Finał Pucharu Włoch 23/24 Atalanta 0-1 JUVENTUS FC

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
Oldfan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 listopada 2022
Posty: 353
Rejestracja: 04 listopada 2022
Podziekował: 1 raz

Nieprzeczytany post 15 maja 2024, 21:25

:juveflag: Jeszcze jeden ! Jeszcze jedennnnn


Nicram_93

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2017
Posty: 1032
Rejestracja: 26 czerwca 2017

Nieprzeczytany post 15 maja 2024, 21:53

Do przerwy o dziwo gramy dosyć dobrze, można się nawet dość śmiało pokusić o stwierdzenie, że kontrolujemy ten mecz. Jednak w pucharze potrafimy zagrać. Teraz pytanie co po przerwie, czy nie włączy nam się tryb "calma"? Oby nie i dowieźć to dość spokojnie jak teraz do końca. Bramka palce lizać, świetna asysta Cambiaso, bardzo dobre zachowanie Vlahovicia. Czekamy na drugą połowę.


Obrazek
"Prawdziwy dżentelmen nigdy nie opuszcza swojej damy."
Alessandro Del Piero, czerwiec 2006r.
Oldfan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 listopada 2022
Posty: 353
Rejestracja: 04 listopada 2022
Podziekował: 1 raz

Nieprzeczytany post 15 maja 2024, 22:19

I znów sędziowie Nas jadą ... nie pierwszy nie 2, raz ..


Typ fauluje Vlaho i co nic?????????????????????????????????????Nawet nie sprawdza ? Cyrk no .. cyrk :(


BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2009
Posty: 2535
Rejestracja: 27 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 15 maja 2024, 23:06

Obrazek


Wybierz, komu chcesz pomóc: https://www.siepomaga.pl

"Lepszy [Arturo Vidal] prosto z baru Semafor niż ta cała reszta"
Nicram_93

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2017
Posty: 1032
Rejestracja: 26 czerwca 2017

Nieprzeczytany post 15 maja 2024, 23:06

Za dzisiaj brawo dla całej drużyny. Jak widać można. Byliśmy dzisiaj lepsi i zasłużyliśmy na to zwycięstwo, mimo że sędziowie robili wszystko by było inaczej. Naprawdę w takiej formie VAR w piłce nie ma racji bytu. Porażka. Wreszcie trofeum trafia do gabloty, nawet jeśli to Puchar Włoch, to jakieś osłodzenie tego bardzo słabego sezonu. Mam tylko nadzieje, że jeden mecz nie przesłoni naszym działaczom całego sezonu. Zmiany i tak muszą nadejść. Natomiast Maksio ma co chciał, na koniec zdobył z Juve jakieś trofeum.


Obrazek
"Prawdziwy dżentelmen nigdy nie opuszcza swojej damy."
Alessandro Del Piero, czerwiec 2006r.
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8674
Rejestracja: 07 listopada 2007
Otrzymał podziękowanie: 7 razy

Nieprzeczytany post 15 maja 2024, 23:36

No wzruszyłem się nawet po zdobyciu pucharu sołtysa bo po tych 3 latach posuchy cieszy to niesamowicie. Trzeba dziś chłopaków pochwalić bo na boisku zostawili serducho i widać było zaangażowanie i złość. Byliśmy lepsi, zasłużyliśmy na zwycięstwo, które wyszarpaliśmy nie tyle co z przeciwnikiem co wyszarpaliśmy je wbrew systemowi, który ewidentnie ma ból dupy z tego tytułu. Chcieli nas zniszczyć, zrobili wszystko co mogli ale to my zdobyliśmy to trofeum i jest kolejne trofeum do gabloty. W sumie dobrze, że na odchodne Allegri wygrał z nami ten puchar a teraz się żegnamy (to było ewidentnie pożegnanie) i trzeba wracać małymi kroczkami na swoje miejsce. Jak dla mnie Bremer i Vlahović najlepsi choć dziś słowa uznania należą się wszystkim bez wyjątku.


Obrazek
Elohi

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 sierpnia 2003
Posty: 393
Rejestracja: 23 sierpnia 2003
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Nieprzeczytany post 15 maja 2024, 23:48

Jak dla mnie gra przypominała grę z pierwszej części sezonu. Było zaangażowanie, była motywacja, była walka, dublowanie, zabezpieczanie. W ataku był ruch, wychodzenie na pozycje. Stworzyliśmy też kilka okazji, mecz dało się oglądać. Wygraliśmy w pełni zasłużenie. Zero z tyłu, zero celnych strzałów Atalanty, zero dogodnych sytuacji. Myślę, że nikt tak dobrego spotkania z naszej strony się nie spodziewał.

I ten mecz po prostu pokazuje, że jak się chce, próbuje, stara to naprawdę można osiągnąć wiele i pokazać ciekawy futbol przeciwko jednej z największych niespodzianek tego sezonu.

Brawo Juve, Brawo Allegri, Brawo Vlaho, Brawo Bremmer!


""Vincere Non È Importante È L'Unica Cosa che Conta""
ArlitoV

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 kwietnia 2019
Posty: 14
Rejestracja: 12 kwietnia 2019
Podziekował: 2 razy

Nieprzeczytany post 16 maja 2024, 00:11

1092 dni bez pucharu skończyło się dzisiaj. Dobrze cokolwiek wstawić do gabloty po tym wszystkim co się tutaj od kilku lat działo.

Zasłużona wygrana po niezłym meczu, może wpadłoby coś jeszcze z lepszym sędziowaniem. Perfidna decyzja o braku karnego na Vlahoviciu, nie da się tej decyzji obronić. A to pomijając tego śmiesznego spalonego i brak drugiej żółtej dla zawodnika Atalanty.

Allegriemu podziękują po sezonie, a on odejdzie po zdobyciu pucharu i TOP4 na roczne, dobrze opłacane wakacje. Dobry scenariusz dla niego, a w Juve niech idzie nowe.


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9939
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 16 maja 2024, 00:29

Coś pięknego. Dobrze jest przypomnieć sobie jak smakuje zdobycie pucharu. Nie jest to Scudetto, fakt, ale wygrany finał osładza kończący się sezon i sposób, w jaki się ostatnio prezentowaliśmy. Wyszły na wierzch sportowa złość, motywacja, ambicja i DNA Juve. Cieszy fakt, że ten mecz wygraliśmy w pełni zasłużenie i wbrew sędziowaniu (szkoda nerwów, by się nad tym po wygranej pochylać). Vlahović moim zdaniem ma papiery na bycie absolutnym topem, dziś pokazał prawdziwą klasę i szkoda nieuznanej drugiej bramki, bo to prawdopodobnie zamknęłoby już mecz. Liczę na to, że przy nowym, ofensywnym ustawieniu może być świetny. Brawa generalnie dla całego zespołu i za zwycięstwo, i za grę, która myślę mogła się podobać. Sam nie spodziewałem się, że będziemy od robiącej ostatnio furorę Atalanty po prostu lepsi.

Mogę się mylić, ale moim zdaniem to oddalenie się od zespołu i przyglądanie się na uboczu jak świętują zawodnicy przez Allegrego i zdaje się zamieszanie po meczu mogą świadczyć o tym, że kończymy z nim współpracę i niebawem może objąć nas ktoś nowy. Ten mecz pokazał, że ta kadra nie jest tak słaba jak by się mogło wydawać i jeśli im zależy potrafią zagrać naprawdę fajną piłkę. Uważam, że czas rozpocząć nowy projekt, by za jakiś czas Juventus był gotowy na zdobywanie Scudetti i godną walkę w Europie.

Grazie e forza Juve.

:juveflag:


Pluto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 października 2002
Posty: 2697
Rejestracja: 17 października 2002

Nieprzeczytany post 16 maja 2024, 01:06

98 minut gry w piłkę, nikt nie umarł ze zmęczenia, nie straciliśmy gola po niepotrzebnym ryzyku.
Ten mecz to nadzieja na przyszłość, nadzieja że w tej grupie jest potencjał, który wykorzysta nowy trener. 90% mizerii, która w tym sezonie co tydzień zjadali najwierniejsi juventini to była w pełni świadoma decyzja trenera,.jego wizja futbolu.
Pięknie, że w takim meczu z nią zerwał.


calma calma
Sila Spokoju

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2009
Posty: 2380
Rejestracja: 18 marca 2009
Otrzymał podziękowanie: 3 razy

Nieprzeczytany post 16 maja 2024, 09:06

Potencjał w tej kadrze jest. Niestety duszony przez minimalizm wybitnego taktyka.

Dobrze, że wygraliśmy ten puchar. Zawsze to jakieś pocieszenie po 3 latach grania kału bez sukcesów.

Facet dostał 3 lata, nie zbudował nic. W końcu zagrał ostatni finał. Wygrał i niech już stąd ucieka na wymarzone w pełni płatne roczne wakacje.


Max Allegri przed przegranym 5:1 meczem pisze: “Mam względem Luciano olbrzymi szacunek. To naprawdę zabawne, że od czasu do czasu zdarza nam się pokłócić… Ja przy nim w ogóle nie jestem trenerem, pracuję w tym fachu z przypadku“
AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 4010
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Otrzymał podziękowanie: 4 razy

Nieprzeczytany post 16 maja 2024, 09:52

Mecz całkiem dobry, fakt byliśmy lepsi, ale Atalanta widać mega spięta była na ten puchar. W pełnie zasłużona wygrana, ale zasadniczo to chyba niewiele więcej czysto sportowo ta ekipa miałaby do zaoferowania. Taki poziom spotkań przez cały sezon pewnie dałoby mniej więcej 80/85 pkt i realnie tyle jesteśmy pewnie wstanie ugrać z tym składem, grając normalną piłkę.


Zablokowany