Sezon 2015/2016

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
Zablokowany
zbysioJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 września 2013
Posty: 1190
Rejestracja: 22 września 2013

Nieprzeczytany post 02 maja 2016, 07:38

Kadziel pisze:
Mateuszello pisze:
jackop pisze:Ze względu na zmianę przepisów, już nie. Prawo gry w LE otrzyma 6 ekipa Serie A, czyli na chwilę obecną Sassuolo :P
Czyli trzecim zespołem (poza dwoma, które zajęły odpowiednio 4. i 5. miejsce) walczącym o Ligę Europejską jest:
a)zdobywca Pucharu Włoch
b)drużyna z 6. miejsca w tabeli ligowej, gdy zwycięzca Pucharu Włoch zajął miejsce z przedziału 1-5
?
Tak. Pamiętam, że w zeszłym roku było oburzenie kibiców w Polsce, którzy kibicowali Błękitnym w drodze do finału Pucharu Polski o zmianę przepisów przez UEFA. Swoją drogą uważam, że ta zmiana jest głupia, bo np: Gdyby Alessandria wygrała w półfinale z Milanem to już miałaby zapewnioną grę w LE. Przez tą reformę krajowe puchary mimo i tak słabej renomy jeszcze bardziej tracą na znaczeniu. :facepalm:
A dla mnie wydaje mi się , że jednak jest to dobre rozwiązanie. Bo jednak żeby do czegoś się zakwalifikować to jednak chyba trzeba to wygrać a nie tylko dojść do finału. No i wiadomo jak to by było w przypadku Alessandrii gdyby zagrała w finale. Większa szanse na zajście dalej w pucharach ma jednak drużyna grająca w serie a niż ta z niższej ligi (co zdarzało się w wielu przypadkach) i tu widzę największy pozytyw takiego rozwiązania.


Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 08 maja 2016, 13:05

Roma już 1:0 ach ten Radja, mam nadzieje, że Conte go wyciągnie.
Czy Roma pozyskała Salaha bo może taki deal zrobi Chelsea. Oddadzą Egipcjanina wzamian za Belga.
I już 2:0 Rudigera, którego notabene też chce Cone. ALe zachowanie obrońcówy CHievo - zenujace.


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 08 maja 2016, 14:14

@Robaku

Serio cie jeszcze interesuje to czy Roma wygra czy przegra? :D Znowu są za naszymi plecami jak reszta i tylko to się liczy :juve:


Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 08 maja 2016, 14:16

Zupełnie nie, oglądam z nudów, trochę pod katem Pjanicia. Jednym okiem. Podobnie obejrze sobie Fiorkę pod kątem Berdaneschiego. Jakoś ten dzień zapełnić muszę, a że jestem przeziębiony to nawet dzisiaj w żadne sporty nie ruszę.

NO i gol Miralema, a Totti robi super asystę w swoim 600 meczu.
Właśnie dzisiaj popatrzyłem w klasyfikację i jesli Buffon zagra za tydzień to będzie to jego 590 mecz. W dwa sezony jest w stanie przeskoczyć i Maldiniego i Zanettiego.


Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 08 maja 2016, 15:45

Marchetti obronił dwa karne Carpi strzelane przez Mbakogu - no nie chca sie utrzymać.


CzeczenCZN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2015
Posty: 3852
Rejestracja: 28 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 08 maja 2016, 15:50

Mbakogu :facepalm: Postawiłem go w typerze, teraz patrze na wyniki po przerwie - szok. No chłopak chyba chce się wpisać do historii futbolu, w stylu Martina Palermo...


#cznandj #ripgangsquad :hi:
Baczu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 marca 2009
Posty: 1287
Rejestracja: 01 marca 2009

Nieprzeczytany post 08 maja 2016, 16:57

No to teraz Sassuolo ma wszystko w swoich rękach - oby za tydzien przypomnieli sobie te 2x 0:7 i zemścili się na interze, stawiając kropkę nad i, bez spoglądania na wynik Milanu. ;)


Obrazek
Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 08 maja 2016, 17:04

No i znamy już drugiego spadkowicza Frosinone.
Do tego szykuje się nam piękna ostatnia kolejka
Roma z Milanem
Sassuolo z Interem
Fiora z Lazio

zaś na dole też niezłe spotkania
Udine z Carpi
i Palermo z Veroną.

będą fajne korespondencyjne pojedynki o puchary i ostatnie miejsce, które "premiuje" relegowaniem do Serie B.


Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 08 maja 2016, 17:15

ForzaItanimulli3vujcm pisze:Mbakogu :facepalm: Postawiłem go w typerze, teraz patrze na wyniki po przerwie - szok. No chłopak chyba chce się wpisać do historii futbolu, w stylu Martina Palermo...
Wyraźnie widać, że Serie A to dla niego za wysokie progi. 1700 minut gry i tylko dwa gole to kiepski wynik nawet biorąc pod uwagę fakt, że gra w beniaminku. W dodatku spartaczone dwa rzuty karne w tak ważnym meczu. Palermo daj spokój, bo pomimo tego wyczynu z karnymi był całkiem przyzwoitym napastnikiem.


Obrazek
Juvefanatp

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 kwietnia 2007
Posty: 213
Rejestracja: 20 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 08 maja 2016, 18:32

Bardzo fajne spotkanie w Frosinone, zwłaszcza ostatnie pół godziny! Bardzo zależy Sassuolo na europejskich pucharach, mam nadzieję w związku z tym, że zdołają utrzymać przewagę nad Milanem, a my nie zrobimy im (i sobie) na złość w finale Coppa Italia. Warto zauważyć, że trzeci sezon z rzędu ekipa Di Francesco zalicza dobry finisz.

Przy okazji koniec sezonu dla Berardiego, który po raz kolejny w niewyjaśnionych okolicznościach musi oglądać żółty kartonik. Może jak ktoś nie ogląda spotkań Neroverdich to mu się wydaje, że Domenico pajacuje, ale prawda jest taka, że nie znam drugiego, tak niesprawiedliwie traktowanego zawodnika przez sędziów. I w tym i w zeszłym sezonie, co by się nie działo z jego udziałem na boisku, to sędzia zawsze daje mu żółtą kartkę. Zwykły faul, ale wystarczy że przeciwnik wyczuje pismo, że to Berardi i odstawi szopkę - od razu biegnie sędzia z kartonikiem. Ostatnio wręcz parodystycznie Viviano rzucił się w niego a Berardi wyłapał żółtko. Dzisiaj jeszcze lepsza sytuacja, Domenico dostaje podanie i urywa się obrońcy na skrzydle, ale ten go łapie za koszulkę i robi wślizg w nogi młodego Włocha, nawet nie dotykając piłki, razem padają na ziemię. Dionisi (chyba on był tym faulującym) próbuje wstać by pobiec do piłki, bo sędzia jeszcze nie gwizdnął, z tym że jego nogi znajdują się między nogami skoszonego Berardiego, więc sam upada. Warto zaznaczyć, że zawodnik Sassuolo nie wykonał przy tym żadnego ruchu. Za chwilę w plecy podnoszącego się z murawy Berardiego wbija się kolanami jakiś oburzony zawodnik Frosinone. Po czymś takim wiadomo - mała burda w której uczestniczą piłkarze obu drużyn. Efektem oczywiście żółta dla Berardiego i Dionisiego, mimo, że w całej przepychane podopieczny Di Francesco, chyba przeczuwający co się może wydarzyć, zachowywał się bardzo spokojnie.

Całe szczęście Milan ma raczej małe szanse na pokonanie Romy, więc sam mecz Sassuolo z interem nie musi okazać się kluczowy. Co prawda, w przypadku awansu do pucharów przyszły rok pewnie okazałby się dla nich fatalny (zapewne odejdą kluczowi gracze, a potencjalni następcy muszą dojrzeć), natomiast ja jako ich sympatyk (pamiętam nawet jak ich trenował Allegri :prochno:), mam jedynie nadzieję, że nie spadną i wypromują dla na nas Sensiego :)

@down: Dario Hübner zapewne ;)
Ostatnio zmieniony 08 maja 2016, 21:31 przez Juvefanatp, łącznie zmieniany 2 razy.


gucio_juve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 lipca 2006
Posty: 1110
Rejestracja: 03 lipca 2006

Nieprzeczytany post 08 maja 2016, 21:19

@Baczu - W punkt! Dzięki :) :ok:
Ostatnio zmieniony 08 maja 2016, 21:44 przez gucio_juve, łącznie zmieniany 2 razy.


Baczu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 marca 2009
Posty: 1287
Rejestracja: 01 marca 2009

Nieprzeczytany post 08 maja 2016, 21:39

Wygląda jak Dario Hubner.


Obrazek
Vanquish

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2008
Posty: 1984
Rejestracja: 05 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 14 maja 2016, 16:14

Z okazji pożegnania Klosego, Lazio zagra w takich koszulkach:

Obrazek


Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 14 maja 2016, 16:51

Klose odchodzi z Lazio czy już definitywnie kończy karierę?


Obrazek
Sila Spokoju

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2009
Posty: 2345
Rejestracja: 18 marca 2009

Nieprzeczytany post 14 maja 2016, 22:08

Sassuolo prowadzi z Interem 3:1 i na ten moment to oni zagrają w przyszłorocznej Lidze Europejskiej. Mam nadzieję, że pomożemy chłopakom i za tydzień pozostawimy Milan z niczym.


Max Allegri przed przegranym 5:1 meczem pisze: “Mam względem Luciano olbrzymi szacunek. To naprawdę zabawne, że od czasu do czasu zdarza nam się pokłócić… Ja przy nim w ogóle nie jestem trenerem, pracuję w tym fachu z przypadku“
Zablokowany