Sezon 2012/2013

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
Zablokowany
stelminator

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 listopada 2010
Posty: 15
Rejestracja: 10 listopada 2010

Nieprzeczytany post 09 lipca 2012, 19:09

Kolejny sezon rozgrywek tuż tuż. Jak zwykle bywa sporo będzie się mówić o Juventusie, Milanie, Interze, Napoli i Balotellim :)
Z Serie A pożegnały się jednak Novara i Cesena, a w nowym sezonie ich miejsce zajmą Pescara i Torino. Tak więc w nowym sezonie znów czekają nas derby Turynu.
Jak sądzicie na co będzie stać te obydwie drużyny? Moim zdaniem Torino zajmie bezpieczne miejsce 14 może 15, o ile nie wyprzedadzą dość dobrych zawodników moim zdaniem (Ogbonna ,Di Cesare, Verdi). Drużyna lokalnego rywala w rozgrywkach Serie B prezentowała dość solidną obronę. W 41 spotkaniach stracili 28 bramek.
Pescara kojarzy mi się z dobry miejscem do udania się na wakacje i logiem (sympatyczny delfinek) :) lecz co do drużyny? Grają w biało-niebieskich strojach, w rozgrywkach Serie B zdobyła 82 punkty i zdobywając w 41 meczach najwięcej bramek spośród całgo grona drużyn z zaplecza Serie A, mianowicie zanotowali 89 trafień. Z defensywą gorzej, drużyna straciła 53 bramki, czyli wynik powyżej przeciętnej wszystkich zespołów. A piłkarze? To w tej drużynie grał z nr 10 Marco Veratti o którego biją się silniejsze kluby, w tym Juve, Gianluca Caprani urodzony w 1993 roku również pokazał się w niższej klasie rozgrywek w dobrym stylu. W drużynie tej znajduje się również 21 letni Marco Capuano, nazwisko z boisk Serie A znajome :) Generalnie Pescara to młoda drużyna i wg mnie przy zatrudnieniu kilku doświadczonych graczy i nie sprzedawanie młodych zdolnych mogą pozostać w lidze.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7348
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 09 lipca 2012, 19:13

Polecam przejrzeć dział: Piłka Nożna - Włochy.

Mam nadzieję, że Torino spadnie z ostatniego miejsca :)


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Vincitore

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 5255
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 09 lipca 2012, 19:27

Z tego co słyszałem, Toro ma jakieś tam ambitniejsze plany i chcą przerwać swój niechlubny "system" awans-spadek, ze wszystkich beniaminków wyglądają chyba najsolidniej.

Pescara zacznie z dwoma ujemnymi punktami, dodatkowo straciła Zemana i cały tercet ofensywny z Verrattim, Insigne i Immobile, będzie im ciężko, zważywszy na to, że póki co nikogo specjalnego nie ściągnęli. Na pewno nowa drużyna w Serie A, dawno nieoglądana, mają fajny stadion, zobaczymy, może coś wniosą.

Marco Capuano o którym wspomniałeś to 21 letni wychowanek Pescary, nigdy Serie A nie liznął. Pomyliłeś go chyba z Ciro Capuano, najbardziej znanym z gry w Catanii.

Sampdoria to niespodzianka jak dla mnie, jakoś na półmetku rozgrywek nie postawiłbym centa na ich awans, a tutaj proszę. Z Rockym na ławce nie wróżę im żadnych rewelacji, ale sama chęć ściągnięcia Beniteza pokazuje, że chyba bieda im w oczy nie zaglądnęła.

Osobiście żałuję, że do Serie A nie weszła Hellas Verona.


PrzemasJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 marca 2005
Posty: 1169
Rejestracja: 13 marca 2005

Nieprzeczytany post 09 lipca 2012, 22:48

Vincitore pisze:Pescara zacznie z dwoma ujemnymi punktami
z tego co slyszalem to beniaminek ten zacznie normalnie, tzn jak wiekszosc od 0 pkt, niby liga anulowala kare czy cos w ten desen


Magica Juve resiste il mio cuore lontano da te soltanto se penso alla figa!!
Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 10 lipca 2012, 20:39

W lutym gruchnęła wiadomość, że do Palermo mają wejść szejkowie z wypchanymi portfelami, czas płynie, a w temacie cisza. Nie trafiliście przypadkiem na jakieś nowe wiadomości w tej sprawie? Czy to może była ściema Zampariniego?


Obrazek
Castiel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 maja 2010
Posty: 3182
Rejestracja: 24 maja 2010

Nieprzeczytany post 10 lipca 2012, 20:45

Ja tam mam nadzieję, że Torino się utrzyma. Zawsze będzie to trochę ciekawiej.


meda11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 grudnia 2007
Posty: 1280
Rejestracja: 24 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 10 lipca 2012, 20:55

Castiel pisze:Ja tam mam nadzieję, że Torino się utrzyma. Zawsze będzie to trochę ciekawiej.
:angry:

Naprawdę trzeba pochodzić z miasta gdzie funkcjonują dwa konkurujące (czyt. ta sama dyscyplina) ze sobą kluby, by wiedzieć, że nawet myślenie "będzie to trochę ciekawiej" jest idiotyzmem? My tu nie mówimy o dwóch cukierniach czy pralniach chemicznych. Mówimy o klubach sportowych, które zrzeszają wokół siebie kibiców (polecam odpowiednie lektury). Rany boskie...


Obrazek
Castiel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 maja 2010
Posty: 3182
Rejestracja: 24 maja 2010

Nieprzeczytany post 10 lipca 2012, 20:59

Jezusie Nazaretański...czy jak są dwa kluby z tego samego miasta to od razu muszą się nienawidzić?
Muszę rzucić cegłą albo fotelikiem bo wychodzi na to, że marny ze mnie kibic.


meda11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 grudnia 2007
Posty: 1280
Rejestracja: 24 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 10 lipca 2012, 21:05

Poczytaj o początkach ruchów kibicowskich, pogadaj z kibicami Wisły/Cracovii, United/Citizens, BVB/Schalke i przemyśl jeszcze raz to co chcesz powiedzieć lub napisać. Ja życzę Torino jak najszybszego spadku.


Obrazek
Castiel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 maja 2010
Posty: 3182
Rejestracja: 24 maja 2010

Nieprzeczytany post 10 lipca 2012, 21:10

meda11 pisze:Poczytaj o początkach ruchów kibicowskich, pogadaj z kibicami Wisły/Cracovii, United/Citizens, BVB/Schalke i przemyśl jeszcze raz to co chcesz powiedzieć lub napisać. Ja życzę Torino jak najszybszego spadku.
A co mnie oni obchodzą? Taka nienawiść między klubami jest dla mnie po prostu śmieszna. Trzeba być idiotą by się bić tylko dlatego, że ktoś kibicuje innemu klubowi. Jak jaskiniowcy co zobaczyli inne plemie. Nic dziwnego, że jak już brać dziecko na jakiś mecz czy coś to tylko na siatkówkę lub żużel...wpajaj swoim dzieciom takie bajki.


meda11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 grudnia 2007
Posty: 1280
Rejestracja: 24 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 10 lipca 2012, 21:21

Po pierwsze w którym miejscu napisałem o biciu? Czy napisałem o nienawiści? Od "nie lubienia" do "nienawiści" jest jednak kawałek drogi. Jest różnica pomiędzy życzeniem drużynie przeciwnej spadku do najniższej klasy rozgrywkowej, a łamaniem kości. Przestań więc wymyślać bzdury i imputować je mojej osobie.

Pod drugie... Tymi swoimi wypocinami dowiodłeś, że jesteś fanem, a nie kibicem. Jeśli tej różnicy również nie rozumiesz to dziwoląg i gamoń jesteś (specjalnie dla Ciebie "kibicu" użyłem tych dwóch określeń :whistle: ).

Odnośnie Pescary - po odejściu 3 kluczowych graczy nie wróże im nic więcej jak walkę o utrzymanie. Z najlepszego ataku nic nie zostało, a z fatalnej obrony jak najbardziej.


Obrazek
Castiel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 maja 2010
Posty: 3182
Rejestracja: 24 maja 2010

Nieprzeczytany post 10 lipca 2012, 21:30

Kiepsko się kamuflujesz...skoro jesteś kibicem to taki kibic robi? Pytam bo podobno jestem fanem.
Mnie interesuje przede wszystkim mój klub, nie życze nikomu źle...nie wiem...z tego wynika, że nie jestem też takim Polaczkiem jak Ty.
Fajnie by było jakby liga stała się ciekawsza i na koniec sezon zakończył się jakąś niespodzianka.


Qrczak

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 marca 2010
Posty: 844
Rejestracja: 26 marca 2010

Nieprzeczytany post 10 lipca 2012, 21:37

Polecam skończyć offtopic ...
Meda11: Wyluzuj, każdy ma prawo do swojego zdania.

A co do tematu. Wiadomo kto z piłkarzy będzie na prezentacji ? Bo o Conte i Agnellim to wiem .


JuveSWD

Juventino
Juventino
Rejestracja: 13 kwietnia 2011
Posty: 45
Rejestracja: 13 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 10 lipca 2012, 21:40

@meda11

Nikt tu nie mówi o miłości do drugiego klubu z Turynu, ale czym jest liga bez derbów i innych pojedynków z największymi wrogami? To są pojedynki, na które zawsze się czeka cały sezon i odlicza do nich dni i godziny. Jasne, czuć wielką satysfakcję, gdy wróg spada z ligi, ale wyobrażasz sobie Serie A czy inną ligę świata, w której grałyby same zaprzyjaźnione czy neutralne kluby? Byłoby to nudne. Wybacz, ale mecz z takim Chievo dla mnie nigdy nie będzie ciekawy ani z piłkarskiego, ani z kibicowskiego punktu widzenia. Mecze z Interem, Milanem, Torino czy Fiorentiną wyzwalają dodatkową adrenalinę i emocje, a o to w tym wszystkim chodzi.


Il Fenomeno

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 stycznia 2009
Posty: 1032
Rejestracja: 31 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 10 lipca 2012, 22:13

Vimes pisze:W lutym gruchnęła wiadomość, że do Palermo mają wejść szejkowie z wypchanymi portfelami, czas płynie, a w temacie cisza. Nie trafiliście przypadkiem na jakieś nowe wiadomości w tej sprawie? Czy to może była ściema Zampariniego?
Była nawet oficjalna wiadomość na stronie Palermo ze zdjęciami z szejkami, jak podpisują jakieś papiery. Zamparini twierdził, że dostał od nich w uj kasy i obiecywał LM, ale z tego co pamiętam, powiedział, że najpierw stadion, a potem 100 mln na transfery. Mogę się mylić. Jedno pamiętam na pewno: stwierdził, że będzie dalej kontynuował swoją filozofię, czyli kupował, a później sprzedawał kilka razy drożej. Chociaż znając Zampariniego, to mogli być hodowcy wielbłądów z Kairu.


Obrazek
Zablokowany