Liga Europy 2015/2016

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
jpjp5

Juventino
Juventino
Rejestracja: 12 września 2011
Posty: 253
Rejestracja: 12 września 2011

Nieprzeczytany post 19 maja 2016, 19:18

nie przesadzajmy, przejmowanie klubu w trakcie sezonu i oczekiwanie wielkich wyczynow raczej nie powinno isc w parze. W borussi duzo zalezalo od przygotowania fizycznego, które trenuje sie przed sezonem. A takiej mozliwosci Klopp w Liverpoolu nie mial. Nastepny sezon bedzie lepszy w wykonaniu The Reds.


Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 19 maja 2016, 19:33

jpjp5 pisze:nie przesadzajmy, przejmowanie klubu w trakcie sezonu i oczekiwanie wielkich wyczynow raczej nie powinno isc w parze. W borussi duzo zalezalo od przygotowania fizycznego, które trenuje sie przed sezonem. A takiej mozliwosci Klopp w Liverpoolu nie mial. Nastepny sezon bedzie lepszy w wykonaniu The Reds.
To prawda. Poza tym tak jak nie przepadam za PL, to jednak Klopp to jest fajny gość, jak lubie Maxa, to jednak Jurgen we mnie budzi takie pozytywne emocji potrafi się wku...rzyć, ale też potrafi się cieszyć jak mało kto.
Maxiu taki bardziej stonowany.

Teraz będzie miał do dyspozycji środki na transfery (Zielu, moze Milik), czas na przygotowanie i zgranie zespołu.

Mam nadzieje, że Antek i Klopp pokażą jednak Pepowi, że czasem kiedy środki są w podobnym rozmiarze decydują detale i mentalność, a tutaj uważam, że Conte i Jurgen mają przewagę nad Guardiolą.


jpjp5

Juventino
Juventino
Rejestracja: 12 września 2011
Posty: 253
Rejestracja: 12 września 2011

Nieprzeczytany post 19 maja 2016, 19:44

Robaku pisze:
Mam nadzieje, że Antek i Klopp pokażą jednak Pepowi, że czasem kiedy środki są w podobnym rozmiarze decydują detale i mentalność, a tutaj uważam, że Conte i Jurgen mają przewagę nad Guardiolą.
Też mam taką nadzieję, bo w zasadzie Guardiola zawsze miał juz zespół poukładany, nawet w przyszłym sezonie, City ma najbardziej poukładany zespół, bo Pellegrini swoje zrobił. Ale nawet sukces Pepa w lidze to będzie mało. Docenię go jak osiągnie finał LM, bo półfinał to i Pellegrini osiagnął.


RICTOR

Juventino
Juventino
Rejestracja: 14 sierpnia 2005
Posty: 2204
Rejestracja: 14 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 19 maja 2016, 19:52

Nie chce mi się cytować i oddzielnie wyjaśniać więc ogólnie napiszę. Na to co mi się przyszło naczytać na temat tego jaki to zarząd Juve jest bezjajeczny i zatrudnia kolejną łamagę trenerską, tzw. miętką faję tylko dlatego bo będzie tylko potulnie przytakiwał na transfery itp. zamiast się postawić podczas gdy na rynku są świetni fachowcy jak Klopp właśnie m.in., że teraz może i złośliwie, ale nie odbiorę sobie przyjemności wypominania potknięć jak to. Klopp jest fajny chłop i osobiście nic do niego nie mam, ale na to jak przez niektórych był wychwalany pomyślałby zwykły człowiek, że do jakiego klubu by nie poszedł to będzie kolekcjonował trofea. Jak widać nie kolekcjonuje. I tak jak już dwaj koledzy wyżej wspomnieli. Ani LFC nie ma kalek w składzie ani sam Klopp nie widział wielkiej konieczności zmian, nie mówiąc już o zmianach gruntownych plus ten sezon PL był jednym z najsłabszych w ostatnich latach.

Ja to jestem ciekaw jak sobie Antek poradzi tam w Chelsea. Głównie mnie interesuje jak nauczy takie wolne elektrony na boisku jak Hazard czy Willian swoich skomplikowanych założeń taktycznych. A jak czytam, że rzekomo już odstrzelił takiego Matica, według mnie jednego z nielicznych w obecnym składzie CFC, który jest zdyscyplinowany pod tym względem to nie wiem co mam myśleć.


Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 19 maja 2016, 20:19

RICTOR pisze:
Ja to jestem ciekaw jak sobie Antek poradzi tam w Chelsea. Głównie mnie interesuje jak nauczy takie wolne elektrony na boisku jak Hazard czy Willian swoich skomplikowanych założeń taktycznych. A jak czytam, że rzekomo już odstrzelił takiego Matica, według mnie jednego z nielicznych w obecnym składzie CFC, który jest zdyscyplinowany pod tym względem to nie wiem co mam myśleć.
Rictor primo ultimo co do Antka, nikt nie powiedział, że Conte tych wolnych elektronów na zbity pysk nie ....wyrzuci.

Po drugie primo ultimo - Klopp i tak zrobił robotę w LFC. Finał LE to myśmy za Antka nie osiągnęli bo żesmy z Benficą właśnie u siebie zagrali bez jaj. Stykało na 1:0 a tutaj ...pupa. Jedna wielka pupa. Prafrazują Gombrowicza Lizbona nas upupiła i żesmy nie dojechali do finału na WŁASNYM STADIONIE. Misiu, wiec nie demonizuj zasług Kloppa bo tak jak wyciągnął z otchałni przeciętnosci BVB tak samo zrobił dobrą robotę w pierwszym półroczu z LFC.
Nie odwalał jak Sarri i olewał LE, czy inni, tylko probowal grać na dwa fronty, że nie dojechał cóż tak wyszło,ale tam w Liverpoolu, mało co wychodziło od czasów Benka, wiec i tak jestem pewny, że większość kibiców The Reds są wdzięczni za to co udało się w tym sezonie zrobić.


RICTOR

Juventino
Juventino
Rejestracja: 14 sierpnia 2005
Posty: 2204
Rejestracja: 14 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 19 maja 2016, 20:28

Powiem tak, byłbyś zadowolony z takiego osiągnięcia jakby Klopp trenował Juve? I znowu, myślisz, że z Kloppem byśmy rok temu finału LM nie przegrali a w tym byśmy nie odpadli z Bayernem?

Ja nigdy nie twierdziłem, że Antek jest trenerem wybitnym. Wręcz przeciwnie, trenerem był bardzo dobrym, ale w określonym środowisku. I chwała mu za to co zrobił w Turynie i szacunek nawet mimo tego co odstawił. I Kloppowi też chwała za to co do pewnego momentu robił w Dortmundzie, ale i tu uważam, że trafił tam na idealne środowisko dla siebie i stąd bardzo dobre wyniki. Zobaczymy czego dokona w LFC, póki co to dla mnie sukcesów wielkich nie wykręcił a sam styl gry jego drużyny wcale nie powalał mimo, że słabiaków samych w kadrze nie ma.


Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 19 maja 2016, 20:33

RICTOR pisze:Powiem tak, byłbyś zadowolony z takiego osiągnięcia jakby Klopp trenował Juve? I znowu, myślisz, że z Kloppem byśmy rok temu finału LM nie przegrali a w tym byśmy nie odpadli z Bayernem?

Ja nigdy nie twierdziłem, że Antek jest trenerem wybitnym. Wręcz przeciwnie, trenerem był bardzo dobrym, ale w określonym środowisku. I chwała mu za to co zrobił w Turynie i szacunek nawet mimo tego co odstawił. I Kloppowi też chwała za to co do pewnego momentu robił w Dortmundzie, ale i tu uważam, że trafił tam na idealne środowisko dla siebie i stąd bardzo dobre wyniki. Zobaczymy czego dokona w LFC, póki co to dla mnie sukcesów wielkich nie wykręcił a sam styl gry jego drużyny wcale nie powalał mimo, że słabiaków samych w kadrze nie ma.
Powiem tak, byłbym zadowolony z takiego rezultatu Kloppa,jesli w poprzednich sezonach bysmy dawali ciała jak Liverpool. Powiedzmy sobie szczerze, że Jurgen zrobił wynik ponad stan, po tym jak Liverpool prezentował się w poprzednich latach.

Co do drugiej tezy tego nie powiedziałem. Ja w ogóle nie odnoszę się do kwestii, ze JK by w Juve wymiatał. Ja po prostu uważam, że Ci którzy uważają, że Jurgen nic wielkiego w Anglii nie zrobił przesadzają. Bo na tę chwilę - czyli jakies 5-6 miechów od obięcia posady jakoś te druzyne ustawił i ma jakiś ( nie mówie ze super zajefajny) pomysł na te druzyne , co przesadza o tym m.in. transfer Ziela


Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 19 maja 2016, 20:40

Robaku, przypamnie Ci ze Liverpool 2 lata temu prawie zdobyl mistrzostwo. Oczywiscie ostatnie dlugofalowe wyniki na przestrzeni ostatnich 9 lat sa slabe. Mi sie wydaje ze srodowisko premier league nie pozwoli nikomu w Anglii wygrac w najblizszej przyszlosc cos waznego w Europie. Porownal bym druzyny angielskie do grubych nazartych spaslakow ktorym nie chce sie wstac z kanapy bo wszystko maja podsuwane pod morde ( kasa misiu kasa) .


Obrazek
RICTOR

Juventino
Juventino
Rejestracja: 14 sierpnia 2005
Posty: 2204
Rejestracja: 14 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 19 maja 2016, 20:41

A ja z drugiej strony nie twierdzę, że Klopp sobie na bank nie poradzi nigdzie poza BVB (czy, że Antek nie da rady w Chelsea). Uważam jedynie, że na te legendy jakie zapanowały, i to nie tylko o nim btw, to na kolana nie powalił tym sezonem. Inna sprawa, że ja nie uważam, że w ogóle istnieje coś takiego jak trener cudotwórca co to zawsze i wszędzie będzie osiągał sukcesy gdzie by nie poszedł. Swoje wady ma i Pep, i Mou, i Simeone, i Klopp itd. i samo nazwisko w żadnym przypadku nie jest gwarantem sukcesu. Z drugiej strony są trenerzy uznawani lekko mówiąc za przeciętnych, którzy udowadniają, że jednak potrafią, jak Max czy Ranieri w tym sezonie.

Imo, są trenerzy, którym lepiej idzie jak mają w klubie ograniczone środki finansowe do rozdysponowania i są tacy, którzy bez wielkich pieniędzy sukcesów nie osiągną. Taki LvG dajmy na to nie tak całkiem dawno niezły wynik wykręcił z jakąś tam drużyną w Holandii, ale i w Bayernie i szczególnie w MU dał dupy jak miał kasy jak lodu. Z drugiej strony jest Mou i Pep co to na drużynę nawet nie spojrzą jeśli nie obieca się im ogromnego budżetu transferowego.
Ostatnio zmieniony 19 maja 2016, 20:46 przez RICTOR, łącznie zmieniany 1 raz.


Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 19 maja 2016, 20:45

I tu się Rictor zgodzę, że trzeba trafić w odpowiednim czasie, w odpowiednim miejscu, w odpowiednie środwisko.
Max sobie mimo wszystko nie poradził w Milanie pod koniec jego pobytu, Ranieri dawał ciała wcześniej czy to w Grecji czy Juve, a tam w Anglii zatrybiło.

Po prostu co do każdego trenera sytuacja jest taka, że jak trafi w odpowiednie miejsce to ugra coś fajnego, a jak trafi w miejsce z pupy to będzie blamaż.
Jednak w pewien sposób można zdefinować trenerów jako tych niedocenionych i przecenionych.
Tak jak mam pewien problem z trenerami niedocenionymi ( może Max, ale z drugiej strony oferty ze strony RM, mogą temu przeczyć) to przeceniony np milijon persent jest Benitez...


squinter

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 grudnia 2011
Posty: 1267
Rejestracja: 12 grudnia 2011

Nieprzeczytany post 19 maja 2016, 21:13

Panowie, nie przesadzajmy z tym równym poziomem finansowym Kloppa i Guardioli. Owszem, Liverpool potrafi wydać mnóstwo pieniędzy na transfery (kwestia ich jakości to inna sprawa) ale jednak City ma te środki o wiele, wiele większe i jeśli doszłoby to starcia LFC z Manchesterem na rynku finansowym, a czynnikiem decydującym miałaby być kwota odstępnego i zarobki gracza X, to chyba wszyscy wiemy, kto wyłożyłby więcej (zakładając, że oba zespoły są jednakowo zdeterminowane, by gościa pozyskać).
Robaku pisze:NO tak, ale pomysł sobie tak, że różnice pomiędzy Chelsea, City a Liverpoolem są mniejsze niz pomiędzy BM, BVB, i np. Leverkusen czy Schalke - w zależności która druzyna jest 3. Czy np. RM, Barcelona a Sevilla, Atletico itp.
Tutaj, tzn. tam w Anglii te różnice są mniejsza niż w dwóch poprzednich ligach. I nawet jeśli Pep wygra ligę to jej nie zdominuje tak jak w Niemczech.
A z tym akurat się zgadzam w 100% ;)
Ostatnio zmieniony 19 maja 2016, 21:23 przez squinter, łącznie zmieniany 1 raz.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7410
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Nieprzeczytany post 19 maja 2016, 21:20

Oglądało się trochę PL w poprzednim sezonie i jak widzę takie stwierdzenia...
Robaku pisze:Nie odwalał jak Sarri i olewał LE, czy inni, tylko probowal grać na dwa fronty, że nie dojechał cóż tak wyszło,ale tam w Liverpoolu[...]
Nie próbował. Kilka postów wcześniej
Marat87 pisze:Dodatkowo Jurgen odpuścił na koniec ligę, skupiając się całkowicie na LE, bo tam była większa szansa na awans do LM. Był blisko, ale się przeliczył. Mała strata, bo wg. mnie jakby się skupił na lidze, to 4 miejsca by i tak nie zdobył ( a ono oznacza przecież tylko eliminacje, z których też można odpaść - no i przygotowania do sezonu trwają trochę inaczej ).
Z tego co sobie wyliczałem to przy odrobinie szczęścia na parę kolejek przed końcem mogli mieć 1 pkt straty do piątego United.
Maly pisze:a odnośnie Liverpoolu to nie przesadzajcie, tam jest na prawdę dobry zespół i bardzo wielu reprezentantów krajów a do tego Klopp miał bardzo dużo czasu na awans do chociażby LE, szczególnie, że wiemy jak wyglądał ten sezon w PL i ile na ten wyczyn potrzeba było zdobyć punktów ;] a statystyka jest taka, że FCL zajął najgorszą pozycje od awansu do 1 ligi w 60 którymś (jak podał komentator na eurosporcie)
LFC ;) Patrz cytat Marata.. Klopp odpuścił ligę (personalia) bardziej niż Guus (motywacja). W obu przypadkach nie ma zaskoczenia jeśli chodzi o ostateczną pozycję w tabeli.

Każda ekipa, która skończyła nad The Reds (dopuszczam polemikę co do Southampton) była mocniejsza kadrowo. City czy Arsenal postawiłbym wyżej już przed sezonem. Mistrz Anglii Leicester City (:D) czy West Ham, pokazały wyższą klasę w trakcie trwania rozgrywek, a ich indywidualności odegrały większą rolę - Mahrez, Vardy, Payet etc. Może gdyby Liverpool zatrzymał w klubie Sterlinga, człowieka od wygrywania ważnych spotkań, to sezon ułożyłby się dla nich inaczej :smile:

Z tego co kojarzę, to dyskutowałem na temat sytuacji Kloppa na Anfield. Powtarzał się nie będę, więc jeśli ktoś ma ochotę wystarczy poszperać w odpowiednim temacie.


Poziom sędziowania z sezonu na sezon to coraz większa tragedia. Martwię się, czy to aby nie sędziowie będą decydować w głównej mierze o wynikach na EURO. Brak karnych :doh: Chyba nikt z moich poprzedników nie pochwalił Sturridge'a za gola? :) Przepiękne uderzenie zewnętrzną częścią stopy. Jak wam się podobał zawodnik, o którego toczyły się ciężkie boje w temacie mercato, po czym słuch o nim zaginął, niejaki Ever Banega?
Ostatnio zmieniony 19 maja 2016, 21:21 przez jackop, łącznie zmieniany 3 razy.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 19 maja 2016, 21:20

squinter pisze:Panowie, nie przesadzajmy z tym równym poziomem finansowym Kloppa i Guardioli. Owszem, Liverpool potrafi wydać mnóstwo pieniędzy na transfery (kwestia ich jakości to inna sprawa) ale jednak City ma te środki o wiele, wiele większe i jeśli doszłoby to starcia LFC z Manchesterem na rynku finansowym, a czynnikiem decydującym miałaby być kwota odstępnego i zarobki gracza X, to chyba wszyscy wiemy, kto wyłożyłby więcej (zakładając, że oba zespoły są jednakowo zdeterminowane, by gościa pozyskać).
NO tak, ale pomysł sobie tak, że różnice pomiędzy Chelsea, City a Liverpoolem są mniejsze niz pomiędzy BM, BVB, i np. Leverkusen czy Schalke - w zależności która druzyna jest 3. Czy np. RM, Barcelona a Sevilla, Atletico itp.
Tutaj, tzn. tam w Anglii te różnice są mniejsza niż w dwóch poprzednich ligach. I nawet jeśli Pep wygra ligę to jej nie zdominuje tak jak w Niemczech.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7357
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 19 maja 2016, 21:53

Robaku pisze:Nie odwalał jak Sarri i olewał LE, czy inni, tylko probowal grać na dwa fronty
tzn jak? przecież w lidze grał rezerwami żeby dojść do finału i następnie go wygrać ;) nie wiem co lepsze...

@jackop: no nie powiesz mi, że kadrowo przykładowy Tottenham jest lepszy :) oni bez Kane nie istnieją tak jak nie istnieli przed nim... porównaj sobie zawodników obu zespołów i na pewno nie wyjdzie ci, że Spursi mają lepszą kadrę... poza tym jak mówiłem nigdy nie byli niżej w lidze a jak ktoś wspomniał wyżej 2 lata temu otarli się o mistrza


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7410
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Nieprzeczytany post 20 maja 2016, 19:42

Maly pisze:@jackop: no nie powiesz mi, że kadrowo przykładowy Tottenham jest lepszy :) oni bez Kane nie istnieją tak jak nie istnieli przed nim... porównaj sobie zawodników obu zespołów i na pewno nie wyjdzie ci, że Spursi mają lepszą kadrę...
Nie wiem, pod jakim kamieniem się chowałeś, ale napiszę tak; Jeden Eriksen jest więcej wart, niż cała kadra Liverpoolu + Gerrard z ostatnich 2 sezonów grania na Anfield. Drużyna z Miasta Beatlesów posiada obecnie wyłącznie przeciętniaków, wtopy transferowe, wiecznie kontuzjowanych i Coutinho.
Maly pisze:poza tym jak mówiłem nigdy nie byli niżej w lidze a jak ktoś wspomniał wyżej 2 lata temu otarli się o mistrza
Suarez... poza tym LFC do czasu tego wicemistrzostwa nie wąchali Ligi Mistrzów od sezonu 08/09. Tłumacząc na turyńskie podwórko, gdyby Juve zajęło 10 czy 13 miejsce a nie 7, bo wszystkie siły rzuciło na próbę wygrania LE dającej awans do CL, byłbyś zaskoczony? Miałbyś o to pretensje?

Rozpisałem specjalnie dla Ciebie ;)

Lloris > Mignolet

Rose > Moreno - Alderweireld > Skrtel - Vertonghen > Lovren - Walker > Clyne

Mason > Henderson - Dier > Can/Leiva - Alli > Lalllana

Lamela > Milner - Kane > Sturridge+Firmino+Benteke+Origi+Ibe - Eriksen > Coutinho


Hamuj, bo zaczynasz przebijać Cabriniego_"Eksperta" :D


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
ODPOWIEDZ