Liga Europy UEFA 2009/2010

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ

Ile polskich drużyn awansuję do fazy grupowej Ligi Europy?

Czas głosowania minął 02 września 2009, 20:53

żadna
16
22%
1
28
39%
2
20
28%
3
6
8%
4 (przy odpadnięciu Wisły z LM)
2
3%
 
Liczba głosów: 72
Azrael

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 marca 2008
Posty: 1317
Rejestracja: 15 marca 2008

Nieprzeczytany post 20 sierpnia 2009, 22:53

Obejrzałem dzisiaj drugą połowę meczu Lecha z Brugią i jest podbudowany. Nie dlatego, że Lech był lepszy - bo nie był! Belgijscy piłkarze przewyższali naszych motoryką, startem do piłki, TECHNIKĄ, zorganizowaniem taktycznym, ale czegoś nie mieli. Kondycji i woli walki jak Lech - choć w sumie nie można im ujmować zbyt wiele. Lech natomiast gryzł trawę niemiłosiernie, widać było braki taktyczne, szczególnie w środku pola, ale wszystko nadrabiali obrońcy czy defensywni pomocnicy. Skopali niemiłosiernie Belgów (ten jeden faul z żółtą kartką, to moim zdaniem ewidentna czerwona i nawet bym się zastanowił nad dyskwalifikacją na 1-2 mecze, bo - nie pamiętam już kto - mógł urwać nogę graczowi Brugii).
Tak czy siak waleczna postawa została Polakom wynagrodzona trochę przypadkowym golem, ale po świetnej akcji Gancarczyka i - nie zawacham sie tego napisać - życzyłbym sobie żeby nasi boczni obrońcy w taki sposób mijali przeciwników, jak w ostatniej, bramkowej akcji zrobił to Seweryn.

Ogólnie Lech będzie miał ciężki orzech do zgryzienia, ale nie jest na straconej pozycji.

Acha, zastanawia mnie jeszcze wynik Romy, hmm... :think: Reszta włoskich drużyn bardzo fajne wyniki zanotowała.

Edit:
ArtHur pisze:Swoją drogą, jak Leo mógł nie powoływać Seweryna? Przecież on jest o dwie klasy lepszy od Krzynówka grającego na obronie.
A widzieliście Golika? Boiskowy przestępca, takich trzeba tępić...
O kurczę, masz rację. Na lewą obronę Gancarczyk jak znalazł. Doskonały dziś w destrukcji no i błysnął dziś pięknie techniką, miał też kilka długich piłek.

O właśnie - dobrze, że mi przypomniałeś nazwisko Golika. Ja myślę, że faul był przypadkowy, bo wyraźnie było widać, że najpierw patrzył na piłkę a w chwili wślizgu faulowany piłkarz był po prostu za szybki dla gracza Lecha. Niemniej jednak - chciał czy nie chciał - przynajmniej dla przykładu powinien dostać jakąś pokaźniejszą karę. Takich zagrań po prostu nie powinno być na boisku.
Ostatnio zmieniony 20 sierpnia 2009, 23:07 przez Azrael, łącznie zmieniany 2 razy.


Pozdrawiam!
Zawidowianin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lipca 2004
Posty: 908
Rejestracja: 13 lipca 2004

Nieprzeczytany post 20 sierpnia 2009, 22:57

Azrael pisze:
Acha, zastanawia mnie jeszcze wynik Romy, hmm... :think: Reszta włoskich drużyn bardzo fajne wyniki zanotowała.
Jak się nie chce biegać, to się nie wygrywa. Mogli pod koniec meczu dostać jeszcze z 2 bramki.

Acha - Motta wielka nadzieja białych - poziom grygerowaty dzisiaj zaprezentował.


ArtHur

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 marca 2007
Posty: 541
Rejestracja: 10 marca 2007

Nieprzeczytany post 20 sierpnia 2009, 22:59

Roma :prochno:
A Lech? Słabiutko, w 2 połowie może nieco lepiej, gdyby nie fenomenalny Gancarczyk i rewelacyjny Kasprzik byloby juz chyba po awansie.
Swoją drogą, jak Leo mógł nie powoływać Seweryna? Przecież on jest o dwie klasy lepszy od Krzynówka grającego na obronie.
A widzieliście Golika? Boiskowy przestępca, takich trzeba tępić...


Bob

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lutego 2004
Posty: 635
Rejestracja: 09 lutego 2004

Nieprzeczytany post 20 sierpnia 2009, 23:46

Gancarczyk i Peszko mecz rewelacyjny zagrali a co do meczu to ogolnie nędza bo oprocz tej 1 powinny być jeszcze spokojnie 2 bramki no ae coż jak nie obroncy to bramkarz wyjmował , moj typ na wygranie LE to Villareal a jak bedzie to sie okaze juz za niedługo ..


http://yanosik.org/nieoznakowani - niedajcie sie Tajniakom - Wszystkie nieoznakowane pojazdy Policyjne w Polsce ( o których wiadomo).
http://alkomaty.biz/wirtualny_alkomat/
Giacobbneri

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 czerwca 2007
Posty: 348
Rejestracja: 12 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 20 sierpnia 2009, 23:54

Gancarczyk i Peszko pokazali że zasługują na grę w kadrze ale ogólnie Lech dziś zagrał strasznie przeciętnie. To że wygrali to cud, bo nawet remis byłby krzywdzący dla Brugge. Golik powinien wylecieć z boiska. Nienawidzę takich fauli.

Ale mimo, że Brugge zagrało zdecydowanie lepiej to Lech ma świetną sytuację i napewno jest faworytem. Wolałbym jednak by nie próbowali tylko grać w defensywie i czekać na kontry, bo jeden strzelony gol oznacza jedno Brugge musi strzelić trzy a to jest mało prawdopodobne. Także w rewanżu niech Lech strzeli bramkę i faza grupowa wita.


Ouaresma, Benzema, Van Der Vaart i Huntelaar - takie rzeczy tylko w FM-ie !

Marnotta gdzie te transfery ? Delneri gdzie ta piękna gra ?

Moggi wróć !!! Lato 2011 już niedługo !!!
Gherrick

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2009
Posty: 233
Rejestracja: 05 kwietnia 2009

Nieprzeczytany post 21 sierpnia 2009, 00:11

Bob Sapp pisze:Gancarczyk i Peszko mecz rewelacyjny zagrali a co do meczu to ogolnie nędza bo oprocz tej 1 powinny być jeszcze spokojnie 2 bramki no ae coż jak nie obroncy to bramkarz wyjmował , moj typ na wygranie LE to Villareal a jak bedzie to sie okaze juz za niedługo ..
Jak możesz już typować faworyta, skoro jeszcze będą odpadkowicze z rundy play-off w LM, + odpadkowicze z 3 miejsc w grupie ;) A to moga byc niezle druzyny. Moim zdaniem to za wczesnie :)


Forca Sporting y Juve Leo ! Forca Verde Leones !
banan1919

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 lipca 2009
Posty: 66
Rejestracja: 22 lipca 2009

Nieprzeczytany post 21 sierpnia 2009, 00:36

Dobry wynik dla Lecha ale to Brugge było lepszym zespolem ale mam nadzieje ze za tydzień bedzie remisik i to kolejorza zobaczymy w fazie grupowej LE


Juve !!
KimiIceman

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 października 2008
Posty: 290
Rejestracja: 10 października 2008

Nieprzeczytany post 21 sierpnia 2009, 08:32

Ale jaja byly. Juz po 45 min zdecydowalem ze nie bede ogladal bo 0:0 bylo, jednak zszedlem na dol i obejrzalem ostatnie minuty, a tu Lech strzela na 1:0. Czegos takiego to juz dawno nie widzialem, przypadkowy gol chyba Peszki. Rengifo nawet pilki nie dotknal, zmyla mistrzowska, ale co robil bramkarz i obrona przy golu to N/C. Moze i Brugge zagralo lepiej ale to gole decyduja o wyniku i Lech jest teraz swietnej sytuacji bo wystarczy remis lub porazka 1:2, 2:3, 3:4 itd. ale teraz belgowie graja u siebie wiec zobaczymy czy Lech tak jak Wisla potrafi przegrac wygrany dwumecz. Mam pytanie z kim zremisowala Roma bo nie pamietam a pekalem ze smiechu ze zremisowali z wlasnie nie pamietam kim i to u siebie :smile:. Najlepszy na boisku chyba byl Gancarczyk, Arboleda tez mi sie podobal zwlaszcza jego interwencja tuz przed golem dla Lecha.

_____________________________
"Piłkarze odchodzą, mężczyźni zostają" - Pavel Nedved


Moonk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 listopada 2005
Posty: 861
Rejestracja: 01 listopada 2005

Nieprzeczytany post 21 sierpnia 2009, 08:57

KimiFerrari pisze:Mam pytanie z kim zremisowala Roma bo nie pamietam a pekalem ze smiechu ze zremisowali z wlasnie nie pamietam kim i to u siebie :smile:.
MFK Koszyce 3:3 (1:1) AS Roma
Nazw tej drużyny brzmi jak z 4-5 ligi polskiej :P

Mecz Lechitów oglądałem od 40 minuty, niestety ale ktoś musi w tym kraju pracować :D Brugge była zespołem lepszym, i gdyby nie świetna gra obrony, Lech zapewne by przegrał. Szczerzę mówiąc nie spodziewałem się, że zespól z Belgi gra taką szybką piłkę. Rozbawiły mnie sytuacje gdzie po trzech lechitów po kolei próbowało wślizgiem odebrać piłkę, a zawodnicy Brugge biegli dalaj :D No ale brawo dla Lecha za agresywną grę tylko w ten sposób mogli przeciwstawić się belgijskiej drużynie...Oczywiście pomijając zagranie Golika- boiskowe chamstwo!
1-0 po takim meczu to niezła zaliczka, mam nadzieję, że do Brugge Lech nie przyjedzie bronić wyniku...bo to się może skończyć źle, zresztą to nie w stylu tej drużyny.
:-D
o Garncarczyku się nie będę wypowiadał jego gra mówiła sama za siebie...


Smok-u

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2008
Posty: 1724
Rejestracja: 31 maja 2008

Nieprzeczytany post 21 sierpnia 2009, 13:03

Wszystko już wyżej zostało powiedziane co do meczu :D
Jednak spodobała mi się akcja jak

Akpala piętką zagrał i obiegł Bosackiego jak trampkarza :bravo: :lol:
Na szczęście Arboleda dobiegł i zażegnał niebezpieczeństwo :D


Vincitore

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 5255
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 21 sierpnia 2009, 13:53

Mecz oglądałem na jedno oko, bo miałem robotę na komputerze i tylko spoglądałem na telewizor, ale z tego co udało mi się zauważyć i usłyszeć to Lech miał sporo szczęścia że wygrał ten mecz, szczególnie na początku spotkania gdzie Brugia przycisnęła.

Mam jeszcze małe pytanie. Usłyszałem że Borek mówił o kimś że "nie sprawdził się we fiorentinie", widziałem również że lechitami nieźle kręcił chłop o nazwisku Vargas. Czy aby Ronalda Vargasa nie pomylił z Juanem, lewym obrońcą fiołków? Czy chodziło o kogoś zupełnie innego.


Majos

Juventino
Juventino
Rejestracja: 16 kwietnia 2008
Posty: 1175
Rejestracja: 16 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 22 sierpnia 2009, 09:20

Mecz obejrzałem cały, nawet mi sie spodobał, optyczną przewagę mieli chyba jednak Belgowi, ale to Lech strzelił bramkę i jest faworytem w rewanżowym spotkaniu.


Giacobbneri

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 czerwca 2007
Posty: 348
Rejestracja: 12 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 28 sierpnia 2009, 00:48

No to w przyszłym roku polskie drużyny już nie mają co myśleć o jakimkolwiek rozstawieniu ...

Strasznie jestem zawiedziony grą Lecha dzisiaj. Według mnie zagrali w rewanżu zbyt zachowawczo, choć w sumie cel został niemal osiągnięty. Błąd Kasprzika doprowadził do dogrywki a karne to zawsze loteria. Kasprzika bym nie obwiniał ale w karnych też miałem wrażenie że broni zbyt pasywnie.

Mecz wypaczył sędzia, który nie uznał bramki ale najbardziej zawiódł Rengifo i zwłaszcza Lewandowski. Niestety, sodówka mu już uderzyła. "Gwiazdorzy" na boisku jak Stilić. Zresztą cała trójka nie grała nic pressingu, nie próbowała dobiegać do źle dogranych piłek a pan JESTEM ZA DOBRY NA EKSTRAKLASE zmarnował setkę. To powinien być materiał szkoleniowy jak nie próbować rozegrać ataku 1 na 1 ;-)


Ouaresma, Benzema, Van Der Vaart i Huntelaar - takie rzeczy tylko w FM-ie !

Marnotta gdzie te transfery ? Delneri gdzie ta piękna gra ?

Moggi wróć !!! Lato 2011 już niedługo !!!
deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 28 sierpnia 2009, 00:56

Lech ma zniżkę formy. Szkoda, bo Brugia była do ogrania. I nici z pucharów, nici z Glika... i nie chcę się bawić w proroka, ale mam dziwne wrażenie, że z Majstra też. Nie mówię tego na podstawie TEGO jednego meczu. W Lechu posypała się atmosfera. Szatnia. Może Zieliński to uporządkuje, ale wątpię, bo w Lechu potrzebny był trener- kat. Taki trochę Smuda. Szkoda mi ich bardzo, bo w pucharach kibicuję polskim drużynom... prócz Wisły :D


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
Mrówa

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 października 2005
Posty: 1755
Rejestracja: 01 października 2005

Nieprzeczytany post 28 sierpnia 2009, 08:00

Potrafi ktoś wyjaśnić sytuację z nieuznaną bramką dla Lecha ? Sędzie wskazuje na środek boiska, po czym konsultuje sytuację z belgijskim bramkarzem :think: i pokazuje na rzut wolny. Ten bramkarz to 5 sędzia czy jak?

Z innej beczki, Lewandowski miał 1000% sytuację i widzieliśmy co zrobił.


Obrazek
ODPOWIEDZ