Czat na forum

Podziel się z nami swoimi sugestiami i uwagami na temat funkcjonowania JuvePoland.
ODPOWIEDZ

Kiedy i gdzie powinien być wyświetlany czat na forum?

Cały czas, na górze forum (czyli bez zmian)
34
26%
Cały czas, na dole forum
31
24%
W trakcie meczów (+/- kilka h), na górze forum
31
24%
W trakcie meczów (+/- kilka h), na dole forum
34
26%
 
Liczba głosów: 130
Siewier

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2003
Posty: 9985
Rejestracja: 25 kwietnia 2003

Nieprzeczytany post 08 maja 2024, 12:33

Ankieta na podstawie dyskusji, która się wywiązała w temacie o zmianach na forum . Rzecz jasna nie musimy od razu decydować się na jedną ostateczną opcję, można po prostu dokonać zmiany i ocenić po jakimś czasie czy zmiana była ok.

Ankieta dostępna po zalogowaniu.


del_aleksander

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2006
Posty: 184
Rejestracja: 28 czerwca 2006

Nieprzeczytany post 08 maja 2024, 12:49

Siewier pisze:
08 maja 2024, 12:33
Rzecz jasna nie musimy od razu decydować się na jedną ostateczną opcję, można po prostu dokonać zmiany i ocenić po jakimś czasie czy zmiana była ok.
:ok: i tak bym chyba potestował czyli opcje 2-4 powiedzmy po miesiącu i po tym czasie zebrać opinie. Teoretycznie tym ktorzy i tak tutaj wbijaja glownie na czata nie powinno robic roznicy czy jest on na gorze czy dole, z kolei dla tematow na forum byloby chyba lepiej gdyby czat nie byl na gorze.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7329
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 08 maja 2024, 14:00

Osobiście jeśli już miałbym coś zmieniać to przeniósłbym czat pod sekcję "Wyświetl profil" w jakiejś okrojonej wersji i dał przycisk (w sumie to już on jest) do oddzielnej podstrony z czatem.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Siewier

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2003
Posty: 9985
Rejestracja: 25 kwietnia 2003

Nieprzeczytany post 09 maja 2024, 08:57

del_aleksander pisze:
08 maja 2024, 12:49
tak bym chyba potestował czyli opcje 2-4 powiedzmy po miesiącu i po tym czasie zebrać opinie. Teoretycznie tym ktorzy i tak tutaj wbijaja glownie na czata nie powinno robic roznicy czy jest on na gorze czy dole, z kolei dla tematow na forum byloby chyba lepiej gdyby czat nie byl na gorze.
1 opcje mamy już przetestowaną, wiemy jak działa i jakie są jej plusy i minusy, do kolejnych testów nie brałbym więcej niż 2 rozwiązań. Możliwe, że uda się zrobić coś pośredniego jeśli chodzi o umiejscowienie, czyli w domyślnym widoku będzie na górze/dole, ale użytkownicy będą mogli indywidualnie pod siebie to zmienić.
Co do opinii to tych jak widzisz wielu nie ma ani teraz, ani pewnie nie będzie później więc co by się nie zrobiło, to wszyscy nie będą zadowoleni. Nie można też wychodzić z założenia, że brak czata = ożywienie ruchu w tematach, bo przecież ci którzy udzielają się na czacie, niekoniecznie będą chcieli pisać w tematach. Potrzeba złotego środka, który z jednej strony nie będzie mocno bolał czatujących, z drugiej pozwoli bardziej odsłonić tematy.
Maly pisze:
08 maja 2024, 14:00
Osobiście jeśli już miałbym coś zmieniać to przeniósłbym czat pod sekcję "Wyświetl profil" w jakiejś okrojonej wersji i dał przycisk (w sumie to już on jest) do oddzielnej podstrony z czatem.
Ciekawy pomysł, natomiast wymaga testowania na ile jest to w miarę prosto do upchnięcia w obecnym szablonie i przede wszystkim na ile w sposób bezkolizyjny można okroić samą wtyczkę czata. W późniejszym etapie do sprawdzenia, póki co biorę pod uwagę jedynie opcje z ankiety.


Nicram_93

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2017
Posty: 1011
Rejestracja: 26 czerwca 2017

Nieprzeczytany post 09 maja 2024, 11:06

To ogólnie rzeczywiście jest trudny temat, z jednej strony bardzo mi szkoda, że na typowym forum bardzo mało wiadomości (dużo to czytelniejsze niż przewijanie czatu, gdzie wiele rzeczywiście postów, to nie obrażając nikogo "śmieci"). Z drugiej pewnie gdyby nie czat, to działoby się tu jeszcze wiele mniej, a na forum przełożenie miałoby to co najwyżej średnie. Całkowite usunięcie czatu, to chyba też złe rozwiązanie, największa chyba w tym rola "nasza", użytkowników, by Ci którzy chcą dalej działać bardziej na forum, to właśnie robili, a Ci którym nie chce się dłużej udzielać, niech sobie korzystają z czatu do woli. W końcu dzięki temu ruch na stronie większy. Sam na początku raczej pisałem posty na forum, jak czat się pojawiał, ale ponieważ prawie wszyscy przerzucili się na czat, to i chcąc nie chcąc człowiek też to w dużej mierze zrobił.

Co do social-mediów to zgodzę się z wieloma przedmówcami, kompletnie nie moja bajka. Mam niby dodaną grupę na fb, ale w sumie nie komentuję tam nic. Nie pasuje mi osobiście taka forma wymiany poglądów. Tu jak dla mnie przewaga forum jest bezdyskusyjna, lecz wymaga to większej ilości czasu, a z tym jak wiemy mają ludzie coraz większy problem i forum JuvePoland nie jest tu wyjątkiem niestety.

Być może rzeczywiście zmiana położenia czatu, by tematy na forum również od razu rzucały się w oczy, chociaż cokolwiek by zmieniła.


Obrazek
"Prawdziwy dżentelmen nigdy nie opuszcza swojej damy."
Alessandro Del Piero, czerwiec 2006r.
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7329
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 09 maja 2024, 14:07

Siewier pisze:
09 maja 2024, 08:57
na ile w sposób bezkolizyjny można okroić samą wtyczkę czata.
Tak, to musiałaby być wersja okrojona, pewnie bez avatarów, może i bez godzin, pewnie też i bez odtwarzania filmików tylko z linkami do nich.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3985
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 09 maja 2024, 15:05

Nicram_93 pisze:
09 maja 2024, 11:06
To ogólnie rzeczywiście jest trudny temat, z jednej strony bardzo mi szkoda, że na typowym forum bardzo mało wiadomości (dużo to czytelniejsze niż przewijanie czatu, gdzie wiele rzeczywiście postów, to nie obrażając nikogo "śmieci").
Nawet nie "śmieci" ale normalne dyskusje, czat ma ograniczenia znaków, ograniczenia widoczności wiadomości chyba do 30 na pierwszej stronie. Ktoś coś wrzuci, ktoś dopytana, jeden, drugi, trzeci post i nagle się robi ich sporo i potem trzeba się dogrzebywać i odświeżać dyskusję. A po 2/3 dniach tego już w ogóle nie będzie widać. Na forum na pewno na ważniejsze tematy czy dłuższe wypowiedzi jest dużo miejsca.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7383
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 09 maja 2024, 15:13

Od 2 lat każda dyskusja na czacie zaczyna się od: dzień dobry czy zwolniono / X z jakąś transferową plotą. Pisać jedno i to samo codziennie w temacie o Allegrim nie ma sensu, a info mercatowe powinny trafiać do Transferów, gdzie nawet tematy nie są aktualizowane.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1712
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 09 maja 2024, 16:18

Totalnie nie rozumiem co komu przeszkadza czat?
Dopiero co usunięto lajki więc odpadło "pisanie dla poklasku", teraz pojawia się propozycja wygaszenia ruchu dookoła forum do zera.
Ludzie sobie siedzą, socjalizują się, w czym problem?


del_aleksander

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2006
Posty: 184
Rejestracja: 28 czerwca 2006

Nieprzeczytany post 09 maja 2024, 17:00

Garreat pisze:
09 maja 2024, 16:18
Totalnie nie rozumiem co komu przeszkadza czat?
Dopiero co usunięto lajki więc odpadło "pisanie dla poklasku", teraz pojawia się propozycja wygaszenia ruchu dookoła forum do zera.
Ludzie sobie siedzą, socjalizują się, w czym problem?
Doczytaj może o czym jest ten temat bo kompletnie nigdzie nie padło tutaj nic o wygaszeniu czata. A lajki to z tego co pamiętam to nie był wybór tylko przymus i jak się będzie dało to wrócą.


BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2009
Posty: 2535
Rejestracja: 27 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 09 maja 2024, 18:56

Garreat pisze:
09 maja 2024, 16:18
Totalnie nie rozumiem co komu przeszkadza czat?
Dokładnie. Jeśli coś działa (dobrze), to po co to zmieniać? Ale po wynikach sondy widzę, że jednak on komuś przeszkadza...

Osobiście nie udzielam się za bardzo w tematach meczowych, bo Słońce Toskanii mnie po prostu sobą męczy i to taki mój znak protestu przeciwko niemu. Tematy transferowe, to moje ulub tematy, ale faktycznie ludzie ostatnio mniej info tam wrzucają (bo może i po co, skoro poza oknami, to chyba czyste spekulacje i szkoda na to czasu?). Poza tym, coś tam jest porypane z okresami okienek transferowych (ZIMA/LATO). Fajnie natomiast ożywił się temat Polityka. Tam się zawsze wrzuci czy to jakiś dłuższy tekst, czy materiał filmowy, czy tweeta które to zostaną na widoku trochę dłużej (niż na czacie) i dzięki temu potencjalnie więcej ludzi może się z tym zapoznać. Czat, to taka luźna gadka-szmatka o wszystkim i o niczym. Tematy na forum, są już... tematycznie uporządkowane i ukierunkowane. Mi taka konwencja pasuje. Pomyśl lepiej nad tym, jak tutaj ściągnąć większą ilość osób, a nie kombinować z czymś, co funguje.


Wybierz, komu chcesz pomóc: https://www.siepomaga.pl

"Lepszy [Arturo Vidal] prosto z baru Semafor niż ta cała reszta"
ice

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1195
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 09 maja 2024, 20:02

Tagi @Siewier, tagi - jest to mega ważne, bo często mój kolega ze Ślunska, Czarny Jacek mnie zaczepia, a nawet o tym nie wiem.


Bartosz Karawańczyk pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni. Podobny "styl" i pozycja.
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7383
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 09 maja 2024, 20:05

Ja to bym chciał wiedzieć gdzie są te 24 osoby, które chcą czat tylko w trakcie spotkań. Raczej nie na czacie, na pewno nie w forumowych tematach.

Robić dobrze ludziom, którzy nawet nie są aktywni. Gdzie sens, gdzie logika :?:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
del_aleksander

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2006
Posty: 184
Rejestracja: 28 czerwca 2006

Nieprzeczytany post 10 maja 2024, 08:19

jackop pisze:
09 maja 2024, 20:05
Ja to bym chciał wiedzieć gdzie są te 24 osoby, które chcą czat tylko w trakcie spotkań. Raczej nie na czacie, na pewno nie w forumowych tematach.
To może zrób listę osób ktore moga glosowac oczywiscie po wczesniejszej weryfikacji czy ich zdanie ci odpowiada :laugh:


Rozgrzany Sturaro

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 maja 2019
Posty: 304
Rejestracja: 10 maja 2019

Nieprzeczytany post 10 maja 2024, 09:09

del_aleksander pisze:
10 maja 2024, 08:19
jackop pisze:
09 maja 2024, 20:05
Ja to bym chciał wiedzieć gdzie są te 24 osoby, które chcą czat tylko w trakcie spotkań. Raczej nie na czacie, na pewno nie w forumowych tematach.
To może zrób listę osób ktore moga glosowac oczywiscie po wczesniejszej weryfikacji czy ich zdanie ci odpowiada :laugh:
Ale powiedz szczerze - patrząc na ilość głosów i faktyczną aktywność na forum przy postach czy nawet na samym czacie, wierzysz w te 69 osób, które zagłosowało na ten moment?
Gdzie oni są? Na pewno nie na czacie ani nie piszący posty, jak tu się z 20 osób w porywach wypowiada jak się coś ważnego dzieje.


ODPOWIEDZ