Pekin 2008 - Dyskusja

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
JuventinoPS

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 grudnia 2005
Posty: 658
Rejestracja: 05 grudnia 2005

Nieprzeczytany post 18 marca 2008, 19:32

...
Ostatnio zmieniony 02 maja 2009, 14:49 przez JuventinoPS, łącznie zmieniany 1 raz.


herr_braun

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 kwietnia 2004
Posty: 701
Rejestracja: 01 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 19 marca 2008, 11:23

Jak najbardziej wziąć udział w Olimpiadzie i głośno mówić o tym co się nie podoba. Nie jestem ani zwolennikiem koncepcji praw człowieka ani wielbicielem demokracji, ale na temat Tybetu nie można milczeć. Uważam, że protesty powinny płynąć przede wszystkim od sportowców, kibiców itd. Rząd powinien podejść do tego ostrożnie. Bojkot? Myślę, że częściowy nawet by był Chińczykom na rękę.


lUkEN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 marca 2008
Posty: 45
Rejestracja: 17 marca 2008

Nieprzeczytany post 19 marca 2008, 13:41

no własnie jest problem z tybetanczykami. Ale to tak przed każdymi Igrzyskami wybychają plotki i kontrowersje. Igdzyska dojdą do skutku i się odbeda. Mam andzieje że sie nic nei stanie z tych powodów a wszytsko będzie szło ajk należy i raczej tak będzie


Obrazek
m-a-t-t-e-o

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 marca 2005
Posty: 532
Rejestracja: 22 marca 2005

Nieprzeczytany post 30 marca 2008, 19:24

Ja jestem podobnego zdania jak herr_braun... Należy jechać, w każdym wywiadzie podkreślać że nie podoba się sytuacja tybetu, manifestować to także poprzez inne żeczy np wygląd (pomarańczowa koszulka albo coś). Zrezygnowanie z Olimpiady może i miałoby sens gdyby zrobiła to jakaś sportowa potęga typu Usa, a nie Polska...

Ps
Inna ciekawa inicjatywa chińczyków (UWAGA: DRASTYCZNE!)


C-Bart

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 stycznia 2008
Posty: 268
Rejestracja: 09 stycznia 2008

Nieprzeczytany post 30 marca 2008, 19:42

m-a-t-t-e-o pisze:Ja jestem podobnego zdania jak herr_braun... Należy jechać, w każdym wywiadzie podkreślać że nie podoba się sytuacja tybetu, manifestować to także poprzez inne żeczy np wygląd (pomarańczowa koszulka albo coś).
Mi się coś kojarz, że olimpijczycy nie mogą manifestować swoich poglądów podczas igrzysk. Chociaż mogą ten zakaz złamać ale ciekawe jakie konsekwencje by ponieśli. Chyba, że chodzi Ci o to żeby prezydent np. nosił tę pomarańczową koszulkę o ile pojedzie na olimpiadę albo ktoś inny niż sportowcy.


m-a-t-t-e-o

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 marca 2005
Posty: 532
Rejestracja: 22 marca 2005

Nieprzeczytany post 30 marca 2008, 19:47

C-Bart pisze:Mi się coś kojarz, że olimpijczycy nie mogą manifestować swoich poglądów podczas igrzysk. Chociaż mogą ten zakaz złamać ale ciekawe jakie konsekwencje by ponieśli. Chyba, że chodzi Ci o to żeby prezydent np. nosił tę pomarańczową koszulkę o ile pojedzie na olimpiadę albo ktoś inny niż sportowcy.
Wątpię żeby sportowcy dostawali karę za np pomarańczową koszulkę... Ew kary za wywiady też wydaje mi się byłyby dla sportowców do przełknięcia...
Prezydentowi raczej coś takiego nie wypada... :P


olecki1

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 grudnia 2007
Posty: 236
Rejestracja: 29 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 30 marca 2008, 20:25

Fakt, coś z Tybetem trzeba zrobić, ale uważam że olimpiada powinna się odbyć. Igrzyska to Igrzyska i powinny odbyć się w pokoju.


Obrazek
rastapastor

Milanista
Milanista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 maja 2007
Posty: 268
Rejestracja: 24 maja 2007

Nieprzeczytany post 31 marca 2008, 20:47

Ja się tylko zastanawiam kto dał Chinom organizację IO...za przeproszeniem jaki idiota nie przewidział tego że IO to będzie świetna sytuacja do nakręcenia paru propagandowych filmików i umocnienia komunistycznej gosp. zbrojnej(jak myślicie na co pójdą zyski z IO??)...niestety pieniądze wygrały...ogromny rynek jaki stanowią Chiny(a za czym idzie kaska) przeważył na decyzji...jestem tego w 100% pewny i żaden działacz światowej org. olimpijskiej nie zamydli mi oczu świetlanymi ideami typu...IO zmienią Chiny...tylko idiota może w to wierzyć...lub coś takiego wymyślić...Takie głupoty mogą wciskać takim jak sobie ale chyba nie nam...bynajmniej nie mi.

Pozdro...bLESS


Obrazek
Obrazek
Obrazek
olecki1

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 grudnia 2007
Posty: 236
Rejestracja: 29 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 10 kwietnia 2008, 15:24

Zgadzam się rastapastorem. Kto im dał prawo do organizacji IO? Tybet nie jest okupowany od paru miesięcy tylko do wielu wielu lat. Niech sportowcy nie bojkotują, ale też niech nie boją się swoich poglądów politycznych.


Obrazek
Radison

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 września 2007
Posty: 30
Rejestracja: 07 września 2007

Nieprzeczytany post 21 lipca 2008, 14:59

m-a-t-t-e-o pisze:Ps
Inna ciekawa inicjatywa chińczyków (UWAGA: DRASTYCZNE!)
Ja wymiękłem po 40 sekundach. Po prostu nie mogłem. Ja rozumiem, że niektórzy nie traktuja zwierząt z szacunkiem ale żeby takie cos :x :cry: . Niestety kasa, kasa, kasa i jeszcze raz kasa się liczy w dzisiejszych czasach. I niech mi ktoś powie, że komisja olimpijska wybierająca miasto/państwo organizujące olimpiade nie dostaje żadnej zapomogi pieniężnej od organizatora to nie uwierze.

Jedynym plusem tej olimpiady jest to o czym było wiadomo już od dawna ale się o tym nie mówiło a teraz ujżało światło dzienne .Tybet, znęcanie się nad ludźmi, zwierzętami na porządku dziennym :/. Przynajmniej teraz sobie ludzie uświadomią(albo i nie) jak tam naprawde jest....


"Dopóki piłka w grze, wszystko jest możliwe" Kazimierz Górski (2 III 1921-23 V 2006)
Filippo911

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 marca 2008
Posty: 531
Rejestracja: 04 marca 2008

Nieprzeczytany post 08 sierpnia 2008, 20:03

tak jak Kilku z was już tutaj napisało - kasa , kasa , kasa - o to poszło . Chiny to ogromny rynek a taka impreza to woda na młym chińskiej gospodarki , oraz szansa na kolejne miliony dla innych ( import = kasa dla eksportujących , którzy wchodzą na ten "wielki" rynek .
Najgorsze jest chyba to , ze igrzyska sie skończą i niewiele później wielu ludzi zapomni o sprawie Tybetu .
Pekin 2008 przypomina Berlin 1936 . Teraz większość ludzi uważa że to był błąd ( sukces propagandy adolfa ) , ciekawe czy tak samo będzie sie mówić o Pekinie za kilka lat .
A teksty jakiegoś Chińczyka ( Hu Jintao bodajże ) - coś w stylu : igrzyska to szansa na zrozumienie i tolerancję między ludźmi o innych wierzeniach i poglądach ... szkoda słów
F.


LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 08 sierpnia 2008, 20:36

Trzy najpotężniejsze słowa razem: MADE IN CHINA. Tym razem tą metkę możemy także przywalić na Igrzyskach Olimpijskich, żałosne...nawet najpiękniejsza ceremonia otwarcia nie przyćmi tego, jakim błędem było ofiarowanie IO Chinom.


juveman7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2005
Posty: 643
Rejestracja: 13 października 2005

Nieprzeczytany post 08 sierpnia 2008, 21:03

rastapastor pisze:Ja się tylko zastanawiam kto dał Chinom organizację IO...za przeproszeniem jaki idiota nie przewidział tego że IO to będzie świetna sytuacja do nakręcenia paru propagandowych filmików i umocnienia komunistycznej gosp. zbrojnej(jak myślicie na co pójdą zyski z IO
Pozdro...bLESS
Przewidujesz jakąś wojne ?
Bo na przykład ja jestem pewien że kiedyś ona wybuchnie. Ten system musi kiedyś szlag trafić. Światem żądzą pieniądze i nie można z tym nic zrobić bo na swiecie żadzą najbogatsi, którym ciągle mało.
Tylko czekać kiedy się poleje krew, aby zdobyć władzę nad światem.


...kiedyś przyjdzie prawdziwy deszcz i zmyje cały ten gnój...
Siewier

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2003
Posty: 9969
Rejestracja: 25 kwietnia 2003

Nieprzeczytany post 08 sierpnia 2008, 21:58

O jacy wszyscy się nagle zrobili Antychińscy :lol:

Skoro Wam się nie podoba to co się dzieje w Chinach, to dlaczego nie bojkotujecie chińskich produktów? I niekoniecznie tu chodzi o mejd in czajna, masa rzeczy jest produkowana w Chinach, przez rzesze niewolników dla podwykonawców, którzy sprzedają produkty pod europejskimi czy amerykańskimi metkami.

Moda na wspieranie Tybetu, protesty przeciwko Chińskiej władzy i łamaniu praw człowieka itp itd minie tak szybko jak i te całe igrzyska i znowu wszyscy powrócą do znanego i kochanego mejd in czajna.


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 08 sierpnia 2008, 22:28

Bo koszulki "free Tibet" są cool, trendy i dżezi.
Ale jak Serbię grabiono z Kosova, to nikt nie chciał drzeć ryja.


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
ODPOWIEDZ