Sezon 2014/2015

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
Zablokowany
Push3k

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 czerwca 2006
Posty: 3452
Rejestracja: 24 czerwca 2006

Nieprzeczytany post 31 maja 2015, 23:49

Tobor pisze: Wciąż jednak najwięcej bramek padło w Serie A :P
A to nie ma wątpliwości.

Dla porównania na kolejkę przed końcem w III lidze lubelsko-podkarpackej, gdzie gra m.in. Izolator Boguchwała, na kolejkę przed końcem ta statystyka wynosi 810 goli i 2,727.

Dla lepszego porównania w już zakończonej lidze klasie C, grupa Krośnieńska I, gdzie gra m.in. Krokus Ropienka wpadło 188 goli ze średnią 4.476 gola na mecz.


Loud
Louder!
MOTÖRHEAD
1945-2015 RIP Lemmy
Don Paolo

Juventino
Juventino
Rejestracja: 27 kwietnia 2013
Posty: 613
Rejestracja: 27 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 31 maja 2015, 23:50

Serie A najbardziej bramkostrzelną ligą w Europie*

Serie A: 1024 gole
La Liga: 1009 goli
Premier League: 975 goli
Ligue 1: 947 goli
Bundesliga: 843 gole
Primeira Liga: 763 gole

*biorąc pod uwagę oczywiście te topowe ligi na Starym Kontynencie...




...ale to nie koniec :stop: :dance:

W ostatniej, 38. kolejce włoskiej Serie A sezonu 2014/2015 padło aż... 47 goli :!: :!: :!: To absolutny rekord tych rozgrywek :bravo: Czy jest to też rekord pięciu najlepszych lig europejskich? :wink:

PS. Aha warto też wspomnieć, że tych goli mogło być jeszcze więcej, bo aż trzy rzuty karne zostały niewykorzystane (mylili się: Tevez, Higuain i Zaza).


//edit: Sorry, z tej euforii nie dostrzegłem podobnych postów wyżej :doh: :smile:


Push3k

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 czerwca 2006
Posty: 3452
Rejestracja: 24 czerwca 2006

Nieprzeczytany post 31 maja 2015, 23:57

Don Paolo pisze: //edit: Sorry, z tej euforii nie dostrzegłem podobnych postów wyżej :doh: :smile:
To czytaj uważnie: Nie jest najbardziej bramkostrzelną ligą. Padło tam najwięcej bramek, ale statystyka jest taka, że średnio na mecz wpadało mniej niż w BL, co robi właśnie z niej najbardziej bramkostrzelną ligę.


Loud
Louder!
MOTÖRHEAD
1945-2015 RIP Lemmy
Don Paolo

Juventino
Juventino
Rejestracja: 27 kwietnia 2013
Posty: 613
Rejestracja: 27 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 01 czerwca 2015, 00:25

Push3k - to już nie nasz problem, że w Bundeslidze jest tak mało drużyn 8) Ja wyraziłem się chyba dość jasno. Napisałem najbardziej bramkostrzelną ligą czyt. ligą w której padło najwięcej bramek. Nie napisałem: ligą z najlepszą średnią bramek.

Idąc Twoim tokiem myślenia Gerd Muller jest najlepszym strzelcem reprezentacji Niemiec, a Gunnar Nordahl najlepszym strzelcem w historii Serie A...
http://en.wikipedia.org/wiki/Football_r ... oalscoring

...natomiast Carlos Tevez królem strzelców ligi włoskiej sezonu 2014/2015.


Judzio

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 marca 2005
Posty: 745
Rejestracja: 20 marca 2005

Nieprzeczytany post 01 czerwca 2015, 00:29

Bo w Bundeslidze Bayern wbija niejednokrotnie ogórkom po 6 bramek, tak jak Barca czy Real w PD, a w Italii zdaje mi się, że rzadziej padają takie wyniki. Juve w tym sezonie chyba tylko Parmie siódemeczkę wbiło :D


Obrazek
Tobor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 02 kwietnia 2013
Posty: 298
Rejestracja: 02 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 01 czerwca 2015, 00:38

Judzio pisze:Bo w Bundeslidze Bayern wbija niejednokrotnie ogórkom po 6 bramek, tak jak Barca czy Real w PD, a w Italii zdaje mi się, że rzadziej padają takie wyniki. Juve w tym sezonie chyba tylko Parmie siódemeczkę wbiło :D
Na pewno nie tylko bo jeszcze Inter wbił Sassuolo siódemkę. Wtedy co Berardi nie wytrzymał i przywalił komuś z Interu, chyba. Nie pamiętam co dokładnie zrobił, ale potem musiał 3 mecze odpocząć. Szukam pozostałych meczy, bo może takie były :p

Napoli : Hellas 6:2, Genoa : Hellas 5:2 dzisiaj Inter : Empoli 4:3, wczoraj Cagliari : Udinese 4:3. Wszystkie mecze z >6 bramkami. Tych z sześcioma nie liczyłem, ale było ich kilka (nawet około 10).


Push3k

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 czerwca 2006
Posty: 3452
Rejestracja: 24 czerwca 2006

Nieprzeczytany post 01 czerwca 2015, 02:46

Don Paolo pisze:Push3k - to już nie nasz problem, że w Bundeslidze jest tak mało drużyn 8) Ja wyraziłem się chyba dość jasno. Napisałem najbardziej bramkostrzelną ligą czyt. ligą w której padło najwięcej bramek. Nie napisałem: ligą z najlepszą średnią bramek.

Idąc Twoim tokiem myślenia Gerd Muller jest najlepszym strzelcem reprezentacji Niemiec, a Gunnar Nordahl najlepszym strzelcem w historii Serie A...
http://en.wikipedia.org/wiki/Football_r ... oalscoring

...natomiast Carlos Tevez królem strzelców ligi włoskiej sezonu 2014/2015.
Ja rozumiem 'najbardziej bramkostrzelny' jako ten, który strzela najwięcej goli na mecz. Tyczy to lig i piłkarzy. Najlepszy strzelec to ten, który strzela najwięcej i wtedy by się zgadzało. Wszędzie gdzie pójdziesz i spytasz o bramkostrzelną ligę, zawsze będzie mowa o ilości bramek na mecz, nie o ilości bramek w ogóle.


Loud
Louder!
MOTÖRHEAD
1945-2015 RIP Lemmy
joy

Katalończyk
Katalończyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2012
Posty: 771
Rejestracja: 18 kwietnia 2012

Nieprzeczytany post 01 czerwca 2015, 09:57

Ale to w końcu źle czy dobrze, że w serie A padło najwięcej bramek?


Push3k

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 czerwca 2006
Posty: 3452
Rejestracja: 24 czerwca 2006

Nieprzeczytany post 01 czerwca 2015, 10:09

joy pisze:Ale to w końcu źle czy dobrze, że w serie A padło najwięcej bramek?
Dobrze. To chyba oczywiste.


Loud
Louder!
MOTÖRHEAD
1945-2015 RIP Lemmy
Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 01 czerwca 2015, 10:29

To nie takie oczywiste, bo pokazuje, że krucho z dobrymi defensorami w Serie A. Zdecydowana większość dobrych obrońców gra lub zaraz będzie grało w Juve (Rugani) :smile:


joy

Katalończyk
Katalończyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2012
Posty: 771
Rejestracja: 18 kwietnia 2012

Nieprzeczytany post 01 czerwca 2015, 10:37

A jak już jesteśmy przy statystykach ogólnoligowych, to czy ktoś mógłby ogarnąć ile km zostało przebiegnięte w każdej z lig? Szczególnie chciałbym sprawdzić jak wypada PL na tle innych. Wystarczy nawet link do strony, gdzie te statystyki są zapisane w miarę skondensowany sposób, to sobie już sam policzę.


Push3k

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 czerwca 2006
Posty: 3452
Rejestracja: 24 czerwca 2006

Nieprzeczytany post 01 czerwca 2015, 11:37

Nie mam takich statystyk, ale jedno co zapamiętałem z tego sezonu, to że Juve biegało wyraźnie więcej w dwumeczu z Realem.


Loud
Louder!
MOTÖRHEAD
1945-2015 RIP Lemmy
zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 01 czerwca 2015, 11:56

Don Paolo pisze:Push3k - to już nie nasz problem, że w Bundeslidze jest tak mało drużyn 8) Ja wyraziłem się chyba dość jasno. Napisałem najbardziej bramkostrzelną ligą czyt. ligą w której padło najwięcej bramek. Nie napisałem: ligą z najlepszą średnią bramek.
Nic dziwnego ze Push3k tego prawidlowo nie zrozumial, bo liga "bramkostrzelna" byc nie moze. Bramkostrzelny = zdobywający wiele bramek.

Co do samej tej statystyki, zapytam raz jeszcze - jak to jest, ze we Wloszech napastnikom jest taaaaak ciezko strzelac gole, nie to co w Hiszpanii, a mimo tego pada ich tak duzo?


trayor

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 lipca 2007
Posty: 181
Rejestracja: 28 lipca 2007

Nieprzeczytany post 01 czerwca 2015, 11:59

joy pisze:A jak już jesteśmy przy statystykach ogólnoligowych, to czy ktoś mógłby ogarnąć ile km zostało przebiegnięte w każdej z lig? Szczególnie chciałbym sprawdzić jak wypada PL na tle innych. Wystarczy nawet link do strony, gdzie te statystyki są zapisane w miarę skondensowany sposób, to sobie już sam policzę.
Oficjalna strona Bundesligi (jest prowadzona nawet w języku polskim :wink: ) podaje tego typu statystyki w każdej kolejce:

http://www.bundesliga.com/pl/stats/team ... atchday=34

Co do innych lig to niestety nie udało mi się nigdy znaleźć nic podobnego. Jak ktoś ma jakieś źródło to także będę wdzięczny.


Don Paolo

Juventino
Juventino
Rejestracja: 27 kwietnia 2013
Posty: 613
Rejestracja: 27 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 01 czerwca 2015, 14:04

zahor pisze:Nic dziwnego ze Push3k tego prawidlowo nie zrozumial, bo liga "bramkostrzelna" byc nie moze. Bramkostrzelny = zdobywający wiele bramek.
Dlatego przed tym napisałem "najbardziej"...

zahor pisze:Co do samej tej statystyki, zapytam raz jeszcze - jak to jest, ze we Wloszech napastnikom jest taaaaak ciezko strzelac gole, nie to co w Hiszpanii, a mimo tego pada ich tak duzo?
W przypadku Serie A trudno w tym momencie pokusić się o daleko idące wnioski, gdyż to dopiero pierwsza taka "jaskółka" ;) Jeśli taki trend utrzyma się na dłużej wtedy będzie można oceniać. Na razie nie widzę takich powodów.

Można to traktować jako swego rodzaju czynnik nieobliczalności, nieprzewidywalności. Ot, kolejny prztyczek w nos malkontentów opierających swe urojenia na stereotypach typu: "defensywna Serie A", "nudna Serie A" itp.

joy pisze:Ale to w końcu źle czy dobrze, że w serie A padło najwięcej bramek?
Dla mainstreamowców to chyba dobrze.

Dla osób zakochanych w tej lidze od dawien dawna to chyba wszystko jedno.


Zablokowany