W Świecie Calcio

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
juvemaroko

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 lutego 2012
Posty: 1869
Rejestracja: 05 lutego 2012

Nieprzeczytany post 07 października 2014, 11:38

AdiJuve pisze:Superpuchar w Katarze 22 grudnia. Nie wiem jak Juve i Napoli się na to godzą;/
Kasa, money, fric......
Napewno dostana za to dobra kasa. Z drugiej stronie chodzi o to zeby tam promowac serii a poniewaz wiele kibicow od kilku lat woli kibicowac realowi i barcelone bo to bardziej widoczne druzyne na arenach europejskich.


Il Fenomeno

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 stycznia 2009
Posty: 1032
Rejestracja: 31 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 14 listopada 2014, 12:55

Taka ciekawostka :p

Zeman wczoraj w jakimś wywiadzie stworzył swoją 11 marzeń. Jest i gracz z Turynu - Nedved.


ZEMANLANDIA (4-3-3): Marchegiani; Cafu, Aldair, Nesta, Favalli; Di Biagio, Fuser, Nedved; Totti, Signori, Boksic.


Obrazek
Szilgu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 września 2004
Posty: 2240
Rejestracja: 02 września 2004

Nieprzeczytany post 14 listopada 2014, 13:21

11 marzeń Zemana i tylko trzech napastników? :lol:

W sumie nie dziwi Nedved, w końcu Zeman to Czech.


hara

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 listopada 2004
Posty: 708
Rejestracja: 28 listopada 2004

Nieprzeczytany post 14 listopada 2014, 16:34

Wygląda to raczej na najlepszą 11stkę złożoną z piłkarzy, których prowadził w swojej karierze.


Capo di tutti capi
zbysioJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 września 2013
Posty: 1190
Rejestracja: 22 września 2013

Nieprzeczytany post 14 listopada 2014, 19:00

hara pisze:Wygląda to raczej na najlepszą 11stkę złożoną z piłkarzy, których prowadził w swojej karierze.
Dobrze piszesz, raczej chyba tak będzie. Są to bowiem piłkarze, którzy w którymś momencie swojej kariery występowali w Lazio bądź w Romie a które to zespoły Zeman prowadził. Z takich bardziej znanych klubów w jego karierze to chyba jeszcze tylko Napoli i Fenerbahce by było a chyba z tych klubów nie ma nikogo.
Wygląda na to, że miłość Zemana do klubów z Rzymu kwitnie nadal :) .


Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 14 listopada 2014, 19:25

Il Fenomeno pisze:Taka ciekawostka :p

Zeman wczoraj w jakimś wywiadzie stworzył swoją 11 marzeń. Jest i gracz z Turynu - Nedved.


ZEMANLANDIA (4-3-3): Marchegiani; Cafu, Aldair, Nesta, Favalli; Di Biagio, Fuser, Nedved; Totti, Signori, Boksic.
A Boksic to nie?


squinter

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 grudnia 2011
Posty: 1267
Rejestracja: 12 grudnia 2011

Nieprzeczytany post 21 listopada 2014, 13:10

nie wiedziałem do końca gdzie to wrzucić, ale ten temat chyba będzie odpowiedni:
Oficjalnie od 2016 roku kluby Serie A będą mogły mieć w swoich składach nie więcej niż 25 zawodników. Dodatkowo:
- czterech musi być wychowanych we Włoszech
- czterech wywodzić się z pionu juniorskiego klubu
- bez limitów dla zawodników U-21
Jednocześnie zmienią się zasady pozyskiwania zawodników spoza UE:
- młodzi zawodnicy nim podpiszą kontrakt z klubem będą musieli przyjechać do Włoch z powodów niesportowych i przez co najmniej cztery lata chodzić do włoskiej szkoły.
- najbardziej dotkliwa zdaje się być nowa zasada sprowadzania spoza UE ogólnie. Otóż będą oni mogli się pojawić tylko w ramach zastępstwa, tzn. gdy odejdzie zawodnik non-UE, w jego miejsce będzie mógł przyjść inny. I tylko wtedy.

źródło: Calciobar


szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6213
Rejestracja: 18 marca 2007
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Nieprzeczytany post 21 listopada 2014, 13:34

Jest ktoś mi w stanie racjonalnie wytłumaczyć sens wprowadzenia tych zmian?


Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 21 listopada 2014, 13:45

Reformy jak reformy, Włochów i tak nie stać na te prawdziwe talenty non-ue, które mają już wyrobioną markę w wieku 16-17 lat, więc 90% tego zaciągu to zawsze średniawka. Lazio zatrudnia sporo obcokrajowców, a Lotito to dobry kumpel Tavecchio, więc tam na pewno jest sporo furtek, ale nie wiadomo jak z przepisem o wychowankach zmierzą się z tym najmniejsze kluby. Chievo i Hellas nie mają ani jednego wychowanka w kadrze.

PS: Dla fana Juventusu lepiej nie śledzić Calciobaru, bo ten szanowny pan (Zieliński jeśli dobrze pamiętam), nie ma zbyt wiele szacunku dla Juve i ogólnie jego profile na portalach społecznościowych równie dobrze mogliby prowadzić na zmianę Moratti z Gallianim.


szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6213
Rejestracja: 18 marca 2007
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Nieprzeczytany post 21 listopada 2014, 13:55

Ouh_yeah pisze:PS: Dla fana Juventusu lepiej nie śledzić Calciobaru, bo ten szanowny pan (Zieliński jeśli dobrze pamiętam), nie ma zbyt wiele szacunku dla Juve i ogólnie jego profile na portalach społecznościowych równie dobrze mogliby prowadzić na zmianę Moratti z Gallianim.
Aktualnie Calciobar jest w rękach trzech osób:
Maciej Zieliński
Mateusz Warianka
Tomasz Lubczyński
Nie żeby coś, ale ostatni jest chyba fanem Juventusu właśnie.


Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 21 listopada 2014, 14:05

A to ja widocznie poddałem się przed tym podziałem. Nie dało się czytać wielu wpisów dyskredytujących Juventus i jednocześnie wychwalających jakieś pojedyncze przebłyski innych drużyn. Przecież na Calciobar po 4:1 Juventusu z Romą można było przeczytać, że Juventus wygrał co prawda zasłużenie, ale Roma... oni to pograli, ło kurde, taka piłka, że miękną kolana. Po prostu zadecydowały detale Tomka Hajty :prochno:

Jeśli obecnie można tam dla odmiany czasem przeczytać coś więcej o Juventusie, niż przypomnienie Calciopoli albo "są najlepsi, no bo taki mamy klimat", to zwracam honor.


zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 21 listopada 2014, 14:17

A po co to tak naokoło? Ja bym po prostu nakazał żeby włoskie kluby szkoliły światowej klasy piłkarzy - jeden przepis i wszystkie problemy Calcio rozwiązane.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7352
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 21 listopada 2014, 14:20

squinter pisze:Oficjalnie od 2016 roku kluby Serie A będą mogły mieć w swoich składach nie więcej niż 25 zawodników.
to jest rodem wzięte z Anglii i nie powiem ma to jakiś sens

natomiast że z tych 25 czterej to mają być wychowankowie... no ciekawe jak będzie sprecyzowane to wywodzenie się z pionu juniorskiego ;] kogo my teraz z 25-tki moglibyśmy sobie do takich zaliczyć? czy to nie jest aby "przyrównanie" wszystkich drużyn do tych występujących w LM i LE?

natomiast walka Włochów z Argentyńczykami i Brazylijczykami od lat jest dla mnie zadziwiająca... Portugalczycy i Niemcy przesadzają w jedną stronę a Włosi w drugą... nie wiem dlaczego widzą w tym swój problem skoro nie widzi go żadna inna liga w Europie, to że jest to nierówne traktowanie klubów to już nie będę wspominał bo dużo sprawiedliwszym byłoby ogłoszenie, że np za 3 lata każdy może mieć po np 5 spoza EU i już, a nie jak ktoś ma teraz 15 to będzie mógł mieć 15 a jak ktoś 2 to 2...


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Szilgu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 września 2004
Posty: 2240
Rejestracja: 02 września 2004

Nieprzeczytany post 21 listopada 2014, 14:25

Pytanko mam. Jestem Interem i połowę składu mam spoza UE. Grają u mnie od X lat / wzięli śluby z Włoszkami. Ostatnio jarali się, że mogą starać się o paszport włoski. Dzięki temu łatwiej znajdą zatrudnienie w innych ligach i ogólnie fajnie będzie. Mam ich powstrzymać, bo nie będę mógł ich wymieniać na innych non-ue?

Śmiesznie.


AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 4000
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 21 listopada 2014, 14:35

W sumie Juve już się do tego przepisu stosuje, choć go jeszcze nie ma:)
4 wychowanków (Markiz,Gio,Marrone,Mattiello) jest .Gracze wychowanych we Włoszech to połowa kadry, także problemu nie ma.Kadra liczy 26 graczy w tym 2 u21. Problemy to będzie miało Napoli,Lazio czy Udinesse tam mają po 3-4 Włochów.
Ale za 2 lata Juve może mieć problem z wychowanków nadaje się tylko Markiz, Matiello to melodia przyszłości, a nie ma żadnego gracza na wypożyczeniach będącego wychowankiem Juve, wszyscy byli kupowani.
Także ta reforma to połowiczny sukces, drugi to drużyny rezerw, by już 17-18 latkowi grali regularnie nawet w SerieC, to powinno być dopełnienie tej reformy.


ODPOWIEDZ