Mercato (LATO 2023) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Urbi27

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 września 2012
Posty: 888
Rejestracja: 03 września 2012

Nieprzeczytany post 17 lipca 2023, 16:35

Nic głupszego niż transfer 30-letniego Lukaku ten klub już wymyślec nie może, jest to tak irracjonalne ze jak najbardziej w Juve może być prawdziwie. Ale w sumie patrząc na te spekulowane warunki transferu człowiek powinien się uspokoić. Skoro jesteśmy w stanie dać takiemu klockowi więcej niż potencjalnie mogłyby mu zaoferować Araby to znaczy że klub jest w wyborej wręcz sytuacji finansowej ;)


Viking

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2006
Posty: 701
Rejestracja: 01 września 2006

Nieprzeczytany post 17 lipca 2023, 17:19

Ja bym jeszcze Fagiolego wymienil na jakiegoś Candreve, Bremera na kogoś w sile wieku (Szkoda że Acerbi niedostępny) i Chiese na kogoś bardziej doświadczonego.
Mając Vlahovicia chcemy go zastąpić jakimś Lukaku, gdzie korzyści finansowych z tego by nie było.


“But merely being tradition does not make something worthy, Kadash. We can’t just assume that because something is old it is right.”
Dalinar Kholin
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2580
Rejestracja: 31 maja 2009
Podziekował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Nieprzeczytany post 17 lipca 2023, 17:44

@Garreat
Odnośnie Cuadrado i jego na tą chwilę potencjalnego przejścia do Interu może warto popatrzeć też w innym kontekście. Kolumbijczyk wraz z rodziną mieszka już sporo lat w Italii (z przerwą na jego pobyt w Chelsea), więc możliwe, że w grę wchodzą kwestie tego, iż jego dzieciaki kończą w najbliższym czasie szkołę itp. Z Mediolanu do Turynu jest w gruncie rzeczy dość blisko (około 150 km autostradą), więc Juan nie musiałby się nawet przeprowadzać.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1715
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 17 lipca 2023, 18:10

B@rt pisze:
17 lipca 2023, 15:03
Z Bonusem jest tak, że wszystkim śmierdzi ten jego roczny pobyt w Milanie i gol strzelony nam na Allianz, ale z drugiej strony to wciąż bardzo zasłużony dla Juventusu piłkarz, któremu sami daliśmy taki a nie inny kontrakt. Czy Bonucci zarabiający 3,5 na rękę przez najbliższy rok byłby większą tragedią niż Rugani, który zarobi tyle samo i też ma tylko rok kontraktu? Chyba nie.
Wybór należy do Leo. Jako rzekomy kapitan drużyny jest pierwszy (z piłkarzy) do odpowiedzialności, co wychodzi mu bardzo słabo na każdej płaszczyźnie. Tym razem to odpowiedzialność dogoniła jego.
Jak się uprze i zostanie to klub będzie płacił... Po prostu Giuntoli zaczął sprzątanie w klubie i szybko pękają różne mity.
Osobiście uważam że zaproponowali mu znaczną obniżkę zarobków i dalej poszło swoim torem. Ale to tylko moja spekulacja.

@dimebag11
Ja do Cuadrado nie mam żadnych pretensji. Swoje zrobił, nie obiecywał, jest wolnym człowiekiem. Ostatnie dwa lata modliliśmy się żeby odszedł, bardzo rzadko dało się go oglądać. A więc odchodzi i znowu źle, bo nie tam gdzie trzeba. To nie rok 1995 i ośmiu Włochów w składzie. Dla niego jakieś lokalne wojny poza boiskiem nic nie znaczą.


Viking

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2006
Posty: 701
Rejestracja: 01 września 2006

Nieprzeczytany post 17 lipca 2023, 18:41

Wśród piłkarzy lojalności do barw nie ma co szukać. A Włochy są tego dobrym przykladem. Cannavaro, Baggio itd. Można wymieniać więcej przykładów. Dla mnie liczy się to jak wyżej napisał Garreat, ktoś zaczął w końcu robić porządki. Ci zasłużeni jak Bonucci czy Cuadrado prochu już nie wymyślą, nie odchodzą będąc w szczycie formy.


“But merely being tradition does not make something worthy, Kadash. We can’t just assume that because something is old it is right.”
Dalinar Kholin
Volto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2006
Posty: 981
Rejestracja: 05 kwietnia 2006

Nieprzeczytany post 17 lipca 2023, 18:47

Viking pisze:
17 lipca 2023, 18:41
Wśród piłkarzy lojalności do barw nie ma co szukać. A Włochy są tego dobrym przykladem. Cannavaro, Baggio itd. Można wymieniać więcej przykładów. Dla mnie liczy się to jak wyżej napisał Garreat, ktoś zaczął w końcu robić porządki. Ci zasłużeni jak Bonucci czy Cuadrado prochu już nie wymyślą, nie odchodzą będąc w szczycie formy.
Cuadrado bym trochę bronił. Nigdy nie umiał myśleć taktycznie. Jego zalety to szybkość, zwrotność, przy taktyce Allegro, tych spowolnieniach 'czytaniach gry' tracił swe walory. Wtedy szukał faulu, czy był, czy nie. Przez ostatnie dwa lata gry można było wyciągnąć z niego więcej. Nadawał się zarówno do gry z kontry jaki i szybkiej ofensywnej, niestety nikt nie wie co gramy my. 'Daj Kwadratowi czas na myślenie' powinno być synonimem "podejmowania decyzji z góry błędnych'.


"Calma non è importante è l'unica cosa che conta"
Massimiliano Allegri
piterjuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 września 2007
Posty: 446
Rejestracja: 05 września 2007

Nieprzeczytany post 17 lipca 2023, 23:37

Mnie w ogóle nie rusza fakt, że Cuadrado przechodzi do Interu. Po pierwsze to jest najemnik (jak 95% piłkarzy), a po drugie, z całym szacunkiem, ale zawsze był tylko "jeźdźcem bez głowy". Wzmocnienie to jest raczej średnie dla interczyków.

Co do Lukaku, to zwyczajnie go nie trawię, zarówno ze względu na jego styl gry (ociężały, klockowaty) jak i sposób w jaki się wypowiadał o Juve. Jako kibic Juve, nie akceptuję go u nas.

PS.
Odnośnie do wywołanego na forum przypadku Baggio, to jest to mało trafne porównanie. Po pierwsze były to zupełnie inne czasy (nie obowiązywało prawo Bosmana), po drugie Baggio został postawiony przed faktem dokonanym, po trzecie sam z siebie nie dogadywał się z Juve, a po czwarte Viola było o co najmniej półkę niżej od ówczesnego Juve (wtedy Juve było absolutną czołówką europejską) i przejście z Florencji do Turynu było olbrzymim awansem.


kamil-8853

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 lutego 2014
Posty: 427
Rejestracja: 18 lutego 2014

Nieprzeczytany post 18 lipca 2023, 08:21

mrozzi pisze:
17 lipca 2023, 16:05
mrozzi pisze:
17 lipca 2023, 08:27
Ale czego innego się spodziewać? Klub odcięty od LM jest przecież pozbawiony sporych przychodów. Jedyna burza, jakiej się ewentualnie spodziewam to możliwa sprzedaż w teorii najlepszych jak Chiesa czy Vlahović. Obawiam się, że kluby nimi zainteresowane celowo mogą zwlekać z oficjalnymi ofertami, by nas przeczekać, zdając sobie sprawę z tego, w jak trudnej jesteśmy sytuacji i że w ogóle bierzemy pod uwagę ich sprzedaż.


Myślę że sytuacja robi się poważna ponieważ główni rywale w walce o TOP 4 zbroją się w najlepsze a u nas cisza i nerwowe wyczekiwanie czy najlepsi w drużynie (Chiesa czy Vlacho) zostaną z nami. Czego się spodziewać ? Kolejnych transferów podnoszących jakość drużyny. Nie mówię tutaj oczywiście o zawodnikach pokroju Harry Kane'a ale np. o Fabiano Parisim czy Davide Frattessim (Tak wiem obaj sprzedani) :(


belial

Juventino
Juventino
Rejestracja: 01 listopada 2003
Posty: 298
Rejestracja: 01 listopada 2003

Nieprzeczytany post 18 lipca 2023, 12:47

kamil-8853 pisze:
18 lipca 2023, 08:21
Myślę że sytuacja robi się poważna ponieważ główni rywale w walce o TOP 4 zbroją się w najlepsze a u nas cisza i nerwowe wyczekiwanie czy najlepsi w drużynie (Chiesa czy Vlacho) zostaną z nami. Czego się spodziewać ? Kolejnych transferów podnoszących jakość drużyny. Nie mówię tutaj oczywiście o zawodnikach pokroju Harry Kane'a ale np. o Fabiano Parisim czy Davide Frattessim (Tak wiem obaj sprzedani) :(
A ja myślę, że jak się uda wyrwac 120-130mln za transfer w/w dwójki to nie ma się nad czym zastanawiać. Vlaho póki co miał jeden udany sezon w Violi a Chiesa po kontuzji to jedna wielka zagadka. Ten duet po prostu nie gra tak, jak by można było oczekiwać od zawodników tej wartości. I już nie chodzi o to czy pasują pod Allegriego czy nie - jak nie trafia się z dobrych sytuacji a piłka odbija się przy odbiorze to nie kwestia taktyki czy trenera.


Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1715
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 18 lipca 2023, 13:09

Juventus zainwestował gruby hajs w Locatelliego i nie może co roku ściągać włoskiego pomocnika za 40 baniek.
Oczywiście duppa boli patrząc jak rozwinęli się Barella czy Tonali no ale cóż. Betonowy cymbał nie pomaga stawiając Loca na registe. Różnica między nim a Frattesim to zaledwie 2 lata.

Rabiot/Loca - Fagioli/Rovella - Pogba/X
Tak bym to zostawił. Potrzebny jeszcze jeden, zwłaszcza że złoty murzyn zaraz będzie na L4. Kessie ma wysoką pensję, choć sam piłkarz jest sensowny i relatywnie młody (26).

Giuntoli całkiem sprawnie działa w temacie szrotu, nawet z Arthurem coś się dzieje. Jeszcze Sandro, Makeni, Zakaria, Pjaca, Kaio, Pellegrini... co za śmietnik.
Tak czy inaczej pozbywamy się gruzu, co sugeruje, że betonowy nie ma nic do gadania. Czy taki dostał warunek? Ewolucja albo śmierć Maksiu. Magnanelli in -- może drugi kołcz przywlecze z Sassuolo jakieś współczesne metody treningowe.
Ogólnie mam wrażenie, że przy pierwszym głębszym kryzysie Allegri zostanie zwolniony, a na jego miejsce czeka Spalletti. To duży koszt i na razie trzeba zrobić tak, by ewentualny manewr nie rozsadził budżetu.

Chiesa i Vlahovic czekają na konkluzje sprawy z uefa, jak wyjdzie słabo to żegnamy obu zero wątpliwości.
Ostatnio zmieniony 18 lipca 2023, 14:52 przez Garreat, łącznie zmieniany 1 raz.


B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1442
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 18 lipca 2023, 13:38

Garreat pisze:
18 lipca 2023, 13:09
Giuntoli całkiem sprawnie działa w temacie szrotu, nawet z Arthurem coś się dzieje. Jeszcze Sandro, Makeni, Zakaria, Pjaca, Kaio, Pellegrini... co za śmietnik.
Tak czy inaczej pozbywamy się gruzu, co sugeruje, że betonowy nie ma nic do gadania.
Bo ja wiem... A niby kogo się pozbyliśmy? Cuadrado? Wystarczyło kontraktu nie przedłużyć. Na razie można co najwyżej dużo radosnych plotek o negocjacjach poczytać, natomiast jak wiadomo, od negocjacji do podpisów długa droga. Czekam z takimi ocenami na koniec mercato, zresztą rok temu też sobie gratulowaliśmy tego, jak się udało wypchnąć Zakarię i Arthura, pół roku temu McKenniego, a dzisiaj cały ten wybitny tercet mamy znowu na pokładzie i negocjujemy pozbycie się ich na już znacznie gorszych warunkach.

Garreat pisze:
18 lipca 2023, 13:09
Ogólnie mam wrażenie, że przy pierwszym głębszym kryzysie Allegri zostanie zwolniony, a na jego miejsce czeka Spalletti. To duży koszt i na razie trzeba zrobić tak, by ewentualny manewr nie rozsadził budżetu.
A ja się obawiam, że przynajmniej na ten moment klub jest nastawiony na małżeństwo "z rozsądku" i na zatrzymanie Wybitnego na stanowisku, nawet jeśli będzie to wyglądało tak jak dotychczas.
Garreat pisze:
18 lipca 2023, 13:09
Chiesa i Vlahovic czekają na konkluzje sprawy z uefa, jak wyjdzie słabo to żegnamy obu zero wątpliwości.
W sumie dziwne, że cały czas cisza w tej sprawie. Jeżeli UEFA nie zgodzi się na jeden rok wykluczenia obowiązujący od teraz i wyda sankcję bardziej dla nas niekorzystną, pewnie odwołamy się do CAS i wtedy sytuacja pozostanie w zawieszeniu.


Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1227
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 19 lipca 2023, 11:22

MRN pisze:
19 lipca 2023, 10:18
VS :

- pierwszym do odejścia, który może dać zastrzyk gotówki jest Vlahović a na stole są 3 oferty - Bayern proponuje 50 mln plus 15 mln bonusów ale im podziękowaliśmy; Chelsea proponuje podobno 75 mln a PSG 70 mln plus bonusy
Liczę że zostanie i Beton jakoś przystosuje taktykę bardziej pod niego, ale jak ma odejść to niech idzie za duży hajs.
MRN pisze:
19 lipca 2023, 10:18
- zarząd jest przekonany, że możemy osiągnąć kwotę 90 mln za Vlahovicia (naturalnie kwota transferu z bonusami)
Oby
MRN pisze:
19 lipca 2023, 10:18
- Lukaku to odrębna transakcja miałaby być bo nie chcemy odpowiedników za Vlaho
W ogóle wolałbym by zrezygnowali z grania wielkim klocem który ma ściągać górne piłki i grać tyłem do bramki. To przeżytek.
MRN pisze:
19 lipca 2023, 10:18
- nasza propozycja za Lukaku to 3 mln za wypożyczenie, 30 mln wykup plus premia za awans do LM
Ponoć ciapaki mają ją przebić i oby im się to udało.
MRN pisze:
19 lipca 2023, 10:18
- za Zakarię chcemy 18-20 mln i nie zamierzamy schodzić z ceny, Giuntoli pokazał środkowy palec WH, który proponował 13 mln będąc przekonanym, że znajdzie innego łosia
13 mln to mało. Mam nadzieje, że się nie mylą i te 18-20 mln wpadnie.
MRN pisze:
19 lipca 2023, 10:18
- Artur jak wiadomo jest blisko Violi ale negocjacje z nimi są ciężkie
Ponoć jego pensja nie jest wysoka (4-5 mln) ale bonusy ma duże. Niech idzie. Jak Italiano ma na niego pomysł to może to wyjść z korzyścią dla nas.
MRN pisze:
19 lipca 2023, 10:18
- Miretti ma ofert z Lecce, Salernitany oraz Genoi ale oczekuje gwarancji gry, w przeciwnym razie zostanie
Zdecydowanie powinien pójść na wypożyczenie, a nawet na sprzedaż na podobnej zasadzie jak Ranocchia. Nawet za 15 mln z 20 mln odkupem byłoby spoko.
MRN pisze:
19 lipca 2023, 10:18
- jeżeli Pogba w ciągu 10 dni nie będzie dobrze rokował to delikatnie będziemy wypychać go do Arabów
Podoba mnie się to. Nad każdym piłkarzem musi być bat.
MRN pisze:
19 lipca 2023, 10:18
- w przypadku odejścia Pogby, chcemy go zastąpić Samardzicem ale konkurencja jest duża - Napoli, merdoland oraz L'pool ale Giuntoli ma bardzo dobre relacje z agentem zawodnika i Udinese i tutaj też z pomocą może przyjść karta Mirettiego.
Fajny grajek. Liczby ma trochę średnie, ale chłopak rokuje.


Mati1990

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 grudnia 2004
Posty: 1771
Rejestracja: 17 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 19 lipca 2023, 13:14

Witam,

To lato przypomina mi trochę rok 2010 i objęcie władzy przez Agnelli'ego i dyrektora sportowego Marottę z Paratici'm.

Wtedy też po kiepskim okresie z kiepskimi zarządzającymi Marotta "robił" porządki. By zbilansować budżet tzreba było kogoś sprzedać, wtedy na odstrzał poszedł Diego, w pierwszym sezonie Marotty transfery nie zachwyciły ( nie licząc Bonucciego, to był Marco Motta, czy Malaka Martinez) i to był taki sezon przejściowy przed kolejnym, który okazał się majstersztykiem w wykonaniu ówczesnego DS - Vucinic, Lichtsteiner, Vidal, Pirlo - ta czwórka przyczyniła się do zdobycia scudetto.

Dziś przybycie Giuntolliego przypomina mi trochę tamte czasy. Musi zrobić porządek. Niestety do odstrzału pewnie będzie Chiesa bądź Vlahovic - i szczerze ja nastawiam się już na wszystko, swoje się już tu przeżyło, pewnie będzie to przejściowy sezon, więc trzeba jakoś to przetrwać z betonem.
Ponoć mówi się o Lukaku - sam chciałbym kogoś perspektywicznego jak David z Lille, ale widocznie mają inne zdanie i potzrebują kogoś już gotowego, a Lukaku warunkami pasuje do koncepcji betona i szczerze wolę jego niż Moratę. Już nie będę się rozpisywać, że Lukaku to judasz itd, bo w tych czasach wartości pewne umierają, kiedy liczy się tylko pieniądz. Piłkarzy już się słucha w wywiadach z pewnym dystansem.
Nawet nie jest mi żal Cuadrado - on nigdy inteligencją nie grzeszył, technikę i talent miał, ale był takim bezmózgiem trochę. Zrobił swoje i krzyż na drogę.

Jedyne co chciałbym, by wzmocniono jakoś lewą stronę obrony, nie widzę już tam Sandro.

W nowym sezonie liczę na nasze młode talenty ( Fagioli, Illing, De Winter) Soule pewnie pójdzie na wypożyczenie i git, dobrze zrobi wypożyczenie Mirettiemu, bo koleś nie ogarniał w zeszłym sezonie nic.

Przygotujmy sie na kolejny sezon kupy, ale mimo wszystko FJ!


ipswich

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 lutego 2013
Posty: 83
Rejestracja: 11 lutego 2013

Nieprzeczytany post 19 lipca 2023, 15:49

Mati1990 pisze:
19 lipca 2023, 13:14
szczerze wolę jego niż Moratę.
biorac pod uwage nowe zasady spalonego, ktore ponoc maja byc testowane we Wloszech, to chyba Morty bylby dla nas kandydatem idealnym. ;)


Obrazek

***** ***
belial

Juventino
Juventino
Rejestracja: 01 listopada 2003
Posty: 298
Rejestracja: 01 listopada 2003

Nieprzeczytany post 20 lipca 2023, 11:13

ipswich pisze:
19 lipca 2023, 15:49
Mati1990 pisze:
19 lipca 2023, 13:14
szczerze wolę jego niż Moratę.
biorac pod uwage nowe zasady spalonego, ktore ponoc maja byc testowane we Wloszech, to chyba Morty bylby dla nas kandydatem idealnym. ;)
Z tego co pamiętam, to nowe przepisy mają być testowane w U-19 i lidze kobiet.


Zablokowany