrońców jak nie najlepszymi w całym Ultimate Team: wysocy, szybcy, silni, dobre główki: jednym słowem czołgi. Juventus ma świetnych zawodników, cała Serie A jest bardzo popularna bo można zrobić tani a bardzo dobry skład. Natomiast jak zwykle niektóre ratingi są wzięte z czapy ale to standard. Polska liga jest licencjonowana i jest w niej masę przypadkowych mega szybkich zawodników. Ogólnie nie mogę się doczekać nowego Ultimate Team, dla mnie mogli by zrezygnować z Fify i robić Ultimate Team 13, UT 14 etc.


Juventus na zawsze!
jarmel

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lutego 2006
Posty: 3246
Rejestracja: 25 lutego 2006

Nieprzeczytany post 09 września 2013, 15:11

Alexis93 pisze:Zasadniczo rozgrywka jest bardziej arcadowe'a, efektowna, liczy się głównie siła, szybkość ew. drybling.
I to mnie zawsze odpycha od ultimate. Założeniem tego trybu chyba było konstruowanie swojej drużyny marzeń. W praktyce całkowicie się to nie opłaca, skoro co druga drużyna z jaką przychodzi nam się zmierzyć to po prostu jedenastka sprinterów, których nie da się zatrzymać.
Najlepszy tryb? Zwykłe towarzyskie z grupą znajomych :ok:


#AllegriOut
Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 09 września 2013, 23:38

Llorente to DREWNO TOTALNE w FIFIE 13 a ma skilla 83. Więc w 14stce będzie jeszcze gorzej :D
Z Pogbą troche przesada, gościu zaniedługo (o ile juz nie jest) bedzie jedym z najlepszych na swojej pozycji na świecie a oni mu dają tak mało, no cóz...

Jutro demko! :)


Eric6666

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 listopada 2006
Posty: 2129
Rejestracja: 13 listopada 2006

Nieprzeczytany post 10 września 2013, 01:00

Wojtek pisze:Llorente to DREWNO TOTALNE w FIFIE 13 a ma skilla 83. Więc w 14stce będzie jeszcze gorzej :D
Z Pogbą troche przesada, gościu zaniedługo (o ile juz nie jest) bedzie jedym z najlepszych na swojej pozycji na świecie a oni mu dają tak mało, no cóz...

Jutro demko! :)
Jak można być najlepszym na swojej pozycji po kilkunastu spotkaniach w dorosłej piłce? też uwielbiam jego grę, ale do najlepszych brakuje mu sporo, fakt uważam, że Marchisio jest obecnie lepszym zawodnikiem, tylko z tempem rozwoju Pogby dwa lata i go prześcignie.

Ps. Giroud miażdzy Llorente w Fifie a powinno być odwrotnie ;x

http://www.easports.com/fifa/news-updat ... 20-keepers

Gigi najlepszym bramkarzem! Przesada co do Casillasa... Akinfeev dalej trzyma taki poziom, czy po prostu nie chce im się zmieniać statystyk?

Vidal dalej 85 bez zmian.... Marchisio za to spadł, ciekawe ilu mu teraz dadzą. Tevez, Kielon po 86. Ciekawie to wygląda.


"The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
Mark Twain
Alexis93

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2009
Posty: 171
Rejestracja: 17 maja 2009

Nieprzeczytany post 10 września 2013, 11:40

@jarmel

Jasne że to tylko moje zdanie, nie każdemu podoba się Ultimate ale jeśli uważasz, że nie da się zatrzymać sprinterów to się mylisz, jasne że dominacja szybkości może przeszkadzać ale nie na każdej pozycji tempo jest najważniejsze. Osobiście podoba mi się szybsze tempo rozgrywki w Ultimate, efektowne gole, o które trudno w normalnej rozgrywce online bądź na wysokim poziomie trudności i sama idea budowania drużyny marzeń, o której napisałeś. Niektórzy budują sprinterów bo inaczej przegrywają a lepsi potrafią grać drużyną gdzie nie wszyscy mają tempo większe niż 88,89. Poza tym jest dużo obrońców z wysokim tempem i siłą, którzy spokojnie zatrzymują większość sprinterów (Santana, Luiz, Chiellini, Ogbonna, Gamberini) trzeba tylko umieć bronić. No ale jeśli nie podoba ci się UT to szanuję twoje zdanie aczkolwiek zachęcam do spróbowania UT w nowej Fifie.


Juventus na zawsze!
AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3972
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 10 września 2013, 13:26

Da się to demo pobrać skądś bez tego origina?


bendzamin

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2009
Posty: 4225
Rejestracja: 18 kwietnia 2009

Nieprzeczytany post 10 września 2013, 15:15

AdiJuve pisze:Da się to demo pobrać skądś bez tego origina?
Na torrentach wisi jakaś wersja bez origina, ale na razie słabo seedowana. W originie możesz wklepać obojętnie jakie dane, jeśli to Ci przeszkadza.

Pograłem trochę i tak jak można się było spodziewać - minimalne zmiany. Piłka trochę mniej klei się graczom do nogi i odskakuje, poprawili trochę chyba strzały i główki przy dośrodkowaniach w pole karne. Czekam mocno na PESa i mam nadzieję, że w tym roku pozamiata.


Obrazek
jarmel

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lutego 2006
Posty: 3246
Rejestracja: 25 lutego 2006

Nieprzeczytany post 10 września 2013, 15:42

Alexis, ale ja doskonale znam tryb Ultimate i też dostarczył mi sporo zabawy. W nowej fifie też pewnie spędzę tam trochę czasu, napisałem jedynie o tym co najbardziej mi się w nim nie podoba.
Wiem też, że można zatrzymać mega szybkich zawodników, ale po prostu nudne jest ciągłe granie przeciw drużynom złożonym z praktycznie takich samych zawodników.


#AllegriOut
Swider10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 lipca 2005
Posty: 806
Rejestracja: 27 lipca 2005

Nieprzeczytany post 10 września 2013, 17:54

Co do naszych w fifie Bonu to jakis kabaret skad w ogole oni wzieli te skille ?:| Buffon 80 reflexu ? Chyba troche przesada mimo jego wieku (zwiekszenie do 85 pewnie zmieniło by jego ogolny wspolczynnik o 1-2 ptk może dlatego :|) Bronia w niwej fifie bedzie oczywiscie Tevez, Vidal, Pirlo, Marchisio, Vucinic i Chiellini troche słabiej Giovinco ale tego mozna bylo sie spodziewac. Ogólnie dobra paka, chociaż Ronaldo i Messi jak zwykle nieco przesadzeni (Xavi wtf?!) szczegolnie ten pierwszy w 13 zamiata wszystkimi obroncami strzela z kazdej mozliwej pozycji takie "bomby", że nawet najlepsi bramkarze przepuszczaja piłkę..., wiem, że jest niesamowity ale w grze to jednak troche przasadzili :/


"Pozytywne rezultaty to coś wspaniałego , ale istnieje coś większego: móc powiedzieć, że jest się kibicem Juventusu i być z tego dumnym."

"Dla tych barw niektórzy stracili swe życie"
Alfa i Omega

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 sierpnia 2006
Posty: 1148
Rejestracja: 24 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 11 września 2013, 13:06

mixery pisze:E tam, te atrybuty tak na prawdę nic nie znaczą. W 13 najlepszym napastnikiem Serie A był Muriel. Szybki, dobry finishing i 4* skille(W moim UT strzelał ponad gola na mecz).
Muriel był pro :ok: Natomiast w 13 od groma goli strzelałem panem o nazwisku... Llorente. Koleś autentycznie wszystkie pojedynki główkowe mi wygrywał i masę bramek wpakował w ten sposób. I wolejem też często.

Na skillsy nie zwracam uwagi, kwestia taktyki i charakterystyki kim mi się dobrze gra a kim nie.
Wojtek pisze:Llorente to DREWNO TOTALNE w FIFIE 13 a ma skilla 83. Więc w 14stce będzie jeszcze gorzej :D
Gdzie drewno, grać nim nie umiesz po prostu :v

Generalnie to dla mnie ulubioną formą relaksu jest spotkanie się w kilku kumpli na cały dzień, gdzie każdy ma sześciopak na łeb i pół pizzy do zeżarcia, z głośników gra Hendrix lub Miles Davis, a my na jeden lub dwa kompy gramy w fifę <3

W demo już oczywiście grałem, szału nie robi, to samo co 13 tylko więcej twarzy, poprawione cieszynki i realniejsze strzały.

Od 14 oczekuję:
- poprawienia twarzy Andrei P. W poprzednich edycjach wyglądał okropnie :|
- dużo fejsów Juventinich, bo na murzynów czy Vucinicia to żal patrzeć.


Gotti

Juventino
Juventino
Rejestracja: 06 marca 2005
Posty: 1529
Rejestracja: 06 marca 2005

Nieprzeczytany post 11 września 2013, 14:26

Co do FIFA 14...nie wiem jak Wy, ale mnie EA może w tym roku pocałować w...no wiecie. Olali wersję PC, dlatego na kompie
A co się stało? Jak olali, bo nic nie wiem? Konsolowa wersja będzie w tym roku inna od PC? Jeśli tak to FIFY nie kupię, a planowałem kilka dni temu zamówić pre order, bo mam ochotę pograć w to przez neta a nigdy nie grałem.

Cena PESa i FIFy w sumie taka sama, ale żadne dema do tej pory nie wyszły i strach trochę kupić produkt Konami.

EDIT: Jestem po zagraniu 2 meczów w demo FIFA 14, które jak się okazało wyszło wczoraj i co mogę rzec? Odgrzewana FIFA 13, bo nie zauważyłem w ciągu 2 meczów żadnej - kompletnie żadnej różnicy pomiędzy tymi grami.

W tym roku jednak postawie na PES, który jest budowany od zera i przyjemnością będzie poznanie nowej mechaniki.


Eric6666

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 listopada 2006
Posty: 2129
Rejestracja: 13 listopada 2006

Nieprzeczytany post 11 września 2013, 18:29

jestem po demku Fifa 14 na xbox360. Zmian trochę jest i są bardzo odczuwalne. Przede wszystkim tempo spotkania jest nie do porównania, teraz można spokojnie grać, a nie akcja od bramki do bramki. Wiadomo demko to i bugów jest sporo, ale gra się naprawdę fajnie, na pewno spędzę sporo godzin przy pełnej wersji ( jak ogram się w Gta V ;d ), bo robi na mnie dobre wrażenie.


"The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
Mark Twain
jarmel

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lutego 2006
Posty: 3246
Rejestracja: 25 lutego 2006

Nieprzeczytany post 11 września 2013, 22:31

Zagrałem z 10 meczy w demo na PC i szczerze to mi się nie podoba. Zawodnicy poruszają się jak jacyś kompletni paralici i nie ważne czy mają 60 czy 90 skilla. Tempo jakieś flegmatyczne, czuję się jakbym grał oldboyami. Do tego zero kontroli nad piłką, wystarczy że zawodnik trochę się rozpędzi a już odskakuje mu na parę metrów, nie mówiąc o podaniach. Rozumiem, że może twórcy chcieli przez to zrobić rozgrywkę bardziej realną, ale moim zdaniem przesadzili w drugą stronę, to już dzieciaki grające pod blokiem mają większą kontrolę nad piłką. Nie podoba mi się też strasznie łatwe odbieranie, wystarczy tylko podbiec do zawodnika z piłką , a ten już posłusznie ją oddaje :P Przez to mecze są dla mnie strasznie nudne.
Na plus dla mnie póki co jedynie strzały, ma się teraz większą kontrolę nad nimi.


#AllegriOut
Gotti

Juventino
Juventino
Rejestracja: 06 marca 2005
Posty: 1529
Rejestracja: 06 marca 2005

Nieprzeczytany post 12 września 2013, 00:29

Zgadzam się. Popatrzyłem na gameplaye z nowego PESa na YT i według mnie w tym roku KONAMI zmiażdży EA. Wciąż się waham przed zamówieniem preordera PESa, bo pewny mimo wszystko nie jestem, ale okrojona FIFA mi jednak nie pasuje i raczej kupię grę Konami.

EDIT:
Jednak po zagraniu w nowego PESA stwierdzam, że FIFA14 to dzieło samego Boga. :prochno:


yanquez

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 grudnia 2004
Posty: 2131
Rejestracja: 09 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 21 września 2013, 20:38

A to dziwne stwierdzenie. Ja jestem po dwóch meczach w fifkę i dwóch w pesiwo (oczywiście demka) i kurde będę miał problem...
Tzn. zrobię jak co roku, czyli jeden tytuł zakupię na ps3, a drugi spiracę na blaszaka.

Moje spostrzeżenia:
FIFULEC:
+ gra się realistycznie,
+ licencje robią wrażenie,
+ UT
+ ładna murawa
- twarze zawodników to jakaś kpina i gigantyczna porażka EA
- brak LM
- nienaturalne poruszanie się zawodników po boisku (moim zdaniem, choć niektórzy mają inne)
- statsy gorzej rozłożone niż w PESie

A w PESie odwrotnie ;)

W zeszłym roku miałem oryginalnego PESa, ale w tym chyba beknę 219 na Fifkę... Tylko te fatalne twarze :(


ODPOWIEDZ